PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Desert Lion

jerpelea
12-01-2014, 17:41
Herkese merhabalar, ismim Erdem.
Aracımızı ağustos ayında aldık. 2013 Active Model 112hp 1.6 e-HDi Auto6R. Aracımız Kum Gri renkte bu yüzden ismini 'Çöl Aslanı' koydum. :)

Herkese keyifli forumlar. Kazasız belasız sürüşler.

:nazar:nazar:nazar

TanerHoca
12-01-2014, 17:56
maşallah.
direksiyona taktığınız kılıf hariç herşey çok güzel.ben olsam o kılıfı çıkarır, deri direksiyonun keyfini sürerdim.

jerpelea
12-01-2014, 17:59
maşallah.
direksiyona taktığınız kılıf hariç herşey çok güzel.ben olsam o kılıfı çıkarır, deri direksiyonun keyfini sürerdim.

Haklısınız hocam öyle boşta duruyodu geçici olarak takmıştım üzerinde kaldı. Aracımdan 2 aydan beri uzaktım bugün fotoğrafları çektikten sonra ilk işim o kılıfı çıkartmak oldu :) Güzel yorumunuz için sağolun.

orhun57
12-01-2014, 18:04
Keyifli forumlar, kazasız sürüşler dilerim. Umarım planladıklarınızı yaparsınız.

dirtyharry
12-01-2014, 21:10
isim harika :iyi keyifli forumlar maşallah :nazar

Ömer Gedik
12-01-2014, 21:12
Maşallah Güzel araç :nazar

GOXIN
12-01-2014, 21:15
Çok çok güzel, Allah kaza bela vermesin. Renk gerçekten tasarımı ön plana çıkartıyor. Arkadaki Sticker ile Pandizot üzerindeki şanlı bayrağımız araca ayrı bir güzellik getirmiş.

jerpelea
12-01-2014, 21:39
Güzel yorumlarınız için sağolun, hepinize kazasız belasız sürüşler keyifli forumlar.

sessizgece
12-01-2014, 22:10
maşallah. Rengiyle ayrı bir güzel.:nazar

ilker22
12-01-2014, 22:12
Bu genç aslanın maşallahı var :)
güle güle kullanmanız dileğiyle

jerpelea
12-01-2014, 22:24
Bu genç aslanın maşallahı var :)
güle güle kullanmanız dileğiyle

maşallah. Rengiyle ayrı bir güzel.:nazar

Sağolun iyi yorumlarınız için. Yarın sipariş ettiğim temizlik wax vs. ürünler gelecek o zaman aslanı güzelce temizleyip tekrar fotoğraf ekleyeceğim. Şimdi gördüğünüz gibi araç üzerinde 1 parmak toz var. Desert lion değilde şuan dirty lion oldu sanırım :)

gonsales
12-01-2014, 22:37
süper renk maşallah... allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
bu kadar yeni ve boya kondisyonu iyi bir araca wax ve boya inceltici ürünler kullanmak çok doğru gelmiyor bana
eğer koruyucu yapılacaksa da kesinlikle ehil eller yapmalı
saygılar

nilmavisi
12-01-2014, 23:01
nil mavisi olmasa ben de bu rengi tercih edecektim. çok güzel kazasız belasız kullanın inşallah.

TanerHoca
12-01-2014, 23:03
bence yapacakların arasına bulabilirsen bir de beyaz göstergeyi ekle. :havali

http://www.autoshow.com.tr/FotoGaleriResimleri/bu-bulusmada-her-sey-acik/8-25-2011-11-37-57-AM.jpg

jerpelea
13-01-2014, 00:35
bence yapacakların arasına bulabilirsen bir de beyaz göstergeyi ekle. :havali

Beyaz göstergede aklımda var bakalım yazın yavaştan imkanlar ölçüsünde bir şeyler yapacağım ama öncelikli yapmak istediğim arabayı biraz alçaltmak ve 18" jant. Şimdi leylek gibi duruyor :)

nil mavisi olmasa ben de bu rengi tercih edecektim. çok güzel kazasız belasız kullanın inşallah.

Peugeot'un sitesinden renkleri incelerken bu kum gri pek hoşuma gitmemişti fakat bayide canlı görünce baya hoşuma gitti renk. :) Ayrıca son resimde gördüğünüz gibi kaputun üzeri komple toz kaplı eğer elimi sürüp belli etmeseydim camlar haricinde tozlar hiç belli olmayacaktı çöl toprağı renginde olduğu için elinizi sürmedikçe tozlarıda hiç belli etmiyor :D Zaten fotoğraflar biraz aceleye geldi kamera lensinin kapağıda kaput üzerinde kalmış.

süper renk maşallah... allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
bu kadar yeni ve boya kondisyonu iyi bir araca wax ve boya inceltici ürünler kullanmak çok doğru gelmiyor bana
eğer koruyucu yapılacaksa da kesinlikle ehil eller yapmalı
saygılar

Sağolun yorum için. Alacağım wax aşındırıcı özellikte değil sanırım tam bilemiyorum ama carnauba içerikli yani doğal balmumu içeriyor. Bu balmumu içeriğinden dolayı dolayı alıyorum hem boyayı korusun hemde biraz parlaklık için.

gonsales
13-01-2014, 00:39
Beyaz göstergede aklımda var bakalım yazın yavaştan imkanlar ölçüsünde bir şeyler yapacağım ama öncelikli yapmak istediğim arabayı biraz alçaltmak ve 18" jant. Şimdi leylek gibi duruyor :)

Peugeot'un sitesinden renkleri incelerken bu kum gri pek hoşuma gitmemişti fakat bayide canlı görünce baya hoşuma gitti renk. :)

Sağolun yorum için. Alacağım wax aşındırıcı özellikte değil sanırım tam bilemiyorum ama carnauba içerikli yani doğal balmumu içeriyor. Bu balmumu içeriğinden dolayı dolayı alıyorum hem boyayı korusun hemde biraz parlaklık için.
collinite marka ürünlere bir göz atın derim hatta forumlarda kullanan arkadaşlarda var

jerpelea
13-01-2014, 00:53
collinite marka ürünlere bir göz atın derim hatta forumlarda kullanan arkadaşlarda var

Evet bahsettiğiniz ürün aklımda var bulabilirsem colli alacağım bulamazsam fk1000p düşünüyorum.

gonsales
13-01-2014, 00:57
internet ortamında bulabilirsin bence colli ilk tercih olmalı lakin nasiol zr53 diye bir ürün var aslında nano bir kaplama youtube de uygulamaları var son derece başarılı bir ürün

jerpelea
13-01-2014, 01:06
internet ortamında bulabilirsin bence colli ilk tercih olmalı lakin nasiol zr53 diye bir ürün var aslında nano bir kaplama youtube de uygulamaları var son derece başarılı bir ürün

Nasiol zr53 adlı ürünü 1 ay önce baya araştırdım. Kaliteli ve uzun süreli etki gösteren bir ürün fakat ben bu cila wax tarzı işlerden pek anlamam yani elim hiç yatkın değildir. Ürün hakkında detaylı bilgi verilen bi forumu incelemiştim yanlış uygulayan bir çok kişiyle karşılaştım. Yanlış uygulamalar sonucu boya üzerinde buğulanmalar falan olabiliyormuş o yüzden biraz çekindim bu ürünü almaya sonrada vazgeçtim. Büyük ihtimal colli 915'i bulursam onu alıp uygulayacağım.

TanerHoca
13-01-2014, 01:07
bu arada tokat merkez de mi laborantsın? nerede çalışıyorsun?

gonsales
13-01-2014, 01:10
Nasiol zr53 adlı ürünü 1 ay önce baya araştırdım. Kaliteli ve uzun süreli etki gösteren bir ürün fakat ben bu cila wax tarzı işlerden pek anlamam yani elim hiç yatkın değildir. Ürün hakkında detaylı bilgi verilen bi forumu incelemiştim yanlış uygulayan bir çok kişiyle karşılaştım. Boya üzerinden buğulanmalar falan olabiliyormuş yanlış uygulama sonucu o yüzden biraz çekindim bu ürünü almakta sonrada vazgeçtim.
zaten zr53 bence profesyonel bir kişinin elleri ile uygulanmalı bu üründe dikkat edilecek husus eski wax ve koruyucu gibi uygulamaların temizliğinden sonra uygulanmasıdır. siz daha önce böyle bir uygulama yapmadıysanız sorun yok iyi bir ustada önce kil ile iyi bir temizlik yaptırıp uygulatırsanız sonuç muhteşem olur

jerpelea
13-01-2014, 01:17
zaten zr53 bence profesyonel bir kişinin elleri ile uygulanmalı bu üründe dikkat edilecek husus eski wax ve koruyucu gibi uygulamaların temizliğinden sonra uygulanmasıdır. siz daha önce böyle bir uygulama yapmadıysanız sorun yok iyi bir ustada önce kil ile iyi bir temizlik yaptırıp uygulatırsanız sonuç muhteşem olur

Aynen dediğiniz gibi bakalım biraz daha araştırıp karar vereyim sürekli farklı yerlerde farklı ürün tavsiyeleri oluyor haliyle bu işleri benim gibi hiç yapmamış birininde kafası karışıyor :)

bu arada tokat merkez de mi laborantsın? nerede çalışıyorsun?

Yok hocam memleketim Tokat/Turhal, aslında şuan stajyer olarak Ankara'da çalışıyorum. Nasipse bu yaz staj bitiminde İstanbul'da işe başlayacağım.

ayı_boğan
13-01-2014, 15:07
renk bir harika. kazasız belasız sürüşler dilerim. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

jerpelea
13-01-2014, 18:37
Sağolun teşekkürler.

TanerHoca
13-01-2014, 19:34
,,,

Yok hocam memleketim Tokat/Turhal, aslında şuan stajyer olarak Ankara'da çalışıyorum. Nasipse bu yaz staj bitiminde İstanbul'da işe başlayacağım.

tokattan tanıdık meslektaşın arkadaşlar var da o yüzden sordum. :)

jerpelea
16-01-2014, 01:21
stajı tokatta yapacaktım fakat mümkün olmadı olsaydı belki sizin vasıtanızla tanışıp daha kolay bi staj dönemi atlatabilirdim :) :)

EmRaH.
12-02-2014, 08:26
Allah kaza bela vermesin Mahş.

Yasin CCK
12-02-2014, 08:52
Pırıl pırıl olmuş. Güzel günlerde kirlensin :)

reisG
12-02-2014, 09:05
Pırıl pırıl olmuş. Ayrıca bu renk 308 de çok elit duruyor.
Benim de babylone'a el atmam lazım. Bir süredir sadece yıkmacıda temizleniyor. Ve hiç beğenmiyorum. Belki hafta sonu yaparım.

ayı_boğan
24-02-2014, 22:26
Kocaman Maşallah. Renk zaten 10 numara,aslan'la birleştiği zaman ortaya harika bir görüntü çıkıyor. Anteni merak ettim yeni 308 anteni mi?

sessizgece
24-02-2014, 22:49
Işıl ışıl maşallah.
Sanırım anten yerine takılmamış

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

jerpelea
24-02-2014, 22:53
Teşekkürler yorumlar için. 3-4 gün üzerini branda ile kapatmıştım anteni söktüm sonra takmayı unutmuşum :)

Yasin CCK
25-02-2014, 08:45
Maşallah :nazar Yine ışıl ışıl :iyi

Bu plaka modelini çok beğeniyorum fakat bazı arkadaşlara sorun çıkardılar uygulamada. Siz de sorun oldu mu?

TanerHoca
25-02-2014, 09:24
bir maşallah da benden. :iyi

jerpelea
25-02-2014, 22:03
Sağolun teşekkürler :)
Yok Yasin bey şu ana kadar sorun çıkartmadılar fakat yaşadığımız yer küçük memleket olduğu için çevirmeye girince direk ehliyet ruhsata bakıp sigorta muayene falan tamamsa geri verip gönderiyorlar. Maksat kotayı doldurmak. Radara falanda takılmadıysanız sorun yok. Hele arabaya hiç bakmıyorlar bile :) Bu arada sonradan yaptırmadık biz bu plakayı yani aracı aldığımız zaman sigortacı aramıştı plaka kabartmalı mı olsun normal mi diye bizde kabartmalı olsun dedik. Daha sonra herşey hazır diye aradılar, ordan aldık belgelerimizi ve plakamızı gidip aracı teslim aldık.

Yasin CCK
26-02-2014, 09:21
Süpermiş :) Mühürsüz ama değil mi plakalar? Sigortacı bir de mühür vurdurttuysa gelip oradan alacam aracı :D

SerhatRCZ
26-02-2014, 09:29
MaaşAllah aracınız çok güzel renkte çok yakışmış aracı oldukça şık gösteriyor :nazar.

ilker22
26-02-2014, 11:22
Temiz halini gördükçe çok güzel bir renk olduğu belli oluyor, maşallah :nazar

powerb
06-10-2014, 20:57
Maşallah dezırt lion'a :)

Ömer Gedik
06-10-2014, 21:56
Çok güzel çıkmış Maşallah Çöl Aslanına

aliço
07-10-2014, 11:08
maşallah araç harika TOPRAĞAMMM :d

Mustafa_03
07-10-2014, 13:11
Maşallah Allah kaza bela göstermesin.

sessizgece
07-10-2014, 13:20
Maşallah. Yakıcı duruyor

No Name's

Aykan
07-10-2014, 17:22
Aracın Çok Güzel Kazasız Belasız Güle Güle Kullanırsın İnş
Maşallah:nazar

jerpelea
08-10-2014, 23:11
sağolun teşekkürler, tamponun sağ altında ufak bi sürtme olmuştu o zamanlar 2. resimde gözüküyor 2 aydır nazarlık niyetine duruyor belki bi ara mini onarımdan yaptırırım. Bu aralarda çok nazar değiyor o yüzden artık dış temizliğiyle uğraşmıyorum araç böyle dikkat çekince nedense bi yerine bişey oluyor

herkese kazasız belasız sürüşler.

orhun57
09-10-2014, 06:06
Nazar değmesin :nazar maşallah.

jerpelea
28-10-2014, 15:03
Sağolun yorumlarınız için bu arada Aliço hocam dikkatimden kaçmış toprağam yazmışsınız Tokatlı mısınız ? :)