PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 301 Active 1.2 Vti

pilatin1
23-12-2013, 22:10
Herkese merhabalar :) Aracımı Kocaeli'den alalı birkaç gün oluyor ve forumu araç alımı öncesi de dahil bir süredir takip ediyorum ve görüyorum ki herkes birbirine elinden geldiğince yardımcı oluyor, benim de bir sorum olacak. Bu benim ilk aracım olduğundan eksiklerim olduğunu düşünüyorum; ilk araçta neler yapılması gerekir ? rodaj dönemi için ne tavsiye edersiniz. Hangi akaryakıt markasını daha performanslı buluyorsunuz ? Bu tip bilgileri paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler... Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim :)

asdfg112
23-12-2013, 22:47
aramıza hoşgeldiniz :)

öncelikle size ve sevdiklerinize kazasız belasız sürüşler diliyorum. bir de ekmek almaya giderken bile emniyet kemerini takın gibi basit ama istatiksel mutlaka birgün sizin veya bir yakınınızın hayatını kurtarabilecek bir öneride bulunmak istiyorum.

rodaj dönemi eski araçlar gibi katı olmuyor yeni nesil araçların. 2500 km veya 3ay sonra biliyorsunuz ücretsiz bir bakımınız olacak, ön düzenin ve yağ seviyelerinin kontrol edildiği. bu bakım gelene kadar çok yüksek hızlara çıkmamanız ve 2700-3200 gibi devirlerde vites büyütmeniz, yokuşlarda çok zorlamamanız hem motor için hem de yakıt ekonomisi için faydalı olur diye düşünüyorum.

ben mümkün oldukça hep opelden mazot alırım. benzinli bir araba da kullandık ailece uzun süre. hiç ayırt etmedik firmaları, benzinde pek hile olmadığını düşünüyorum. ucuz verenden alın bence:)

pilatin1
24-12-2013, 04:44
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, söylediklerinize dikkat ederim :) + Hiç ummadık bir yerde kısa bir mesafe için yediğim cezadan ötürü kemer takmadan 2 metre de olsa gitmem herşeyde bir hayır vardır :)

301gti
24-12-2013, 09:03
Yeni aracınız hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim.Arkadaş çoğu şeyden bahsetmiş ilk zamanlar için.Benim arabamda benzinli ben genellikle shell-bp ikilisinden alıyorum şehir içi kullandığım için katkılı -performansa yönelik yakıt henüz almadım.Alanlardan duduğum kadarı ile uzun yolda hissedilir derecede performans artışı oluyormuş tabi buda azda olsa fazla yakmaya sebep oluyor.
resimlerinizi bekliyoruz ,keyifli forumlar

ssgti
24-12-2013, 10:12
Aracınızı iyi günlerde kullanın. Günümüzde araçlar fabrikadan rodajlı olarak çıkıyor. Ancak ilk 10 bin km süresince fazla zorlamadan kullanmakta fayda var. Yakıt olarakta ben uzun yolda devlet şirketi TP istasyonlarından almaya özen gösteriyorum. Ancak İstanbulda yakınlarımda TP olmadığı için yakınımda bulunan Shell istasyonundan alıyorum. Şişliye yolum düşerse ise TP den almaya devam ediyorum. TP yakıtından çok memnunum.

Mustafa_03
24-12-2013, 10:34
Aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim. yakıt olarak ise ben aracı aldığım günden beri shell den alıyorum benzini gayette memnunum. Fakat tabi bu düşünce size göre değişebilir karar sizin.

bayaka
21-01-2015, 18:59
kolay gelsin. iyi sürüsler.bbende sıfir aldim 20.12.2013 tarihinde suan arac 12bin km de ve bakima sokacam yag alt tapa ve hava filtresi icin 360 tl istediler. vercez mecbur izmirden bahadır. benzin opet

301gti
21-01-2015, 19:14
Garantisi dewam ettiği için servise götüreceksiniz istenen meblağ normaldir.benimde şubat ayi sonunda garantim biticek ikinci yıl bakimina götüreceğim aracim şuan 13.400 km de tahmini tutar 350 tl civarinda diye bilgi aldim.

Ömer Gedik
23-01-2015, 13:23
Aracınızı güle güle kullanın. Rodaj kavramı eskilerde kaldı ancak yine de ilk birkaç bin kmde aracı zorlamamanız daha yararlı olur.

Yakıt Shell ve Total kullanıyorum. Sektörün en iyisi bence Shell