PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15.000 bakımım

uzman
25-04-2010, 20:08
308(1.6 hdi 6r) 15.000 km yi doldurduğu için abant buluşması öncesi cuma günü aracı tanerhoca ile birlikte canoto'ya giderek bakıma soktuk.
paydosa bir saat kaldığını belirterek önce yetiştiremeyiz dedikleri halde tanerhocanın ricası ile aracı bakıma aldılar.
ayhan usta bir saatte aracın bakımını yaparak bize teslim etti.bize göstermiş oldukları ilgiden dolayı araç kabuldeki orkun beye
ve bakımı gerçekleştiren ayhan ustaya teşekkür ederim.yine tanerhocanın araya girmesi ile özel bir indirimle gayet makul bir fiyat ödeyerek
oradan ayrıldık.bu arada showroom da ilk defa çıplak gözle 5008 gördüm.araç hiç fena değil.

http://img71.imageshack.us/img71/930/23042010059.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/9647/23042010060.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/1835/23042010064.jpg

otmotvmhndsi
25-04-2010, 20:19
Yapılan işlemler kullanılan yağ vb gibi maddeler ve fiyatlarını yazarsan seviniriz abi... Hem güncel fiyatlardan da haberimiz olmuş olur...

hakan308
25-04-2010, 20:35
Bende geçen cuma günü 45000 bakımını yaptırdım aslanın ABC Otonun 390 TL fiyat çıkarmasından sonra tavsiye üzerine Vatan Peugeotu aradım 200 liraya halledeceklerini söylediler ve hemen oraya gittim randevusuz olmama rağmen araç hemen bakıma alındı ve 2 saat içinde bakım bitmişti.Vaktim olsaydı aracı iç dış yıkatacaklardı ama vaktim olmadığı için alacağım olsun diyerek teşekkür ederek oradan ayrıldım.Sahibi Hayri Bey ile odasında çok güzel muhabbetimiz oldu ve eğer sponsorluk vb. bir uygulama yaparsak bize özel bir indirimi daha olacağınıda ilave etti.Bence Ankara ekibi olarak gidip servisi yerinde incelememiz ve uygun görürsek servis olarak orayı kullanmamız hepimiz için daha iyi olur.

Bakımda yapılanlar:
1-Hava filtresi değişimi
2-Polen filtresi değişimi
3-Yağ filtresi değişimi
4-Mazot filtresi değişimi
5-Castrol magnatec diesel 10w-40 4lt yağ değişimi
6-Motor temizliği

otmotvmhndsi
25-04-2010, 20:44
Bende geçen cuma günü 45000 bakımını yaptırdım aslanın ABC Otonun 390 TL fiyat çıkarmasından sonra tavsiye üzerine Vatan Peugeotu aradım 200 liraya halledeceklerini söylediler ve hemen oraya gittim randevusuz olmama rağmen araç hemen bakıma alındı ve 2 saat içinde bakım bitmişti.Vaktim olsaydı aracı iç dış yıkatacaklardı ama vaktim olmadığı için alacağım olsun diyerek teşekkür ederek oradan ayrıldım.Sahibi Hayri Bey ile odasında çok güzel muhabbetimiz oldu ve eğer sponsorluk vb. bir uygulama yaparsak bize özel bir indirimi daha olacağınıda ilave etti.Bence Ankara ekibi olarak gidip servisi yerinde incelememiz ve uygun görürsek servis olarak orayı kullanmamız hepimiz için daha iyi olur.

Bakımda yapılanlar:
1-Hava filtresi değişimi
3-Yağ filtresi değişimi
6-Motor temizliği

bu bakıma ABC 'nin 390TL fiyat çıkartmasına imkan yoktur Hakan... Parça fiyatı belli, ürünler belli... Hayri bey ile görüştüm ben ve zaten ellerindeki parçaları ABC otodan tedarik ettiklerini söyledi...

Tek fark alınan işçilik bedelinde olacaktır. O da en fazla 30-40TL farkeder standart bakım için...

Şöyle izah edeyim;
Orjinal Mazot Filtresi adet fiyatı 97TL + KDV.
Yağ 4 lt 80TL ; sadece ikisi etti 200TL. Diğer parçaları ve işçiliği saymıyorum bile... Ama aklam ve mantığa pek uymuyor orjinal parçalarla şu bakımın 200TL ile yapılması

hakan308
25-04-2010, 20:49

Bakımda yapılanlar:
1-Hava filtresi değişimi
3-Yağ filtresi değişimi
6-Motor temizliği

bu bakıma ABC 'nin 390TL fiyat çıkartmasına imkan yoktur Hakan... Parça fiyatı belli, ürünler belli... Hayri bey ile görüştüm ben ve zaten ellerindeki parçaları ABC otodan tedarik ettiklerini söyledi...

Tek fark alınan işçilik bedelinde olacaktır. O da en fazla 30-40TL farkeder standart bakım için...

Şöyle izah edeyim;
Orjinal Mazot Filtresi adet fiyatı 97TL + KDV.
Yağ 4 lt 80TL ; sadece ikisi etti 200TL. Diğer parçaları ve işçiliği saymıyorum bile... Ama aklam ve mantığa pek uymuyor orjinal parçalarla şu bakımın 200TL ile yapılması

Berker inan servislerin o parçalara belirlediği fiyatlarda en az %50 kar payları vardır en basit örneği 80 lira dediğin yağ vereceğim linkte 64,52 ve kargo bedava küsratı kargo için düşsek adam bu yağı 60 liraya satıyor ve bundan kar ediyor
http://www.hepsiburada.com/castrol-magnatec-10w40-dizel-4-lt-motor-yagi-652002/productDetails.aspx?categoryid=26005&productid=otm652002

otmotvmhndsi
25-04-2010, 20:51
Hakan yaptırdğın bakımın faturası'nı önüme koy sonra konuşalım...

hakan308
25-04-2010, 21:02

Onun için önce detaylı olarak mamak çöplüğüne girişmek lazım ben fatura falan tutmam elimde atarım direk ama slipler var 200 lira çekildiğine dair

otmotvmhndsi
25-04-2010, 21:12

Onun için önce detaylı olarak mamak çöplüğüne girişmek lazım ben fatura falan tutmam elimde atarım direk ama slipler var 200 lira çekildiğine dair

Hayır 200 çekilebilir onda sorun yok... Kullandıkları malzeme ve birim fiyatlarını merak ettim sadece...

hakan308
25-04-2010, 21:34

Hayır 200 çekilebilir onda sorun yok... Kullandıkları malzeme ve birim fiyatlarını merak ettim sadece...

faturaya o kdar detaylı bakmadığım için istesemde hatırlayamam ama 200e bu bakımı yaptırdım eminim ;D

otmotvmhndsi
25-04-2010, 21:55
200'e yaptırırsın güzel arkadaşım ama nasıl yaptırırsın, hangi malzeme ile; benim aklımdaki soru bu ??? ;)

TanerHoca
25-04-2010, 22:04
berker servisin 390 tl fiyat çıkarmasına imkan yok derken servisin vereceği fiyatın daha düşük olması gerektiğini mi belirtmek istedin.
eğer öyle ise senin aracın 15.000 bakımı ile ilgili açtığın topicte 254 lira bakıma ödediğin yazıyor. buna yaklaşık olarak 120 liralık mazot filtresi değişimini eklediğinde
374 lira gibi bir rakam ortaya çıkıyor ki buda hakanın verdiği 390 liraya yakın bir ücret.
ancak ben sen de kullanılan total ile hakanda kullanılan castrol arasında ne kadar fiyat farkı var bilmiyorum.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=124.0

hakan308
25-04-2010, 22:11
herkes biliyor sonuçta servislerin fiyat konusundaki uygulamalarını service boxta 180 lira yazan araç kayıt işlemlerini yapan kişilerin 50 lira fiyat verdiği yedek parça bölümüne gittiğimde 25 liraya inen kapı eşik korumasında da durum aynı 4 kapı için 308 yazılı orjinal paketinden jelatininden çıkartılmış kapı eşik korumalarımı taktırdım fotolar bu başlıkta da mevcut bunun faturasıda duruyor ;D
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=62.0

otmotvmhndsi
25-04-2010, 22:13
berker servisin 390 tl fiyat çıkarmasına imkan yok derken servisin vereceği fiyatın daha düşük olması gerektiğini mi belirtmek istedin.
eğer öyle ise senin aracın 15.000 bakımı ile ilgili açtığın topicte 254 lira bakıma ödediğin yazıyor. buna yaklaşık olarak 120 liralık mazot filtresi değişimini eklediğinde
374 lira gibi bir rakam ortaya çıkıyor ki buda hakanın verdiği 390 liraya yakın bir ücret.
ancak ben sen de kullanılan total ile hakanda kullanılan castrol arasında ne kadar fiyat farkı var bilmiyorum.

Taner Hocam, benim kastetmeye çalıştığım şey aslında VatanPeugeot'un yaptığı bakımda kullandıkları ürünler ile ABC uygulama yapsa 390TL etmez. İşçilik fazla olabilir sadece yetkili serviste. Ancak VatanPeugeot'un bana verdiği bilgilere göre yedek parçaları ABC otodan tedarik ediyorlarmış. Dolayısı ile 200TL ye nasıl bakım yapıyorlar benim aklım mantığım almıyor...

hakan308
25-04-2010, 22:24

Taner Hocam, benim kastetmeye çalıştığım şey aslında VatanPeugeot'un yaptığı bakımda kullandıkları ürünler ile ABC uygulama yapsa 390TL etmez. İşçilik fazla olabilir sadece yetkili serviste. Ancak VatanPeugeot'un bana verdiği bilgilere göre yedek parçaları ABC otodan tedarik ediyorlarmış. Dolayısı ile 200TL ye nasıl bakım yapıyorlar benim aklım mantığım almıyor...

Birgün gidelim Vatana çözelim şu işi

TanerHoca
25-04-2010, 22:28

berker dediğin elbette çok mantıklı. ancak şunu da unutmamak gerekir ki servisler kendi aralarında bile aynı bakım için 100 tl ye varan farklarla fiyatlar verebiliyorlar...

Thesoldier94
25-04-2010, 23:01
arkadaşlar hatırlatırım sizlere, sizler vti motorlu araçlarda 10.000 km bakımında 230 ile 300 tl arasında bedeller ödediniz.ben 155 tl ye 10.000 km bakımını yaptırmıştım.arkadaşın ödediği rakamda çok anormallik görmüyorum.servisler kime ne tutturyorsa alıyorlar.özellikle isim yapmış servislerden uzak durmakta fayda var diye düşünüyorum.arkadaşımızın bakımı ucuza yaptırması muhtemelen az tanınmış bir servis veya kar oranını fazla abartmamasından kaynaklanan bir sebeptir.Berker' inde faturayı görmek istemeside haklı bir sebep bu durum karşısında.

viya
26-04-2010, 09:44
Berker,
Bu vayan peugeot'u ilk öneren bendim. Benim kuzen oraya gidiyordu bende aracın garantisi bitmeden onlara götürmüştüm 308 i adamlar yedek parçaları TEK Otodan alıyorlardı ve %50 indirimli alınıyordu. Bende bir kaç bakıma gittim hatta fren balatalarını değiştirdim fark gerçektende %50 idi. Bence şaşırma adamların bilgisayarında bir excel dosyası var gidince göz ucuyla dikkat et ben fren balatalarını alırken adam fiyatına bakmıştı gelişi 54 TL ban verdiği fiyat 80 TL TEK OTO,ABC,FATİH vb... yetkili bayi satış FİYATI işçilik dahil 200 TL FARK bu kadar basit.......
enis.