PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308-Golf-A serisi testi

reisG
17-12-2013, 09:30
Bu haftaki bir otomobil dergisinde Almanya'daki partner dergisinden alınma bir karşılaştırmalı test yayınlandı. Test konu olanlar yeni 308 1.6 lt.e-HDI 115 bg manuel, Golf 1.6 lt.Blue TDI 110 bg manuel, Mercedes Benz A180 CDI manuel.
Testin genelini buraya aktarmayacağım. Ancak her zamanki gibi Golf birinci seçilmiş. Ancak yine komik bir şekilde yapılmış bu. Şöyle ki,
* e-HDI motorun performansı diğerlerinden çok daha iyi denmiş.
*6 ileri manuel şanzumana sahip e-HDI motorun motor-şanzuman uyumu çok iyi demişler
*Bu üçlü arasında 420 lt. bagaj hacmi ile en geniş ve en kolay yükleme yapılan bagaj 308 in olmuş ayrıca arka koltuklar yatırıldığında düz zemin elde edilmiş.
*testin içinde ufak direksiyon simidinin araca hakimiyet konusunda çok faydalı olduğu yazılmış ancak puanlamada ufak çaplı direksiyon simidinin bir faydası olmadığı söylenmiş.
*308 de yer alan stop-start sisteminin piyasadaki en iyi sistem olduğu söylenmiş.
*iç hacim ve yolcu rahatlığında 308 ve Golf'ün mm farkı ile aynı sonuca ulaştıkları testte yazılmış
*Golf'ün artık 120 bg. altındaki motora sahip modellerinde çok bağlantılı arka süspansiyon sistemini kullanmadığı ve bu teste katılan modelde de bunun olmadığı ve sabit aks sistemi kullanıldığını ve bunun kötü yollarda sönümlemeleri yapmadığının yazmışlar.

Ve testin sonucunda A serisi 179 puan almış; 308 180 puan almış ve Golf 195 puan almış .Golf birinci olmuş,

Zaten bu testleri hiç dikkate almazdım ama artık çok komik olmaya başladılar.

Ömer Gedik
17-12-2013, 09:36
Bravo Golf :fiuw

301gti
17-12-2013, 09:41
Wir leben autos potos :=) haydi golf almaya euro kurunu sabitlemişler 2.65 tl ye :=)

TanerHoca
17-12-2013, 10:49
golfün olduğu yerde diğerleri teferruattır. :keyifli

Yasin CCK
17-12-2013, 12:54
Hiç Golf'ün içinde olduğu bir test yapılır mı? Gerek yok. 1. belli 2. kim? Buna da şükür...

cmr_cihangir
17-12-2013, 14:27
Bir tanıdığımız 2. el aldığı 2010 model ve en az 60000 km deki benzinli golfünü bir hafta içinde 47 bin küsüre rahatça satabiliyorsa durup bir düşünmek lazım derim. Sanırım 45 bine filan almıştı arabayı. Düşünüyorum eder mi diye ama bir sonuca ulaşamıyorum :S Biz birşeyleri mi göremiyoruz nedir bu vw sevdası?

reisG
17-12-2013, 14:43
3 yıl önce bir arkadaşım yeğenine 17000 TL ye Golf IV aldı bu yıl arabayı sattılar arab komple boyanmıştı. Alan galerici 18000 TL verdi ve aracı anadoluya 21000 TL ye sattı. ne diyelim Allah akıl fikir versin...

Excpower
17-12-2013, 15:01
Bu ülkede araç seçiminin 1. kriteri 2.el değeri olduğu sürece memlekette bu böyle devam edecek.Kaç kişi beğendiği aracı alıyorki.Akrabalarım 35 bin liraya bomboş poloya biniyorken ben aynı paraya daha donanımlı daha güvenli 2 sınıf üst araca biniyorum.Sorsan satamazsın.Fransızlar çöp.Çok arıza yapar parçası pahalı.Yahu yıl olmuş 2013 parça sorunu kaldımı ben bilmiyorum.Hala renault'nun brodway citroen'in cv peugeotun 106 ürettiğini sanan insanlar var.Kaldıki güncel birçok marka parça beklettiriyor.Herkes beğeniyor ama almaya geldimi kimse yanaşmıyor.Dsg elde patladı.Çok methedilen ciğerli TDI motorlar 100den sonra fıslıyor.Herkesin seçimine saygım var ama vw gereğinden fazla pahalı .Kötü arabalar demiyorum fiyatları ederinden fazla.Otomobil dergileri zaten almanlardan başka markayı iyi göstermezler bu böyle.Dergilerin beğenmedi arabada yok ayrıca

akin
18-12-2013, 13:02
Ben bu golf sempatisini anlayamadım gitti sadece Türkiye'de de degil bütün Avrupa'da bu böyle aynı testi dün otohaber dergisinde okudum güvenlikten anlamadığım bir sekilde puan kırmışlar ki 5 yıldız aldı ncapten 308 Mercedes a ya dicek bişey o Renault motoruyla olmaz o is ben yeni 308 in dış tasarımını çok olmasada genel olarak çok beğendim benim icin sınıfın birincisi giulietta dir ama 308 kafa tutar bence ona tek merak ettigim yol tutusu çünkü benim Giulietta ile 160la girdiğim virajda Giulietta da esp devreye bile girmezken eski 308 spin atmıştı

bu arada çok beğendikleri golfün sanzimani da 5 ileri

reisG
18-12-2013, 13:19
Öyle bir puanlama ile testi yapmışlarki , yorumda 308 ve Golf'ü hemen hemen aynı ayarda yazıp aynı bölümün puanında Golf e 10 puan fazla yazıyorlar, 308in HDİ sini öve öve bitiremiyorlar ancak puanda ikisine de eşdeğer puan veriyorlar kısaca sı golf testlerinde birinci golfü yapıyorlar aslında gerçek birinci ikinci olan oluyor.

akin
20-12-2013, 11:01
Vw kesin rüşvet veriyo bu testleri yapanlara :D

reisG
20-12-2013, 11:35
Vw kesin rüşvet veriyo bu testleri yapanlara :D
Golf'ün bagajına kaç ayakkabı kutusu sığar acaba :)

Cem B
27-12-2013, 16:29
Eger 308 A serisinden daha fazla puan almış ise konuşulan herşey teferruattır. Boşuna dil dökmenize gerek bile yok. 308 Sınıfının uzak ara en iyi araçlarından. :)

Golfü gitsinler A4 le fln kıyaslasınlar bundan sonra. :) Ben onu bizim sınıfımızda görmüyorum artık .:)

mechanix
27-12-2013, 17:45
Eger 308 A serisinden daha fazla puan almış ise konuşulan herşey teferruattır. Boşuna dil dökmenize gerek bile yok. 308 Sınıfının uzak ara en iyi araçlarından. :)

Golfü gitsinler A4 le fln kıyaslasınlar bundan sonra. :) Ben onu bizim sınıfımızda görmüyorum artık .:)

Orası kesin. Zaten artık VW'in kıyaslanacağı araba markası kalmadı.
Mercedes, BMW, Porsche falan hepsini geçti. Ne kaliteymiş bu anlamadım gitti.
Geçen araba alım satımı yapan bir arkadaşla konuşuyorum. Golf de golf tutturmuş bir golf gidiyor.
"Abi bunu satıp Golf alsana." Yahu neden satayım arabamdan memnunum diyorum.
Zaten satacak olsam neden Golf alayım başka araba mı yok diyorum.
"Abi sen Golf al, satarken rahat edersin" diyor.
Anlayacağınız ülkemdeki Golf sevdası tamamen duygusal.
Dünyanın en sevilen otomobil markasının neden sevildiğini bir kere daha anlamış oldum.

jerpelea
17-01-2014, 19:08
Orası kesin. Zaten artık VW'in kıyaslanacağı araba markası kalmadı.
Mercedes, BMW, Porsche falan hepsini geçti. Ne kaliteymiş bu anlamadım gitti.
Geçen araba alım satımı yapan bir arkadaşla konuşuyorum. Golf de golf tutturmuş bir golf gidiyor.
"Abi bunu satıp Golf alsana." Yahu neden satayım arabamdan memnunum diyorum.
Zaten satacak olsam neden Golf alayım başka araba mı yok diyorum.
"Abi sen Golf al, satarken rahat edersin" diyor.
Anlayacağınız ülkemdeki Golf sevdası tamamen duygusal.
Dünyanın en sevilen otomobil markasının neden sevildiğini bir kere daha anlamış oldum.

Çok haklısınız bizim ülkede %80 arabanın 2. el piyasasına bakılıyor. Bendede pejo 308 var bütün arkadaşlarım yakın akrabalarım neden golf almadın neden golf almadın diye başımızın etini yiyorlar. Soruyorum onlara ne özelliği var diye, abi arabayı almandan alacaksın hem 2. elide iyi para eder fransız arabaları çöp sürekli arıza verir falan diyolar. Bu insanlara artık haklısınız diyip geçiyorum çünkü çoğu hayatında adam akıllı 2 araca binip bir karşılaştırma yapmamış sadece arkadaşının golfüne 2 kere binmiş adamlar belki hiç binmemiştir kapısını açtıysa yeter öve öve bitiremiyorlar :)

asdfg112
17-01-2014, 20:54
Dergi ismi veya link varsa ozelden atabilir misiniz acaba bana?

ME173X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

reisG
17-01-2014, 21:30
Otohaber veya Auto Show idi

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

asdfg112
17-01-2014, 21:32
Otohaber veya Auto Show idi

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

Google a bir bakayım:-) ayrıntıları merak ettim, sağolun hocam

ME173X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asdfg112