PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : water in fuel filter

e_uludag
12-12-2013, 09:53
Arkadaşlar herkese günaydın. Bu sabah aracı çalıştırmak için kontağí çevirdiğimde başlıkta bahsi geçen hatayı alıyorum. Göstergeler çıldırmış gibi hareket ediyor.

Yardımlarınızı bekliyorum...

parkmen
12-12-2013, 09:56
Yakıt filitresinde su var ! filitremi lütfen değiştirir misin? aldığın yakıtta bir miktar su vardı ve ben bu suyu filitremde mümkün olduğu kadar hapsettim diyor zannımca.

e_uludag
12-12-2013, 10:04
Kendim değiştirebilir miyim? Araç hareket etmiyor. Daha 10000 km yeni oldu bakim yaptirali.

parkmen
12-12-2013, 10:38
Bu tip işlemlere elin ne kadar yatkın bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim, ama ben senin yerinde olsam servise çektirirdim aracı başka bir hasar vermiş olabilir aracına ve hatta yakıt aldığın istasyonu şikayet etmek hatta mahkeme açmak durumunda kalırsan uzman personelin değişim yapmış olması aynı zamanda şahitlik etmiş olmaları demektir ki İnşallah gerek kalmaz ama gerek olursa işine çok çok yarar.

Ömer Gedik
12-12-2013, 10:42
Muhtemelen aracın aküsü bitmiş :) Voltaj düştüğünde bu tarz birden çok hata alabilirsin. Göstergeler bunun işareti...

parkmen
12-12-2013, 10:46
Gerçi Ömer doğru söylüyor ben gösterge kısmını atlamışım.

e_uludag
12-12-2013, 11:00
Doğru söylüyorsunuz zira alındığı 2009 yılından beri akü değişmemiş. Zaten son 1 2 haftadır 2 dakıka araçta beklesm economy mode gibi bi uyarı veriyor teyp kapanıyordu.

Akü olarak ne takılmalı?

Ömer Gedik
12-12-2013, 11:28
Mutlu Varta Delphi veya orjinal taktırabilirsiniz. Aküde depozito olayı var bunu unutmayın. 60 amper taktırabilirsiniz. Dilerseniz 72 amperde olur.

Ekonomi modun akü durumu ile ilgisi yoktur.

e_uludag
12-12-2013, 11:33
Economy modunun aküden olduğunu sanırdım. Araç standart ses sistemi vs yok neden teyp kapanır ki?

Ömer Gedik
12-12-2013, 11:45
Economy modunun aküden olduğunu sanırdım. Araç standart ses sistemi vs yok neden teyp kapanır ki?

Çünkü Ekonomi mode sabit şekilde her daim aynı zaman diliminde devreye girmez. Mesela aracın ekonomi modda ise aracı çalıştır ve stop et ardından radyoyu aç çok kısa sürede tekrar ekonomi moda geçtiğini göreceksin.

e_uludag
12-12-2013, 19:23
Mutlu Varta Delphi veya orjinal taktırabilirsiniz. Aküde depozito olayı var bunu unutmayın. 60 amper taktırabilirsiniz. Dilerseniz 72 amperde olur.

Ekonomi modun akü durumu ile ilgisi yoktur.

Ömer Bey in nokta atışı tespiti sayesinde aküyü değiştirdim(kendisine çook teşekkür ediyorum) Varta 60 Amper akü 150 tl + 30 tl usta gelme ve montaj parası ile takıldı. -5 derece soğukta bir daha akü değiştirme işine girmeyeceğim hele de aküsü değişecek araç peugeot ise, bilmiyorum bütün modeller böyle mi ama isyan ettirdi, o akünün içinde bulunduğu kutuyu yerinden çıkartmak resmen zulüm, bu arada kutuyu sökerken hemen üstünde yer alan keçe biraz zarar gördü, o keçenin amacı nedir anlamadım.

yine aküyü sökmek için yerinden çıkardığımız hava filtresinin borusu montajdan sonra sanki çok sallanıyor gibi geldi, sizce normal mi?

Ömer Gedik
12-12-2013, 19:38
Maalesef işi bilmeyen birisi sökmüş sanıyorum Aküyü çünkü bu işi bilgi sahibi ustalar çok çok kısa sürede halledebiliyor. :)

Bu arada geçmiş olsun bununla atmanız ne güzel :) Peugeot çokça arıza veren firma olmadığından aklıma direk akü gelebiliyor. Mesela bahsi geçen arıza ile hiç karşılaşmadım. :)

e_uludag
12-12-2013, 21:11
Maalesef işi bilmeyen birisi sökmüş sanıyorum Aküyü çünkü bu işi bilgi sahibi ustalar çok çok kısa sürede halledebiliyor. :)

Bu arada geçmiş olsun bununla atmanız ne güzel :) Peugeot çokça arıza veren firma olmadığından aklıma direk akü gelebiliyor. Mesela bahsi geçen arıza ile hiç karşılaşmadım. :)

teşekkürler, aracı usta gelmeden önce deneme amaçlı tekrar çalıştırmayı denediğimde child lock fault gibi bir hata aldım, araç akü bitince kademeyi kaybetti, yalnız göstergelerin yaptığı hareketler çok orjinaldi.

kadir11
06-02-2014, 12:56
Su uyarısı bendede vardı mazot filtresi değiştirdik geçti

307 1.6 hdi