PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot'a güveniyorum diyen var mı?

freemustang
21-04-2010, 22:29
07 NİSAN 2010 EŞİMLE HASTANEYE GİDERKEN 4 NCÜ VİTESTE 60-70 KM SÜRATLE GİDERKEN ARABAMIZ GAZA RİAYET ETMEDİ MOTOR İŞARI ALMADIĞIMDAN Bİ KAÇ KEZ DENEDİM VE DÜZELMEDİ 1-2 KM SONRA IŞIKLARDA DURDUM SONRA DÜZELDİ IŞIKLARDAN SONRA 1-2 KM DAHA GİTTİKTEN SONRA ARACIMIZDAN İNİNCE ARACIMIZIN YANDIĞINI FARKETTİK VE ÇEVREDEKİ VATANDAŞLARIN YARDIMIYLA ARABAYI SÖNDÜRDÜK. SONRA KASKONUN GÖNDERMİŞ OLDUĞU ÇEKİCİYLE PEUGEOT SERVİSİNE GÖTÜRDÜK. KASKO SORUN MEKANİK OLDUĞUNDAN ÖDEME YAPMADI. SERVİS İLGİLİ YAZIŞMALARDAN SONRA SORUNUN PARTİKÜL FİLTRESİ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. BENDE YANAN VE ARTIK AYIPLI ÜRÜN OLAN ARACIMIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ YADA PARASINI GENELMÜDÜRLÜKTEN İSTEDİM 2İLE 4 GÜN İÇİNDE DÖNÜNCEĞİ SÖYLENDİ FAKAT DEFALARCA ARAMAMA RAĞMEN TEKNİK SERVİSLE KONUŞMA ŞEREFİNE HENÜZ NAİL OLAMADIM. ARABAMIN GÜYA GARANTİSİ DEVAM ETMEKTE VE 26 BİNDE :(

reisG
22-04-2010, 07:28
Herşeyden evvel büyük geçmiş olsun. Size ve eşinize birşey olmaması en büyük şans. Araçta olan durum içinse bence polisten gelen tüm raporlar ile birlikte Peugeot'a ve hemen ardından da valilikte bulunan tüketici haklarına müracaat etmek ve oluşturulacak bilirkişiden bir yanıt almayı beklemek, tabii bütün olanları Peugeot Fransa'ya da ayrıntılı bir şekilde göndermek gerek. Olay ayrıntılı olarak araştırılmadan hüküm vermek yanlış olacaktır. Mekanik olan tüm ürünlerde herhangibi sebepten problem çıkması daima olasıdır.Binlerce örnek bu konu hakkında verilebilir.

BahadırALTUN
22-04-2010, 07:41
freemustang geçmiş olsun . Bende diğer başlıktan üçüncü ağızdan anlatılan bir hikayedir diye cevap yazdım .

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=847.msg11750;topicseen#msg11750

Olayı bizzat sizin yaşadığınızı anlayamamıştım . Tekrar büyük geçmiş olsun.

Araç hakkında biraz bilgi veririmisiniz. Bizde anlamaya çalışalım neden böyle olduğunu. Benzinlimi , dizelmi , düz otomatik , İlave bir şey varmıydı , lpg , xenon far , müzik tesiatı, egsoz gibi. Bakımı hangi servis yapıyordu vs vs .

Kasko sorunun mekanik olduğuna nasıl karar verdi ? Sanırım aracın altında çıktı. Servis Partikül filresi demiş. Aracın Bakımını yapan servismi bunu söyleyen ?

Detaylı bilgileri paylaşırsanız seviniriz. Bu arada başlık sorunuzada cevap vereyim ben yıllardır Peugeot kullanıyorum ve aracıma güveniyorum.

okan
22-04-2010, 08:59
Ben de reis e katılıyorum direk fransa ile irtibat kur türkiye de ki peugeot kendinden bihaber:(

Ömer Gedik
22-04-2010, 09:08
Aramıza hoşgeldiniz. Canınıza bişey olmaması sevindirici hakkınızı aramkatan vazgeçmeyin. Yalnız mesajlarınızla ilgili bir not eklemek istiyorum.

Foruma ilk iki mesajınızın aynı olması ve farklı konularda açılması forum yapısına uymaz. Sizi anlıyorum bir sorun yaşamışsınız bunu paylaşmak istiyorsunuz. Ama aynı konudan iki tane açarak büyük harflerle bir şeyler anlatmaya çalışırsanız burda önemsenmeyen bir duruma düşersiniz. Bundan sonraki mesajlarda daha dikkatli olmanız temennisiyle

freemustang
22-04-2010, 21:38
öncelikle ilginiz için teşekkürler. aracım dizel. mahkeme ye verdiğimde 2 yıla yakın uğraşmam gerekiyor. bu yüzdende tüketici hakem heyetine başvurmadım. fransaya mail yazdım ordanada cevap gelmedi. öncelikle büyük harflerle isteyerek yazmadım kimsenin dikkatinide çekmek istemiyorum. başımdan geçen olayı paylaştım.

Ozan
23-04-2010, 17:11
Ben tamamen Peugeot'ya güveniyorum.
Şimde kullandığım 308 sıfır olarak alıpta kullandığım 3. Peugeot'um.
106XR-206GTi ve 308 imde şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım.
İnanınki arıza lambası vs. bile yanmadı.Ama yeni araç işi gerçekten birazda şansla alakalı.
Benim felsefem "BMW'ye binemiyorsam Peugeot'la devam"

umutozerkoca
23-04-2010, 19:44
haklısın sans işi ama bende o sanssızlardanım sorunlarım her gecen gun artıyo peugeot bunları gıderemezse satıcam artık arabamı...

hakan
09-01-2011, 14:38
Öncelikle geçmiş olsun.Kasko firması olayın mekanik arıza olduğunu söylüyorsa bunu sana yazılı vermek zorunda mutlaka yazılı olarak kasko firmasından bunu al çünkü aracındaki bir üretim hatası ise aracını Peugeot yok eğer birkaza yada 3. şahıs zararı ise bunu kaskon ödemek zorunda.Bana kalırsa aracın bakımları zamanında ve tam olarak orjinal parçalar ile yapıldıysa mekanik arıza çıkmayacak.Umarım bu arada aracınna senin sonradan taktırdığın bir ekipman yoktur.Aracın için ama servisten ama kaskodan mutlaka yazılı açıklama al çünkü aracının hasarını kimin karşılayacağı önemli değil senin hakkını alabilmen önemli mahkeme yada tüketici heyeti için yazılı evrak şart.Tekar geçmiş olsun
Bu arada aracının bakımını hangi servisin yaptığını merak ettim.

Gökay
09-01-2011, 15:06
freemustang 2 mesaj atmış sonra free takılmış :)

Sizde konuyu hortlattınız merakla bekliyoruz cevabı şimdi ;D