PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapıda lastik değişimi hakkında...

Taylan43
02-12-2013, 14:30
Arkadaşlar, kış lastiklerini değiştirmek için zamanı olmayanlar için, BriSA'nın kapıda lastik değişimi adında bir site var duydunuz mu bilmiyorum. Kardeşimin 3008'i için bu sistemden faydalanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz? bu konuda bir fikri olan var mı? Lastik te bu arada bridgestone LM32 nasıl bilmiyorum ama...

Taylan43
02-12-2013, 15:04
Ayrıca daha çok şehir-içi kullanılan bu araca 4 tane mi alayım 2 tane mi alayım arkadaşlar sizce? ???

akin
02-12-2013, 15:23
4 tane almani tavsiye ederim ben daha sağlıklı olur kıs lastiğini sadece kar olarak düşünmeyin hava 7 derecenin altına indiğinde yazlık lastiklerin tutunması ciddi azalıyor bu arada lassa snowways i de tavsiye ederim peugeot 5008 de kullandık michelin kadar olmasa da sessiz ve yumuşak bir kıs lastiği

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

PREMiUM18
02-12-2013, 15:46
Değiştirilen lastik sayısı eğer 2 olursa ani fren yaptığınızda çok sıkıntı çekeceksiniz.
4 lastiğinde değiştirilmesi lazım. ön lastikleri çekiş için kurtaralım derken,arkadaki yazlıklar lastikler frenlemede veya virajlarda aracınızı savuracaktır.Yazlıklar kışlığa göre daha serttir soğuk havalarda sertleşme yapar onun için kış lastikleri önemli. Bridgeston kaliteli bir lastiktir alınır..ben yazlıklarını kullanıyorum

mimit
03-12-2013, 11:38
aynı site bilmiyorum ama geçen cumartesi komşumuzun aracının lastiklerini gelip kapıda değiştirdiler.büyük bir minibüs ile geldiler içinde balans makinesi ve söküp takmak için olan cihazda var,aracı düz bir yere çekip hemen kaldırdılar kriko ile 4 tane üç ayak ile sabitleyip aracı işe koyuldular.güzel bir uygulama ama 70 tl ye yapıyorlarmış lastiğiniz varsa,lastiğinizi de oradan alırsanız ücretsiz ama tabi ki randevulu.