PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komple Araç Kaplatma - Ruhsat Problemi.

okann
18-04-2010, 11:48
Arkadaşlar aracı komple kaplattığım takdirde nasıl ruhsata işletebilirim ?

Kaplamayı yaptırdığım yerde fatura alırım. Devamında nasıl bir yol izlemeliyim ?

reisG
18-04-2010, 11:50
tüm reklam hizmeti veren şirketlerden bilgi edinebilirsin.

hakan308
18-04-2010, 12:38
okan aracı kaplatıp muayeneye gidiyorsun muayeneden sonrada emniyete gidip ruhsata işlettiriyorsun

Abdullah
18-04-2010, 22:11
Hakan abi aracı kaplatıp muayeneye gidiyorsun demişsin burada bir yanlışlık olmasın. Çünkü ben daha önce Yapıkredi de çalışıyordum ve bizim araçlarda world yazısı vardı muayene TÜV e geçmeden önce muayeneye gitmiştik oradaki görevli memur aracın ruhsatında reklam var yazısı olmadığında aracı muayene etmemişti.

Bu arada Okan bu akşam saat 19:00 - 19:30 civarı Kartal/Soğanlık Atatürk caddesinde miydin?

hakan308
18-04-2010, 22:45
Hakan abi aracı kaplatıp muayeneye gidiyorsun demişsin burada bir yanlışlık olmasın. Çünkü ben daha önce Yapıkredi de çalışıyordum ve bizim araçlarda world yazısı vardı muayene TÜV e geçmeden önce muayeneye gitmiştik oradaki görevli memur aracın ruhsatında reklam var yazısı olmadığında aracı muayene etmemişti.

Bu arada Okan bu akşam saat 19:00 - 19:30 civarı Kartal/Soğanlık Atatürk caddesinde miydin?

bundan önceki aracımda ben öyle yapmıştım aracın rengi değiştiğinde muayeneye girmiştim oradan metalik siyah olduğu teyit edilmişti ondan sonrada emniyete gidip ruhsatı değiştirmiştim

okann
18-04-2010, 23:20

Araba 2 gündür o Cadde'de park halinde Abdullah :)

Bende orda oturuyorum zaten ;)

Abdullah
19-04-2010, 00:06

vay be 2007-2008 arası 1 yıl boyunca sadece o caddede günde en az 3-4 saatim geçiyordu. Bugün M1 AVM ye gideyim gitmişken eski günleri hatırlayayım diye geçtim oradan birde baktım 308 hemde premiumpack tampon hemde spolier hemde lincancabur aha da dedim kesin Okan. Beni görse dedim biraz yavaşladım ama kimse yoktu etrafta. Ayrıca aracın arka camında büyük bir eksiklik var forumpeugeot.com sticker ı yok valla hiç olmadı hiç sen cezayı hakkettin Okan ;D

okann
19-04-2010, 00:10

vay be 2007-2008 arası 1 yıl boyunca sadece o caddede günde en az 3-4 saatim geçiyordu. Bugün M1 AVM ye gideyim gitmişken eski günleri hatırlayayım diye geçtim oradan birde baktım 308 hemde premiumpack tampon hemde spolier hemde lincancabur aha da dedim kesin Okan. Beni görse dedim biraz yavaşladım ama kimse yoktu etrafta. Ayrıca aracın arka camında büyük bir eksiklik var forumpeugeot.com sticker ı yok valla hiç olmadı hiç sen cezayı hakkettin Okan ;D

Özel'den numaramı atıyorum. Bi daha gelirsen falan ararsın kardeşim :P

Cezama gelince. Aracı komple stickerla kaplayalım. :D

γuяdaeя
19-04-2010, 11:12

Kaplamayı yaptırdığım yerde fatura alırım. Devamında nasıl bir yol izlemeliyim ?

Nasıl bir kaplama olacak reklam amaçlı mı ???

okann
19-04-2010, 11:15

Nasıl bir kaplama olacak reklam amaçlı mı ???

Kendi resmimi kaplatmayı düşünüyorum Yurdaer Abi. :D

Şaka bi yana renk değişikliği için. Beyaz düşünüyorum.

GLR
19-04-2010, 12:35
Ruhsat işletme olayının 280 300 civarı bir masrafı var toplam bildiğim kadarıyla.Renk mi bulamadın başka beyaz yapıyorsun. :D Benim arabayı vereyim sana bari uğraşma o kadar. :D :D

okann
19-04-2010, 13:51
Ruhsat işletme olayının 280 300 civarı bir masrafı var toplam bildiğim kadarıyla.Renk mi bulamadın başka beyaz yapıyorsun. :D Benim arabayı vereyim sana bari uğraşma o kadar. :D :D

Bu gece uyku yok olum sana xD O beyazı çize çize mat siyah yapmazsam!

Şaka bi yana renk önerilerıne açığım. Kum gri'ye hayır! xD

Yasin CCK
19-04-2010, 14:08
Tauranga Mavii ;D

Bak koskoca forumda 1 tane ;)

Biricik Taurangam benim :D

Yasin CCK
19-04-2010, 14:12
Aaa pardon Abdullah'ın Tropiğini unuttum, sonra bana kızmasın "benimkide tek benimkide tek" diye ;D

Ömer Gedik
19-04-2010, 14:13
Tauranga dan bir tane olmaması lazım :) Ama Tropik Sarı ve Montebello mavi tek :D

reisG
19-04-2010, 14:50
Sevgili Ömer, listeden çıkardım renk skalamız aşağıdaki gibi;
Renk dağılımında ise durum şöyle;
inci siyah= 15, alüminyum gri= 10,alp beyaz=5 babylone kırmızı,köpekbalığı gri,kum gri,atom gri=3 montebello mavi,tropik sarı,touranga mavi=1'er adet.

Abdullah
19-04-2010, 14:54
Sevgili Ömer, listeden çıkardım renk skalamız aşağıdaki gibi;
Renk dağılımında ise durum şöyle;
inci siyah= 15, alüminyum gri= 10,alp beyaz=5 babylone kırmızı,köpekbalığı gri,kum gri,atom gri=3 montebello mavi,tropik sarı,touranga mavi=1'er adet.

işte budur yahuuu tek tek tek sekerekten tropik. ;D

GLR
19-04-2010, 18:36
Okan benim sana 3 renk önerim var sen beni dinlersin :D Mat beyaz,kırmızı,beyaz.Mat siyah düz renk olarak 308 e yakışmayacaktır.Özellikle kırmızı renk nası olur merak ediyorum.
Valla renk görüntü olarak 308 e en çok hangisini yakıştırıyorsun diye sorsalar beyaz derim.Kendim beyaz seçtiğim için değil ki ilk siyah sipariş ettim.Kırmızı istediğim ton olsa onu da düşünebilirdim.siyah,gümüş gri de çok yakıştığını düşündüğüm renkler.Arabasına göre renk seçimlerim değişebilir.Çok güzel füme gri tonları var mesela bmw de uzay gri.Mavi rengi de severim biraz foto paylaşayım.
http://i42.tinypic.com/1grf39.jpg
http://i41.tinypic.com/2m60mzl.jpg
http://i43.tinypic.com/246qezb.jpg
http://i39.tinypic.com/jgjqlk.jpg

okann
19-04-2010, 19:39
2. Resimde ki renk efsane durur gibi geldi.

γuяdaeя
19-04-2010, 19:51
Hem donanımıyla hem rengiyle A3 güzelmiş :)

hakan308
19-04-2010, 20:04
Hem donanımıyla hem rengiyle A3 güzelmiş :)

S3 ;)

γuяdaeя
19-04-2010, 20:16
S3 ;)

S-Line donanım ile S3'e özenmiş bir A3. Hiçbir S3'te böyle jant yok. Artı arka çamurluğun önündeki yazı da yok ;)

ali-34
19-04-2010, 20:34
Bazı araç kaplayan yerler ruhsat işini de hallediyor hatta ruhsat masrafı dahil fiyat veriyor diye duymuştum. Bu işi yapan adamlar bilirler zaten nasıl bir yol izleneceğini. Renk konusuna gelince ben de beyaz renk diyorum ama geçende bir A3 gördüm siyah ve üstünde gri çizgiler olan böyle acayip bir kaplama yapmıştı anlatamayacağım nasıl bir şey olduğunu desenli bir şeydi çizgili çizgili çok hoş olmuştu bir de öyle seçenekler mevcut =)

GLR
19-04-2010, 23:01
Araç donanım olarak benim eski a3 ün aynısı hatta ben de bixenon vardı. :) Bu araç sonradan yaptırmış.1.6 ambition spor paket triptonic .Yapılanlar s3 ön tampon votex arka tampon altı,marşbiyel,spoyler,5 cm yay vs.Aynalarıda içerideki kapı kolunun boya kodunu alıyorsun o renge boyadın mı tamamdır.Jantlar 18 s5 replika toplam 6 7 lira harcayınca böyle güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. :)

Ali o araç komple karbon kaplama yapmış kardeşim. :)

ali-34
20-04-2010, 21:16
Ali o araç komple karbon kaplama yapmış kardeşim. :)

Aynen öyle karbon yapmış ama öyle sadece kaputun kaplandığı karbon değil daha farklıydı ilk defa gördüm o deseni.