PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyarı sesleri Yok oldu :D

mimit
30-11-2013, 16:50
merhaba sevgili forum üyeleri, aracım bazı uyarı seslerini artık vermemeye başladı, şöyle ki emniyet kemerini takmadığımda ve yakıtımız azaldığında uyarı sesini duyabiliyorum,geri vitese alınca gelen ses geliyor ancak, el frenini unuttuğumuz zamanlarda artık uyarı vermiyor, buzlanma riski var uyarısı verdiğinde de hoş bir bip sesi ile ekrana bakmamı sağlardı ne oluyor diye o seste çıkmıyor artık, auto6R de aracı ilk aldığım zamanlarda geri viteste bırakıp elfrenini çekip stop etmeden uzun süre beklersem gene bir uyarı sesi verirdi, ekran vites kolunu N ye alın yazardı,gösterge tablosunda da N harfi yanıp sönerdi, şimdi sadece N harfi yanıp sönüyor,bunun dışında vites kolunu manuele alıp + yada - konumunda bekletirseniz de bir ses li uyarı verirdi,şimdi sesli uyarı yı sadece kapı açık kaldığında emniyet kemeri takılmadığında ve yakıt azaldığı zaman veriyor onun dışında sadece ekranda yazılı olarak uyarı veriyor, ses yok.yazılım mı güncellesek acaba bilemedim.

reisG
01-12-2013, 11:10
Serviste laptopa takıp ne olup bittiğini görmek lazım...

Ömer Gedik
03-12-2013, 08:42
Bu sesin kaynağı bildiğim kadarıyla direksiyonun hemen arkasındaki plastiğin altında... Ancak bir kısmını verip bir kısmını vermemesi komik olmuş.

mimit
03-12-2013, 10:44
bakım zamanı yaklaşıyor bakıma gittiğimizde genel bir kontrol yaptırayım bakalım ne çıkacak karşımıza.

Can ÖNEL
27-12-2013, 16:08
Mehmet Bey sorun çözüldü mü? Bizim araçta da ses çıkmıyor buz ikazında. El frenini denemedim. Servisi aradım bazı modellerde ses çıkmıyor ama 308 böyle mi bilmiyorum şuan dedi. Geldiğinizde bakarız falan dedi.

bodrum7
29-12-2013, 09:57
Buz ikazında benim aracımdada ses çıkmıyor. 207 varken çıkardı ama 308 de hiç duymadım buz ikazı sesi.

Can ÖNEL
29-12-2013, 11:16
Acaba 308 de yok mu bu? Boşuna mı kaygı duyuyoruz geçen kışı da hatırlamıyorum ötüp ötmediğini...

mimit
29-12-2013, 12:13
ben 308 de duyduğumu hatırlıyorum bu sesi, uzun yolda özellikle giderken ses duyunca direk ekrana bakıp hava sıcaklığının 12 dereceden 3 derecenin altında çok hızlı bir şekilde düştüğünüde fark etmemi sağlamıştı. servisle görüştüm konuyu,aracı bilgisayara da bağladık bir hata gözükmüyor,son yazılım güncellenmesinde bu durumun değişmiş olabileceğini, benim fark etmemin zaman almış olabileceğini söylediler.

el freni uyarısında da şöyle bir durum var, araç çok düşük hızlardayken 10 15 20 gibi sesli uyarı vermiyor.hız artınca sesli uyarı veriyor onun dışında uyarı ışığı yanıyor.

Can ÖNEL
29-12-2013, 12:56
Cevap için teşekkürler Mehmet Bey. Biz de servise girdik bir yazılım güncellemesi söz konusu oldu ama hatırlamıyorum yapılıp yapılmadığını. Geçen kış bizimki de sesli uyarı veriyordu sanırım. Aslında büyük bir sorun değil ama göstergeyi sürekli takip eden biri değilim ben direk yola bakarım ses gelince döner ekrana bakardım. Bazen 10 derecede gidiyoruz yukarı çıkınca 2 ye düşmüş oluyor sonra fark ediyorum haliyle dikkat etmek lazım...

uxll
15-01-2014, 15:35
ben böyle bi ses hiç duymadım doğrusu . bu direksiyonun altında nerdedir halledelim ömer hocam

kkk06
15-01-2014, 15:51
Bende geçen kış uyarı sesi duyduğumu hatırlıyorum. Hatta yakıt seviyesi az uyarısıyla aynı tondaydı. Bu sene buzda sesli uyarı vermiyor.

abi99
15-01-2014, 23:05
ben böyle bi ses hiç duymadım doğrusu . bu direksiyonun altında nerdedir halledelim ömer hocam

Sol dizinizin hizasında bir buton var. Lambası yanıyorsa uyarı sesi kapalı demektir, açmak için butona basın.

uxll
16-01-2014, 15:27
Sol dizinizin hizasında bir buton var. Lambası yanıyorsa uyarı sesi kapalı demektir, açmak için butona basın.

Benim araçta sol dizin orda fark yükseklik ayarı var başka bişey yok . sanki bi düğme yeri gibi kapak var ama ...

Can ÖNEL
16-01-2014, 17:22
@abi99 Öyle bir düğme 308 ve 207 de görmedim. Belki partnerde vardır.

@uxll Dediğiniz yer S&S'un açma kapama düğmesinin yeridir büyük ihtimalle. 308 de uyarı seslerini kapatan bir düğme görmedim ben de.

uxll
16-01-2014, 21:18
@abi99 Öyle bir düğme 308 ve 207 de görmedim. Belki partnerde vardır.

@uxll Dediğiniz yer S&S'un açma kapama düğmesinin yeridir büyük ihtimalle. 308 de uyarı seslerini kapatan bir düğme görmedim ben de.

peki madem 308lerde uyarı sesi varda benim kara kız neden suskundur?

orhun57
23-01-2014, 19:28
Ben de hepsi var. Sıcaklık düştüğünde de var ama uzun süre viteste beklediğim zaman sadece N yanıp sönüyor diye hatırlıyorum uyarı sesi gelmemişti. Gerçi ben N yanıp söndükten sonra duraklamalarda bir daha viteste bırakmadım çok zaman oldu ama bir deneyeceğim. Bence güncellemeyle alakalı bir sorun bu. Belki servistekiler yapmıştır. Bildiğim kadarıyla biplemesi kapanabiliyor bilgisayarlardan sadece uyarı yazıları kalıyor.

mimit
23-01-2014, 19:47
Ben de hepsi var. Sıcaklık düştüğünde de var ama uzun süre viteste beklediğim zaman sadece N yanıp sönüyor diye hatırlıyorum uyarı sesi gelmemişti. Gerçi ben N yanıp söndükten sonra duraklamalarda bir daha viteste bırakmadım çok zaman oldu ama bir deneyeceğim. Bence güncellemeyle alakalı bir sorun bu. Belki servistekiler yapmıştır. Bildiğim kadarıyla biplemesi kapanabiliyor bilgisayarlardan sadece uyarı yazıları kalıyor.

Orhun hızla uzaklaş buradan :)

orhun57
28-01-2014, 02:52
Orhun hızla uzaklaş buradan :)

Peki :kac

Ne oldu yav :) :) :)