PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracın mazot akıtması..

ato23
07-11-2013, 04:56
geçen gün depoyu fulledim ve o gün itibariyle 2hafta kadar aracın altından damla damla mazot aktı gitti ve 650km yol yapabildim(şehiriçi) bu normal mi?:S

Saygılar,Selamunaleyküm..

Ömer Gedik
07-11-2013, 08:02
Aleykumselam tabi ki normal değil. Bence beklemeden aracı bir servise gösterin. Yakıt boruları ve mazot filtresi giriş çıkışlarını kontrol ettirin.

ato23
08-11-2013, 03:27
cumartesi gunu lion otoya götürüp baktircam orası uygun diye duydum. teşekkür ederim.

Yasin CCK
08-11-2013, 12:05
cumartesi gunu lion otoya götürüp baktircam orası uygun diye duydum. teşekkür ederim.

Forum otomotiv de gayet uygun, ilgili ve başarılıdır ;)

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?4900-Forum-Otomotiv-ismiyle-ba%FElad%FDk/page11&highlight=forum+otomotiv

uzgun308
11-03-2014, 15:32
Slm oncelikle arkadaslar benim 308 e olanlari anlatayim bu enjektor ve egr yuzunden olanlari , seyir halindeyken birden duman yukseldi arabanin eksozundan hemem durdum saga cektim kaputu actim ve katalizatorun altindan alevler yukseliyor yangin sondurme cihaziyla hemen mudahele ettik ve buyumeden 2 dk icinde sondurduk ve araci servise goturduk servis siz ilksiniz dedi daha once hic kimse bunu basaramamis katalizatorun yakan neyse konuya gelelim enjektor ayarsiz oldugundan ve egr de buzuk oldugundan once mazot birikmis sonra yag ve sonrasi yangin olusmus egr ve enjektorunuz de sorun varsa hemem sevise gidin derim ve partikul filitresi denen zikkim tamamen kullanilamaz olmus tam 4 gundur yurt disindan gelmesini bekliyorum size tavsiyem en ufak bir ariza hissetseniz bile servise gidin veya cok cok guveneceginiz bir ustaya

Sarpkaya
11-03-2014, 19:23
havalandırma üzerindeki valf e baktırmalısın. depon boş gidersen işçilik uygun olur.. eğer daha önce depo söküldüyse şamandıra somunu altında bulunan lastik yanlış yerde sıkılmış olabilir