PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sportium'u satıp ibiza cupra almak

Özdemir
04-11-2013, 17:26
Bu aralar ciddi olarak düşünüyorum. Cupranın performansı beni cezbeden en önemli etken. Fakat birçok da soru işaretim var. Aracı inceledim hoşuma gitti, 308den sonra b segmentine geçecek olmak kafamı kurcalıyor pişmanlık yaşar mıyım bilemiyorum. 308 arka koltukları nerdeyse hiç kullanmıyorum bu yüzden tek kapı olmasının dejavantajı yok benim için aksine sportif görüntü için tercihim. Cuprada bi-xenon standart sadece açılır tavan ekletmeyi düşünüyorum. Yağ yakma yada dsg sıkıntısı yaşar mıyım? Çevresinde bu aracı uzun süre kullanmış olan var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

reisG
04-11-2013, 18:00
Cupra 1.4 lt. TSI 180 bg. motoru ve 7 ileri DSG şanzımanı ile B segmentinin sıkı araçlarından bir tanesi 48.000 TL civarı olan fiyatı da makul sayılır. içinde olmasa da dışında Cupra (kapre olarak okunmakta CUP RACING'in kısaltılmış) aksesuarları bayağı dikkat çekmekte. Eğer aracını sıfır alacaksan al derim. Ancak 2 .el düşünüyorsan mutlaka DSG şanzumanı yetkili serviste kontrol ettir. kullanımdan ötürü arıza kayıdı varsa o araçtan uzak dur ve başka bir Cupra bul derim. Ayrıca eğer 2.el düşünüyorsan Cupra'nin çok özel bir modeli olan Bocanegro yu öneririm. Agresif iç ve dış aksesuarları koyu kırmızı rengi ile kısa süreli gelen bir seriydi ve Cupra'nin biraz üstü fiyatlara satıldı. çok şık bir araçtır.
işte bir örnek
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sahibinden-bocanegra-1.4-180hp-dgs-f1-142168581/detay

Ömer Gedik
04-11-2013, 22:19
Bana göre Seat her daim uzak durulması gereken bir markadır. Şu an dükkanımızda ağır hasar onarımı yapılan 2011 5k ibiza 1.4 var. Aracın işçiliği, malzemeleri, detayları vasat düzeyde.

1.4 TSI 180ps in yağ yakma sorunları forumlarda ayyuka çıkmış durumda. Bu sorunun yağ buhar hortumu valfi ile çözüldüğünü de okumuştum. Ama sonuç nedir bilemiyorum. Bu arada Vw AG TSI motorun yeni nesil yapısı gereği her 1000 kmde 1lt kadar yağ yakabileceğini belirtmiş. Sonuç olarak TSI larda soru işareti var.

DSG ise hala problemlerle boğuşmakta. Burda soru işareti yok.

TSI DSG sorunları dert edilmeyecekse Polo veya Fabia RS tercih sebebidir bence.

Daha iyisi için ise 208 GTI :iyi

5k C Segmenti büyük araçtan B'ye dönüş elbette bir nebze hayal kırıklığı yaşatabilir. Bence Sadece 208 GTI kalitesi ve motoruyla bunları unutturabilir.

Özdemir
05-11-2013, 08:13
Bilgiler için teşekkürler. 2.el düşünmüyorum sıfır araç düşünüyorum. Polo gti, Fabia rs ve cupra arasında en beğendiğim cupra fiyatı da diğerlerine göre uygun bi-xenon da benim için önemli. Otomatik benim için olmazsa olmaz bu yüzden 208 gti'ı elemek durumundayım. Manuel tercih sebebim olsa yine de o parayı 208 gti a vermezdim sanırım onun yerine liste fiyatı 12 bin az olan 3k 156 lık 208 tercih sebebim olurdu. Yağ yakmayla ilgili bende çok fazla şey okudum fakat asıl sorun bu araçlarda yağ yakmadığı zaman ortaya çıkar gibi bir mantık hakim genelde. Abimde dsg 60bin km oldu bir sıkıntı çıkartmadı keyifle kullanıyor o işinde biraz piyango tarafı var sanırım. Benim 308'i sattığım zaman cebimden ekstra para çıkmasını da istemiyorum bu yüzden de cupra bana cazip geliyor alıp 2 sene kadar kullanmayı düşünüyorum.

Yasin CCK
05-11-2013, 08:45
Performans aracı ve otomatik vites yan yana pek güzel durmuyor :)

308 zaten sınıfına göre ekstra ferah ve geniş araç, bir alt segment içine girdiğinizda boğabilir seni. Gel senin 308'i chipleyelim, hem performans hem ferah ferah ohh :keyifli

Furkann
16-11-2013, 22:34
Cupra bir arkadaşımda vardı. Gerçekten cok begendiğim bir araç.. Hiçbir sorun yaşamadı diye biliyorum . Şimdiden hayırlı olsun.

e_uludag
17-11-2013, 10:28
Performans aracı ve otomatik vites yan yana pek güzel durmuyor :)

308 zaten sınıfına göre ekstra ferah ve geniş araç, bir alt segment içine girdiğinizda boğabilir seni. Gel senin 308'i chipleyelim, hem performans hem ferah ferah ohh :keyifli

Otomatik candır adamlar vites kolunu kaldırıyor piyasadan. Yalnız 308 i chiplemeden auto6r' ye bi çözüm bulmak lazım.

akin
24-11-2013, 06:23
Yağ yakma sorunu hala devam etmekte polo gti ya niyetlenmistim bir iki ay önce çok araştırdım bu motoru dsg benim beğendiğim bir sanziman olmasına rağmen sorun çıkarabilmekte Renault clio 4 rs i incelemeni tavsiye ederim 1.6 200 bg ve edc sanziman var araçta

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

e_uludag
24-11-2013, 11:13
Edc de şu an için emekleme aşamasında, geçenlerde edc şanzumana sahip bir fluence kullanma fırsatım oldu, arızalı dsg gibi çalışıyor, vites geçişleri dsg kadar başarılı değil ve gürültülü. Nişantaşında maruz kaldığım 15 dakikalık yoğun trafiğe ilk tepkisi "şanzuman yağı aşırı ısınma" 5 dakika ardından "şanzuman hatası, en yakın servise gösterin" uyarısı ile beraber olduğu yerde kalma oldu, şükür ki renault araçlar balık hafızalı oluyor, motoru kapatıp 1 dakika bekledikten sonra araç hiç bir arıza ışığı yakmadan ve uyarı vermeden yoluna devam edebildi.

dileğim şu elektrikli araçlar yaygınlaşsın şanzuman derdinden kurtulalım, metroların ve hızlı trenlerin ivmelenmelerine hastayım:)