PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Slm arkadaşlar sizlerden acil yardima ihtiyacim var

demirmen
28-10-2013, 09:09
Sevgili forum okuyuculari ,formu uzun zamndir takip ediyordum aracimin degişim zamani geldiğini düşünerek 14-10-2013 tarihinde pejo 5008 almiş oldum ( 1 ay bekledim) aracimda navagasyon ,vido pakati , ayrica güvenlik pakati istemiştim buraya kadar herşey normaldi... Araci aksam vakti aldiğimdan dolayi tam kontrol edemedim bende eksik olduğunu düsündüğüm konular lar bunlarin olup olmadiğini teyit etirmek istiyorum 1-aracta buson icin konulan sifreli buson başliği yok. 2-lastik tamir kiti olarak adlandirilan komporosör yok ( arkaadaslarimin 5008 var) 3-bana göre en önemlisi aracta güvenlik paketi adi altinda satilan pakete süper kilit ve alarim olmasi gerekirken süper kilit var ama alarim yok 4- iki gün öncede start stop calişmaz oldu ...... Zaten gerisi zevkli bir sürüş şimdi sevgili forum dostlari bu sorunlara bir cevap verirseniz sevinirim daha 15 günlük aracta bu sorunlar yasiyorum bu konularda yardimci olursaniz sevinirim .....iyi forumlar

reisG
28-10-2013, 09:55
Aramıza hoşgeldiniz. Aracınız öncelikle hayırlı olsun. 1.6 lt. auto 6R e-Hdi motorlu bir 5008 sahibisiniz. En üst pakette yer alan bir donanımı almışsınız. Bazı sorularınıza yanıt vermeye çalışayım. Ancak tüm sorularınızın cevabını aracı aldığınız peugeot bayisi cevaplamak zorunda kalacak. Zannedersem, peugeot bayisi size araç tesliminde biraz lakayıt davranmış.
1-Şifreli bijonu açmak için bijon kilidini nereye koydukalrını aracın teslimi sırasında size göstermeleri lazım.
2-Lastik tamir kitinin olduğu yeri ve kullanımını sözel olarak anlatmak zorundalar.
3-Satış yetkilisi size eğer araçta güvenlik paketinde süper kilitleme var ise alarm da bu pakete dahildir dediyse alarm zaten mevcuttur sadece onu aktif edebilmeniz gerekmekte.
4-Stop& Start ın devre dışı bırakmanız manuel olarak mümkün o düğmeye basmış ve aktif etmiş olabilirmisiniz.? eğer öyleyse problem yok ancak siz kendiniz stop&start fonksiyonunu off etmediyseniz ve sistem çalışmıyorsa büyük bir sıkıntı var olabilir. Aracınız henüz 3 haftalık bence hemen aldığınız bayiye gidin ve satış danışmanınıza biraz da serzenişte bulunarak sorularınızın yanıtlarını vermelerini isteyiniz.
Bu arada hangi ilden ve bayiden aracınızı aldınız.?

demirmen
30-10-2013, 08:51
İlginiz için teş aracımı Kahramanmaraş ilindeki Pejo baiisinden aldım start stop isini çözdüm manuel olarak kapatmadım ama emniyet kemeri için takılan anahtarlardan almıştım onları çıkartınca sorun ortadan kalktı .Şifreli bijonu açmak için bijon kilidini nereye koyduklarını sorduğumda bunun artık yapılmadığını söylediler bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum .Lastik tamir kitinin olduğu yeri biliyorum ama lastik patladığında tamir için konulan bir kompresör var onu sordum onda yok dediler buda ne kadar doğru bilmiyorum .Şimdi asıl mesele sipariş veririken söylediğim ve teklif verilirken de ona göre fiyat verilen güvenlik paketinde süper kilit var ama allarım yok ben şimdi büyük bir sabırla bu soruların cevaplarını arıyorum bu iş şunu gösteriyor ki bu iş davalık olacak 80 bin verip eksik donanım ve bu tur ayak oyunları can sıkıcı oluyor dediğim gibi ve yukarda yazdığım sorunlara net bir cevap arıyorum birde bu konuyu pejo ana merkezine bildirmedim saygılarımla.

converse10
30-10-2013, 10:26
Foruma daha sık girmeniz dilegim le, ayrıca söylediğiniz parca ve aksesuarlar opsiyonel olup ülke ülke olarak değişiklik göstermektedir.Bu aracın katalogundada belirtmektedir ama siz konuştuğunuzu söylüyorsunuz ki firma bunu kasti olarak eklememiş bence siz firma ile.çözemediyseniz peugeot ana bayisini arayın onlar çözerler mahkeme çok uzun bir süreç

Ömer Gedik
30-10-2013, 10:53
Şifreli bijon uzun bir süre evvel kaldırıldı. Zaten iyi ki kaldırıldı. Kimsenin jant çalmadığı memlekette tamircilere ve araç sahibine zorluktan başka birşey değil. Sıyrılması ve sonrası uğraştırmasını saymıyorum bile. Ben şifreli bijonları söküp attım ve 4 tane normal bijon alıp taktım.

Birinci sorum aracınızda alarm düğmesi var mı?

İkincis sorum tamir seti var ama komp. mü yok. Fabrika uygulama değiştirmiş olabilir.

Davalık olmanız dahilinde yapabileceğiniz birşey yok şimdiden söyleyeyim. Çünkü tüm marka kataloglarında X Firma ürünlerden haber vermeden değişiklik yapabilir ibaresi vardır.

demirmen
31-10-2013, 10:12
araçta allarım düğmesi yok zaten bilgisayarda da yok diyor ben anlaşırken firma bana verilen fiyata güvenlik paketi olarak fiyat verildi güvenlik paketinde allarım ve süper kilit olması gerekiyor araçta süper kilit var ama allarım yok şirket bu doğrultuda değişiklik yaptı ise bunu satarken söylemeleri gerekiyor iş tüketici haklarına giderse de benim boş zamanım çok beklerim ama su bi gerçek ki gel sen 80 bin ver ve doğru dürüş mantıklı açıklama bekliyorum ( Şifreli bijon kaldırılmış mantıklı bir açıklama geldi araçta olması gereken kompresör içinde işletme lastığı olduğu için vermiyorlarmış )sorun değil ama allarım yok süper kilit var cevap bekliyorum yakında gelir umarım.......

Ömer Gedik
31-10-2013, 10:19
Sizden birşey rica edicem. Aracınızın Şasi son 8 hanesini özel mesaj ile yollayabilir misiniz? Veya Service box'a girip şasi numaranızı yazın ve Özellikler bölümünü detaylı inceleyelim. Sizin aracınızda ne var ne yok görünecektir.

demirmen
31-10-2013, 10:27
Service box link adresini atarımsınız bi kontrol edelim..

Ömer Gedik
31-10-2013, 10:32
http://public.servicebox.peugeot.com/

Buraya üye olmanız gerekmekte. Ardından giriş yapıp şasi numaranızı yazın. Sol bölümden Özellikler kısmını tıklayın.