PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 kol dayama mekanizması hk

onuralasoglu
24-10-2013, 09:41
Arkadaşlar merhaba,

Aracımdaki kol dayamanın mekanizması bir arkadaşımın zorlaması sonucu kırıldı. Servis komple değiştirdiğinden baya bir tuzlu oluyor. Bu parçayı bulabileceğim bir çıkmacı biliyor musunuz.

http://i1267.photobucket.com/albums/jj545/goldenbrown308/20130719_002615.jpg[/URL]

reisG
24-10-2013, 12:33
Onur ön orta kol dayama hemen hemen komple bir parça halinde serviste de haliyle bayağı bir pahalı oluyor.Bulunduğun şehirdeki çıkmacılar da araştırma yapmak lazım.İstanbul'da ise Maslak Ankara'daysan oradaki çıkmacılarda aramak lazım. Bulduğunda ise büyük ihtimalle komple satın alacaksın ve ilgili parçayı monte edeceksin.Kırılan parçanın metal ve / veya plastik kısmının tamirini de araştırabilirsin. plastik ise kuvvetli profesyonel bir yapıştırıcı işini görür. Metal ise metalin cinsine göre kaynak ve ek işi yapılabilir.

erener
24-10-2013, 14:28
Hocam aynı sıkıntı benim ve bir arkadaşımın aracındada var. Yedek parça olarak tamir kiti vs temin edilebilse keşke :(

converse10
24-10-2013, 15:37
Fotodan tam seçemedim ama içindeki yükseklik ayarlama ilgili parça serviste var fiyatı 25 tl plastik yükseklik ayarlama parçası yayları ile geliyor.benim başıma gelmişti fakat ileri geri mekanizmasında sorunsa parça komple değişmesi gerekiyor.Komple fiyatı 1000tl civarında diye biliyorum.

onuralasoglu
24-10-2013, 16:39
Fotodan tam seçemedim ama içindeki yükseklik ayarlama ilgili parça serviste var fiyatı 25 tl plastik yükseklik ayarlama parçası yayları ile geliyor.benim başıma gelmişti fakat ileri geri mekanizmasında sorunsa parça komple değişmesi gerekiyor.Komple fiyatı 1000tl civarında diye biliyorum.

arkadaşım bu verdiğin bilgi süper oldu işte :D benim sadece 3 kademeli yukarı kalkıp inmede sıkıntı var.

eskiden sadece yukarı kalkıyordu indiremiyordum otomatik olarak, illa elimle plastik parçayı çekip indirmem gerekiyordu. daha sonra arabayı arkadaşıma verdiğimde artık hiç kademeli olarak kalkamaz hale geldi.

ama o parça serviste var ise harika olur. haftasonu mutlaka ilgilenicem bu konuyla. çok teşekkürler.

sonuçlar hakkında bilgi veririm.

erener
25-10-2013, 09:00

İleri geride sorun yok. Yükseklik ve alçaklıkta sorun var. Hemen servise gidiyorum... Bu haber süper oldu. Parça kodu vs varmı abi yoksa sipariş edelim.

erener
25-10-2013, 09:01
arkadaşım bu verdiğin bilgi süper oldu işte :D benim sadece 3 kademeli yukarı kalkıp inmede sıkıntı var.

eskiden sadece yukarı kalkıyordu indiremiyordum otomatik olarak, illa elimle plastik parçayı çekip indirmem gerekiyordu. daha sonra arabayı arkadaşıma verdiğimde artık hiç kademeli olarak kalkamaz hale geldi.

ama o parça serviste var ise harika olur. haftasonu mutlaka ilgilenicem bu konuyla. çok teşekkürler.

sonuçlar hakkında bilgi veririm.

Hocam kim önce giderse parça kodunu paylaşalım :D

onuralasoglu
25-10-2013, 09:12
Tabi, yarın zaten Ömer'e gidiyorum 130000 bakım için bu konuyu da araştırıcam ve inş hallederim yarın.

erener
25-10-2013, 09:33
Tabi, yarın zaten Ömer'e gidiyorum 130000 bakım için bu konuyu da araştırıcam ve inş hallederim yarın.

Hocam Ömer parçayı bulursa sana ve bana olmak üzere 2 adet sipariş etsin, bende uğrarım yarın denk geliriz belki. Kaç gibi orada olacaksınız

onuralasoglu
25-10-2013, 09:59
10 civarı orada olurum diye düşünüyorum

converse10
25-10-2013, 16:23
Referans numarasını hatırlamıyorum çünkü benimkinin ileri geri mekanizması arızalıydı.Servisten aracınız durumunu anlatın sistemden parça gözüküyor.Ben yarın servise ugrarsam referans numarasını almaya çalışıyayım.

converse10
26-10-2013, 11:29
Kol dayama parça referans numarası 7591 HA fiyat biraz tuzlu ama 112.76 TL

erener
28-10-2013, 10:51
Cumartesi günü 1 adet sipariş etti Ömer, Geldi ve takılarak sorun giderildi. Şimdi bende sipariş edeceğim.

Ömer Gedik
28-10-2013, 11:03
Parça service boxta görünüyor. Ancak denildiği gibi 112,76 TL lik fiyatı var. Onur'un aracı cumartesi günü bizdeydi ve uygulamayı hallettik.

converse10
28-10-2013, 16:16
Hayırlı olsun sorunsuzca kullanma dileklerim le,yapanında (ömerimin) ellerine sağlık

onuralasoglu
30-10-2013, 09:00
Evet Ömer ve ustaların ellerine sağlık, sağolsunlar parçayı takıp hallettiler kol dayamayı. Ayrıca bakım haricinde direksiyonu da değiştirdim, vites topuzu ve cc eksik kaldı. Onlarda tamamlandıktan sonra aracımın konusunda resimleri paylaşacağım.

Sağolsunlar çok ilgilendiler aracımla ellerine sağlık.