PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayiler/Yetkili Servisler: Memnuniyet ve Şikayetlerimiz

Sayfa : [1] 2

TanerHoca
16-09-2009, 11:34
ben de dahil olmak üzere hemen hemen hepimiz servis konusunda oldukça hassasız.yeri geldiğinde kötü servis hizmeti veya serviste yol açılan herhangi bir mağduriyet bizleri çok sevdiğimiz aracımızdan ve hatta bir markadan soğutabiliyor.diğer forumlardan da takip ettiğim üzere otomobil sahipleri bazı servislerden memnun iken bazı servislerden de oldukça fazla şikayet var.sizden ricam kullandığınız servislerle ilgili memnuniyetlerinizi veya karşılaştığınız olumsuzlukları burada paylaşmanız.sorun çözen ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren servis anlayışının gelişmesinde bu tarz paylaşımların katkısı olacaktır.Böylece otomobil sahiplerinin en fazla sıkıntı mağduriyet yaşadığı satış sonrası hizmetlerde birbirimize yol göstermiş deneme yanılma yönteminden kurtulmuş oluruz diye düşünmekteyim. paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

viya
16-09-2009, 12:58
merhaba,
Ben ankarada Göral, ABC ve Fatih servislerine gittim. Kişisel görüşlerim;
Göral çok kalabalık ilgi az ve ustalar yoğunluktan dolayı sallama iş yapıyorlar.

ABC, Göral 'a göre sakin kalabalık ekibi var, ama teknik servis müdürleri var ibrahim bey di galiba çok ilgisiz ve duyarsız biri bizzat yaşadığım bir problemden dolayı aktarıyorum. Müşteri memnuniyeti sıfır resmen bizden sadece araba alın sakın bakıma gelmeyin diyorlar. Bende öyle yaptım zaten :)

Fatih, ben artık bu servise gidiyorum diğer ikisi araç satıyor ve bakımını yapıyor. ama burada sadece servis var, araç satışı yok. Derler ya işin ehline gidin diye. Gerçekten dinamik ve ilgili kadrosu var,Genç ve eğitimli teknisyenler var çok ilgileniyorlar benim çok hoşuma gitti. Bankoya oturmuş güzel kızlar sizi karşılamıyor belki ama servis elemanları süper. Ben aracımı 30.000 bakımına götürdüm harika ilgilendiler askıda bulunan 307,407 araçlarının altlarına ve benim aracımın altına baktık baya detaylı teknik bilgiler verdiler. Ayrıca bakım sadece 1 saat sürdü, motoru sipreyle temizlediler hani şu 30 tl verip yıkattığımız işi 4 tl ye yaptılar. Be tüm işlemleri iki kişi birde gözlemci ben yaptık :). Ankarada oturan arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ederim.
enis.

reisG
16-09-2009, 14:41
İlk bakım olan 2.500 km. bakımını aracı aldığım yer olan Berke de yaptırdım. Hoşsohbet bir bakım oldu. Daha sonra aldığım aksesuarları Efe de taktırdım. iki defa ayrı ayrı gittim. çok ilgilendiler. hatta arka perdeyi 3 kişi taktı daha önce hiç takmamışlar bir nevi eğitim gibi oldu. :D ön cam kontrolüne de Berke'ye gitmiştim gayet profesyonel davrandılar. bence gidilen serviste kurulan dostluklar bakımın kalitesini etkiliyor.

otmotvmhndsi
17-09-2009, 22:27
merhaba,

Fatih, ben artık bu servise gidiyorum diğer ikisi araç satıyor ve bakımını yapıyor. ama burada sadece servis var, araç satışı yok. Derler ya işin ehline gidin diye. Gerçekten dinamik ve ilgili kadrosu var,Genç ve eğitimli teknisyenler var çok ilgileniyorlar benim çok hoşuma gitti. Bankoya oturmuş güzel kızlar sizi karşılamıyor belki ama servis elemanları süper. Ben aracımı 30.000 bakımına götürdüm harika ilgilendiler askıda bulunan 307,407 araçlarının altlarına ve benim aracımın altına baktık baya detaylı teknik bilgiler verdiler. Ayrıca bakım sadece 1 saat sürdü, motoru sipreyle temizlediler hani şu 30 tl verip yıkattığımız işi 4 tl ye yaptılar. Be tüm işlemleri iki kişi birde gözlemci ben yaptık :). Ankarada oturan arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ederim.
enis.

Tam olarak Fatih Peugeot'un yerini tarif edebilirmisiniz?

toper
20-09-2009, 16:24
Arkadaşlar servislere dikkat 15.000 km servis için servisler ayrı ayrı fiyatlar veriyorlar.mesela Tekoto çekmeköy 315 tl diyorsa Açı üsküdar 230 tl gibi fiyata 15.000 bakımı yapabiliyor bu yüzden buradan birbirimizi uyaralım. :)

Ömer Gedik
20-09-2009, 16:59
60,000 km bakımım yaklaşıyor aracım 58,000 kmyi geçti izmit yolculuklarım başlayacak bu sebeple bakıma çok az kaldı diyebilirim.

Ben yaşadığım ekonomik sıkıntılar sebebiyle tüm servislerle görüşüp hangisi uygunsa onda yaptırmayı düşünüyorum. Araştırmalarımdan sonra çıkardığım fiyatları buradan yazarım.

Ömer Gedik
25-09-2009, 13:43
Biraz önce aracımın 60,000 km bakımı için servislerden fiyat almaya başladım ama karşılaştığım tablo beni bir hayli sinirlendirdi.

Öncelikle bakım fiyatlarından bahsetmek istiyorum. Bakım fiyatları hiç bir bayide birbirini tutmuyor buna alıştık diyebilirim. Ama hiç bir servisin net fiyat vermemesi beni sinirlendirdi. Aynı ürün aynı işçilik ne tutuyor söyleyemiyorlar. Aracım 308 110 HDI 60,000 bakımı ne tutuyor diyorum 250-260 veya 270 civarında tutar sözleri beni sinirlendirdi. 10 TL, 20 TL fark neden veya şunu söyleyeyim neden civarında gibi bir kelime kullanılıyor. Aradığım bir bayide dese ki bu araç için 60,000 bakımı İneo ECS yağ ile 260 TL tutuyor mutlu olacağım ama yok.

Aldığım fiyatlar şu şekilde
Bolluk Oto :300 TL civarında
Mepa Oto: 310 TL civarında
Baykaralar Oto: 260 TL kadar tutar ama alternatör seti değişim zamanı gelmiş 500 TL kadar tutar dedi. (Ustama sordum kontrol edilirse değişim karar verilir km ile olmaz dedi.)
Tekoto : 255-265 TL civarında

Bu ne düzensiz bir servis yapılanmasıdır anlayamıyorum. 10 TL-20 TL gibi ücretleri ara sıra ekliyorlar gibi oluyor. Servisler maalesef tepemi attırdı.

Telefonda gereksiz bekletilmek ve saçma sapan tepkileri hiç saymıyorum bile... AA doğru sizin araçlara ECS koyuluyor. >:(

Ömer Gedik
25-09-2009, 13:47
Arkadaşlar ben Peugeot genel merkeze bu konu hakkında mesaj yazacağım lütfen sizlerde daha kaliteli servis hizmeti almamız için mesaj yollayın.

Ömer Gedik
25-09-2009, 14:04
Arkadaşlar mesaj yazıp gönderdim Sizden de aynı tepkiyi göstermenizi temenni ediyorum. Tepkilerimiz daha iyi hizmet alabilmek içindir.

Burak
11-11-2009, 17:12
Benimki de 57.000 de, ben de aracı aldığım Can oto - Dudullu'dan bir fiyat alırım.

Ömer Gedik
11-11-2009, 23:07
buraya daha önce yazmadım ama servislerin hiç biri net fiyat veremedi. Bende tanıdık vasıtasıyla Baykaralar da yaptırdım.

Bu arada aracım 68,500 oldu :o

okann
10-01-2010, 19:37
Merhaba Arkadaşlar.

Bana en yakın olan bu Peugeot bayisinden aldım aracı.

Satış bölümünden hiç bi problem yoktu. E zaten de olmasın araç alıyorsunuz ilgilenecekler elbet :)

Ancak servis rezalet. Şimdi yolunuz buraya düşerse başınıza gelecekleri anlatayım :)

Servise ilk giriş yaptığınızda araç kabul bölümünde, çalışanlar ve araç sahipleri arasındaki tartışmalara şahit oluyorsunuz.

Aracı teslim etmek için resepsiyona girdiniz. 4-5 çalışan var. Ancak hepsi telefon yada bilgisayar başında birşeylerle meşgul.

Kimse size Hoşgeldiniz. Buyrun vs. demiyor.

Herhangi bir çalışanın elindeki işi biterse ki bitmez ama bitti diyelim. Muhabbeti kurup hemen arabayı teslim edin yoksa daha çok beklersiniz :)

Arabayı teslim ettiniz şikayetleri yazdırdınız. Veya bakıma bıraktınız. Denilen saatte gerçekten teslim ediyorlar ancak aracınızı işlem görmeden alırsanız hiç şaşırmayın :) Yada işlem görür ama aracınızda torpidodan ses geliyordur. Onlar viraj askı kolunu değiştirirler :)

Ve son bi örnek. Diyelimki aradınız yedek parça sorucaksınız. Bekle babam bekle :) Neyse bu kısımları geçelim. Cebinizde para. Peşin ödeme yapacaksınız nakit. Kredi kartı vs. değil. Ama %15 indirimi siz uyarmazsanız faturayı indirimsiz keserler.

Kesinlikle kötülemek istemezdim kendilerini ama Servis yetkilileri gerçekten çok ama çok ilgisiz.

Aracım 20.000 bakımına girecek 2-3 haftaya kadar. Kesinlikle başka özel servislere gideceğim ;)

Benim başıma bunlar ilk gittiğim zamanlarda oluyordu ancak sert davrandığınızda bi anda bütün servis peşinizde bitiyor :)

kivanc
11-01-2010, 18:00
Servislerin hemen hemen hepsinde bir takım sorunlar oluyor hiç biri 4/4 lük değil malesef.Şikayetlere alıştık sanırım.Ben servise giriyorum çok sinir oluyorlar fakat yapıcak hiç bişey yok:).Arkadaşımda toyota yaris var.Ankaradaki bir servise gittik ismini tam hatırlamıyorum velhasıl yaris in bazı modellerinde klima polen filtresi yok.Faturaya bir baktık polen filtresi değişmiş.:)

Selahattin
12-01-2010, 00:14
Konya uyararslan peugeot servisi mükemmel içeri giriyorum istediğim gibi yapıyorlar.giderken bide 1kg baklava almıştım.usta başıda beni seviyor ;D bazı servisler iş bilmiyorlar ve çok resmiler :-\ ama ben aracıma bakım yapılırken bile yanındaydım konyada.bu sıkıntı daha çok ankara ve istanbul gibi büyük şehirlerde yaşanıyor.içeri girmeyin beyfendi salonda bekleyin :-X nee bunlarr yaa

reisG
12-01-2010, 09:57
Selahattin seninde belirttiğin gibi. Gidilen servislerde mutlaka bir kaç kişi ile dostluk kurmak lazım. Yoksa ne arabanın yanına sokuyorlar ne de iyi bakıyorlar. Bu tüm firmaların servislerin de böyle. Bu aya bende servise gideceğim bakalım neler yaşayacağız.İlişkileri hemen sıcaklaştırmak lazım. >:D

TanerHoca
22-01-2010, 11:56
tek otodan 15.000 km bakımı için aldığım fiyat 450 tl
can otodan 15.000 km bakımı için aldığım fiyat 260 tl

her ikisi de tam sentetik motor yağı kullandıklarını söylediler.şimdi aynı işlem için neredeyse iki katı fiyat. :o hadi gel de çık bu işin içinden ???

Taylan43
22-01-2010, 12:00
can oto nerede acaba reis?

Ben hep Açı oto ya gidiyorum orası da pahalı senin dediğin gibi ama memnunum oradan..

Taylan43
22-01-2010, 12:00
taner hocam kusura bakma, reise cvp yazıyorum sandım da :D

TanerHoca
22-01-2010, 12:02

dudullu ;)

Taylan43
22-01-2010, 12:19

dudullu ;)

saol taner hocam :)

Burak
22-01-2010, 13:31
tek otodan 15.000 km bakımı için aldığım fiyat 450 tl
can otodan 15.000 km bakımı için aldığım fiyat 260 tl

her ikisi de tam sentetik motor yağı kullandıklarını söylediler.şimdi aynı işlem için neredeyse iki katı fiyat. :o hadi gel de çık bu işin içinden ???

Tekoto bir de pejo'nun kendi bayisi olacak...

reisG
22-01-2010, 13:48
Arabanın bir yılı bugün doldu. evet 308 im tam 1 yaşında :D
10.000 km.yi doldurmadım ama 1 yıl dolduğu için götürmek lazım. servis fiyatı konusundaki karışıklık beni karmaşa içinde bırakıyor.

TanerHoca
22-01-2010, 14:17
Arabanın bir yılı bugün doldu. evet 308 im tam 1 yaşında Cheesy

kazasız,belasız nice yıllara değerli arkadaşım ;)

BahadırALTUN
24-03-2010, 16:48
Arkadaşlar yetkili servislerde mutlaka bir kaç kişi ile kişisel ahbablık kurmaya çalışın.Arkadaş olmanıza gerek yok yüzünüzü tanısınlar yeter. İşler başka türlü iyi yürümüyor malesef.
Ankara için GÖRAL servis resepsiyonda Gamze Hanım var .
Mümkün olduğunca direk yanına gidin benim adımı da söyleyebilirsiniz.
Servis şefi Apo usta (Battal) bakıma gittiğinizde mutlaka uğrayın tanışın Selam söylemeyide ihmal etmeyin.
Aracı teslim ederken de eğer vaktiniz varsa Bakımı Cevat ustanın yapmasını istediğinizi belirtin. (Sadece Gamze hanım da işe yarar diğerleri dikkate almaz).

Muhabbet şart başka türlü kendiniz Devlet Hastanesi karmaşasında bulursunuz. Aracınız ameliyata girer ama bilgi alamazsınız..
Allaha emanet yani..

Gökay
24-03-2010, 18:37
kendiniz Devlet Hastanesi karmaşasında bulursunuz. Aracınız ameliyata girer ama bilgi alamazsınız..
Allaha emanet yani..

Sırf bu yüzden garantinin dolmasını dört gözle bekliyorum,sonra kendi bildiğim emin ellere teslim edicem evladımı >:(

Abdullah
25-03-2010, 02:34
tanerhocam gel seni aktif-iriyıla transfer edelim hem ordaki arkadaşı seninle tanıştırırım bana nasıl ilgi gösteriyorsa sana da öyle gösterirler sonuçta bayinin sahibi ahbabımız ;D

Gökay
25-03-2010, 09:45
@Abdullah kardeş, bende aracımı Aktif'ten aldım satıştan tanıdığım varda,servise sadece 1 defa ilk bakım için gittim.

E haliyle hep oraya götürücem ordan aldım falan diye....Servis performansı nasıl Aktifi'in?Aracın yanına girebiliyormusun?

TanerHoca
25-03-2010, 10:01
tanerhocam gel seni aktif-iriyıla transfer edelim hem ordaki arkadaşı seninle tanıştırırım bana nasıl ilgi gösteriyorsa sana da öyle gösterirler sonuçta bayinin sahibi ahbabımız ;D

neden olmasın :)

MEK
23-06-2010, 13:02
geçen hafta aracımı 120 km hızla giderken yaptığı titreme şikayeti ve 10000 km bakımı için ankara abc yetkili servisine götürdüm. benzinli araçlarda bakımın 20000 km de yapıldığını söylerek bakım yapılmayacağını ancak şikayetin inceleneceğini söylediler. yaklaşık 6 saatlik bir incelemenin ardından araç bana teslim edildi. teslim sırasında aracın balans ayarlarının yapıldığı sorunun continental marka fabrika çıkışı lastiklerimde olduğunu söylenerek lastik firmasına yönlendirildim. dikkatinizi çekerim balans ayarı yapılmasına rağmen titreme geçmemiş ve sorun lastikteymiş! neyse dedim ve orada bulunan görevliden peugeot TÜRKİYE nin telefon numarasını istediğimde bana numara verilmedi. bir baktım servisten sorumlu müdür yanıma gelmiş. bana sorun nedir diye sordu. bende konuyu anlattım. sorumluluğun lastik firmasına yüklendiğini belirttim. o da bizim yapacağımız bişi yok sorun lastiklerinizdeymiş dedi ve gitti. telefon numarasını vermediler yani. bende cep telefonundan internete girerek müşteri hizmetlerinin numarasını aldım ve durumu ilettim. bana yaklaşık 1 saat sonra döndüler ve durumun peugeotla alakasının olmadığını lastik firmasına gitmem gerektiğini belirttiler.

neyse lastik firmasına gittiğimde çok güzel karşılandım ve randevu aldım. abc yetkili servisinin sürekli olarak bu şikayetle araçları kendilerine yönlendirdiklerini anlattılar. aradan 4 gün sonra 21 haziran günü aracımı götürdüm. lastik firmasında yapılan inceleme neticesinde lastiklerde herhangi bir problemin olmadığı tespit edildi. lastik firmasının görevi olmamasına rağmen sırf müşteri memnuniyeti ve çözüm üretme adına 4 lastiğimi söktüler ve balanslarını kontrol ettiler. durum ne biliyor musunuz ?
abc balans ayarı flan yapmamış! aracın tüm lastiklerinin balans ayarı bozuk ! evet hepsi bozuk ! 2 lastiğin havası da 36 olarak basılmış ! bu nasıl bir iştir ? nasıl incelenmiş bu araç ? bunları görünce yine lastik firması tüm lastiklerime balans yaptı ve test sürüşüne çıktık! yaptığımız sürüşte titremenin tamamen geçtiğini fark ettik ! yapılan bu ekstra hizmetlere rağmen beş kuruşta para almadılar !

bu arada aracım 10000 km olmasına rağmen şimdi de kayıştan ses geliyor :)
servise götürmeye korkuyorum :)

ne yapcaz böyle arkadaşlar ???

BahadırALTUN
23-06-2010, 13:36
Abc nin Servis kalitesini bilmiyorum o yüzden hiç yorum yapmayayım.
Ancak şöyle bir düşününce 1989 beri nerdeyese tüm bindiğim araçların balans ve lastik işlerini servis dışında kendim yaptırdım.
Servisler nedense bu lastik ve balans işlerinde hem beceriksizler hemde pahalılar. Yıllar önce benzer sorunlarla serviste benzer sonuçlar alıp kendi kendime böyle bir karar vermiştim. Bu sebeple anlattıklarınız pek şaşırtıcı gelmedi.
Benim tavsiyem iyi bir balansçı bulup bu tip işleriniz servis dışında halletmeniz.

Diğer işler için servise gitmekten korkmayın. En iyi çözüm her şeye rağmen yetkili servislerde.

kral1840
23-06-2010, 13:51
servisler genelde aynıdır,bizim de başıma servisler yüzünden büsürü olay geldi,en son göralla sorun yaşladık ama.sonra dan anladık 2001 den beri gittiğimiz özel peugeot servisinin yerini her yönden hiçbiririnin tutmayacağını geçte olsa anladık.
sonuç olarak sana tavsiyem kendine bundan sonra sürekli gideceğin sabit bir servis bulman.valla biz bizim servisten çok memnunuz.

sana örnek:bundan 2-3 ay önce göral ankara dan 2007 model 75000 de 307 sw aldık teste falan çıktık bişi yoktu.yarım saat sonra kırmızı ışıkta dururken araba da bi uğultu,hemen görala gittik bu nedir diye,,incelediler triyerden dediler 300-400 tutar dediler,bizde siz yaptırın daha arbayı alalı yarım saat oldu dedik ama oranın müdürü(adam olamamış,hiç bişey olamamış,nasıl müdür olduğuda şüpeli)
eksiksiz teslim alkdım die imzaladınız formu dedi.bizde biraz sıkıştırınca anahtarı bırakın paranızı alın gidin dediler.bizde olurmu ole şey dedik ve söve söve çıktık.ordan bizim yılların sorunsuz servisine gittik ve sorun sadece triyer ayarıymış 60 tl tuttu.göral ise 300-400 geçirecekti bize.
bi kez daha anladık başka yerler bize geçirecek,zaten arabayı ordan aldık die görala götürdük te bi daha önünden geçemeyiz........

bu arada bizim servisi soracak olursan istanbul yolunda acity nin yanındaki erkay peugeot..........

mygold
23-06-2010, 14:35
kral1840 servis tavsiyen için tesekkurler
.garanti biter bitmez bir daha servise gıtmem zaten işte buraya yazdım...

γuяdaeя
23-06-2010, 17:25
Servislerle yaşanan sorunlar, müşteri memnuniyeti vs konularda başlık mı açsak acaba? Belki güzel bir veri bankası oluşur.

Diğer taraftan, Türkiye'de halledemediğimiz sorunları(!) Fransa'ya yazalım diyeceğim ama geçenlerde Taner hocama Fransa'dan gelen cevaptan sonra pek işe yaramayacağını düşünüyorum ;D

Ozan
23-06-2010, 17:28
Dayanın arkadaşlar az kaldı.
Yakında herkesin garantileri bitmeye başlayacak ve bizde kendimizi sanayilerdeki güvendiğimiz ustalara emanet edeceğiz.
Gerçekten şu garanti bir bitsin yetkili servislerin önünden geçmeyeceğim.

Ömer Gedik
23-06-2010, 19:03
Yekili servislerde durum maalesef içler acısı. Müşteri odaklı olamk yerine para ve bilinçsizlik odaklı çalışıyorlar.

Bugün detaylarını Montebellomun bakımları konusunda da yazacağım işlemleri Parlarlı Otom. de yaptım. Özel Servis ama Peugeot'u yakından tanıyorlar ve uzmanlar. Bu sebeple bakım harici servise girmiyorum o da garantinin hatrına. Ben her bakıma gittiğimde ne zaman garantim bitecek diyorum.

γuяdaeя
23-06-2010, 19:14
Yekili servislerde durum maalesef içler acısı. Müşteri odaklı olamk yerine para ve bilinçsizlik odaklı çalışıyorlar.

Bugün detaylarını Montebellomun bakımları konusunda da yazacağım işlemleri Parlarlı Otom. de yaptım. Özel Servis ama Peugeot'u yakından tanıyorlar ve uzmanlar. Bu sebeple bakım harici servise girmiyorum o da garantinin hatrına. Ben her bakıma gittiğimde ne zaman garantim bitecek diyorum.

Ömer daha önce bir başlıkta yazmıştım, aha buraya da yazıyorum. Bilinçli tüketici olmak lazım. Çoğu insan arabasını servise veriyor ama ne yapılıyor merak bile etmiyor. Ben yüzyüze olmasa bile telefonda didik didik sorguluyorum, isteklerimi sıralıyorum. Yılmak yok, baskıya devam O0

Ömer Gedik
23-06-2010, 19:39
Yurdaer,

Servise baskı da bir bağlamda işe yaramıyor çünkü servis düzgün işlem yapsa bile sorunları Peugeot'a iletmiyor.

TanerHoca
23-06-2010, 20:01
durun abi yaa.servis fobisini daha yeni yeni atlatmaya başlamıştım.hatta atlattım da denemez nekahat dönemine girdi :D
oldu mu şimdi bu yaptığınız.hepiniz dört taraftan... yine psikolojim bozuldu :'(

anlaşıldı formül açık ve net: "sallandırıcaan bu servislerden iki tanesini ŞANZELİZE MEYDANINDA bida yapıyorlar mı bak" ;D

γuяdaeя
23-06-2010, 20:11
durun abi yaa.servis fobisini daha yeni yeni atlatmaya başlamıştım.hatta atlattım da denemez nekahat dönemine girdi :D
oldu mu şimdi bu yaptığınız.hepiniz dört taraftan... yine psikolojim bozuldu :'(

anlaşıldı formül açık ve net: "sallandırıcaan bu servislerden iki tanesini ŞANZELİZE MEYDANINDA bida yapıyorlar mı bak" ;D

Hocam Şanzelize'de Peugeot showroom var darağaçlarını tam oraya kuralım hatta.. ;D

otmotvmhndsi
23-06-2010, 20:55
geçen hafta aracımı 120 km hızla giderken yaptığı titreme şikayeti ve 10000 km bakımı için ankara abc yetkili servisine götürdüm. benzinli araçlarda bakımın 20000 km de yapıldığını söylerek bakım yapılmayacağını ancak şikayetin inceleneceğini söylediler. yaklaşık 6 saatlik bir incelemenin ardından araç bana teslim edildi. teslim sırasında aracın balans ayarlarının yapıldığı sorunun continental marka fabrika çıkışı lastiklerimde olduğunu söylenerek lastik firmasına yönlendirildim. dikkatinizi çekerim balans ayarı yapılmasına rağmen titreme geçmemiş ve sorun lastikteymiş! neyse dedim ve orada bulunan görevliden peugeot TÜRKİYE nin telefon numarasını istediğimde bana numara verilmedi. bir baktım servisten sorumlu müdür yanıma gelmiş. bana sorun nedir diye sordu. bende konuyu anlattım. sorumluluğun lastik firmasına yüklendiğini belirttim. o da bizim yapacağımız bişi yok sorun lastiklerinizdeymiş dedi ve gitti. telefon numarasını vermediler yani. bende cep telefonundan internete girerek müşteri hizmetlerinin numarasını aldım ve durumu ilettim. bana yaklaşık 1 saat sonra döndüler ve durumun peugeotla alakasının olmadığını lastik firmasına gitmem gerektiğini belirttiler.

neyse lastik firmasına gittiğimde çok güzel karşılandım ve randevu aldım. abc yetkili servisinin sürekli olarak bu şikayetle araçları kendilerine yönlendirdiklerini anlattılar. aradan 4 gün sonra 21 haziran günü aracımı götürdüm. lastik firmasında yapılan inceleme neticesinde lastiklerde herhangi bir problemin olmadığı tespit edildi. lastik firmasının görevi olmamasına rağmen sırf müşteri memnuniyeti ve çözüm üretme adına 4 lastiğimi söktüler ve balanslarını kontrol ettiler. durum ne biliyor musunuz ?
abc balans ayarı flan yapmamış! aracın tüm lastiklerinin balans ayarı bozuk ! evet hepsi bozuk ! 2 lastiğin havası da 36 olarak basılmış ! bu nasıl bir iştir ? nasıl incelenmiş bu araç ? bunları görünce yine lastik firması tüm lastiklerime balans yaptı ve test sürüşüne çıktık! yaptığımız sürüşte titremenin tamamen geçtiğini fark ettik ! yapılan bu ekstra hizmetlere rağmen beş kuruşta para almadılar !

bu arada aracım 10000 km olmasına rağmen şimdi de kayıştan ses geliyor :)
servise götürmeye korkuyorum :)

ne yapcaz böyle arkadaşlar ???

Balans ayarını nerede yaptırdınız acaba ???

MEK
24-06-2010, 00:24
Balans ayarını nerede yaptırdınız acaba ???

Servisin yönlendirmesiyle örnek sanayii sitesine yakın (alın teri bulvarı) continental bayisi olan Ekol Lastiğe yaptırdım. Orada continental marka lastiklerle ilgili tüm sorunlar detaylı olarak eksper tarafından inceleniyor ve müşteri memnuniyeti tam manasıyla sağlanıyor.

kursad
02-07-2010, 18:47
Arkadaslar uzun bi arastırma sonucu arabamı ankara fatih peugeot a goturdum.

Öyle bir fiyat cıkardılarki aklınız almaz ;1 adet porya bilyesine 1042 tl fiyat cıkardılar.. park sensörüyle alakalıda beyni deiştirmek gerekiyo dediler ve 800 tl civarı bi rakamdan bahsettiler:)

Kavga edip cıkmamla ankarada 2 saatte bi peugeot servisi buldum.porye bilyesi işcilik dahil fiyatı 185 tlye yaptırdım.

Park sensörünüde bilgisayara baglayıp geri düzelttiler bi sorunuda kalmadı..

Böyle serviscilik anlayışı olmaz olsun adamlar dalga gecer gibi fiyat verdiler üstüne üstlük de birde 50 tl hata tespip ücretide verdim.

Şimdi arabanın 4 tane fren balatalarını deiştirecem ankarada 300 dedi bilyeyi yaptırdıgım özel servis kırıkkalede uygun bi yer bulabilirsem burda yaptıracam..

Büyük dagın büyük dumanı olur derlerdi de inanmazdım..:)

γuяdaeя
02-07-2010, 18:56
Servis değil hortumcu mübarekler >:( Aracınız garanti kapsamında değilse servisin 10 metre yakınına bile yanaşmayın.

Ömer Gedik
03-07-2010, 23:36
Bir porya değişim dahil 1042 TL :S vow

ozan308
07-10-2010, 00:05
ya bu servislerin allah belasını versin.kıbrıstaki peugeot u görmeniz lazım sokaktan geçen adamı usta diye işe almışlar.çakmağın çevresindeki ışık geçmişti onun ampulunu değişin dedim tutmuş komple o bölgeyi sökmüşler bi ampul değişmek için.vitesin çevresindeki plastik parçayıda çıkartmışlar ne alakaysa yerinede tam otutturamamışlar ayağım falan değdiği zaman gıcır gıcır bi ses geliyor anlatamam.yapamıyorlarda öylece kaldı.bi ampul değişin dedik bi motoru indirmedikleri kalmış! arabanın içindeki kapı kulplarıda gıcırdamaya başladı onlarada baktırayım dedim adamların dediği şey zamanla olur abi yapacak bişey yok ona diyor.kardeşim bu nasıl bi mantık illaki yapılacak bişey vardır böyle ustalıkmı olur?

ozan308
07-10-2010, 00:25
başka bi konuya yazmıştım bu iletiyi burda da yayınlamak istiyorum arkadaşlar;

ya bu servislerin allah belasını versin.kıbrıstaki peugeot u görmeniz lazım sokaktan geçen adamı usta diye işe almışlar.çakmağın çevresindeki ışık geçmişti onun ampulunu değişin dedim tutmuş komple o bölgeyi sökmüşler bi ampul değişmek için.vitesin çevresindeki plastik parçayıda çıkartmışlar ne alakaysa yerinede tam otutturamamışlar ayağım falan değdiği zaman gıcır gıcır bi ses geliyor anlatamam.yapamıyorlarda öylece kaldı.bi ampul değişin dedik bi motoru indirmedikleri kalmış! arabanın içindeki kapı kulplarıda gıcırdamaya başladı onlarada baktırayım dedim adamların dediği şey zamanla olur abi yapacak bişey yok ona diyor.kardeşim bu nasıl bi mantık illaki yapılacak bişey vardır böyle ustalıkmı olur?

TanerHoca
07-10-2010, 10:01
dün debriyaj pedalına bastığımda gelen gıcırtı sesi için aktif iriyıl da idim.gerek servis müdürü ragıp beyle gerek servis şefi bahadırla gerekse yavuz usta ile uzun ve keyifli bir sohbet imkanı buldum.ilgili ve bilgili bir ekiple tanışmış olmak beni gerçekten sevindirdi.ayrıca çözüm odaklı bir çalışma prensiplerinin olduğunu da yakından gözlemleme imkanım oldu.aracımla titizlikle ilgilenen kadir ustaya da ayrıca teşekkür ederim.

tüm bu sohbetlerden ve gözlemlerimden edindiğim kanaat eğer peugeot türkiye türkiyeye gerçekten hakettiği önemi ve değeri verse şu ana kadar yaşanan bir çok problemin aslında problem bile olmadan çözüleceği yönünde oldu.yani herşeyin temeli disribütörün politikalarında kilitleniyor.balık baştan kokar misali.

satışı(istediğiniz rengi donanımı parasını verseniz bile alamamak) ve satış sonrasını desteklemeyen bir distrübütör ile müşterinin satın alma aşamasında başlayıp servis hizmetlerine kadar bir takım aksiliklerle karşılaşması da kaçınılmaz oluyor elbette.
umarım bu sorun kısa sürede giderilir ve peugeot ta "memnun müşterileri" olan firmalar kervanına katılır.

edit:serviste emax'la karşılaştık, tanışıp sohbet ettik.beyaz 308 sportium gerçekten göz alıcı duruyordu.

ozan308
07-10-2010, 14:04
dün debriyaj pedalına bastığımda gelen gıcırtı sesi için aktif iriyıl da idim.gerek servis müdürü ragıp beyle gerek servis şefi bahadırla gerekse yavuz usta ile uzun ve keyifli bir sohbet imkanı buldum.ilgili ve bilgili bir ekiple tanışmış olmak beni gerçekten sevindirdi.ayrıca çözüm odaklı bir çalışma prensiplerinin olduğunu da yakından gözlemleme imkanım oldu.aracımla titizlikle ilgilenen kadir ustaya da ayrıca teşekkür ederim.

tüm bu sohbetlerden ve gözlemlerimden edindiğim kanaat eğer peugeot türkiye türkiyeye gerçekten hakettiği önemi ve değeri verse şu ana kadar yaşanan bir çok problemin aslında problem bile olmadan çözüleceği yönünde oldu.yani herşeyin temeli disribütörün politikalarında kilitleniyor.balık baştan kokar misali.

satışı(istediğiniz rengi donanımı parasını verseniz bile alamamak) ve satış sonrasını desteklemeyen bir distrübütör ile müşterinin satın alma aşamasında başlayıp servis hizmetlerine kadar bir takım aksiliklerle karşılaşması da kaçınılmaz oluyor elbette.
umarım bu sorun kısa sürede giderilir ve peugeot ta "memnun müşterileri" olan firmalar kervanına katılır.

edit:serviste emax'la karşılaştık, tanışıp sohbet ettik.beyaz 308 sportium gerçekten göz alıcı duruyordu.

Hocam o debriyaj gıcırtısı yüzünden en az 10 kere servise gitmişimdir.her seferinde yağlayıp geri veriyolar sonuç yine aynı yine aynı.hala da gıcırtı var debriyajımda ben usandım artık yine gitsem yine yağlayıp verecekler artık gitmiorum kalsın öyle.Kıbrıs Peugeot(FAB LTD) ustalık namına hiçbişey yok.hiçmi denetlemiyorlar bu servisi gelsin bi baksınlar ne kadar berbat olduğunu yetkililer kendi gözleriyle görsünler...

TanerHoca
07-10-2010, 16:47
ozan iş bilmez servisin insanın sinirleri ve ruhsal yapısı üzerindeki yıkıcı etkisini çok iyi tahmin edebiliyorum.
hele bir de alternatifin yoksa işte o zaman halin harap.biz istanbulda en azından bu yönden avantajlıyız.
en iyi hizmeti veren kimse onu tercih edebilme şansımız var.

γuяdaeя
07-10-2010, 17:48
Fransızların genel snob tavırları işte... Uyuz oluyorum valla >:(

ozan308
07-10-2010, 17:56
ozan iş bilmez servisin insanın sinirleri ve ruhsal yapısı üzerindeki yıkıcı etkisini çok iyi tahmin edebiliyorum.
hele bir de alternatifin yoksa işte o zaman halin harap.biz istanbulda en azından bu yönden avantajlıyız.
en iyi hizmeti veren kimse onu tercih edebilme şansımız var.

abi hiç sorma.gözüm gibi baktığım arabamın konsolunu mahvettiler.çakmaklık ampulunu değişmek için vitesin çevresindeki plastik aksama kadar sökmşler ve dişlileri kırılmış.tam oturmadığı için arada boşluk var ve ayağım çarptığı zaman iğrenç bi gıcırtı geliyor.bugun peugeot genel merkezinin numarasını buldum arayıp şikayet edeceğim.

MTN
18-10-2010, 12:38
Arkadaşlar 308 hdı sahibiyim. KAMPANYA olduğunu duyup Kocaeli HALDIZLAR yetkili servisine gittim. Aracımın garantisi doldu silecekleri ve balataları değiştirmeye kararlı idim araca serviste ustalar baktı gayet iyi gerek yok dediler birde çay ısmarladılar servis müdürü Fırat beye yedek parçada bulunan Serkan beye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.

γuяdaeя
18-10-2010, 12:44
Arkadaşlar 308 hdı sahibiyim. KAMPANYA olduğunu duyup Kocaeli HALDIZLAR yetkili servisine gittim. Aracımın garantisi doldu silecekleri ve balataları değiştirmeye kararlı idim araca serviste ustalar baktı gayet iyi gerek yok dediler birde çay ısmarladılar servis müdürü Fırat beye yedek parçada bulunan Serkan beye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.

Hoşgeldiniz MTN... Servisten memnun ayrılan birilerini görmek sevindirici :)
Sizi ve aracınızı 308 başlığı altında tanımaktan memnun oluruz.
Aramıza hoşgeldiniz :)

TanerHoca
18-10-2010, 13:05
bu konuyla ilgili başlık açılmıştı.oradan devam edelim ;)

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=84.0

reisG
18-10-2010, 13:32
Hocam konu ilgili yere taşınmıştır.

emax34
19-10-2010, 02:30
[/quote]

taner Hocam O seref bize ait, gozalici sportium ve bendeniz karsilastigimiza cok sevindim, bu arada ben biraz hizli kacis yaptim o gun o yuzden hoscakal diyemedim sana affola.

selin_ay
30-10-2010, 11:51
sayın kürşat.aracınız 407 haliyle parça olsun işçilik olsun biraz fazla.lüksü seversenir ceremeleri vardır.ayrıca bende yetkili servis çalışanıyım.ve tüm yetkili servislerde tespit ücreti müş. bildirilir.müş. onayı dahilinde işleme başlanır.arkadaşlarım emek veriyor araç lifte çıkıyor zaman harcanıyor işlem yapılıyor.sonra tespit ve arkasından özel servis.peki siz mutlu olasınız diye bu emeğin karşılığı olmıcakmı.bütünsel düşünün azcık

Gökay
30-10-2010, 12:57
Sayın selin_ay bütünsel düşünmeyi bırakıp eğer empati yaparsanız durumu kolayca kavrarsınız.

Ömer Gedik
30-10-2010, 13:01
Sayın selinay tavırlarnızın devam etmemesini diliyorum. Üslubunz sitemize yakışmıyor ayrıca tahmin ettiğim üzere yetkili servis çalışanısınız. Çünkü aynı serviste duyduğumuz klişe laflar asla bir araç sahibine söylenmemesi gereken sözler sarfediyorsunuz. Böyle devam etmemnizi aksi halde gereğini yapacağımı bilmenizi isterim.

selin_ay
30-10-2010, 13:15
burası karşılık fikirlerin yazıldığı görüşlerin bildirildiği bir sayfa değilmi.uslubumdada yakışmayan bir tarz göremiyorum.emeğin karşılığı olduğunu sizde benim kadar pekala biliyorsunuz.biz hergün kaç kişiyle karşılaşıyoruz.sayın ömer bey porya demiş ve wov demişsiniz.peugeotları bu kadar yakından bilen bir kişi olarak sadece poryanın bu ücret olmayacağını biliyorsunuzdur.yazdıklarınız okuduğumdan bunu söledim.orada gülmek yerine bu konuyu açıklığa kavuşturmanız gerekti.gereğinide yapmanıza gerek yok.eğer bir forum sayfasında karşılık filkir alışverişi yoksa zaten yeterli değildir

teoman
30-10-2010, 13:30
yetkili servis 1042 tl, özel servis 185 tl fiyat çekmiş....Sözün bitti yerdir arkadaş..... rakamlar ortada yetkili servisi savunacak hiçbirşey olamaz.....Biri çıkıp burdan bu durum hakkında çok ağır şeylerde yazabilir ancak rakamlar herşeyi ifade ediyor, gerek yok....

Ömer Gedik
30-10-2010, 13:31
Burası karşılıklı fikir ve görüşlerin kibarca yazıldığı bir forum. Burada ilk mesajı dikkatli okursanız arkadaşımızın sorunlarını zaten farklı bir serviste makul bir fiyata çözdüğünü görürsünüz. Bu mesaja karşılık servisin soygununu belirten bir tepki verdim. Eğer ortada bir sorun görseydim gerekli gördüğüm bilgi birikimimi aktarırdım. Peugeot ları bu kadar yakından bile hatta çalışmış biri olarak servislerin ekstrem fiyatlarını biliyorum. Kısacası bu konuyu açıklığa kavuşturacak bişey yok zaten araç sahibi herşeyi yazmış. Bu forum sayfasında karşılıklı fikir alışverişi her zaman vardır forumu yeterli görmüyorsanız burada bulunma sebebiniz nedir? Cevap yazmanız dahilinde Size cevap yazmayacağım. Gerekli gördüğüm halde mesajlarınız tümden siliniceketir.

gilby
16-12-2010, 12:35
merhaba arkadaşlar.bende partner advanture var.her seferinde bakıma gitmeden önce istanbul anadolu yakasındaki bütün bayileri arar ve tek tek fiyat alırım.telefonda söylenen fiyattan bir kuruş aşağı veya yukarı söylemeyen tek servis dudulludaki can otomotiv oldu.servis kalitesi ile ilgili olarak ta en ufak bir şikayetimde satış ve pazarlama müdürü olan burçak hanıma şikayetimi iletiyorum.anında sorunumu çözüyor.bayiler için müşteri menmuniyeti çok önemlidir.merkeze en ufak şikayette direk bayiyi arayıp müşteri,nin sorununu çözün diyolar.eğer müşteriler peugeot merkez tarafından aranıp yapılan ankete olumlu yönde cevap verirse bayiler ,peugeot merkezden para alıyorlar.bu parayı kimse kaçırmak istemediği içinde müşteriye iyi davranmak zorundalar.dolayısı ile bu güne kadar sorun yaşamadığım,problemimi çözen tek firma can otomotiv oldu.

vedat_cayli
16-12-2010, 13:28
Slm Arkadaşlar,
2 ay önce Ümraniye Can otomotiv'den Peugeot 308 1.6 vti otomatik aldım.Konfor ,rahatlık ve güvenlik açısından kesinlikle süper bir araç.20.000 km garanti bakım için servise gittim.İzlenimlerimi aktarayım.Önce can otomotiv web sitesinden randevu talep ettim.birkaç saat içinde beni arayıp şu satte gelebilirsiniz dediler.İstenilen satte gittim.Müşteri kabuldeki arkadaşlarla ilgili bir sıkıntı yaşamadım.gayet güleryüzlü davrandılar.yanılmıyorsam orkun bey'di.işlemleri tamamladıktan sonra fiyatın yaklaşık olarak 320 tl tutacağını söyledi.1,5 saatlik beklemem den sonra,ki bu arada servisin içindeki ustalarla da kaynaşma fırsatım oldu,318 Tl fatura çıkardılar.daha önceki aracım renault idi.küçükyalı daki renault servisine göre burası küçük gibi geldi ancak hizmet açısından peugeot ile arasında dağlar kadar fark var.Aracın bakımı sürerken resmen adamların tepesinde bekledim.bir sürü soru sordum.kimse ters cevap vermedi. yada bana denk gelmedi bilmiyorum.bu arad diğer servisler bu bakım için 360 ile 390 arası fiyat verdiler.servisler arasında bu tarz fiyat farkları oluyormuş.Bu arada pazarlama müdürü olan burçak hanım çok ilgilendi benimle.herhangi bir şikayetim olup olmadığını sordu.bir sorun durumunda cep telefonundan istediğim zaman arayabileceğimi söyledi.açıkçası ben gayet memnun kaldım.

TanerHoca
16-12-2010, 13:37
hoşgeldiniz. umarım aracınızı keyifle kullanmaya devam edersiniz. servis memnuniyeti konusu genel başlığı açılmıştı.oradan devam edelim.
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=84.0

reisG
16-12-2010, 13:38
Aramıza hoşgeldiniz. Eğer aracınızı sıfır km.de aldıysanız 2 ayda 20.000 km. acayip yüksek bir km.olmuş. VTi 120 bg.lerin ilk bakımı 10.000 km veya 1 yıl.dır. 10.000 km bakımını servisler kafalarına göre 250-350 arası fiyat veriyorlar. Can Otomotivin diğerlerine göre daha iyi olduğunu Taner Hocamız da belirtmekte. Aracım bölümünde kendinizi otomobilinizi tanıtıp resimlerseniz seviniriz. Aktif olmanız isteğiyle.

reisG
16-12-2010, 13:40
Konu birleştirilmiştir. ;)

SAMET010
16-12-2010, 13:51
Bende Balıkesir Çanga otomotivin servisinden oldukça memnunum ne zaman gitsem kendi araçları gibi ilgileniyorlar tüm personel seferber oluyor ... Sahibi Ersin amca babamın ,oğlu Erman ise benim arkadaşım ne randevu alıyorum ne bişi ilk 2500 bakımım , 15000 km bakımım da hiç aklımda kuşku olmadan yaptırttım ve arada oluşan direksiyondan gelen ses ve disklerle ilgili sorunlarımı da hemen çözdüler bence tanıdık olması daha bi farklı oluyor ...

TanerHoca
16-12-2010, 14:02
...
bence tanıdık olması daha bi farklı oluyor ...

aslında bahadır'ın sürekli gittiği serviste yaşadıklarını okumasam sana tamamen hak vereceğim ama... :-\

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=921.0

SAMET010
16-12-2010, 14:37
...
bence tanıdık olması daha bi farklı oluyor ...

aslında bahadır'ın sürekli gittiği serviste yaşadıklarını okumasam sana tamamen hak vereceğim ama... :-\

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=921.0

Küçük şehir olması , aile ahbabı olmamızda fark edebilir çünkü balıkesir ufak yer ve hemen hemen her firma tanıdık almaya gittimde yada servise ugradım zaman çay,kahve eşliginde resmen beraber tamir , bakım vs yapıyoruz arabalara :)

mesala kuzenimde 207 Gt vardı geçen ay pert etti aracı ... araçta o kadar modifiye olmasına ragmen serviste garanti ile ilgili bi sorun olmuyordu gittimizde vs

cmr_cihangir
16-12-2010, 14:48
Geçen ay, kurban bayramı sonrası aracımı 2500 için can otoya götürmüştüm. Rutin işlemler yapılıp aracımı teslim ettiler. İlk bakım ücretsiz olduğu için parada ödemedim tabii :) Servisteki arkadaşların genelde ilgilerinden memnunum ancak sırf merakımdan lastik ve jant gibi ürünlerin fiyatını sorduğumda duyduğum fahiş rakamların ardından memnuniyetim endişeye dönüştü. Allah kimseyi bayi-servislerinin eline düşürmesin

reisG
16-12-2010, 15:08
Cihangir serviste soruduğun parçaların hepsi aksesuar/yedek paraç olarak fiyatlandırılıyor ve tabiiki yüksek fiyatlı olmakta. Bu tip aksesuarlar için kampanya günlerini beklemek gerek. Bende 206 x-line varken arka kafalık almak istemiştim. tanesine 300 TL demişlerdi 3 tane alıyorsun ve 900 TL tutuyordu. Maslak çıkmacılarda hepsini 270 TL ye almıştım....

Gökay
16-12-2010, 15:34
Reklam kokan hareketler bunlar sanki :)

SAMET010
16-12-2010, 15:52
Reklam kokan hareketler bunlar sanki :)

bencede :))
bugun can oto adını hiç duymadığım kadar farklı üyelerden duydum :)

thetruva80
23-12-2010, 11:45
slm arkadaşlar.forumdaki şikayetleri okuyunca epeyce çekinmeme ragmen alternatifi olmamasından dolayı 308 6r premium plus beyaz+cam tavan vs. bir araca baktım ve 1700 km.ikinci el bir araç bulup 45 e aldım.sabah kalkıp aracı çalıştırdıgımdada aracın niye satıldıgını anladım.araç sarsıntılı çalışyor ve tekliyordu.önce internetten ufak bir arıştırma arkasındanda mersindeki yetkili servis mer-pa yı aradım.servis müdürü volkan bey üzülmeyin buyrun gelin halledelim dedi ve gittim.aracı teslim aldılar izzet ikramı eksik etmediler tüm sorularıma sabırla cevap verip ilgilendiler yaklaşık 3 saat sonra aracı aldıgımda korkularımın yersiz oldugunu ve iyi bir tercih yaptıgımı gördüm.tüm sorunlar giderilmişti aracı bir başka zevkle binmeye başladım.anlıcagınız böyle serviste varmış

Ömer Gedik
23-12-2010, 11:52
Bahsi geçen aracı nette görmüştüm bende Hayırlı olsun demek Siz aldınız. İlk 112 HDI larda Enjektör alıştırması işlemi yapılması gerekiyor bu sebeple servislere uğramak gerekiyor.

reisG
23-12-2010, 13:13
Enjektör alıştırması kelimelerini yine duyunca geçen hafta ofste yaptığımız ve benim yoğunluktan yazmayı unuttuğum konu gelid aklıma. Bizim çalıştırdığımız deva gemilerin nerdeyse bina büyüklüğünde 15.000 KW lık makineleri olmakta ve bunların yönetimi için de gemi mühendislerimiz var. yeni 112 bg.lik motorlardaki enjektör alıştırması olayını onlara söylediğimde o tip ve yönetime sahip makinelerde enjektör alıştıması yapılamayacağını yapılan işlemin farklı bir operasyon olduğunu söylediler. enjektör alıştrıması ad altında farklı bir işlem yapılmakta imiş bilgilerinize.

tevfiközer
31-12-2010, 13:46
bu yazimi okuyan arkadaslarin dikkatli olmasini istedigim için yazdim.pax otomotiv özel peugeot servisine aracimin debriyaj setini degistirmek için gittim.ve 5 saat beklemeyi göze aldim çünkü etraftan bisürü sey duyuyodum neyse konu su;arabamin kaputunu açik unutup liftle kaldirip tavana çarpmislar ve bana söylemeden sökülüp boyanmaya verilmis.yetismice anlasilinca söyleme geregi duydular.tekrar boyanip takildi 2günüm rezil oldu.araba satarken yok birseyi deyip sonra ortaya biseyler çikan ve feryat edip yemin eden insanlari anliyorum.ben birakip gitseydim boyayip banada söylemiceklerdi.

Yasin CCK
01-01-2011, 22:38
bu yazimi okuyan arkadaslarin dikkatli olmasini istedigim için yazdim.pax otomotiv özel peugeot servisine aracimin debriyaj setini degistirmek için gittim.ve 5 saat beklemeyi göze aldim çünkü etraftan bisürü sey duyuyodum neyse konu su;arabamin kaputunu açik unutup liftle kaldirip tavana çarpmislar ve bana söylemeden sökülüp boyanmaya verilmis.yetismice anlasilinca söyleme geregi duydular.tekrar boyanip takildi 2günüm rezil oldu.araba satarken yok birseyi deyip sonra ortaya biseyler çikan ve feryat edip yemin eden insanlari anliyorum.ben birakip gitseydim boyayip banada söylemiceklerdi.

Çok yazık, çok ayıp >:(

gokhancpt
28-06-2011, 12:48
arkadaşlar, garantdeki araçlar için mecburen yetkili servislere gidiyoruz, servislerdeki memnuniyeti ve şikayetlerimizi belirtirsek yada hangi serviste hangi işi ne kadar iyi yapıldığını belirtirsek daha faydalı olur diye düşünüyorum, forumda biraz baktım ama tercih edilen servisler ile ilgili pek bir şey bulamadım, sadece teknik arızalarda bazı yorumlar var, eğer kabul ederseniz yetkli servisleri bu başlıkta paylaşalım...

Gökay
28-06-2011, 12:50
Aktifi kullanıyorum ,şimdilik buyuk bir sorun olmasada (çok şükür) memnunum :)

TanerHoca
28-06-2011, 12:57
konu daha önceden açılmış olan konuyla birleştirildi.

[quote=TaNeRhoca ]
ben de dahil olmak üzere hemen hemen hepimiz servis konusunda oldukça hassasız.yeri geldiğinde kötü servis hizmeti veya serviste yol açılan herhangi bir mağduriyet bizleri çok sevdiğimiz aracımızdan ve hatta bir markadan soğutabiliyor.diğer forumlardan da takip ettiğim üzere otomobil sahipleri bazı servislerden memnun iken bazı servislerden de oldukça fazla şikayet var.sizden ricam kullandığınız servislerle ilgili memnuniyetlerinizi veya karşılaştığınız olumsuzlukları burada paylaşmanız.sorun çözen ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren servis anlayışının gelişmesinde bu tarz paylaşımların katkısı olacaktır.Böylece otomobil sahiplerinin en fazla sıkıntı mağduriyet yaşadığı satış sonrası hizmetlerde birbirimize yol göstermiş deneme yanılma yönteminden kurtulmuş oluruz diye düşünmekteyim. paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
[/quot

JET
29-08-2011, 16:57
Mepa İkitelli

Satış bölümü Normal (temiz pak çalışanlar ilgili güleryüzlü, sıfır aracın plakalarını neden delerler hiç anlamıyorum benim özel plakamı deldiler diye tartışmıştım cumartesi günü bir 508 de aynı yerden delmişlerdi. komik)

Servis Berbat (çok kirli dağnık karmaşık)

Araç kabul vezne Berbat (bilgisiz ve egitimsizler hesap makinasından 1,169.10 dan 250.00 tl yi çıkarıp 1,166.60 TL talep eden elemanları var defalarca denemede hemde en sonunda alıp ben yaptım. )

Yedek Parça Berbat (duvarlar masalar yerler pis genel görünüş bakımsız bir iş hanı gibi karma karışık çalışanlar güleryüzlü değil)

Kaporta Normal (araç kabulu iyi insanlar güleryüzlü ama servisi dagınık bakımsız pis) Not: Burası ana yerden 10 dakika mesafe uzakta.

Fiyatlar : Diğer servislere göre 50-100 TL fazla.

arkadaşlar bende bir yetkili servis sahibiyim,
inanın çok daha pis (ticari)araçlara hizmet veriyoruz,
benim servisim ve yedek parçam bu servisten çok daha düzenli ve temiz.

görüşlerim tamemen şahsi olup,
kendi tecrübe ve gözlemlerim sonucu oluşmuştur,
kimseyi etkilemesini istemem.
bir yetkilide bana çıkıp hayır kardeşim böyle değil şöyle, öyle olmadı böyle oldu diyemez.

Dreamcatcher
29-08-2011, 17:50
Jet kardeşim..ismin yazmadığı için böyle diyorum kusura bakma..hangi aracın servisisin?

JET
29-08-2011, 18:14
Jet kardeşim..ismin yazmadığı için böyle diyorum kusura bakma..hangi aracın servisisin?

Sorun değil İsmim Murat,
Otokar marka araçların servisiyim. :)

Ömer Gedik
29-08-2011, 18:25
Mepa'nın Satış bölümü Sitemizden Okan Bey başta olmak üzere, Hüseyin Bey, Behsat bey gerçekten çok iyi yaklaşımla güleryüzle iş yapan satıcılardır.

Servis için ben daha mutlu olabildiğim bir Yetkili servis bulamadım. Özel Servise devam.

γuяdaeя
29-08-2011, 18:35
bilgisiz ve egitimsizler hesap makinasından 1,273.53 den 250.00 tl yi çıkarıp 1,023,53 TL talep eden elemanları var defalarca denemede hemde en sonunda alıp ben yaptım. )

Murat bey bu hesabın nesi yanlış? :) Noktalar ve virgüllerde mi karıştırdım acaba?

Hasan_33
29-08-2011, 18:38
bilgisiz ve egitimsizler hesap makinasından 1,273.53 den 250.00 tl yi çıkarıp 1,023,53 TL talep eden elemanları var defalarca denemede hemde en sonunda alıp ben yaptım. )

Murat bey bu hesabın nesi yanlış? :) Noktalar ve virgüllerde mi karıştırdım acaba?

hocam suanda bende sizin yazdiginizi yazacaktim, bende anlamadim burdaki durumu ???

Esat
29-08-2011, 18:43

Bende bulamadim:)

JET
29-08-2011, 18:46

Bende dogrusunu yazmışım :)

Hasan_33
29-08-2011, 18:51

Isteseniz bile yanlis hesap yapamiyorsunuz :gul5

Selami
29-08-2011, 18:55
:gul5 :alkis2

JET
29-08-2011, 19:16

Isteseniz bile yanlis hesap yapamiyorsunuz :gul5

araya birkaç kişi sokunca tamam 2 taksite anlaştık, Shop and miles kartı görünce OoO.. Patron kartı buna taksit yapamıyoruz dediler iyice çıldırdım THY kartıymış mil kazandırıyormuş taksit yapılmıyormuş. ? başka banka kartı ile hallettim, o esnada oldu işte bu hesap işi zaten. arabamı seviyorum ama servisi hiç güven vermedi bana.

webbee
29-09-2011, 21:32
ankaradan ayvalık sarımsaklıya giderken edremitte 2010 model 308 1.6 hdi aracımın aküsü bozuldu.marş basmadı
peugeot asıstan yardımıyla balıkesir çanga otomotiv 150 km kadar yolu gelerek akümü sıfırıyla 2 saat kadar sürede değiştirip arızayı ıslah etmesine ve olaya peugeot olarak anında müdahele edilmesine teşekkürü borç bilirim..........

Ömer Gedik
29-09-2011, 21:40
ankaradan ayvalık sarımsaklıya giderken edremitte 2010 model 308 1.6 hdi aracımın aküsü bozuldu.marş basmadı
peugeot asıstan yardımıyla balıkesir çanga otomotiv 150 km kadar yolu gelerek akümü sıfırıyla 2 saat kadar sürede değiştirip arızayı ıslah etmesine ve olaya peugeot olarak anında müdahele edilmesine teşekkürü borç bilirim..........

Çanga'dan daha önce de olumlu yorumlar duymuştum. Bravo :alkis

JET
21-11-2011, 17:36
Merhaba arkadaşlar,

308 aracıma arka sol çamurluktan olmak üzere başka bir araç çarparak ciddi bir hasar oluşturdu kısacası bayağı bir boya ve kaporta işi var, daha önceki tecrübelerinize dayanarak istanbul avrupa yakasında hangi servisi önerirsiniz ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

cmr_cihangir
21-11-2011, 17:41
Pek işim düşmediğinden herhangi bir servis adı belirtmeyeceğim mutlaka arkadaşlar sana bu konuda önerilerde bulunacaktır. Ama çok geçmiş olsun. Allah hepimizi kaza beladan muhafaza etsin.

eyup_31
21-11-2011, 17:44
çok geçmiş olsun....

JET
21-11-2011, 17:51
Çok teşekkür ederim, iyi bir serviste yaptırmak istiyorum kötü anıları olan varsa paylaşabilir. iki servis arasında kaldım ikitelli mepa ya da bayrampaşa baykaralar. :S

Esat
21-11-2011, 18:25
Eger yürüyende sıkıntı yoksa boya işlerini servislerde yaptırma
illaki seviste yaptırcam diyorsan baykaraların yakınından bile geçme tam bi kaotik yer orası dallas gibi herkes herkese tilt

JET
21-11-2011, 19:19
kaporta ve boya işleri var nereyi önerirsin ? selam. :(

erener
21-11-2011, 21:49
Büyük geçmiş olsun, allah beterinden saklasın.

Öneri olarak;

Gümanlar Oto
Atatürk San. Sit. 2. Kısım 24. Sok. No: 900 Maslak
(212) 286 1189

Recai Güman
Üniversiteden arkadaşımın yeri ararsan yardımcı olur.
Kaporta ve fırınlı boyada sanayide daha iyi bir yer yoktur. Sanayideki tüm lüx araçlar burada boyanır, zaten eğer gidersen iyi gelmişim dersin ve yapılan işçiliği ve kaliteyi görürsün.

Abdullah
21-11-2011, 22:52
abi öncelikle geçmiş olsun. Anadolu yakasında önereceğim yer var ama Avrupa da maalesef. Ayrıca senin için sakıncası yoksa aracın kazasını ilgili konuda paylaşırsan hepimize tecrübe olur.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=2644.0

Esat
21-11-2011, 22:53
kaporta ve boya işleri var nereyi önerirsin ? selam. :(

Topkapida avrupa yakasinda suleyman usta var ozelden pm atabilirim numarasini benim pianoblackleride o yapti cok duzgun guzel isi var

ÇΔĞLΔΨΔ∏
22-11-2011, 01:34
geçmiş olsun Allah daha büyük kazalardan belaladan korusun

Yasin CCK
22-11-2011, 10:38
Geçmiş olsun :uzgun Nazara geldi sanırım :nazar Allah daha kötülerinden korusun...

gokhancpt
22-11-2011, 11:27
Büyük geçmiş olsun, Allah daha büyük kazalardan korusun.

JET
27-11-2011, 13:43
değerli yorum ve dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Dreamcatcher
27-11-2011, 14:34
Şimdi okudum ve çok üzüldüm arkadaşım,cana gelmesin derler ama bayağı morali bozuluyor insanın..benim de başıma geldi biliyorum..geçmiş olsun..

Ahmet Ç.
03-12-2011, 12:05
Dostlar selam,
Subat tatilim için Ankaraya geldiğimde KaraŞimşeği servisede sokacağım sizce en iyi servis hangisidir Ankarada?
Daha evvel Göral a gitmiştim çok memnun kalmadım açıkcası.
Bua arada arabamda bu hafta bir sorun başladı ufak olduğunu düşünüyorum gerci.
Ekranda ABS ışığı yanıyor,tekerlekler dönmeye başladığındada bilgi ekranındada ASR/ESP system faulty diye uyarı çıkıyor. Çanakkalede makinaya bağlattım sol ön lastik sensör arızası veriyor ya tesisat yada sensör değişicek dedi güvendiğim usta. fakat yetkili servis olmadığından elletmedim. frende falan hiç bir sıkıntı yok ama ekranda arıza yanması gıcık ediyor insanı.
Bu konuda ayrıca tecrübesi olan varmı dostlar?

Tskrlr :(

mimit
03-12-2011, 12:42
Fatih peugeot öncelikli olarak bir alternatifide tek oto olabilir,yetkili servis ise istediğiniz,bunun dışında sanayide çok kaliteli ustaların bulunduğu özel servislerde mevcut.

cold
03-12-2011, 14:05
Sırasıyla tekoto-abc-göral

fexzi
03-12-2011, 14:44
Ahmet bey ABS ışığı ile birlikte STOP ışığıda yanıp sönüyor mu ?

Ahmet Ç.
03-12-2011, 15:52

Yok dostum yanmıyor.
Neden?

stormhan
03-12-2011, 16:16
Dostlar selam,
Subat tatilim için Ankaraya geldiğimde KaraŞimşeği servisede sokacağım sizce en iyi servis hangisidir Ankarada?
Ekranda ABS ışığı yanıyor,tekerlekler dönmeye başladığındada bilgi ekranındada ASR/ESP system faulty diye uyarı çıkıyor. Çanakkalede makinaya bağlattım sol ön lastik sensör arızası veriyor ya tesisat yada sensör değişicek dedi güvendiğim usta. fakat yetkili servis olmadığından elletmedim. frende falan hiç bir sıkıntı yok ama ekranda arıza yanması gıcık ediyor insanı.
Ahmet Bey öncelikle sorununuzun en kısa zamanda sıkıntısız bir bicimde cozulmesi dilegi ile... Ben 2008 yılından bu yana hep Tek Oto yetkili servisine goturuyorum acıkcası cokta memnunum sizede tavsiye ederim.

fexzi
03-12-2011, 16:58

Yok dostum yanmıyor.
Neden?

stop ibaresiyle 3 kez veya abs ile birlikte yanması abs ye bağlı esp ve asr tetikleyerek fault hata veriyor ancak akü değişince 3 kez stop ibaresi sönüyor acaba bu ihtimal söz konusu olabilir mi diye sordum :)

İlkay
03-12-2011, 17:16
Öncelikle geçmiş olsun. ESP ASR ağrızası veriyorsa bu sistemlerin çalışmasında bi problem çıkmıştır.
Lastiklerdeki okuyucu sensörlerden biri arızalanmış, ya da hasar görmüş olabilir. Ya da fren pedalının altında Esp sistemine ve stop farlarına uyarı veren müşür,sensör var bunun da kontrol edilmesi lağzım. Ben Galaxileri taktıktan sonra aracın Beyninden lastik ve jant kodlaması yapıldı, bu kodlama yapılırken dediğiniz uyarıları verdi, kodlama yapılınca düzeldi. Ahmet hocam öncelikle yetkili bir serviste lastik ve jant kodlaması yaptır araç beynine. Bu kodlama yapıldıktan sonra Esp sistemi beyinde kayıtlı jant ve lastik ölçüsüne göre çalışıyor. Büyük ihtimal düzelecektir.

Ankarada Yetkili Peugeot servisi: Fatih Peugeot var. Mimit'de tavsiye etmiş işçilikleri ve servis mekaniği iyidir. Benim araçlarıma da kendileri bakıyor. Geldiğinde ben sana isim veririm servisten, benden selam ile gidersin içine sinesi bir bakım olur.

KAaN
03-12-2011, 17:42
aynı sorun benm 308 imde oldu önce abs sensörü değişti fayda etmedi fayda etmeyince sol ön tekerlek bilyesi değişti o zaman düzeldi o gnden beri sornsuz kullanıyorum

TanerHoca
03-12-2011, 20:49
...
Ben Galaxileri taktıktan sonra aracın Beyninden lastik ve jant kodlaması yapıldı, bu kodlama yapılırken dediğiniz uyarıları verdi, kodlama yapılınca düzeldi. Ahmet hocam öncelikle yetkili bir serviste lastik ve jant kodlaması yaptır araç beynine. Bu kodlama yapıldıktan sonra Esp sistemi beyinde kayıtlı jant ve lastik ölçüsüne göre çalışıyor. Büyük ihtimal düzelecektir.

küçük bir hatırlatma.407 nin beyninde lastikle ilgili kayıtlı olan ölçüler arasında 225 45 18 ölçüsü yok.
205 60 16, 215 55 17 ve 235 45 18 olmak üzere 3 ölçü var.

ozan308
03-12-2011, 21:51
...
Ben Galaxileri taktıktan sonra aracın Beyninden lastik ve jant kodlaması yapıldı, bu kodlama yapılırken dediğiniz uyarıları verdi, kodlama yapılınca düzeldi. Ahmet hocam öncelikle yetkili bir serviste lastik ve jant kodlaması yaptır araç beynine. Bu kodlama yapıldıktan sonra Esp sistemi beyinde kayıtlı jant ve lastik ölçüsüne göre çalışıyor. Büyük ihtimal düzelecektir.

küçük bir hatırlatma.407 nin beyninde lastikle ilgili kayıtlı olan ölçüler arasında 225 45 18 ölçüsü yok.

Hocam lastik ve jant ebatlarını aracın beynine kodlatma işlemini ilk defa sizden duyuyorum.Bende 225/40/18 kullanıyorum ama herhangi bir kodlama yaptırtmadım ve servisten de bana böyle bir öneri gelmedi.Bu işlemin ne gibi özellikleri var,faydaları neler? bizi aydınlatırsanız hem ben hem de bu işlemi bilmeyen arkadaşlarımızı aydınlatmış olursunuz

bahadir2603
03-12-2011, 22:22
Arkadaşım tekoto yu tavsiye ederim.

TanerHoca
03-12-2011, 22:23
Hocam lastik ve jant ebatlarını aracın beynine kodlatma işlemini ilk defa sizden duyuyorum.Bende 225/40/18 kullanıyorum ama herhangi bir kodlama yaptırtmadım ve servisten de bana böyle bir öneri gelmedi.Bu işlemin ne gibi özellikleri var,faydaları neler? bizi aydınlatırsanız hem ben hem de bu işlemi bilmeyen arkadaşlarımızı aydınlatmış olursunuz

değişen lastik ölçüleriyle beraber yol bilgisayarı verileri de değişir.
dolayısıyla doğru değerler elde edebilmek için yeni lastik ölçülerinin
"bsi" den seçilmesi gerekir.
ama senin araçta 205 55 16 yerine takılan 225 40 18 lastiklerin
çapı bir birine çok yakın.o yüzden herhengi bir işleme gerek yok
ama istersen servise gidip aracın üzerindeki lastik ölçüsüne uygun
olan ve aracın beyninde var olan ölçüyü seçtirebilirsin.

İlkay
03-12-2011, 22:47
...

Standart olarak hocam servis bilgisayarında verdiğiniz 3 lastik taban ölçüsü var. Ama yeni ölçü olarak kodlanabiliyor. Benim araçta yanımda bilgisayara kodladılar.
Bu kodlama işleminin en mantıklı çalışma presibi: Değiştirilen lastik ve jant ölçüsü sonucun da standart sapmadan dolayı Km sayacı lastiğin tabanı ve çapının büyümesiyle hızı ve km eksik sayar. Bunun önüne geçmek ve orjinal verileri yakalamaktır.

Ahmet Ç.
04-12-2011, 00:03
Öncelikle geçmiş olsun. ESP ASR ağrızası veriyorsa bu sistemlerin çalışmasında bi problem çıkmıştır.
Lastiklerdeki okuyucu sensörlerden biri arızalanmış, ya da hasar görmüş olabilir. Ya da fren pedalının altında Esp sistemine ve stop farlarına uyarı veren müşür,sensör var bunun da kontrol edilmesi lağzım. Ben Galaxileri taktıktan sonra aracın Beyninden lastik ve jant kodlaması yapıldı, bu kodlama yapılırken dediğiniz uyarıları verdi, kodlama yapılınca düzeldi. Ahmet hocam öncelikle yetkili bir serviste lastik ve jant kodlaması yaptır araç beynine. Bu kodlama yapıldıktan sonra Esp sistemi beyinde kayıtlı jant ve lastik ölçüsüne göre çalışıyor. Büyük ihtimal düzelecektir.

Ankarada Yetkili Peugeot servisi: Fatih Peugeot var. Mimit'de tavsiye etmiş işçilikleri ve servis mekaniği iyidir. Benim araçlarıma da kendileri bakıyor. Geldiğinde ben sana isim veririm servisten, benden selam ile gidersin içine sinesi bir bakım olur.

ilkaycım konu anlaşılmıstır.
bu arızaları lastik jant değişiminin akabinde vermesi işarettir,dediğin gibi yeni değişiklikleri girmek birinci çare eğer hala arıza ışıkları yanmaya devam ederse diğer sensördür v.s. kontrollerini yaptıracağım.
ozaman ankaraya gelince seni arıyorum ve detayları görüşüyoruz :)
belkide hiç bir arıza yok lastik jant değişiminden dolayı bu durum var (cok pozitif hissiyat sergiledim sanırım :)
dostlar tavsiyeleriniz için çokkkkk tesekkürler.

subat tatilinin ilk haftası ankaradayım siz ankaralı dostlarımı tanıma fırsatı bulmak en büyük mutluluğum olur.
22 ocak 29 ocak arası bir etkinlik düzenenirse seve seve katılmak isterim ilkayın galaxieleri takıp geleceğine şimdiden seviniyorum.
düşünsenize aynı karede 2 takım galaxie süper olur :)

İlkay
04-12-2011, 01:27

ilkaycım konu anlaşılmıstır.
bu arızaları lastik jant değişiminin akabinde vermesi işarettir,dediğin gibi yeni değişiklikleri girmek birinci çare eğer hala arıza ışıkları yanmaya devam ederse diğer sensördür v.s. kontrollerini yaptıracağım.
ozaman ankaraya gelince seni arıyorum ve detayları görüşüyoruz :)
belkide hiç bir arıza yok lastik jant değişiminden dolayı bu durum var (cok pozitif hissiyat sergiledim sanırım :)
dostlar tavsiyeleriniz için çokkkkk tesekkürler.

subat tatilinin ilk haftası ankaradayım siz ankaralı dostlarımı tanıma fırsatı bulmak en büyük mutluluğum olur.
22 ocak 29 ocak arası bir etkinlik düzenenirse seve seve katılmak isterim ilkayın galaxieleri takıp geleceğine şimdiden seviniyorum.
düşünsenize aynı karede 2 takım galaxie süper olur :)

Ahmet abi aklıma gelmişken şunu da belirteyim disklerde bulunan abs okuyucu sensör belki kaliperler boyanırken üstü kapanmış veya hasar görmüş olabilir. Sorun bundan da kaynaklanabilir. Bir kontrol et!

Ankara ya geldiğinde alo demen yeterli.
Servis işi en basit olay, elimizden geldiğince halletmeye çalışırız.
Umarım sizin şubat tatilinizde Ankarada bulunurum. Gerekli organizasyonu yaparız.
Ocak ayı malum kışın en sert aylarından Ankara için kar-buz olmazsa, havalar iyi seyrederse galaxie takımları buluşma için taktırırım bir günlük. Şartlar uygun olmazsa 16'hortaz ve vakumlu lastiklerle gelicez artık.
Önemli olan gönüllerin bir olması. :D

Ahmet Ç.
04-12-2011, 01:34

[/quote]

evet dediğin mantıklı olabilir dostum.
jant konusunda aynen dediğin gibi senin canın sağolsun ilkaycım :)

İlkay
04-12-2011, 01:59

evet dediğin mantıklı olabilir dostum.
jant konusunda aynen dediğin gibi senin canın sağolsun ilkaycım :)
[/quote]

:alkis2 :D

lawyer
09-12-2011, 03:44
Dostlar selam,

Ahmet Bey öncelikle geçmiş olsun.Aynı sorun benimde başıma geldi esp-abs-asr hatası alıyordum.15 gün önce Ankara Şaşmaz sanayi'de özel bir Peugeot servisine gittim makinaya bağlanınca sağ ön abs sensör kablosu hata verdi.Orjinal abs kablosu 60tl, işçilik ve bilgisayarlı hata tespiti 30tl olmak üzere toplam 90tl tuttu.Şuanda sorunsuz aracım.

Ahmet Ç.
09-12-2011, 14:20
Dostlar selam,

Ahmet Bey öncelikle geçmiş olsun.Aynı sorun benimde başıma geldi esp-abs-asr hatası alıyordum.15 gün önce Ankara Şaşmaz sanayi'de özel bir Peugeot servisine gittim makinaya bağlanınca sağ ön abs sensör kablosu hata verdi.Orjinal abs kablosu 60tl, işçilik ve bilgisayarlı hata tespiti 30tl olmak üzere toplam 90tl tuttu.Şuanda sorunsuz aracım.

dostum süpersin yaaa!
işte böle paylaştıkça bir oluyoruz :)
buradaki ustamda ısrarla yaa abs sensörü yada kablosu arızalı diyor ama yetkili servis olmadığından elletmiyorum sadece makinaya bağlandı.
demekki ustam haklı olabilir :)
çok sğl

Ömer Gedik
09-12-2011, 19:10
Ahmet abi muhtemel sorun hakkındaki fikre katılıyorum. Umarım kısa zamanda çözülür.

HELICOPTERPILOT
16-12-2011, 15:28
iyi günler değerli arkadaşlar,

bundan 20 gün önce aracımda motor soğutma suyu müşiri Malatya Ilıcak Peugeotta değişti ancak dün aracım "Engine coolant too low, check engine coolant" uyarısı verdi ve kaputu açıp baktığımda radyatör su deposu minimum seviyenin altındaydı.Ankara' ya yolculuk yapacağımdan dolayı antifirizli su ekledim ve ankaraya geldım.saolsun usta değişen müşirin oradan kaçak olduğunu tespit etti ve Ankara'ya varır varmaz bunu garantiden değiştirmemi söyledi.

bu sabah Ankara Göral'a gittim ustalara durumu anlattım. saolsunlar kontrol ettiler ve kaçağı tespit ettiler.Garantden halledeceklerini söylediler.(aracımın garanti süresi dolmuş durumda,anacak bahsi geçen parça yetkili serviste değiştiğinden 1 yıl boyunca garanti altında)yaklaşık 10 dakıka sonra benden değişen parçanın faturasını istediler.baktım fatura Malatya'da kalmış oradaki görevliye faturanın yanımda olmadığını ancak sistemde parça değişiminin kayıdını görebileceklerini söyledim.beraber gittik baktık değişim görülüyor.buna rağmen garantiden sorumlu hanım fatura olmadan işlem yapamayacklarını söyledi ve o an itibari ile benim sigortalarım attı.burasının devlet dairesi olup olmadığını sordum, kaldı ki artık devlet dairelerinde bile günümüzde bütün işlemlerin TC kimlik no ile yapılabildiğini söyledim.gözünüzün önünde işte yetkili serviste değişim yapıldığı bir kağıda mı kaldı bu iş dedim.kadın üsteledi işlem yapamayız dedi.

bunun üzerine Malatya'daki Peugeot servis müdürünü aradım.Daha önce tanışmıştık saolsun 10 dakika içinde faturanın çıktısını alıp faksladı. müşir deiğişimine başlandı.ama ben sinirlenmiştim bir kere Peugeot Türkiye' yi aradım.anlattım olan biteni garanti de çalışan hanımın yaptığı yokuşları ve tripleri bir bir.bana 2 iş günü içerisinde döneceklerini söylediler.ve 40 dakika geçmeden aradılar.konuştuğum beyfendiye durumu tekrar anlattım ve Peugeot Türkiye' deki Beyfedi benden Göral' ın böyle bir fatura talebinde bulunamayacağını zaten garantisi bitmiş aracı hala yetkili servise getiren müşteriye bu şekilde davranılamayacağını, faturayı Malatya'dan Göralın kendi imkanlarıyla temin etmek zorunda olduğunu söyledi.gerekli uyarıyı yapacaklarını ve durumu ilettiğim için teşekkür etti.

hala çok kızgınım kusura bakmayın ama bu lanet servislere giderseniz ve sizden fatura ibraz etmenizi isterseler kesinlikle vermeyın,kazınsınlar bulsunlar. hiçbir şekilde kimse sistemde kayıtlı bir işlem için fatura isteyemez ve en ufak sorunda hiç çekinmeden Peugeot Türkiye ' yi arayın ciddi manada olaylar ile ilgileniyorlar...

saygılarımla
cenk

Dreamcatcher
16-12-2011, 15:38
Tepkini anlıyorum arkadaşım,göralın kapısından bile geçmeyin demiştim daha önce..yine diyorum..servisleri berbat,saygısızlık ve umursamazlık diz boyu..

Yasin CCK
16-12-2011, 15:40
Haklısın... en azından PT nin hızlı cevabı ve çözüm üretme çabası sevindirici...

HELICOPTERPILOT
16-12-2011, 15:40
Tepkini anlıyorum arkadaşım,göralın kapısından bile geçmeyin demiştim daha önce..yine diyorum..servisleri berbat,saygısızlık ve umursamazlık diz boyu..

eyvallah abi ama daha bitmedi işim şimdi peugeot genel merkezine mail hazırlıyorum.bir kaşık su da fırtınalar koparmayan onlar gibi olsun :kafa :kafa :kafa

Esat
16-12-2011, 15:42
Cenk hocam yaşadıkların haketten haksızlık ama bu araba servisleri marka ayırtmaksızın çok fazla ÇAKALLIK peşindeler artık inşallah herşey sizin lehinize gelişir bundan sonra...
bu arada tamamı büyük harf başlık kullanmıyoruz...

HELICOPTERPILOT
16-12-2011, 15:44
Cenk hocam yaşadıkların haketten haksızlık ama bu araba servisleri marka ayırtmaksızın çok fazla ÇAKALLIK peşindeler artık inşallah herşey sizin lehinize gelişir bundan sonra...
bu arada tamamı büyük harf başlık kullanmıyoruz...

ok hocam başlığı değiştiriyorum.kusura bakmayın sinirlerim uzun zamandır böyle zıplamamıştı. :kizgin

cold
16-12-2011, 15:45
göraldan çoğu kişi şikayetci. ABC yi tavsiye ederim

baragat
16-12-2011, 16:02
Göral'dan 3-4 aya kadar çok memnundum..açtıkları dosyadaki işin yarısını bile yapmıyorlar.git gide şımarık hale geldiler.keyifleri bilir ankarada başka servismi yok

İlkay
16-12-2011, 16:07
Geçenlerde bende yeni aracı, 3aylık prosedür bakımına göral'a götürdüğüm de, ilgilenen araç kabul şefi özellikle rica etti: Sizi müşteri hizmetlerinden aradıklarında, çok memunum dermisin diye. 2 gün içinde memnunmusun diye arıyorlar. Aradıklarında gereken neyse söylersin. Gerekli uyarı ulaşır.

mimit
16-12-2011, 18:24
göraldan çoğu kişi şikayetci. ABC yi tavsiye ederim

göral ve abc den uzak durun derim,bunun dışında satışmayan yetkili servis demirbek ten de uzak durun,Ankara da faith peugeot işinde diğerlerine oranla iyi tek otonun servisinden de memnun olan kullanıcılar var çok ters daha hiç gitmedim.

abc evime çok yakın diye ilk tercihim orası oldu satış ekibi ve fiyatları güzel ama ustalık sıfatına sahip eleman sayısı maalesef çok az.bir çok sıkıntı yaşattılar bana,forumda bazı şeyleri okumasam garanti kapsamındaki parçaların bile ücretini ödetecekle rdi bana,yaşadığım son olay ise sol arka kapıdan gelen ses için sabah 8 de randevu alarak servise gittim, öğlen 12 olduğunda durumu sordum bakılacak dediler bende işlem iptalini ve aracımı geri istedim çok zo rbir işlem olmasa gerek ama oda yarım saat sürdü.

müşteri memnuniyetini değerlendirmek için aradıklarında da şimdiye kadar yaşadığım ne varsa anlattım. :) önceden msj falan atıyorlardı kampanyalarla ilgili falan onlar bile kesildi. :)

kaan__
25-12-2011, 00:06
göral dan hiç kimse memnun değil...göral hakkında olumlu birşey okuduğumu hatırlamıyorum...
bu kadar sorumsuz bi servis türkiye de başka yok galiba....

baragat
25-12-2011, 15:25
5008'in Vitez Topuzunun Krom Yeri Soyuldu.Görala Gittim Garantiden Değiştirceklerini Sölediler Sipariş Verdiler ve 1 Gün Sonra Geldi.Gittim Baktım Takacakları Vites Topuzu 206 Serisinin Otomatik Vites Topuzu :S Birde Ne Farkı Var Diyorlar ...

Dediğim Tek Laf ; Elinizi Vicdanınıza Koyun Kendi Arabanız Gibi Düşünün Şunu Kim Takar Arabasına Diyorum.Adamın Verdiği Cevap ; Abi Bu Deri Soyulmaz Diyor.Bırak Dedim Allah Aşkına Doğru Parçasını Getirin Dedim Bakalım Bidahakine İnşallah 106 Topuzu Getirmezler :)

MTN
26-12-2011, 08:39
Arkadaşların servislerle ilgili sıkıntılarını okudukça Kocaeli'de yaşayan birisi olarak ne kadar şanslı olduğumu düşünüyorum.
Yıllardır çeşitli marka araçlar kullanmama rağmen servis konusunda ilk defa çok memnunum. Araçla ilğili zaman zaman hepimizin yaşadığı sorunlarla tabiiki bende karşılaşıyorum ama emin olun servise gittiğimde orada gördüğüm yaklaşım karşısında hemen kızgınlığım bitiyor.

cold
26-12-2011, 19:25
Aracımın kaput dayama kolunun klipsini kırıktı. Değişmesi için servise bıraktım.

Sonuç:

http://img853.imageshack.us/img853/5861/1000892q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/1000892q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

İşte bunun olmaması için servise bırakmıştım. Ben bundan daha iyisini yapardım. Yetkili servisteki usta(!)ların aracınızı ne kadar önemsediği ortada..

Malesef ankaraya döndüğümde farkettim. O bölgeyi deforme ettikleri için klips tutyor fakat kolu çıkartmak istediğinizde klipsle beraber geliyor.

Ömer Gedik
26-12-2011, 19:57
Bazı şeyleri maalesef ustalara bırakmamak en iyisi. :( Geçmiş olsun hiç bilmeyen biri girişmiş oraya :S

socrates(MeRiÇ)
26-12-2011, 19:57
Çok geçmiş olsun, üzüldüm valla :(

baragat
26-12-2011, 20:08
:S Kendi Arabalarına Böyle Davranırlarmıydı Acaba Çok Merak Ediyorum

onurçapan
27-12-2011, 23:29
kardeşiniz yine yabancı sitelerden yaptıgı arastırmalar sonucu yetkılı servısın bulamıyoruz dedıgı olayı cozdu esp aktıf ken ara esp lambası yanıyor ama arıza tespı edılemıyorsa fren musur arızası olması cok yuksek ıhtımal ısın garıbı fren musuru calısıyor aktıf halde ancak esp arızası verıyor cunkı sensoru arıza yapıyor dıkkatınıze tessekurler

Esat
28-12-2011, 00:15
onur masallah hizlisin bakiyorum biraz daha aktif ol kardesim sevgiler

baragat
29-12-2011, 19:31
Bizim 5008'in Arka Amartisörlerinden Luk Luk Diye Ses Geliyodu.Acaba Normal mi Diye Amcamın 5008'i Kullanma İmkanım Oldu Aynı Ses Ondada Vardı.Kendi Aracımı Alıp Bugün Göral'a Gittim.Test Ettiler.Amartisörler Patlak Değil Sıkıntısız Fakat Değişmesi Gerekiyormuş.Neden Diyorum Aracınız 39.000 Kilometrede NORMAL Diyorlar..Garantiden İstanbula Mail Yolladılar Onay Verilmedi.Amartisör Tanesinin Fiyatı 120 TL

İki Amartisör ve İşçilik 389 Lira !!! Ben Arabamı Seviyorum Ama Yetkili Servislerden Nefret Ediyorum Bu Kadar Olmaz.Asla Bu İşin Sonunuda Bırakmam Ben Takıntılıyım Çıt Sesi Sevmiyorum ! Haksızsam Yada Sinirle Söylüyorsam Kardeşiniz Olarak Görün Ve Beni Uyarın Hata Kimde ?

Dreamcatcher
29-12-2011, 20:00
Göral ın kapısından bile geçmem,kimse de geçmesin,zamanında beni de dolandırmışlardı,servis konusunda da benzer durum oldu...
ABC ye gitmenizi tavsiye ederim,daha mantıklı yaklaşırlar olaya..

baragat
29-12-2011, 23:26
ABC'ye Gidicem Bundan Sonra..

Ahmet Ç.
30-12-2011, 00:20
Ankaradan evli olduğum için 3-5 ayda bir gidiyorum burada pug servis olmadığından ankaraya denk getiriyorum servis işini ama görala bir kez gittim aman bi dahada gitmem.
Bursada en iyisi şançelik derim suana kadar gördüğüm en iyi pug servisi
Ankara için ilkayada fikrini soralım oda biliyor iyi servisi sanırım, Fatih Peugeoet dan memnun kalmıstı.
ilkayyyyyyy neredesin dostum :)

İlkay
30-12-2011, 03:04
Ankaradan evli olduğum için 3-5 ayda bir gidiyorum burada pug servis olmadığından ankaraya denk getiriyorum servis işini ama görala bir kez gittim aman bi dahada gitmem.
Bursada en iyisi şançelik derim suana kadar gördüğüm en iyi pug servisi
Ankara için ilkayada fikrini soralım oda biliyor iyi servisi sanırım, Fatih Peugeoet dan memnun kalmıstı.
ilkayyyyyyy neredesin dostum :)

Geldim burdayım. Malum bu aralar işlerin yoğunluğundan çok fazla takip edemiyorum. Kusura bakmayın.

Ben Ankarada ki bütün servislere gittim, elde ettiğim tecrübe: Serviste tanıdığın usta varsa,resepsiyonda ve servis şefini tanıyorsan, hele birde ustayı görersen yapılmıycak işi bile yapıyorlar.
Benim Ankara da En memnun kaldığım yetkili servis Fatih peugeot, işçilikleri düzgün,servis anlayışları iyi ve garanti prosedürü güzel işliyor. Zaten patronlarını da yakından tanıyorum. Gidecek arkadaşlar benim selamımla giderse yardımcı olurlar.

Dreamcatcher
30-12-2011, 08:22
İlkay,bu Fatih pejo,iskitler sanayinin içindeki değil mi?

Burak
30-12-2011, 08:47
Bizim 5008'in Arka Amartisörlerinden Luk Luk Diye Ses Geliyodu.Acaba Normal mi Diye Amcamın 5008'i Kullanma İmkanım Oldu Aynı Ses Ondada Vardı.Kendi Aracımı Alıp Bugün Göral'a Gittim.Test Ettiler.Amartisörler Patlak Değil Sıkıntısız Fakat Değişmesi Gerekiyormuş.Neden Diyorum Aracınız 39.000 Kilometrede NORMAL Diyorlar..Garantiden İstanbula Mail Yolladılar Onay Verilmedi.Amartisör Tanesinin Fiyatı 120 TL

İki Amartisör ve İşçilik 389 Lira !!! Ben Arabamı Seviyorum Ama Yetkili Servislerden Nefret Ediyorum Bu Kadar Olmaz.Asla Bu İşin Sonunuda Bırakmam Ben Takıntılıyım Çıt Sesi Sevmiyorum ! Haksızsam Yada Sinirle Söylüyorsam Kardeşiniz Olarak Görün Ve Beni Uyarın Hata Kimde ?

patlak değilse hatalıdır, kullanıcı hatası değildir yani. Değiştirmeleri gerekir. Başka bayilere de gidin gösterin. Bazıları işgüzarlık yapıp değiştirmiyorlar.

Esat
30-12-2011, 09:50
Gecen yanan yer goral degilmiydi ???

baragat
30-12-2011, 10:21

patlak değilse hatalıdır, kullanıcı hatası değildir yani. Değiştirmeleri gerekir. Başka bayilere de gidin gösterin. Bazıları işgüzarlık yapıp değiştirmiyorlar.
dediğiniz gibi patlak yoksa sıkıntılıdır .sizde 10 ile 30 km hızları arasında arka bagajdan lıkırtılı ses varmı burak bey?

İlkay
30-12-2011, 12:13
İlkay,bu Fatih pejo,iskitler sanayinin içindeki değil mi?

Evet iskitler sanayi çevik kuvvet yanı.

Burak
30-12-2011, 12:28

dediğiniz gibi patlak yoksa sıkıntılıdır .sizde 10 ile 30 km hızları arasında arka bagajdan lıkırtılı ses varmı burak bey?

lıkırtı yok ama emniyet kemerlerinden tıkırtı geliyor. onları izole edeyim önce tekrar bir bakayım.

baragat
09-01-2012, 19:27
Amcamın ve Bizim 5008'lerde Yaşadığımız Amartisör Sıkıntısı Çözüldü..Amartisörler Patlak Olmamasına Rağmen Gelen Sesi İstanbulu Şikayet Ettim.Olumlu Cevap Aldım.Gidip Göral'dan 2 Aracında Arka Amartisörlerini Değiştircem.

Ahmet Ç.
31-01-2012, 00:49
Arkadaslar,
bu bölümde daha evvel yazdığım abs/asr/esp problemini Ankara Fatih Peugeotta çözdüm.
abs kaptörü denen parca arıza yapmıs periyodik servisler ve ücretleri bölümünde detayları paylaştım ilgilenler olursa bakabilirler,ayrıca servisdende memnun kaldım.
Ankara meclisdeki 407 lere de bu arkadaslar bakıyorlarmıs 407 konusunda tecrübeliler peugeotun en az arıza veren aracı bize göre 407 dediler meclisde 500 binde olan 407 ler varmıs,
İlkay dostumun yoğun telefon trafiği tabiki işlerimi kolaylaştırdı, sağolsun sayesinde sıkıntı yasamadım cok cok yardımcı oldu buvesile ile birkez daha tesekkür etmiş olayım. :)
yanlız servisin sasırdığı bir durum oldu benim arabanın fren balataları hiç değişmemiş ustalar 2-3 bin km sonra değiştir dediler ekranda uyarı almaya başlarsın dediler,bende 40 binden beri arac bende suan 100 binde hiç değiştirmedim dedim o arada ustalardan birisi zaten üzerindekiler orjinal balatası bizde sasırdık dediler.

:)

elmanesse
08-02-2012, 11:20
merhaba,
Türkiye genelinde peugeot servis noktalarından memnun olan var mıdır bilmem.ama başımdan geçen bir olayı sizinle de paylaşmak isterim.

2010 model peugeot 206+ 1.4 comfort otomobilim var.aracı 2011 mart ayında 2. el olarak 6400 km'de aldım.aldığımda aracı servise götürdüm sorun var mı genel olarak diye.baktılar genel olarak ve çok büyük bir sorun yok dediler.sadece fren balataları eskimiş sanırım acemi kullandı o nedenle özellikle kışa girmeden değişmesi gerekir dediler.

aradan 3 ay geçti km gösterge panosunda bir sorun çıktı.ve aracın garantisi dolmadığı için yine aynı servise götürdüm.genel olarak baktılar arıza var mıdır yok mudur diye.hiç bir arıza yok dediler.ve fren balatası ile ilgili sorun var demiş olan ustaya yine fren balatasını sordum.baktı evet daha önce dediğim gibi değişmesi gerek sorun çıkarabilir dedi.

bundan sonra bir kaç kez yine götürdüm ve her seferinde aynı şeyi söylediler.

ve 23 aralık 2011 tarihinde aracın garantisi dolacağı için 20 aralık 2011 tarihinde aracı servise götürdüm.ve şenlik başladı :D

aracı 12000 km'de servise teslim ettim.sorunları anlattım :
- aracın fren balatası değişmesi gerek.bunu usta söylemişti.
- aracın şoför koltuğunun yaylarında sorun var kasislerden geçerken vıcık vıcık ses çıkarıyor.
- ön tampon altı tozluğun sol tarafı yerinden çıktı takmaya çalıştım ama olmadı.
- km gösterge bölümünde anahtar resmi var bunun sıfırlanması gerekiyor.

bunlara ek olarak da aynen şunu söyledim 'EĞER GARANTİ DIŞI DA BİR İŞLEM YAPILMASI GEREKİYORSA PARASI SORUN DEĞİL BUYURUN YAPIN".

aracı teslim ettim.yanımda kayın biraderim de vardı.4 saat sonra gelip alın dediler.servisin bulunduğu yerde sosyal tesis yok.hava da soğuk.gezelim dedik.biraz turladık vakit geçmedi.servisin ana yol bölümüne bakan showroom bölümüne geçtik.

showroom bölümünde otururken ne bir görevli gelip hoşgeldiniz dedi ne de ilgilenen olmadı.bir tane 508 vardı.içine oturdum incelemeye başladım.aracı alıp götürsem kimsenin ruhu duymayacak :)

neyse 4 saat geçti aracı teslim alma zamanı geldi.servise indik.araç ile ilgilenen ve başında duran ustanın yanına gittik.ne oldu diye sorduk.

( bu arada aracı teslim edip oradan ayrılana kadar ne ustaya ne de teslim ettiğim görevliye bir kez olsun bile bu aracın km si 10.000 i geçti ya da geçmedi diye bir şey demedim ki onlar da bunu sormadılar.)

- aracın bakımları yapıldı.ancak hava polen filitresinin değişmesi gerek.
dedi.

buyurun değiştirin dedim. ve yüzyılın cevabını aldım :

- aracın km'si 10000 'i geçmiş.bunun için aracınızı yeniden servise getirmeniz gerek! :alkis2

bununla birlikte aracı teslim ederken yukarıda söylediğim sorunlardan
- aracın fren balatası değişmemiş.her servise götürdüğümde gerek var diyen ustalara göre gerek yokmuş!!
- aracın şoför koltuğunun yaylarındaki ses devam ediyor.
- ön tampon altı tozluğun sol tarafı yerine takılmamış.
- km gösterge bölümünde anahtar resmi hala duruyor.

bunları ustaya sordum.ancak bu kadar oluyo dedi.yani bir tozluğa bir vida da mı takamadınız dedim adama.adam baktı kaldı sadece.

neyse dedim aracı teslim alayım.aracı teslim almak için faturalandırma bölümüne geçtim.ve oradaki kişiye bu fren balatasını becerip değiştirmeyeceksiniz bunu anladım da hava polen filitresi için yeniden gelecekmişim böyle bir şey var mı dedim.

adam bana muhteşem bir cevap verdi
- aaa aracınızın km si 10.000 i geçmiş :alkis2

ben aracı alıp kavga etmeden çıkayım gideyim dedim.o ara bir görevli geldi çay içer misiniz aracı yıkayana kadar dedi.olur dedim.aracı yıkamaya aldılar.bizim gibi aracının yıkanmasını bekleyen bir kişi vardı adam çay lafını duyunca güldü.

- ben 1,5 saattir bekliyorum çay gelecek diye boş yere beklemeyin dedi. :)

bundan sonra müşteri hizmetlerini aradım.ve olanları aynen anlattım.telefondaki kadın bana aynen şunu söyledi
- benim anlamadığım bir şey var.siz parası neyse sorun değil diyerek aracı teslim ediyorsunuz fren balatası ve hava polen filitresinin servis tarafından değiştirilmesine razı oluyorsunuz ama servis bunu değiştirmiyor ve de bununla birlikte aracı bir daha servise getirmenizi istiyor doğru mu anladım.

evet dedim aynen öyle.kadın 2-3 dakika güldü. :)

özetle : şunu bir kez daha iyi anladım.her şey aracı size satana kadar.gerisi hikaye.biz servis prosedürlerini belki tam olarak bilmiyorum ki biz yazmadık o prosedürleri ya da orada çalışmıyoruz ama tam olarak anlatılmasını istiyoruz ve adam gibi ilgi istiyoruz.

vaktinizi aldım kusura bakmayın. :)

TanerHoca
08-02-2012, 11:27
@elmanesse, açtığınız konu zaten var olan konuyla birleştirildi.
lütfen yeni konu açmadan önce forum içi arama motorunu kullanalım. :iyi

Yasin CCK
08-02-2012, 11:34
Ben şikayeti keyifle okudum :) Durum değil tabi yazı dili keyifli idi ;)

Artık şaşırmıyorum bu tür şikayetlere..Emin olun sadece Peugeota özgü bir durum değil ülkemde, diğer markalarında benzer şikayetleri var... Ama bu gibi sıkıntıları markaya bağlamamak gerek. Bu durumun sorumlusu servis ve yönetimidir. Umarım şikayetiniz üzerine malum servise ilgili bir yaptırım uygularlar.

Keyifli sürüşler...

Ömer Gedik
08-02-2012, 12:05
Türkiyede servis sorunlarının çözülmesi hakikaten zor görünüyor.

Yaşadığınız hakikaten trajikomik bir olay. Peki sordunuz mu araca serviste ne yaptılar :S

Burada sistemin haricinde hata Servis Danışmanı ve Atölye Şefinde.

Esat
08-02-2012, 12:09
elmanesse kusura bakma seni tenzih ederim yasadiklarin trajikomik tabi ama bu pejo adam durtmesini bile beceremiyor ne diyeyim
dun bir hastam geldi kia rio 7500 km de 1 servise zorunlu giriyormus 350 tl cik cik cik :)

elmanesse
08-02-2012, 12:42
Türkiyede servis sorunlarının çözülmesi hakikaten zor görünüyor.

Yaşadığınız hakikaten trajikomik bir olay. Peki sordunuz mu araca serviste ne yaptılar :S

Burada sistemin haricinde hata Servis Danışmanı ve Atölye Şefinde.

Evet sordum ne yaptınız diye;
- Periyodik bakım yaptık dediler. :D

Periyodik bakım : Yağ , su , kaborta ve motor kontrolü imiş.

elmanesse
08-02-2012, 12:46
Ben şikayeti keyifle okudum :) Durum değil tabi yazı dili keyifli idi ;)

Artık şaşırmıyorum bu tür şikayetlere..Emin olun sadece Peugeota özgü bir durum değil ülkemde, diğer markalarında benzer şikayetleri var... Ama bu gibi sıkıntıları markaya bağlamamak gerek. Bu durumun sorumlusu servis ve yönetimidir. Umarım şikayetiniz üzerine malum servise ilgili bir yaptırım uygularlar.

Keyifli sürüşler...

Kendilerine yaptırım uygularlar mı bilmem ama uygularlarsa da benim umrumda değil.
Benim bu konuya takılmamın nedeni ,aracımı eşimin de kullanacak olması.Kendisi acemi bir şoför.Benim yanında olmadığım bir an otomobili kullanırken Allah korusun fren balatasından kaynaklanan bir sorun nedeniyle fren tutmaz ve olmadık şeyler başına gelirse sanırım peugeot'yu bana komple verseler bir şeyi değiştircemeyecek.bunu aynen müşteri hizmetlerine de söyledim.ne yaptılar kimbilir.

MaLi
08-02-2012, 16:34
valla böyşe şeyler okuyunca Bursada gittiğim servis gözümde dahda bi yükseliyor.

mygold
08-02-2012, 16:53
arabam.com---> 2011 yılında yapılan araştırmalarda herşey ortaya çıkmış arkadaşlar
http://galeri.arabam.com/Content/Images/Gallery/Photos/Photo/6969/p16l8r2jcqgv15cd1m731u10cfd1.jpg
http://galeri.arabam.com/Content/Images/Gallery/Photos/Photo/6969/p16l8r2jcq1it11vjkic6121bnr3.jpg
kaynak: arabam.com

Ahmet Ç.
08-02-2012, 18:28
valla böyşe şeyler okuyunca Bursada gittiğim servis gözümde dahda bi yükseliyor.

eğer bu şançelik ise bende bu güne kadar gittiğim en iyi servis diyebilirm. (2004 den beri peugeot kullanıyorum)

MaLi
09-02-2012, 00:20
eğer bu şançelik ise bende bu güne kadar gittiğim en iyi servis diyebilirm. (2004 den beri peugeot kullanıyorum)

Aynen Ahmet abi. Şançelik

elmanesse
09-02-2012, 12:05
Burada yazmam doğru olur mu bilmem ama..
Yukarıda yaşadığım olayı yaşadığımız gün kayınbiraderim ile vakit geçirmek için peugeot servisinin 200 metre ilerisinde olan volkwagen servisine gidelim dedik.içeri girer girmez adamlar hoşg eldiniz vs.. amarok isimli yeni modeli gördük.bakabilir miyiz vs..buyurun hemen kapıyı açayım dedi.oturduk inceliyoruz derken adam ön kaputu açayım motora bakın isterseniz dedi.
ben alıcı değilim sadece bakıyorum zahmet etmeyin dedim olur mu öyle şey almanız şart değil siz bakarken ban çay söyleyim size vs..

evet biz servislere çay kahve içmeye gitmiyoruz , belirli bir amaç için gidiyoruz.ama o kadar para verip ( ki her gün yeni bir araba alacak kadar süpen zengin değiliz ki olsak bunları irdelemeyiz zaten ) otomobil alıyoruz ve sorun çıktığında ilgi bekliyoruz.

ama olmuyor işte :)

Ömer Gedik
11-02-2012, 00:20
elmanesse

Bayiilerin davranışları çok tutarsız maalesef.

Yaklaşık 2 ay kadar önce Polo bakmak ve Satış danışmanı ile görüşmek için bir arkadaşımla Maslak Doğuş Oto ya gittik. 45dk kadar bekledik ve öyle görüşebildik. İkram vs zaten yok. Beklemekten Showroomdaki tüm araçları ezberledik maalesef.

emax34
11-02-2012, 00:26
arabam.com---> 2011 yılında yapılan araştırmalarda herşey ortaya çıkmış arkadaşlar
http://galeri.arabam.com/Content/Images/Gallery/Photos/Photo/6969/p16l8r2jcqgv15cd1m731u10cfd1.jpg
http://galeri.arabam.com/Content/Images/Gallery/Photos/Photo/6969/p16l8r2jcq1it11vjkic6121bnr3.jpg
kaynak: arabam.com

Ben aracimi Aktif İriyil dan almistim, genel olarak ilgi alakalarindan memnunum, gerci ilk 1 yil boyunca hergun gidip gelmekten onlarla da aile gibi olduk bu yuzden bana farklidir her zaman davranislari. Hemen ilgilenirler, herkes ismen tanir beni. Ama genel olarak Peugeot Turkiye zaten en ilgisiz ve sattigi malin arkasinda durmayan tek kisi, bu yuzden bayilerden de fazla birsey beklememek gerek. balik bastan kokar misali !!! Tecrubeyle sabittir arkadaslar :))

TanerHoca
13-02-2012, 11:16
elmanesse

Bayiilerin davranışları çok tutarsız maalesef.

Yaklaşık 2 ay kadar önce Polo bakmak ve Satış danışmanı ile görüşmek için bir arkadaşımla Maslak Doğuş Oto ya gittik. 45dk kadar bekledik ve öyle görüşebildik. İkram vs zaten yok. Beklemekten Showroomdaki tüm araçları ezberledik maalesef.

bence yine insaflı davranmışlar.burası doğuş oto.
satış temsilcisiyle görüşme bedeli adı altında ücret de talep edebilirlerdi sizden...:cool:

sinan34
13-02-2012, 12:23
Peugeot müşteri hizmetlerine yazdığım maili sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bir sürü telefondan sonra hatalarını kabul ettiler.Başka servise yönlerdiler. Umarım aynı şeyleri tekrar yaşamam.

(Farlarımdaki problemden dolayı ..... Peugeot servisine ilk gittigimde, zaten Peugeot garanti servisinin farlardaki problemleri garanti kapsamına dahil etmediği söylenerek baştan ön yargılı davranılmış olup tutulan tutanakta hiçbir işlem yapılmadan sadece farlara dışarıdan bakarak yan sanayi ampül kullanıldığı tespiti yapılmıştır.İkinci kez gittigimde ise yine hiçbir müdahalede bulunulmadan statik elektrikten kaynaklanan bir problem olduğu tespit edilmiştir ve ilk tespitlerinin yanlış olduğu sözlü olarak tarafıma beyan edilmiştir. Bu arada hiçbir şekilde konu ile ilgili geriye dönüş yapılmamış tüm görüşmeler benim aramam neticesinde gerçekleşmiştir. Bir ay ara ile aynı servis iki farklı tespitte bulunmuştur.Bu tespitlerin tutarsızlığından dolayı mağdur olduğumu tarafınıza bildirir gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımla rica ederim.)

Ömer Gedik
13-02-2012, 17:46
bence yine insaflı davranmışlar.burası doğuş oto.
satış temsilcisiyle görüşme bedeli adı altında ücret de talep edebilirlerdi sizden...:cool:

Büyük şerefe nail olduk desenize :)

Ahmet Ç.
21-05-2012, 23:04
Dostlar selam,
Gecen gün gittiğim Keşan Kale Peugeot bayii/servis ile ilgili izlenimlerimi yazmak isterim.
Yeni açıldıklarından tabiki çok yoğun ve kalabalık bir servis değil tam tersi sakin kalabalık olmayan bir servis idi.
En son yasadığım Common rail rampa soketinin temazsızlığını anlattım ustabaşına baktı etti güzelce tamir etti bir daha sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum dedi sonra aracı makinada bağlıyken herseyini test ettiler lift e kaldırıp altına üstüne baktılar sorun yok dediler,
sonra yola cıkıp yol testinde usta yoladada kullandı aracı ve sorun görmediğini bildirdi.
en son ödeme için kasaya gittim.
Fakat kendileri bana aynen şöyle dediler;
"madem peugeot yolda size sıkıntı çıkarmıs ailenizle sıkıntıya düşmüssünüz,
bir nebze olsun bu durumu unutturmak için peugeot adına servis ücreti almak istemiyoruz" dediler.
sasırdım kaldım,eminmisinz dedim evet tabiki dediler,kendimi peugeot ya binmekle ayrıcalıklı hissettiğim nadide bir an oldu gercekten.
kendilerine gercekten bir kez daha buradan tesekkür ediyorum.

Orada burada peugeot yu yerden yere vuruyorlar söyle alınmaz böyle alınmaz.
alın buyrun,peugeot almamıza bir sebep,bir tecrübe, yasanmıs olay.
demekki arasıra bardağı dolu görmeliyiz.
sevgiler ...

Ömer Gedik
21-05-2012, 23:27
Çok güzel bir yaklaşım sergilemişler Bravo :iyi

Ahmet Ç.
21-05-2012, 23:44
güncel

Cem B
21-05-2012, 23:47
Okurken ne şikayet edeceksin diye bekledim abi ne yalan söylim.belkide peugeot servisleri içinde en şanslı müşteri sensin.BRAVO.

Ahmet Ç.
21-05-2012, 23:49
Okurken ne şikayet edeceksin diye bekledim abi ne yalan söylim.belkide peugeot servisleri içinde en şanslı müşteri sensin.BRAVO.

eyvallah dostum :)

mahmut
21-05-2012, 23:52
peugeot farkı bu olsa gerek insallah gittigin servisin danısmanları da forma girip yazdıgın bu yazıyı okurlar.

tatoo
22-05-2012, 00:16
bravo..tüm servislerin örnek alması gereken bir tutum sergilemişler cidden..bir kez daha bravo ve bu tutumlarınının devam etmesi temennimle..

Selim Sümer
23-07-2012, 22:46
3 Gün önce daha önce showroom'unu ziyaret ettiğim ve servis yetkililerinin ilgi ve alakasından pek memnun kaldığım Peugeot Dumankaya'ya aracımın 43 bin bakımı için gittim.Hem uzun yola çıkacağımdan hem de aracımın 1 senesi dolduğundan km'yi beklemek istemedim.Sabah 9 suları bırakıp akşam 17'de geri aldım.Servis görevlilerinin ilgisi ve Aktif'ten transfer ettikleri dereceli servis şeflerinin yakın alakası ile memnun ayrıldım.Toplamda 480 TL ödedim.Normal bakımlardaki ıvır zıvırın yanında ekstradan yakıt filtresi değiştirildi ve yani şanzıman yazılımı yüklenerek alıştırma yapıldı.Berbat haldeki motor bölmesi yıkandı.Bir de klima ve devre temizliği/dezenfektesi yapıldı.Bu arada hayret verici şekilde orjinal balataların daha iş göreceği söylenerek değiştirme gereği duyulmadı.Sizlere tavsiye edebileceğim bir servis.

stormhan
26-07-2012, 14:54
Benim aracım 308 oldugundan bu başlık altında konuyu açmayı uygun gördüm, ama konu tamamen yeni alınmış peugeot 508 active donanımlı otomobille ilgilidir. Eğer konuyu burada paylaşmamda hata var ise affınıza sığınıyorum. Öncelikle kötü reklama mahal vermemek icin bu bayının ismini açıklamak istemiyorum, ama yapılan bu muamele ne kadar etik? Geçtiğimiz hafta ortağımıza almak üzere peugeot 508 active 1.6 e-hdi auto6r almaya karar verdik, ve bu doğrultuda onceden 2 adet (206 ve kullanmış oldugum 308) aracımı almış oldugumuz bayiye gittik. Donanim ve fiyat hakkında bize yardımcı oldular, ki buradan onceden 2 araç satın almış oldugumuz icin belli bir filo indirimi yaptılar. Vermiş oldukları fiyat tam 70.000 TL idi. Hatta inanın daha da fazla inemeyiz son oluru bu dediler. Peki dedik ve şirketimizin yolunu tuttuk. Yolumuzun üzerinde bulunan başka bir peugeot bayisine de uğradık, maksadımız ise hem aracı test etmek çünkü ilk gittiğimiz bayide test eder mısın diye sormadılar bile, hemde bu bayidende bir fiyat almakti. Bizimle ilgilenen satış sorumlusu hanımefendi bize aynı araç icin 69.700 fiyat verdi ve eğer firmamız bünyesinde bulunan, firmamıza ait araçların ruhsat fotokopilerini kendilerine ulaştırırsam bize filo indirimi adı altında bir miktarda indirim yapabileceğini söyledi. Haliyle biz ilk gittiğimiz ve 2 araç almış oldugumuz peugeot Bayisine biraz bozulduk, ama bu durumu kendilerine ilettik ve fiyat birden 69.000 TL ye düştü. Bunun yanında xenon far ve 17" jantlarinda olduğunu söylediler. Bizimle gercekten ilgilenen ve aynı donanim seviyesi,ayni fiyatı vermesine rağmen biz 2. Gitmiş oldugumuz peugeot bayisinden aracı almadık, dostlar tanıdıklar kazansın diyerekten önceki 2 peugeot aracımızı aldığımız yerden siparişi verdik. Araçlar Ankara'da olmadıgından bize 26 Temmuz (bugüne) teslim edileceğini söylediler. Nitekim biz bugun aracı almaya gittik, araba hoş guzel amaaaa birde ne görelim xenon far yok aracta:korku3 neymiş hata olmuşta, bı karışıklık çıkmıştı ondan aracı size böyle teslim edeceğiz dediler. Allah var 2500 TL para iadesi yapacaklar ama, bu biraz müşteri kapmak icin yalan söylemek, müşteri kandırmak olmuyor mu sayın abilerim, kardeslerim? Biz 69.000 TL ye anlaştığımız donanımı belli aracı bekledik ve sonunda sürpriz cikti. Gerçi olan oldu, araç benim olsa olay çıkartirdim da orada, dua etsinler araç sahibi çok mesele etmedi bu durumu. Sonuc olarak peugeot ' un bence Ankaradaki en iyi bayisine yakışmadı bu olay. Sizce??

TanerHoca
26-07-2012, 14:58
yerinden öte mesaj içeriğinde konu başlığıyla ilgili hiçbir şey yok!

Yasin CCK
26-07-2012, 15:01
Evet teşekkür içeriğini de yazsaydınız güzel olurdu :)

Konunun ne olduğunu tam olarak anlayalım, sonra gerekirse doğru yere taşırız ;)

stormhan
26-07-2012, 15:20
Evet teşekkür içeriğini de yazsaydınız güzel olurdu :)

Konunun ne olduğunu tam olarak anlayalım, sonra gerekirse doğru yere taşırız ;)
Kusura bakmayın iPad ten doğan bir hatadan eksik kaldı ama düzelttim

stormhan
26-07-2012, 15:21
yerinden öte mesaj içeriğinde konu başlığıyla ilgili hiçbir şey yok!
Kusura bakmayın iPad ten doğan bir hatadan eksik kaldı ama düzelttim

TanerHoca
26-07-2012, 15:34
stormhan türkiyede 508 ler "active tr" donanım paketi ile satılmakta ve bu pakette zenon, navigasyon ve 17 jant standart olarak var zaten.

ben olanlardan hiçbir şey anlamadım.

edit:soruşturdum bayilerin stoğunda "active tr" donanımlı versiyonlardan önce gelmiş olan ve bu donanımların olmadığı active paketler olabiliyormuş.

Ömer Gedik
26-07-2012, 22:56
Standart Active paketlerde Xenon-17 jant veya Navigasyon yoktu. Peugeot Türkiye Navigasyon ve 17 jant içeren araçlar getirdi. Bu araçlar Active Nav-17 jant olarak satıldı. Kısa süre sonra Navigasyon ve 17 jantın yanında Yönlendirmeli Xenon Far-Far Yıkama da barındıran Active TR paketi sunuldu. Şu an Active adı altında Active TR paketleri satıldı.

Ayrıca Active TR daha önceki Active versiyonlarına göre Krom Tam Cam Çerçevesi ve Arka yan cam perdeleri içerir.

Yani Size Active TR yerine stokta kalmış Active Nav-17 jant satmışlar.

Ginger
28-07-2012, 07:03
Selamlar,
2006'im icin kaporta boya isi (otoparka surtuldu) ve 90.000 bakimim var. İnternette cok aradim ama blamadim istanbulda en memnun kalinan yetkili peugeot servisi hangisidir?

Ömer Gedik
28-07-2012, 08:38
Türkiye'de oto servis işlerinden memnun kalmak maalesef mümkün degil. :-( Siz ikli iliskilerinizle ve fiyatlandirma ile Sizi kazananı tercih edin derim.

Alper90
20-10-2012, 13:48
Aracımın bakımını yaptırdım pazartesi günü bildiğiniz gibi.Ama birde dün ne göreyim arıza uyarısı ve aynen şöyle ''Motor arızası motoru tamir ettiriniz'' ben şaşırdım kaldım kaputu açtım bir parça yerine takılmamış ve yaklaşık olarak iki parmak fazla yağ konulmuş aracıma bugün sabah götürdüm aracı söylediklerine göre 50gr. fazla konulmuş takılmayan parça ise kendim taktım gidene kadar şimdilik sorunum çözüldü ama bir daha ''aktif iriyıl'a araç götürürmüyüm tartışılır götürmem sırf bu servis meseleleri yüzünden aracı bayramdan sonra tekrar satışa çıkaracağım artık tak etti canıma o derece yani ya birinin kalbini kıracağım kafasıyla beraber yada arabayı parçalayacağım aşırı kızgınım.

mygold
20-10-2012, 13:53
alper geçmiş olsun. bu servistekiler hep boyle aracı sattırmak için gayret ediyorlar ama biz bu cahillere uymayalım aslanlarla yola devam diyelim.bol selamlar...

orhun57
20-10-2012, 14:00
Benzer bir olay benimde başıma geldi o zamanlar Açıya götürüyordum. Bu konularda marka öyle çok fark etmiyor Alper neler neler gördük daha önceden yani mide bulandırıyor ama ne malum başka markada olmayacağı. Aktif-İriyıl danda hiç beklemezdim açıkçası bugüne kadar en ufak bir tersliklerini görmedim. Bence git söyle hatta keşke yapmasaydın çağırsaydın bu ne diye, biz böyle kendi başımızın çaresine baktıkça iyice umursamazlığa döktüler işi.

Alper90
20-10-2012, 14:16
alper geçmiş olsun. bu servistekiler hep boyle aracı sattırmak için gayret ediyorlar ama biz bu cahillere uymayalım aslanlarla yola devam diyelim.bol selamlar...
mücahit hocam gerçekten tak etti canıma başka marka aracım vardı onda bu kadar sorun yasamadım her türlü memnundum ama heves edip değiştirdik olanlara bak.

Benzer bir olay benimde başıma geldi o zamanlar Açıya götürüyordum. Bu konularda marka öyle çok fark etmiyor Alper neler neler gördük daha önceden yani mide bulandırıyor ama ne malum başka markada olmayacağı. Aktif-İriyıl danda hiç beklemezdim açıkçası bugüne kadar en ufak bir tersliklerini görmedim. Bence git söyle hatta keşke yapmasaydın çağırsaydın bu ne diye, biz böyle kendi başımızın çaresine baktıkça iyice umursamazlığa döktüler işi.
orhunum zaten gidip gösterdim baktırdım orada araca bayağı bir mecare yaşadım bu sabah öğlene kadar ki sorma ;)

reisG
20-10-2012, 14:24
Geçmiş olsun.. Bende ilk 10.000 bakımını akrif de yaptrımışltım. aracın burun kısmını komple çizmişlerdi. Bir daha aktifegitmedim. son bakımda senin aracın bir parçasının takılmamasının bir benzerine bizim şirketin Subaru Forester ın bakımı sonrası aracı aldığımda yaşadım. bağdat cad. rallydem aldığım araçbir baktım gitmiyor. ofise gelidm bir baktım turbo hortumunu takmamışlar.
Ne yazık lki ülkemizdeki tüm markaların hemen hemen tüm servisleri böyle kötü. araç serviste iken yanından ayrılmıyorum artık.

orhun57
20-10-2012, 15:00
Benimde hava filtresini değiştirdiklerinde tam kapatamamışlardı Açı'da bir baktım bir ses geliyor neyse gittim servise yanıma birini verdiler teste çıktık adam ses yok diyor ben ses var diyorum ısrarcı oldu birşey yok arabada diyince ben bu arabayı 30000kmdir kullanıyorum herhalde birşey yolunda değilse anlarım dimi dedim inat etti sonra resmen zorla baktırdım ve çıktı dediğim gibi kapatmamışlar rölantide araçta vibrasyon fazla olduğu için ses yapıyordu.

Alper90
20-10-2012, 15:15
Geçmiş olsun.. Bende ilk 10.000 bakımını akrif de yaptrımışltım. aracın burun kısmını komple çizmişlerdi. Bir daha aktifegitmedim. son bakımda senin aracın bir parçasının takılmamasının bir benzerine bizim şirketin Subaru Forester ın bakımı sonrası aracı aldığımda yaşadım. bağdat cad. rallydem aldığım araçbir baktım gitmiyor. ofise gelidm bir baktım turbo hortumunu takmamışlar.
Ne yazık lki ülkemizdeki tüm markaların hemen hemen tüm servisleri böyle kötü. araç serviste iken yanından ayrılmıyorum artık.
saol reis abi bende artık ayrılmam ama bayramdan sonra satacağım aracı zaten kesin kararımı verdim artık ama başka araç alıncada yanında olmaya çalışırım bakımda falan.

Benimde hava filtresini değiştirdiklerinde tam kapatamamışlardı Açı'da bir baktım bir ses geliyor neyse gittim servise yanıma birini verdiler teste çıktık adam ses yok diyor ben ses var diyorum ısrarcı oldu birşey yok arabada diyince ben bu arabayı 30000kmdir kullanıyorum herhalde birşey yolunda değilse anlarım dimi dedim inat etti sonra resmen zorla baktırdım ve çıktı dediğim gibi kapatmamışlar rölantide araçta vibrasyon fazla olduğu için ses yapıyordu.
orhunum bunlar böyle işte az evel aradılar beni anket için ne var ne yok söyledim sonuç olarak da tabi ki memnun değilim.

γuяdaeя
20-10-2012, 16:35
Geçmiş olsun Alper.. Kızmakta haklısın ancak tepkin sadece kızmakla kalmamalı. Her türlü yetkili merciye şikayetini yazılı olarak bildir. Bizim başımızdan da Fiat servisinde benzeri bir olay geçmişti. Ufak bir kaza sonrasında yaptıkları boyayı, çizilen camı ve takılan yan sanayi stop lambasını görünce hem servise hem de Fiat gn. müdürlüğe şikayette bulunduk. Servis Fiat'a bildirmememiz için kırk takla atmıştı. Sonuç olarak herşeyi baştan yaptılar ve tüm bunlar Fiat'ın gönderdiği bilirkişi gözleminde oldu.

307 308
11-02-2013, 00:12
s.a arkadaşlar uzun zamandır aranızda yoktum bi konu için yardım istycektim ben aracımı satılığa çıkarttım ve öğrendimki hasr kaydı bulunmakta ama ben aracı alırken can otomotiv bana aracın arka tamponda çok ufak bi boya dışında hiç kazası ve değişeni yoktur dedi bu konuda napabilirim yardımcı olursanız sevinirim çünkü son çare mahkemeye başvurmak olucak

Ömer Gedik
11-02-2013, 00:22
Lütfen konuyu doğru yere açmaya ve konu ile ilgili bir başlık yazmaya dikkat ediniz. Konu taşınmıştır ve başlık değiştirilmiştir.

gokhancpt
11-02-2013, 00:28
Aracınızı alırken, Yazılı olarak exper raporu verdiler ise biraz uğraşın sonunda yalnız aradaki farkın parasını alabilirsin. ( aracınızın hasarsız piyasa değeri ile hasarlı gözüken değer arasındaki fark)

307 308
11-02-2013, 00:53
teşekkür ederim abicim

baragat
11-02-2013, 01:22
hasar kaydı mı ? pert kaydımı ?

307 308
11-02-2013, 01:28
hasar kaydı

Selim Sümer
11-02-2013, 12:57
hasar kaydı

mehaba. sizin yeriniz kucukyali mais'in oradami?

orhun57
11-02-2013, 14:19
Öncelikle geçmiş olsun böyle birşeyi nasıl yapabildiler çok merak ettim şimdi. Ben yerinizde olsam onların ikinci eline gider durumu anlatırdım onlar çözsünler eğer yanaşmazlarsa o zaman resmi yollara başvurursunuz kendinizi de yormamanız için diyorum bunu.

307 308
23-02-2013, 19:48
teşekür ederim ark can otomotivin 2 eline gittim bana hasardan haberleri olduğunu ama bana söyleme gereği duymadıklarını söylediler bide bize güvenmiyormusun diyorlar 2 gün önce birkere daha şoka girdim aracın tavanındada boya çıktı tek çare resmi yollara başvurmak kaldı bir peugeot bayisi bana aracın resimlerini çekerek fransaya yani peugeota gönderirseniz onlar gerekeni yapar dediler

Ömer Gedik
23-02-2013, 21:01
Tavanda boya var ama söylemeye gerek duymamışlar mı? Ben mi durumu anlamadım. Hasar kaydı tutarı nedir bu arada?

Mert Ali
23-02-2013, 21:35
Aktif iriyılda lifte kaldırılırken ezilen sol marşpiyelimi düzeltmediler,düzeltemediler. :bambam1:

GOXIN
25-02-2013, 12:32
Geçen gün Yıldırım Oto'ya gittim. Hani şu fabrika çıkışı aktif olmayan park lambaları için. Adamlara park lambalarım yanmıyor, servıste açılıyormuş dedım. Hemen bakalım dedi, menuden Gunduz farını açacağını anladığım için oradan ayarladım açılmıyor dedim. Sonra kolu döndürdü ve karşıdaki yansımasından ben yandığını görüyorum dedi ledleri kastederek. Ben de bunların yandığını biliyorum onlar ledler, benim dediklerim şuradaki ampulleri olan park lambaları dedim. Onlar yanmıyor ya ledler yanacak yada bunlar dedi, bende he he deyip devam ettim. Yani Yıldırım Oto ilk soruda çökezledi diyebilirim. Belki bu doğrudur diyeceğim ama forumda bir çok arkadaş servise gidip, aktif hale getirdiler bu ampulleri. En yakın zamanda Dumankaya Peugeot bayisine gideceğim, bakalım orası nasıl bir tavır sergileyecek.

Mert Ali
25-02-2013, 21:17
Yıldırım bize 3 dakikalık mesafede ama müşteriyle muhattap olmayan ilgisiz bir bayi...

Selim Sümer
25-02-2013, 23:31
Geçen gün Yıldırım Oto'ya gittim. Hani şu fabrika çıkışı aktif olmayan park lambaları için. Adamlara park lambalarım yanmıyor, servıste açılıyormuş dedım. Hemen bakalım dedi, menuden Gunduz farını açacağını anladığım için oradan ayarladım açılmıyor dedim. Sonra kolu döndürdü ve karşıdaki yansımasından ben yandığını görüyorum dedi ledleri kastederek. Ben de bunların yandığını biliyorum onlar ledler, benim dediklerim şuradaki ampulleri olan park lambaları dedim. Onlar yanmıyor ya ledler yanacak yada bunlar dedi, bende he he deyip devam ettim. Yani Yıldırım Oto ilk soruda çökezledi diyebilirim. Belki bu doğrudur diyeceğim ama forumda bir çok arkadaş servise gidip, aktif hale getirdiler bu ampulleri. En yakın zamanda Dumankaya Peugeot bayisine gideceğim, bakalım orası nasıl bir tavır sergileyecek.

3008'im varken ben genelde oraya gidiyordum.Cogunlukla memnun kalmistim ama sikayet edende cok kisi var. Sizin aracinizda ledli gunduz farlari oldukca guzel gorunuyor. Ilave ampulleri neden istiyorsunuzki?

307 308
26-02-2013, 20:37
hasar kaydı tutarı:2.500 tl

307 308
26-02-2013, 20:42
doğrudur ömer kardeşim hasar kaydını bize söyleme geriği duymamışlar :kafa buluyolar heralde benimle

mimit
26-02-2013, 20:49

Aracınızda orjinal ledli gündüz/park ampulu varsa aslında size doğru cevap vermişler, diğer türlü farın içindekini aktif ettirmek istiyorsanız ledlerin hattından ek bir hat çektirip farın arkasındaki sokete bağlantı yapılması gerekiyor,düz hat çekerlerse akım düşmesi olabilir buda arıza ışığının yanmasına neden olabilir, onun için iyi bir elektrikçi bulun ve araya gerekli devre diyot ne varsa koyarlar zaten.

Bascon
13-05-2013, 18:30
Herkese merhaba arkadaşlar aranıza istanbuldan katılıyorum. 2010 model 308 110 hp hdi aracım var.Aracımı sıfır almıştım. Aracımdan şu güne kadar gayet memnundum. Ancak geçenlerde ne yazıkki arka bagaj kapağını bir yere dokundurdum ve ufak bir hasar meydana geldi. Servise gittiğimde bu hasarın düzeltilemiyeceğini ve kesinlikle bagaj kapağının değişmesi gerektiği söylendi 1450 TL gibi bir rakam çıkarttılar. Güldüm geçtim. Ben bu aracı açıkcası ekonomik ve az yakıyor diye almıştım. Ama serviste böyle birşey duyunca ufak bir hasarın onarılması yerine parçanın komple değişmesi gerektiği söylenince arabadan birden soğudum. Sanayide kendi ustama götürdüm 300 tl gibi bir fiyat verdi boyanması herşeyine + olarak da tamponda iki üç çizik vardı komple tamponuda boyatıyorum bu fiyata dahil. Ben bu tutarsızlığı anlıyamadım. Benim düşüncemde hani servisde yapılsın başkası dokunmasındıydı. Ama 1450 tl duyunca garip oldum açıkcası hadi parasınıda geçtim. Aracın komple bagaj kapağı değişicekmiş. Resimlerini koyuyorum yorum sizin.

ssgti
13-05-2013, 18:38
Geçmiş olsun.
Servis kaporta parçalarını düzeltmeyle uğraşmazki. Bu sadece Peugeot markasına özgü bir olay değil. Başka marka bir aracınız olsaydı ve servise gitseydiniz bagaj kapağı komple değişecek diyeceklerdi.
Böyle ufak bir hasarı serviste yaptırmadığınız iyi olmuş

Bascon
13-05-2013, 18:48
Teşekkür ederim.
ssgti arkadaşım 2 adet daha arabam var ancak ben ilk defa böyle birşeyi peugeot'a gördüm açık konuşmak gerekirse. Ben arabasında değilim sonuçta yapılır, ama hadi ben anlamasaydım arabadan verseydim ne olucakdı. Kaldı ki biliyorsunuz araba kullanan ancak arabanın A sından anlamayan insanlarda var. Para kolay kazanılmıyor bunlarıda düşünmek lazım.

ssgti
13-05-2013, 19:01
Evet para kolay kazanılmıyor ancak servisler genelde böyle kolay para kazanma yoluna gidiyor. Sonuçta bir kaporta ustası böyle bir hasarı kolaylıkla düzeltebilir. Ancak servisler parçalardan iyi para kazandıkları için böyle ufak hasarlarda bile parça değişimi yoluna gidiyorlar.
Kaskonuz varsa eğer bu hasarı yaptırabilirsiniz. Böyle bir hasar için fazla bir prim artışı olacağını sanmıyorum.

Bascon
13-05-2013, 19:15
Kasko varda ustamın verdiği fiyat makul kaskoyu hiç bozmaya gerek yok hem arabanın da trameri temiz kalır. Resimlerini çektim satarken de alacak olan kişiye gösteririm resmini içine sinerse alır sinmezse hayırlısı derim. İşin kötü yanı bu arabayı aldığımdan beri 1 kere arıza çıkartmadı çok şükür, bakımları dışında servisin kapısından içeri girmemiştim.

Yasin CCK
13-05-2013, 20:25
... İşin kötü yanı bu arabayı aldığımdan beri 1 kere arıza çıkartmadı çok şükür, bakımları dışında servisin kapısından içeri girmemiştim.

İşin iyi yanı bu olmasın :) Pireye kızıp yorgan yakmaya gerek yok ;)

1450 ve 1750 TL iki farklı rakam söylemişsiniz ???

Bu arada bende garanti süreci içinde sadece bakımların serviste yapılması taraftarıyım. Onun dışında yetkili servise karşıyım. Geçmiş olsun.

GOXIN
13-05-2013, 21:01
Diğer arkadaşında dediği gibi benim bildiğimde servis onarımla uğraşmaz direk değiştirir. Bu her markada boyledır. BMW ye de gitsen adam direk orijinalı ile değiştirir. Bu nedenle markaya kızmanıza gerek yok, sizinde dediğiniz gibi araç sorun çıkartmasında bunlar bir şekilde halledilir. Allah başka kaza bela vermesın.

Bascon
13-05-2013, 23:02
Klavye hatası düzelttim zaten farkettiyseniz.

Bascon
13-05-2013, 23:16
İşin iyi yanı bu olmasın :) Pireye kızıp yorgan yakmaya gerek yok ;)

1450 ve 1750 TL iki farklı rakam söylemişsiniz ???

Bu arada bende garanti süreci içinde sadece bakımların serviste yapılması taraftarıyım. Onun dışında yetkili servise karşıyım. Geçmiş olsun.

Klavye hatası o farkettim onu düzeltmiştim.Son Düzenleyen Bascon (http://www.forumpeugeot.com/posthistory.php?p=138307); Bugün at 19:16 Araç tamam daha tık etmedi mekanik aksam veya yürüyeni açısından ama böyle ufak tefek bir ezikde de parça değişilcek deniyorsa serviste ne bileyim garip geldi. Servisler niye var, iyi hizmet kalitesi için değil mi.? Mesela sende biliyorsundur arkadaşım araba garantisi sürene kadar her bakımdan sonra ararlar memnunmusunuz diye sorarlar. Ama garantisi bitsin arabanın ne arayan olur ne ilgilenen. Demek istediğim mantığı anlamısındır umarım.

Bascon
13-05-2013, 23:20
Diğer arkadaşında dediği gibi benim bildiğimde servis onarımla uğraşmaz direk değiştirir. Bu her markada boyledır. BMW ye de gitsen adam direk orijinalı ile değiştirir. Bu nedenle markaya kızmanıza gerek yok, sizinde dediğiniz gibi araç sorun çıkartmasında bunlar bir şekilde halledilir. Allah başka kaza bela vermesın.

GOXIN arkadaşım BMW de öyle değil işte kesinlikle peugeot ile bmw yi kıyaslama derim. Bmw de ki elemanlara verilen eğitimle peugeotun verdıgı egıtım arasında daglar kadar fark var. Size söyle diyeyim müsteri iliskilerinde karsılanmanız bile daha farklı. Buna emin olabilirsiniz..

baturalpm
13-05-2013, 23:35
...... araba garantisi sürene kadar her bakımdan sonra ararlar memnunmusunuz diye sorarlar. Ama garantisi bitsin arabanın ne arayan olur ne ilgilenen. Demek istediğim mantığı anlamısındır umarım.
aracım 2006 model 179.000'i devirdim ama hala her bakımdan sonra telefonla arayıp memnuniyetimi ve şikayetimi dinleyip ilgilenmekteler. Fakat yetkili servisleri yüksek fiyatları konusunda ve kolaya kaçmalarında katılıyorum bakımlar dışında özel servisten yanayım.

Bascon
13-05-2013, 23:39
aracım 2006 model 179.000'i devirdim ama hala her bakımdan sonra telefonla arayıp memnuniyetimi ve şikayetimi dinleyip ilgilenmekteler. Fakat yetkili servisleri yüksek fiyatları konusunda ve kolaya kaçmalarında katılıyorum bakımlar dışında özel servisten yanayım.

Benim aracın garantisi bittik den sonra hiç kimse aramadı açıkcası araç bakımada girdi ne arayan oldu ne soran.

GOXIN
14-05-2013, 07:08
GOXIN arkadaşım BMW de öyle değil işte kesinlikle peugeot ile bmw yi kıyaslama derim. Bmw de ki elemanlara verilen eğitimle peugeotun verdıgı egıtım arasında daglar kadar fark var. Size söyle diyeyim müsteri iliskilerinde karsılanmanız bile daha farklı. Buna emin olabilirsiniz..

Yanlış anlaşıldım, tabiki BMW ve Peugeotu kıyaslamıyorum. Benim demek istemem; örneğin BMW 3.20 Coupe niz var ve bagaj kapağında sizdeki gibi bir göçme var ve servise gittiniz. Buyrun hoşgeldiniz hemen kaportacımıza verelim iki çekiç, macun zımpara halletsin demiyordur. Hemen sıfır parça ile değişimini yapıyorlardır.

stormhan
14-05-2013, 08:45
Bascon arkadaşım; kusura bakmayın ama Bmw yetkili servisinizden kasıt Borusan Oto ise... Allah kimseyi düşürmesin! :kafa Bmw eğitimlerini bilemem ama maalesef personelinin almış olduğu eğitimleri uygulamadığı çok bariz bir gerçek (üst düzey servis sorumlularını hariç tutuyorum, gerçekten işini çok iyi bilen personelleri var ). Ama Borusan maceralarımı anlatsam inanın abartmıyorum çok güzel roman olur, ve bu hadiseler "bi arkadaşım gitmiş şöyle olmuş, yapmış" değildir. Bizzat gördüğüm, tecrübe ettiğim bahtsız olaylardır. Ama el mahkum aracın garantisi bitene kadar gidiyoruz yetkili servislere, sonrasında hemen güvendiğimiz bildiğimiz ustalara.

Cem B
24-08-2013, 11:23
Merhaba herkese,

Bir kaç gündür Antalya da iş için bulunuyorum ve sanırım 3 ay kadar sürecek.

Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.Antalya girişinde bir avm de durup bişeyler içip iş için görüşmeleri yapacğaım insanlarla buluştum sanırım 1 saat kadar sürdü.Otopark a inip arabayı çalıştırdıgımda çalışmadı.Akünün bittiğini düşündüm çünkü kumanda dahil hiçbişey çalışmıyordu fakat göstergeler ve silecekler sanki ara ara elektrik geliyormuş gibi çalışıp duruyorlardı santim santim.

Açık otoparkta olmasının şansı ile vurdurarak çalıştırıp en yakın servise götürecektim fakat bölgeyi bilmediğim ve sadece akünün değişmesi gerektiğini düşündüğüm için bir fiat bayisi bulup aküyü değiştirdi.Yine aynı hatalrı veriyordu yani aküden değildi sorun.Eski aküyü geri taktırıp bir çekici çağırıp bölgedeki Çakmaklı Peugeot yetkili servisine bıraktım aracı

Anlatmak istediğim aracın bozulması araç şikayet servisin talep ettiği tutar vs değğil.

Aracı bıraktıgım andan itibaren elektrikçisinden kaportacısına servis müdüründen şefine kasa veznesinden araba yıkayan arkadaşlara kadar.Benim istanbul çevresinde görmediğim hem benimle hemde arabamla ilgili arkadaşlara içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben inanın böyle bir ilgi ve müşteri memnunşyeti odalı ikinci bir yetkili servis görmedim.Kendilerine de söyledim bu şekilde çalışabilecek istanbulda bir servis açmalısınız diye.

Peugeot Antalya Çakmaklı otomotiv tüm çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum.

Bu arada arabanın sorunu akü tamamen bitmiş ve sanırım müzik sistemi ile alakalı akünün üzerinde elektrik dagıtıcı bir beyin var ne oldugunu bende bilmiyorum onun bobini yanmış beyinde değişti bu şekilde.

Toplam maliyet işçilik ütü ve beyin 575 TL.

aliço
24-08-2013, 13:07
Merhaba herkese,

Bir kaç gündür Antalya da iş için bulunuyorum ve sanırım 3 ay kadar sürecek.

Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.Antalya girişinde bir avm de durup bişeyler içip iş için görüşmeleri yapacğaım insanlarla buluştum sanırım 1 saat kadar sürdü.Otopark a inip arabayı çalıştırdıgımda çalışmadı.Akünün bittiğini düşündüm çünkü kumanda dahil hiçbişey çalışmıyordu fakat göstergeler ve silecekler sanki ara ara elektrik geliyormuş gibi çalışıp duruyorlardı santim santim.

Açık otoparkta olmasının şansı ile vurdurarak çalıştırıp en yakın servise götürecektim fakat bölgeyi bilmediğim ve sadece akünün değişmesi gerektiğini düşündüğüm için bir fiat bayisi bulup aküyü değiştirdi.Yine aynı hatalrı veriyordu yani aküden değildi sorun.Eski aküyü geri taktırıp bir çekici çağırıp bölgedeki Çakmaklı Peugeot yetkili servisine bıraktım aracı

Anlatmak istediğim aracın bozulması araç şikayet servisin talep ettiği tutar vs değğil.

Aracı bıraktıgım andan itibaren elektrikçisinden kaportacısına servis müdüründen şefine kasa veznesinden araba yıkayan arkadaşlara kadar.Benim istanbul çevresinde görmediğim hem benimle hemde arabamla ilgili arkadaşlara içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben inanın böyle bir ilgi ve müşteri memnunşyeti odalı ikinci bir yetkili servis görmedim.Kendilerine de söyledim bu şekilde çalışabilecek istanbulda bir servis açmalısınız diye.

Peugeot Antalya Çakmaklı otomotiv tüm çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum.

Bu arada arabanın sorunu akü tamamen bitmiş ve sanırım müzik sistemi ile alakalı akünün üzerinde elektrik dagıtıcı bir beyin var ne oldugunu bende bilmiyorum onun bobini yanmış beyinde değişti bu şekilde.

Toplam maliyet işçilik ütü ve beyin 575 TL.

geçmiş olsun
benim aracımın memleketinin insanları öyledir :):)

Mustafa_03
24-08-2013, 13:15
Arkadaşlar ben aracımı istanbul tuzla dumankaya peugeottan aldım şimdi dky oldu gerçi ama hem satış personelleri hemde servis elemanları olaraktan çok memnunum ufak tefek problemlerim olduğunda gittiğimde ilgi ve alakadan ben sıkıldım o dereceler belki bu bienden kaynaklı olabilir merak ettiklerimi sormalarım muhabbet etme isteği ama herkese karşı boyle olduklarını soyleyebilirim

Mustafa_03
24-08-2013, 13:23
bu arada arkadaşlar bilmşyorum siz araştırdınız mı ama ben 301 için bagaj havuzu almaya gittim dky 80 tl fiyat söyledi aynı zamanda can dan da fiyat alayım dedim 50 tl dediler şaşırdım sonra ilk iş tabi yolum düşünce cana gittim baktım malzemeler orjinal değil piyasa dan alınan parçalar sonra dky ye geldim oradaki arkadaşla konuşttuk dedim böyle böyle sonra piyasa malı olabilme ihtimali yüksek dedi ben de dedim sizden her konuda ucuzlar:) ama iyi araştırma yapıp öyle gitmek gerekiyor

Hasan_33
24-08-2013, 23:51
Mustafa arkadasim nokta, virgül denen seyler var. Bunlari kullaninca ben daha rahat anliyorum söylemek istenen seyleri, bir de galiba cepten yaziyorsun harfler karisiyor kelimelerine, mesajini en az 2-3 defa okuyarak zor anladim, desem yalan olur, 4-5 defa okumak zorunda kaldim :)

Lütfen biraz özen ;)

Mustafa_03
25-08-2013, 00:27
Abi haklısın özür dilerim. Telefondan yazıyorum haklısın çok fazla vaktim olmuyor yoğun çalışıyorum fırsat buldukça foruma girmeye çalışıyorumm, fakat telefon işi bozuyor abi :)

Furkann
31-08-2013, 20:20
Fatih peugeot a gittim cuma gunu , sagolsun Tekin abi ilgilendi , her zamanki gibi cok memnun ayrıldım.

mami202
01-09-2013, 18:29
şanzımanla alakalı yetkili servise giden ,
şanzımanının bakımını yaptıran varmı hiç aranızda (AL4 OTOM 4 İLERİ ŞANZ.) malum bu şanzımanlar doğuştan hatalı elektrovalf ler vs. fazla ısınma problemi gibi...

ben can oto dudulluya uğradım aracın şanzıman problemini anlattım ( yani şanzımanımın problemli olduğu kesin )

aracı cihaza bağlayıp bana şimdilik sol arka teker abs sensörü problemli
onu değştirip sonra tekrar bakarız dediler 80 lira gibi arıza tespit ücreti
ödedim bide arıza kayıtlarını sildiler dahada gitmedim yani pejo yetkili servisleri
sanırım şanzıman işine girmek istemiyor bana açıkca şanzıman revize edilmeli
veya sıfırı şu kadar para değiştirelim veya başka bi öneride bulunmak istemiyorlar anlamadım gitti.

mimit
01-09-2013, 20:31
Şanzımandan tam olarak sıkıntınız nedir?

mami202
01-09-2013, 21:37
Şanzımandan tam olarak sıkıntınız nedir?

biraz uzun olabilir ama sorunlar şöyle

bazen vites geçişleri sarsıntılı 1-2 2-1 arası geçişler konforsuz 2-3 3-4 gayet güzel
arasıra örneğin dipgaz yapıp araç 3. vitese geçip devir aldıktan sonra yaklaşık 6 bin devir civarı tamam devrini aldı 4. vitese geçecek diye beklerken vites kutusu arıza uyarısı ve 3. vites korumada kalıyor. şanzımanın altında hafif yağ sızma durumu var yani şu ara sızmıyor ama bi ara akmış lekeler mevcut yağı kontrol ettirdim zift rengine dönmüş sanırım bu zamana kadar yağ değişim vs yapılmamış ( 140000 de )

aracın çekişi düşük bana göre misal otopark çıkışında yığılma yapabiliyor vites 1 de olmasına rağmen nerdeyse yerinden kalkamayacak gibi hareket ediyor tabi katalizör üm de arızalı ama katalizör sağlamkende böyleydi
ilk başlarda elektrovana ve yağ ve filtre değişimi düşündüğüm için 2 adet elektrovana fazladan 7 litre yağ 1 adette filtre aldım duruyor değiştirmedim çünkü komple revizyon yaptırmak daha iyi olur düşüncesindeyim fakat revizyonu kime nereye yaptıracağım hakkında pek fikir oluşmadı kafamda 2 bin ila 3 bin arası fiyat verdi bazı yerler komple elektrovana trübün balata yağ filtre keçe vs. temizlik tamir dahil bu fiyatlara.

şu 2 ay içinde kesin netleşicek revizyon yada bulabilirsem fiyatta uygun olursa sıfır taktırabilirim.

reisG
02-09-2013, 12:19
AL4 tipi şanzımanlar 100.000km yi geçtikten sonra çeşitli elektronik sensör vb. arızalar verir. Bu yüzden mutlaka revizyondan geçmesi gerekir. Bu işin rakamı da yapılan parça değişimlerine göre 2,000-3,500 TL arası tutabilir. Sizin şanzuamn daha önce revizyona sokulmadıysa vakti gelmiş demektir.

mami202
02-09-2013, 17:19
maalesef daha önce bakım işlemi yapılmamış en azından bi yağ 2 elektrovalf değişimi yapılmış olsaydı bu kadar problem oluşmazdı tabii şimdide aynımı bilmiyorum servisler ömürlük yağ deyip geçiştirmişlerdir birazda agresif kullanım özellikle kalkışlarda gaza fazla yüklenme şanzıman ömrünü kısaltıyor. hayırlısı bakalım bi aksilik olmazsa yılsonu gelmeden halledeceğim aracımdan keyif alacağım zamanı 4 gözle bekliyorum :)
şöyle sollama ya geçerken korkmadan acaba vites kutusu arızaya bağlayacakmı diye tereddütte kalmadan gaza yükleneceğim :)

İlkay
05-09-2013, 19:13
Bugün yıllık bakım için 308'i Fatih peugeot a götürdüm. Her zamanki gibi çok ilgilendiler. Çok memnun ayrıldım. Teşekkürler.

ANKA
25-03-2014, 08:39
Bugün Ankara peugeot resmi servisi tek otonun binasında göral peugeot'un1 nisanda hizmette olacağı yazılıydı. Sanırım göral yer değiştiriyor. Ama tek oto nereye gidecek onu bilemiyorum.

67kaan67
31-03-2014, 22:04
Arkadaşlar selam bende arabayı bakıma götüreceğim 15000 için İstanbul Avrupa yakasında bildiğimiz iyi servis varmı acaba tavsiye edebileceğiniz. Bakım yapılırken arabamin yanında durabilecegim bi servis yada ilgili bir servis elemanı tavsiye edebilirmisiniz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi