PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P1403 - P1404 Arıza Kodu

efekaancan
23-10-2013, 15:35
P1403
Ek ısıtma devresi 1
EDC16C3 - Ek ısıtma devresi 1. Toprak kısa devre, pozitif, açık devre veya aktüatör kısa devre.

P1404

IAT - B devre Arıza / EGR pozisyonu performans kapalı
Ek ısıtma devresi 2 ve ön ısıtma - EDC15C2
EDC16C3 - Ek ısıtma devresi 2. Toprak kısa devre, pozitif, açık devre veya aktüatör kısa devre.

Egr valfini yetkili serviste yenisiyle değiştirdim,PP200 programı ile arızayı siliyorum ,fakat tekrar arıza veriyor.Yabancı forum sitelerinde de konuyu arıştırdım,azırayı giderme yolunu veya neden yaptığı bilen yok

efekaancan
27-10-2013, 17:28
Konuyla ilgili bilgi verebilecek tecrübeli bir arkadaşımız yokmu,yetkili servise gitmeden özel serviste bu arızayı gideremezmiyim

Ömer Gedik
27-10-2013, 21:59
Sanırım EGR değişiminden sonra EGR kodlaması yapmadınız. Yeni EGR nin alıştırmasının yapılması gerekli. Yoksa arıza verir.

Ayrıca Ek Isıtma Devresi yazmış ama bu sanırım Ön Isıtma. Bu sorun da Isıtma Bujilerinin bir veya birden fazla bozulması ile oluşuyor. Aşırı soğuklar harici size hiçbir sorun oluşturmaz.

efekaancan
27-10-2013, 22:13
Ömer Bey, EGR valfini Diyarbakır Burç Peugeot yetkili servisinde takmışlardı.Tekrar servise gidicem anlaşılan.Kızdırma bujileri iyiki pahalı parça değil onlarıda değiştirim.