PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buda benim 308 1.6 VTİ Comfort Tiptronic

pannacotta
12-04-2010, 21:07
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/4981.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/4986.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/4990.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/4999.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/5007.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/5017.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/5027.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/5050.jpg

γuяdaeя
12-04-2010, 21:12
Güzel günlerde kullanın. Maşaallah :)

ali-34
12-04-2010, 21:19
Kazasız belasız keyifle kullanmanız dileğiyle :)

TanerHoca
12-04-2010, 21:20
keyfini sürmeniz dileklerimle...
http://i42.tinypic.com/23r9wkj.jpg

TanerHoca
12-04-2010, 21:22
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/12/4981.jpg

verdiğiniz linklerin üzerini tarayıp mesaj yazarken üstte beliren resim ekle tuşuna basarsanız aracınızın fotoları doğrudan görülecektir.

pannacotta
12-04-2010, 21:31
iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim ... elimden geldiği kadar temiz bakmaya çalışıyorum ... aracımın temizliğini yaparken kaliteli markaların ürünlerini kullanmaya özen gösteriyorum .. mesela eklediğim fotolar her 4 yıkamada bir yaptığım nxt sonrası fotolar ...

taner hocam valla bilişim dünyasına , bilgisayarlara falan baya yabancıyım fotoları bile zar zor ekledim , onun için hiç dokunmayayım ben :)

TanerHoca
12-04-2010, 21:37
tekrar hayırlı olsun.

taner hocam valla bilişim dünyasına , bilgisayarlara falan baya yabancıyım fotoları bile zar zor ekledim , onun için hiç dokunmayayım ben Smiley
siz merak etmeyin.yöneticilerimiz hallederler ;)

pug308
12-04-2010, 22:17
siyah bakması en zor en güzel renk güle güle kullanın

pannacotta
12-04-2010, 22:27
teşekkür ederim ... son iki aracımın 2 side siyah..büyük ihtimalle bundan sonraki aracımda siyah olacak..evdede iştede kapalı garaj olması siyah rengi tercih ederken baya kolaylık sağlıyo..

otmotvmhndsi
12-04-2010, 22:29
Güle güle kullanın aracınızı...

NXT yi her 4 uygulamada bir sürmek yerine, içeriğinde temizleyiciler bulunmayan kaliteli bir wax alsanız hem daha uzun ömürlü olur, hem daha iyi koruma, su iticilik, parlaklık, toz tutmama elde edersiniz, hemde daha az yorulursunuz...

pannacotta
12-04-2010, 22:36
teşekkürler berker...

nxt yi bi kere kullandınmı aynı periyodlarla kullanmak şart oluyo...pedle uygulaması pek zor değilde , kaportanın üzerinde yaklaşık 2 saat bekleyip mikrofiber bezle kurulaması gerçekten yorucu oluyor ... geçen bir arkadaşım 66 yı tavsiye etti,onuda uyguladık o da fena değil ...

otmotvmhndsi
12-04-2010, 23:31
teşekkürler berker...

nxt yi bi kere kullandınmı aynı periyodlarla kullanmak şart oluyo...pedle uygulaması pek zor değilde , kaportanın üzerinde yaklaşık 2 saat bekleyip mikrofiber bezle kurulaması gerçekten yorucu oluyor ... geçen bir arkadaşım 66 yı tavsiye etti,onuda uyguladık o da fena değil ...

M66 dediğiniz Quick Detailer yahu, koruyucu bir etkisi yok, parlaklık verir ancak asıl amacı Kil uygulamalarında yüzey kaydırıcısı olarak kullanmak...

Yasin CCK
13-04-2010, 01:09
Kazasız, belasız, cezasız, keyifli sürüşler dilerim :)

Siyah bakabildikten sonra mükemmel bir tercih, aslanınız sürekli ışıldar umarım ;)

SAMET010
13-04-2010, 01:18
maşallah çok güzel siyah arabam vardı oda böle parlardı aklıma o geldi :)

kazasız belasız cezasız ...

BahadırALTUN
13-04-2010, 07:34
Kazasız belasız güzel sürüşleri dilerim.

reisG
13-04-2010, 08:13
Aramıza bir VTİ'nin daha katılmasına çok sevindim.

pannacotta
13-04-2010, 08:23
çok sağolun arkadaşlar .. vti motordan gayet memnunum..gerçi otomatik vites performansı törpülesede yol bilgisayarımdaki tüketim değerini gören başka marka 1.6 C segmenti araç kullanan arkadaşlar oldukça şaşırıyolar ... arkadaşlar istanbul trafiğinde düz vites leonlarla , astralarla ,focuslarla 10.5 ortalama tüketimle gezerken ben otomatik 1.6 ile şehiriçinde 8.6 ile geziyorum ...

pannacotta
13-04-2010, 08:43
berker,tavsiye edebileceğin hem maximum parlaklık kazandıran hemde koruyucu özelliği olan başka clia varmı ?

tw kullandım çok memnun kalmadım .... bence şu an nxt 1 numara ...

GLR
13-04-2010, 09:31
Aracınızı kazasız belasız kullanın.Siyah çok yakışan bir renk 308 e...

Abdullah
13-04-2010, 09:40
Keyifli sürüşler dilerim. Peugeot a laf söyleyenler yakıt değerini görünce susuyorlar ;D

pannacotta
13-04-2010, 12:17
teşekkürler ahmet ve abdullah..Ahmet,308 i alırken satış temsilcisi alp beyazı ve köpekbalığı gri için baya diretmişti 2 sinden birini tercih edeyim diye...ama siyahtan vazgeçemiyorum :)

Yasin CCK
13-04-2010, 13:12
...ama siyahtan vazgeçemiyorum :)

Araç temizken siyah kadar güzel renk yokken kirliykende siyahtan kötü bir renk yok :D

Hakkını vermek lazım siyahın ;)

reisG
13-04-2010, 13:17
çok sağolun arkadaşlar .. vti motordan gayet memnunum..gerçi otomatik vites performansı törpülesede yol bilgisayarımdaki tüketim değerini gören başka marka 1.6 C segmenti araç kullanan arkadaşlar oldukça şaşırıyolar ... arkadaşlar istanbul trafiğinde düz vites leonlarla , astralarla ,focuslarla 10.5 ortalama tüketimle gezerken ben otomatik 1.6 ile şehiriçinde 8.6 ile geziyorum ...

Bendeki düz vites VTi tüketim değeri de İstanbul trafiğinde 8,3 lt.

Ömer Gedik
14-04-2010, 00:50
berker,tavsiye edebileceğin hem maximum parlaklık kazandıran hemde koruyucu özelliği olan başka clia varmı ?

tw kullandım çok memnun kalmadım .... bence şu an nxt 1 numara ...

Soru bana gelmemiş ama cevaplamak istedim.

Collinite 915- Collinite476S

Önerebileceğim iki Wax, 476S 915e göre daha fazla dayanım sunarken 915 daha parlak bir görünüm sağlar.

pannacotta
14-04-2010, 11:37
teşekkür ederim ömer bey..

Enes Gedik
15-04-2010, 17:21
Maşallah. Keyifli sürüşler :)

reisG
16-04-2010, 07:53
Plakanın E olmasının bir özelliği var mı?

pannacotta
16-04-2010, 10:58
teşekkür ederim Enes..

evet reis adım Emrah ...

fearless11
12-08-2010, 22:00
Selam pannacotta,
Aracın hayırlı olsun. Çok güzel maşallah. Bu aracı(1.6 vti tiptronic) almak üzere olan birisi olarak. Bana biraz aracı anlatabilir misin? Aracından memnunmusun. genel olarak performansı,yakıtı vb. nasıl. Gönül rahatlığı ile alınır mı? tşk.

pannacotta
14-08-2010, 18:04
selam

öncelikle şunu belirteyim 308 i gözünüzde çok büyütmeyin..o paraya veya üzerine 1-2 daha koyup o sıınıfta çok daha donanımlı ve kaliteli arabalar alınabilir..ben 308 in sadece dışını beğeniyorum,diğer hiçbir özelliği açıkçası bana hitap etmiyo..ben arabayı alırken test arabası yoktu..eğer 308 le test sürüşü yapsaydım kesinlikle almazdım..

aracın şanzımanı 4 ileri ve geçişler pek konforlu sayılmaz...süspansiyon sisteminden zaten tüm 308 kullananlar müzdarip..içi çok geniş ve ferah..iç malzeme kalitesi gayet iyi ve pahalı duruyor..

motor kağıt üzerinde iyi değerlere sahip olsada tiptronic şanzıman 120 bg lik bir VTİ kullandığınızı size unutturuyo..yani otomatik şanzıman perfomansı baya bi törpülüyo ama rahatlığını göz önüne alınca bu olayı göz ardı edebilyosunuz..

benim aracım comfort donanımlı ve cadde tabiriyle boş + boş :) şu an hemen hemen tüm kompakt sınıftaki modellerde standart olan kararan dikiz aynası, çift yönlü otomatik klima ,hız sabitleme deri direksiyon,park sensörü gibi donanımlar benim aracımda yok ve zaman her geçtiğinde bu özelliklerin eksikliğini hissediyosunuz..308 alırsanız comfort almayın derim..gerçi bu biraz arabadan ne beklediğinize bağlı..

frenlerinden gayet memnunum ,dozlanmasıda duruş mesafeside gayet güzel..yol tutuş ve viraj kabiliyeti ,konfora dayalı süspansiyon ve yerden yüksek yapısı nedeniyle pek iyi değil..sert virajlarda izinden kopuyo ve fazlasıyla yatıyo ve ister istemez tedirginlik yaşıyosunuz..e bide esp olmayınca ...

yakıt olarak gayet memnunum..şöyle söyliim 2 hafta önce yazlığa giderken 100km de 5.6 lt yaktı ve 1.6 benzinli ve otomatik bi araba için bence süper bi değer..ilk aldığımda 8.6 larla geziyodum ,rodaj süresi tamamlanınca şehir içinde ise 7.5 i geçmiyo tüketim..

3 - 4 ay sonra en geç yılbaşı gibi satıcam arabamı..tekrar alman menşeili bi arabaya geçmeyi planlıyorum..gerçi megane 3 lerde çok hoşuma gitmeye başladı..ithal olan ve impressor donanımlı 1.4 turbo 130 bg lik megane lar gayet alınası bi araç kısmet bakalım..sizin içinde hayırlısı olsun inşallah dilediğiniz gibi içinize sinen bir arabaya sahip olursunuz..

cmr_cihangir
14-08-2010, 18:19
308 modellerle ilgili menfi yorumların çoğunu benzinli otomatik versiyon sahiplerinden geldiğini gözlemledim. Araç sahipleri genelde yüksek yakıt tüketimi, ağır çalışan ve sorun çıkaran otomatik viteslerden şikayet ediyorlar. Hiç benzinli 308 kullanmadım. Öte yandan bu motor bildiğim kadarı ile bmw üretimi olsa gerek. Ama galiba bizim aslanlara pek uyum sağlayamamış bu makina.

Ömer Gedik
14-08-2010, 18:41
pannacotta

Öncelikle aracın boşun boşu değil. En azında hala A3, 116, golf vb C sınıfı araçlarda sis farı ve alaşım jantlar dahi standart değil. Bahsettiğiniz donanımları standart sunan bir araçta aklıma gelmiyor. Ayrıca üstüne 1-2 koyupta tercih edilecek araç nedir? Yanlış anlamayın sadece merak ediyorum. VTI motorlu 308 kullandım oldukça ataktı ama klasik otm. şanzıman maalesef performansı törpülüyor. Zaten bu şanzımanın üretimi artık bitme sürecinde. Yerine 6 ileri AM6 şanzıman geliyor ve bu şanzıman şu an 1.6 THP 156 hp motor da kulanılıyor. Bu arada alman menşei araçları da test etme fırsatım oldu ama premium segment harici markalarını sevmiyorum ve iyi görmüyorum opel, vw vb.

pannacotta
14-08-2010, 18:59
ömer gedik

valla ben opelide volkswagenide gayet beğeniyorum :)

adamlar sınıflarında hemen hemen her disiplinde referans olacak modeller yapıyolar..

bu arada 0 km astra classic 1.6 115 bg konfor paketli 33.000 TL .. bence gayet şık , tok ve kaliteli bi araç..sadece esp ve bi xenon eksik donanım olarak..geri kalan her şey mevcut..örnek istedin ya ondan yazdım

Ömer Gedik
14-08-2010, 19:15
ömer gedik

valla ben opelide volkswagenide gayet beğeniyorum :)

adamlar sınıflarında hemen hemen her disiplinde referans olacak modeller yapıyolar..

bu arada 0 km astra classic 1.6 115 bg konfor paketli 33.000 TL .. bence gayet şık , tok ve kaliteli bi araç..sadece esp ve bi xenon eksik donanım olarak..geri kalan her şey mevcut..örnek istedin ya ondan yazdım

Ailecek astra h'da iki tane eskittik . Astra G'den misli kötü araçlar. Motor olarakta kasa olarak ta 308le kıyas kabul etmez.

reisG
14-08-2010, 21:02
Test etmeden otomobile almak, kelimesi gerçekten ilginç . onbinlerce TL verilerek alınan bir araç test edilmeden alınırsa aldıktan sonra olumsuz bir şeyler yazmak bence doğru değil. Ömer'in de dediği gibi boş + boş lafı daha da ilginç otomatik kararan dikz aynası çift bölgeli otomatik klima gibi özellikler a,b,c,d ve e segmentinde baz versiyonların hepsinde ops. özeliktir. bakın bir daha yazayım baz versiyonlarda ops. özellik diye ... daha 5 gün önce bir arkaaşım A3 aldı. baz paketti bu özelliklerin hiçbirisi yoktu. MP3 çalan müzik sistemi, krom paketi içi sadece 1.000 euro ekstra ödedi. yukarıda yazan özellikleri hala yoktu. siz test etmeden aldığınız aracınızı biran evvel satın derim. toyota vw opel gibi herkesin kalite ikonu gördüğü araçları alın kullanın,

cmr_cihangir
14-08-2010, 21:18
Reis bence söz konusu olan tutku ve aşk ise mantık hep ikinci hatta üçüncü planda geliyor. Ben de 308 sportium daha Türkiye ye gelmeden kaporasını yatırıp sparişini verdim. Ne testini yaptım ne de uzaktan görmüşlüğüm vardı. Bakınız forumda üye birkaç arkadaş sportium araçlarını teslim almışlar bile (muhtemelen ben siparişi verdiğimde bu arkadaşlar araçlardan bihaberdiler). siyah ve beyaz renkli sportium bunlar (en büyük beşiktaş buda başka tutkumuz tabii ;D). Geçen hafta sipariş verdiğim yer siyah bir sportiumu hemen teslim edelim size dediler. Kabul etmedim ben ısrarla ve heyecanla kendi 308 imi bekliyorum. Tabi şunu da kabul ediyorum maddi açıdan büyük risk ama yaşattıkları ?? pek çok şeye bedel sanırım. :)

otmotvmhndsi
14-08-2010, 21:18
Test etmeden otomobile almak, kelimesi gerçekten ilginç . onbinlerce TL verilerek alınan bir araç test edilmeden alınırsa aldıktan sonra olumsuz bir şeyler yazmak bence doğru değil. Ömer'in de dediği gibi boş + boş lafı daha da ilginç otomatik kararan dikz aynası çift bölgeli otomatik klima gibi özellikler a,b,c,d ve e segmentinde baz versiyonların hepsinde ops. özeliktir. bakın bir daha yazayım baz versiyonlarda ops. özellik diye ... daha 5 gün önce bir arkaaşım A3 aldı. baz paketti bu özelliklerin hiçbirisi yoktu. MP3 çalan müzik sistemi, krom paketi içi sadece 1.000 euro ekstra ödedi. yukarıda yazan özellikleri hala yoktu. siz test etmeden aldığınız aracınızı biran evvel satın derim. toyota vw opel gibi herkesin kalite ikonu gördüğü araçları alın kullanın,

+308 ;)

pannacotta
14-08-2010, 21:50
burası bir forum öyle değilmi ?

forumda insanlar bir konu hakkında saygı sevgi çerçevesinde olumlu ve olumsuz görüşlerini paylşamak için var oluyorlar bildiğim kadarıyla..''sen arabanı sat , git opele falan bin'' gibi söylemler biraz garip değilmi ? madem öyle banlayıverin bide üstüne olsun bitsin..

ayrıca arabayı tam 1 buçuk yıldır kullanıyorum ve 1 buçuk senedir süre gelen izlenimlerimi aktarıyorum..kişiye karşı değil maddeye karşı eleştiriler yaptım ... hadi o zaman 308 in olumsuz yönlerine değinen dergilerdeki test editörlerinede deyin : '' sen git kusursuz almanlardan al '' diye

herkese keyifli forumlar

TanerHoca
14-08-2010, 22:09
evet sevgili pannacotta aynen dediğin gibi sevgi ve saygı çerçevesinde araçlarımızın iyi ve kötü yanlarını paylaşıyoruz.
işte o başlıklardan sadece bir tanesi:http://www.forumpeugeot.com/index.php?PHPSESSID=00094da2ccf6841aa3cc1854c6c714 b0&topic=1075.0
308 sahiplerinin araçlarını kapı içindeki sudan radyodaki cızırtıya, sıkıntılı çalışan otomatik şanzumandan sesli çalışan süspansiyon sistemine,soğutmayan klima sistemine kadar kıyasıya eleştirtiği onlarca mesaj bulabilirsin bu forumda.inanın bu forum yapılan eleştirilerle bu konuda örnek bile teşkil edebilir.
ancak sonuçta burası bir peugeot forumu ve burada bulunanların çoğu da bu markaya gönül vermiş, hata ve sevaplarıyla markayı kabul etmiş insanlar.

γuяdaeя
14-08-2010, 22:16
Arkadaşlar sakiin :D

panacotta kardeşim (senin rumuz insanın iştahını kabartıyor yahu ;D ),

Elbette fikirlerimizi belirteceğiz, eleştirimizi yapacağız. Ama yukarıdaki mesajında ilk paragrafla vurunca öldürmüşsün be birader :) Reis kardeşimin tepkisinde de biraz doz aşımı var ;)
Tamam, siyasetçilerimiz bize kötü örnek oluyorlar, uyum içerisinde değiller ama biz onları örnek almayalım :D

pannacotta
14-08-2010, 22:28
taner hocam ve yurdaer kardeşim yaklaşımınız için öncelikle çok teşekkürler..

yurdaer o zaman önce benim nickimi değiştirerek başlayalım :)

olay kalp kırmak veya sat arabanı , git ona bin git buna bin değil bende ondan bahsediyorum..

ben sadece izlenimlerimi belirttim o kadar...aynı apartmanda oturduğumuz komşumuz 6 y önce jaguar xf aldı,dün otoparkta karşılaştık keşke yeni 5 serisni bekleseydim diyor.. bakın adam jaguarı bile bi kenara atabiliyor..bende altı üstü opel veya muadili başka bi marka tercih edebilirsiniz dedim olay oldu..demek istediğim şuki herkesin beğenileri ve bir otomobilden beklentileri farklılık gösterebilir...söylemek istediğim bu..

γuяdaeя
14-08-2010, 22:46
Yok yok rumuzun kalsın... Ama niçün seçtiğini de merak etmiyor değilim :)

Jaguar zaten tırt araba yahu.. Bence de almasaymış keşke :D
Şaka bir yana... Elbette her zaman sorunlar çıkabilir. Benim başıma gelenler 308 tarihinde belki dingilizlerin "worst practise" dedikleri türdendir. Efe otomotiv bütün acemiliğini benim arabada giderdi (bundan emin değilim gerçi). Sonra bizim tedarikçi firma servisi değiştirince biraz biraz düzelmeler oldu ama yine de kronik vites kutusu problemi devam ediyor. Bütün bunlara rağmen arabada beni çeken bir şeyler var. Ne bileyim çoğu zaman nefret etsem de öyle bir an oluyo ki tekrar yumuşayıveriyorum. Kerata iyi dugusal bağ kuruyor ;D
Her zaman da soranlara şiddetle otomatikten uzak durun diyorum. Mümkünse manuel, dizel :)
Hakkını vermek lazım, 308 HDI motor ve iç malzeme kalitesiyle gerçekten bir iki gömlek üstün.
Focus kullandım, Megane kullandım, Astra kullandım ama bu 308'in içinde otururken hissettiğim ferahlığı hiçbirinde hissetmedim. Hatta patronun 407 premium executive arabasında bile...

cmr_cihangir
14-08-2010, 23:03
308, 407 ler bahane muhabbet ve paylaşımlar bizi burada tutan olay. pannacotta ileride araç tercihinizi hangi yönde kullanacaksınız bilmiyorum ama kullandığımız arabalara olan tutkumuza istinaden görüş ve önerilerinizi bizle paylaşmaya devam etmenizi temenni ediyorum. Farklı marka ve modeller bile olsa bu bizim otomobil kültürümüzü zenginleştirecektir. Bakınız geçen aramıza yeni katılan ve 75 model camora kullanan arkadaştan sonra herkesin vay canına demesi gibi :) ben halen bu aracın resimlerini merakla bekliyorum. ;D

pannacotta
14-08-2010, 23:13
308, 407 ler bahane muhabbet ve paylaşımlar bizi burada tutan olay. pannacotta ileride araç tercihinizi hangi yönde kullanacaksınız bilmiyorum ama kullandığımız arabalara olan tutkumuza istinaden görüş ve önerilerinizi bizle paylaşmaya devam etmenizi temenni ediyorum. Farklı marka ve modeller bile olsa bu bizim otomobil kültürümüzü zenginleştirecektir. Bakınız geçen aramıza yeni katılan ve 75 model camora kullanan arkadaştan sonra herkesin vay canına demesi gibi :) ben halen bu aracın resimlerini merakla bekliyorum. ;D

yaklaşımın ve sağduyun için çok teşekkür ederim cihangir...olayı bi markayı yerip diğerini göklere çıkarıp fanatiklik yapmak değil sadece tecrübeleri paylaşmak ..

bu vesileyle tüm üyelere keyifli forumlar diliyorum :)

Ömer Gedik
14-08-2010, 23:40
pannacotta

Benim düşüncelerim Sizi kızdırmak veya polemik oluşturmak maksatlı değildi. Gerçekten ailecek (sülale anlamında) 2 adet Astra H eskittik ve ben ikisinden de nefret ettim. Birde birsüre(100,000km) benim bir süre babamın kullandığı Astra G miz vardı. Astra G den inipte Astra H a bindiğimde her zaman şaşkınlığa uğruyordum. Hala söylerim Astra G Astra H dan daha iyidir. Bu arada 308 i Astra H ile mukayese hiç edemiyorum. Classic değilde son kasadan bahsedersek daha makul olur düşüncesindeyim.

γuяdaeя
14-08-2010, 23:50
Ben de güncel Astra'yı beğeniyorum valla. Ama alan birkaç arkadaş kokpit sesinden şikayet ediyorlar. Bir önceki kasada hiç olmayan bir şey.. :/

Ömer Gedik
15-08-2010, 00:00
Yurdaer bencede güncel astra şık ve zarif. Henüz test etmediğim için pek fikrim yok. Fiyatları pahalıydı. İçini irdelediğimde birkaç ksuur görmedim değil ama bu segmentte gayet normal.

γuяdaeя
15-08-2010, 00:09
Yurdaer bencede güncel astra şık ve zarif. Henüz test etmediğim için pek fikrim yok. Fiyatları pahalıydı. İçini irdelediğimde birkaç ksuur görmedim değil ama bu segmentte gayet normal.

Evet haklısın.. Görsel güzellik tek başına yeterli değil. Ama şu var Enjoy modelinde rakiplerine göre bazı şeyler standart. Tabi ona göre de fiyatı var.. Araç satamıyorlarmış zaten. İstatistiklerdeki satış rakamları da büyük ihtimalle Astra classic'ten dolayıdır :)

pannacotta
15-08-2010, 00:24
pannacotta

Benim düşüncelerim Sizi kızdırmak veya polemik oluşturmak maksatlı değildi. Gerçekten ailecek (sülale anlamında) 2 adet Astra H eskittik ve ben ikisinden de nefret ettim. Birde birsüre(100,000km) benim bir süre babamın kullandığı Astra G miz vardı. Astra G den inipte Astra H a bindiğimde her zaman şaşkınlığa uğruyordum. Hala söylerim Astra G Astra H dan daha iyidir. Bu arada 308 i Astra H ile mukayese hiç edemiyorum. Classic değilde son kasadan bahsedersek daha makul olur düşüncesindeyim.

internet ortamında mimiklerimizi ve hareketlerimizi göremediğimiz için bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyo doğal olarak..oluyo böyle şeyler , çok büyütülecek bişey değil tabikide ben unuttum bile :) keyifli forumlar ve diliyorum sanada ömer .. he bu arada aklıma geldi sana sormadan geçmiyim : meguiar's ın yeni bi şampuanı çıkmış,sarı bi şişe millet öve öve bitiremiyor fiyatı gerçi baya sağlam 66 lira:) 66 liraya kıyıp alsammı yoksa muadili önerebileceğin kaliteli ve maximum parlaklık ve koruyuculuk sağlayan başka bi markanın şampuanı varmı ?

Ömer Gedik
15-08-2010, 00:44
smiley baskısı yapmayın :D

pannacotta, Sarı şampuan Wash&Wax diye geçiyor alternatif güzel şampuanlarda var ama TR de pek bulunmuyor. Yurtdışından gelecek 1 adet sarı şampuan sipariş vardı burdaki meg istedi onlarla konuşup sana ayırmaya da çalışırım. Ben uygun veriyorum istersen pm den konuşuruz.

pannacotta
15-08-2010, 00:50
bi tanıdık ayarlamaya çalışıyo bakalım...olmazsa haberleşiriz yeniden..teşekkürler

KAYA308
05-05-2014, 22:07
bende bu gün 2009 308 vti otomatik aracımı aldım ilk intibam ise araç beklediğimden daha fazlası yok otomatik şanzıman performansı törpülüyo boş versenize gayet atik ve şahlanmaya hazır çok memnun kaldım yakıt konusunda çok gezen biri değilim ama dikkat edilirse fabrika verilerinin altına düşmek mümkün.bu aracı beğenmiyenler heralde porche 911 den inip buna binmiş yok 2-3 koy daha iyisini al geç o işleri ben o 2-3 u koyup bunu aldım empati kurun biraz herkezin bütçesi aynı değil.bu yorumları okuyup aracımı almaktan vaz geçicek dereceye geldim pes doğrusu yazık günah beğenmiyosan sat niye milleti zehirliyosun arkadaş bizde bilir kişi zannedip inaniyoruz.

araç ise yolda gidişi süspansiyonlar içinin ferahlığı iç dizaynı hiçte ucuz yada baştan savma değil gayet yeterli benimki comfort+stil paket daha 30binde yeni kokusu duruyor. alacak olanlarsa hiç pişman olmazlar kimseye bişey biliyo muamelesi yapmayın değmiyor çünkü deneyin kendiniz görün.