PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okul yardım kampanyası

ANKA
02-10-2013, 23:15
Arkadaşlar herkese merhaba,
Bugün eşimin kız kardeşinin çalıştığı DİYARBAKIR - LİCE - Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın İlkokulu'ndan bir yardım isteği aldım. Sizlerle paylaşmak istedim.

Konu özetle şu birinci sınıfların eğitimi için ağırlıklı olarak görsel materyal kullanılıyor ancak okulda çok sınırlı düzeyde teknik imkan olduğu için bu görsel materyali çoğu öğretmen kullanamıyor. Çocuklar birçok olanaktan zaten yoksunken en azından iletişimin bu denli arttığı bir dönemde uzaktan da olsa bazı şeylere erişme imkanı varken ona hala erişememek oldukça üzücü oluyor.

En çok ihtiyaç duyulan şeyleri: Çalışır durumda olan bir bilgisayar, bir projeksiyon cihazı ve klasik bir PC hoparlörü. Bilgisayarın projeksiyona yansıyı sunacak güçte olması yeterli.

Arkadaşlar biliyorum projeksiyon cihazları oldukça pahalı ama özellikle diğer ürünlerle ilgili olarak elinizde veya çevrenizde çalışır durumda olup atıl olan cihazları paylaşabilirsek 25 çocuğun yüzünü güldürmüş olacağız. Ben 1-2 hoparlör buldum, çalışır durumda bir iki bilgisayar bulmaya çalışıyorum. Bilgisayar sayısının artarsa belki her sınıfa bir bilgisayar verilebilir.

Aslında forum olarak büyük bir kampanya bile yapabiliriz diye geldi aklıma, daha önce birkaç forumda çok ciddi yardımlar yapmıştık, çok iyi organize olarak. Forum olarak bir jest yapalım diyorum.

Diyarbakır ili Lice ilçesinde Yurtiçi ve PTT kargo ile ürünler ulaştırılabiliyor. Uygun arkadaşlar ilgilenirse bayram öncesinde minik yürekler çok mutlu olacaklar.
Bu arada koordineli olarak gidelim şimdi 20 tane bilgisayar yollamayalım birden http://www.detailingturkey.net/images/smilies/smile.gif (İnşallah o kadar yoğun ilgi olur tabi)

Adres: Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın İlkokulu Lice / Diyarbakır

Yasin CCK
03-10-2013, 07:58
Güzel düşünce hocam :iyi Umarım gerekli desteği sağlamaya yardımcı olabiliriz...

Yanlış anlaşılmazsa bir soru sormak isterim. Devlet bu desteği sağlamıyor mu? Mardin, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı gibi illerde öğretmenlik yapan akrabalarım ve arkadaşlarımın okullarında beni şaşırtacak derece de teknoloji desteği vardı, ondan soruyorum.