PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PSA grubundan tam otomatik vites atağı

reisG
27-09-2013, 16:56
PSA grubu başkanının Frankfurt fuarında yaptığı en son açıklamadan alıntıdır;

--Auto6R ve MCP ismini verdiğimiz otomatikleştirilmiş manuel şanzuman kullanılan motor serilerimizde çok modern bir tam otomatik şanzumana geçiş yapacağız. Muhtemelen 2014 İlkbahar mevsiminden itibaren bu şanzuman kullanıma geçecek".....
:)

stormhan
27-09-2013, 17:18
PSA grubu başkanının Frankfurt fuarında yaptığı en son açıklamadan alıntıdır;

--Auto6R ve MCP ismini verdiğimiz otomatikleştirilmiş manuel şanzuman kullanılan motor serilerimizde çok modern bir tam otomatik şanzumana geçiş yapacağız. Muhtemelen 2014 İlkbahar mevsiminden itibaren bu şanzuman kullanıma geçecek".....
:)
İnşallah gerçekleşir ama PSA başkanı abimizden ricamız şudur ki; ne kütük gibi tam otm. şanzıman olsun ne de abuk subuk hatalar veren çift kavramalar olsun. Azcık paraya kıyıp ZF'in şiir gibi 0 sarsıntısız performans ve ekonomiyi yiyip bitiren bir canavar olmayan şanzumanlarından araçlara entegre etsinler.
Ricam budur ondan (beni de ne takar ya! :gül3:)

Şaka bi yana güzel bir haber, güzel paylaşım teşekkürler...

woonmalker
27-09-2013, 17:18
bizim auto6r ler elimizde mi patlayacak :D

Ömer Gedik
27-09-2013, 17:23
Otom. Vites Peugeot'un en büyük zaafiyetlerinden şu an. Sadece Auto6R yetmiyor.

stormhan Yalnız ZF in mest olduğum 8 ilerisi ile ilgili ilginç şeyler duyuyorum. :)

mygold
27-09-2013, 17:50
edc ve dsg sınıfının en iyisini yapacaklar galiba

icemy
27-09-2013, 18:16
tam otomatik 6 ileri ve yakıt sarfiyatı manuele çok yakın olacakmış bildiğim kadarıyla.

uurgzl
27-09-2013, 19:06
Bugün yeni Citroen Picasso'nun reklamını tv den izlediğimde yeni etg6 otomatik şanzımandan bahsediliyordu.İlk başta PSA çift kavramalı otomatik şanzımana mı geçti dedim ama galiba bu şanzıman yine tek kavramalı auto6r(mcp) ın geliştirilmiş haliymiş. DSG,EDC nin yanında bu şanzımanın demode kaldığını düşünüyorum.

stormhan
28-09-2013, 08:40
Otom. Vites Peugeot'un en büyük zaafiyetlerinden şu an. Sadece Auto6R yetmiyor.

stormhan Yalnız ZF in mest olduğum 8 ilerisi ile ilgili ilginç şeyler duyuyorum. :)
Ömer Bey, ilginçten kasıt? OLAĞANÜSTÜ GİBİ Mİ?:gül9: Birde olmuşken 8 değil 9 ileri olsun, malum 8 ler demode olmaya başlar o tarihe kadar :cilgin

Ömer Gedik
28-09-2013, 08:43
Hayır olağanüstü oluşu değil teknik sorunları... Mesela yazılım yenilenemiyor imiş şanzımanda.

stormhan
28-09-2013, 08:44
Şaka bir yana, başta ekonomisiyle ve bunun yanında performans değeriyle gıpta edilen bir şanzuman olur diye umut ediyorum. (auto6R dan memnun değil miyim? Aslında bugüne kadar bir sorun çıkarmadı:nazar Fakat eli kulağında hissediyorum ve tabi duyuyorum, özellikle ani yavaşlamalarda küt...küttt.... diye:gül3:

emrexxcv
28-09-2013, 10:23
Renault gibi peugeot un da çok geç kaldığı bu konu umarım iyi bir yapılanmayla güzel sonuçlanır verir edc ile ciddi atılım yapan Renault umarım örnek olur Fransız kardeşine

stormhan
28-09-2013, 11:32
Hayır olağanüstü oluşu değil teknik sorunları... Mesela yazılım yenilenemiyor imiş şanzımanda.
Doğrudur Ömer Bey, hani ZF sanzımanları genellikle lüks segment markalar tercih eder diye bir algı varda bende (bmw land rover bazı mb) ondan ZF diye tutturdum :D Birde ZF şanzıman kullanıcısıyım hani gayet rahat sarsıntısız, performans öldürmeyen bir yapısı var en azından ben öyle tecrübe ettim. Gerçi Allah var şanzıman güncellemesi gibi bir olayda hiç bugüne kadar serviste gündeme gelmedi yaa???
Kısaca; Haklısınız :gül4:

Ömer Gedik
28-09-2013, 15:00
Peugeot'ta da ZF Markalı ürünler var. Tüm otomobil firmaları neredeyse kullanıyor ZF'i. Ancak daha çok 8 ileri ile ismini duyurdu.

tolgabşkn
28-09-2013, 18:14
ZF çok güzel ve sağlam bir şanzıman çok iyi hatırlarım 96da man marka kamyonlarımızdada zf vardı hiç sorun çıkmazdı halen 0 marka kamyon tırlarda zf mevcut olanlarda sıfır sorun var otomobilde kullanma şerefi nasip olmadı peugeot bize sunacak galiba bu şerefi yani galiba inşallah :)

gilgin
10-05-2014, 00:39
Bu konuda yeni bir gelişme var mı arkadaşlar? 2014 bahar bitti bitiyor :)

gilgin
22-05-2014, 18:15
Galiba bu konuda peugeot kararsız kaldı...

Ömer Gedik
22-05-2014, 18:41
Şanzımanlar Japon Aisin firmasına yaptırılıyor. Yıl sonu ilk örnekleri ülkemizde göreceğiz.

gilgin
23-05-2014, 18:23
Şanzımanlar Japon Aisin firmasına yaptırılıyor. Yıl sonu ilk örnekleri ülkemizde göreceğiz.
İhşallah daha iyi olur Ömer.

gilgin
27-05-2014, 00:40
http://www.ototeknikveri.com/icerik/6939/12-puretech-motor-ve-eat6-otomatik-sanzimanli-peugeot-308in-teknik-ozzellikleri.html

Habere göre sadece düşük güçteki benzin ve 2.0 dizel için planlama yapılıyor. Eğer böyleyse özellikle 508 için herhangi birşey değişmeyeceği izlenimine kapıldım. Keza zaten 2.0 dizellerde ve benzinli serilerde tam otomatik alternatifi sunuluyordu...

Kansu_Genc
27-05-2014, 00:48
edc ve dsg sınıfının en iyisini yapacaklar galiba

Mücahit abim edc ye bişiy diyemem ama DSG sınıfının en berbat sistemi hala üretim bandindaki arabalarda hatalar üstüne hatalar veriyor buna rağmer Türkiye Doğuş grubu WV çekmeye yurdum insanımı kazıklamaya devam ediyor nr yazıkkı :(