PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni 308 Test Videoları

TanerHoca
18-09-2013, 19:29
test ingilizce.
iç kalite, manuel şanzıman ve dış görünüm eleştirilmiş,dizel motor, sürüş ve donanım övülmüş.

http://www.youtube.com/watch?v=T0txX3Xt9Xk#t=134

Cinque
03-10-2013, 14:38
Taner Hocam emeğine sağlık, bence piyasada ki yeni hatchback ler arasında en yakışıklısı olacak...

Ömer Gedik
03-10-2013, 15:16
Bence araç oldukça güzel, bu tarz testlere pek itibar etmiyorum gelsin görelim :)

kvnc35
03-10-2013, 15:18
paylaşım için teşekkürler..

güzel tasarım var ortada ama göz alışması zaman alacak gibi.. hep şu anki 308 ile akıllarda bir karşılaştırma söz konusu olacak sanırm bir süre.

mahmut
03-10-2013, 18:42
camurluk arası cok güzel olmus, peugeot da bir ilk.

Ömer Gedik
03-10-2013, 19:29
camurluk arası cok güzel olmus, peugeot da bir ilk.

Seninde gözün nerede Mahmut abi :gül4:

mahmut
03-10-2013, 21:36
dost başa düşman ayaga bakarmıs:gül8:

turistömer
04-10-2013, 08:01
araç içi arka havalandırmayı iptal mi etmişler?ben göremedim

İlkay
15-03-2014, 17:21
Yeni Peugeot 308 geçirdiği büyük değişim sonrasında 1.6 dizel motor seçeneği ile test konuğu...

http://www.youtube.com/watch?v=AMvdMpdWqlc#t=86

Yasin CCK
17-03-2014, 10:44
Yorumcuyu hiç beğenmedim! Videonun başından beri eften püften şeylere kusur buluyor, fazla ciddiye almadım izlemeye devam ettim fakat Süspansiyon bir golf kadar değil dedi ya o an bitti benim için...

mechanix
17-03-2014, 11:22
Adamda yorumcu değil de kusur bulmaya çalışan denetçi edası var. İyi bir şey söylememek için elinden geleni yaptı. Söylediği iyi şeyler de hep "Selefine göre iyi" şeklinde. Hayret bir şey doğrusu.

Taylan43
17-03-2014, 11:36
Ağzını burnunu kırasım geldi!:kafa

emrexxcv
17-03-2014, 12:04
Bu adam zaten vosvos fanı normal o yüzden adam f-16 kullansa polo daha iyi ivmeleniyo falan der.

Ömer Gedik
17-03-2014, 14:10
Selefine göre, Limitlerini zorladığınızda tabirlerini çok sık duydum. Komik hatalarla ve yanlış verilerle dolu saçma bir test olmuş.

ayı_boğan
17-03-2014, 14:27
Yeni 308 , otomatik fren sistemi (fransızcadan çeviri, sistemin türkçesi başka adlandırılmış olabilir) video

https://www.youtube.com/watch?v=OnmU-H77w3I#t=94

mechanix
17-03-2014, 14:29
Yani Ömer saçma bir test olmuş ama bunu sen, ben ve bu forumdakiler harici bilen yok. Adam youtube'a girip bakacak teste, sonra da tamam bu araba kötü deyip almayacak arabayı. Yanlış bilmiyorsam 308 140 kg. hafifledi. 90 kg. diyor. Saçma sapan konuşmuş.

parkmen
17-03-2014, 14:33
Arkadaş ben ki değil vosvos hiçbir hatchback arabayı sevmem ki yeni 308 bana dahi göz kırptı bu adam neyin kafasını yaşıyor merak ettim.

budsing
17-03-2014, 14:35
Yorumcuyu hiç beğenmedim! Videonun başından beri eften püften şeylere kusur buluyor, fazla ciddiye almadım izlemeye devam ettim fakat Süspansiyon bir golf kadar değil dedi ya o an bitti benim için...

Anti Volkswagen :buldum:nargile

ayı_boğan
17-03-2014, 14:46
Video'dan sonra yorumları da okudum altta ki biri yazmış bunu(308) görünce golf ve dsg daha iyi seçenek gibi bişeyler fazla önemsemediğim için aklımda kalmadı :)

akin
17-03-2014, 17:41
Eren Tekin tam bir bmw fanı ben hiç begenmiyorum yorumlarını araçlar hakkında da çok bilgi sahibi değil bence şansa bi yerlere gelmiş birisi sürekli selefiyle karsilastirmis selefinin test videosu yok sitede test konusunda oto-park.com daha sağlıklı yorumlar yapıyor araçlar hakkında

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taylan43
17-03-2014, 17:57
Aslında ForumPeugeot Olarak, adama bir mail atsak ömer:tehlikeli

Yaptığın testi taktir etmiyoruz ve yanlış bilgi veriyorsun diye..

HamzaHakkı
17-03-2014, 18:01
Adamlar oturmuş nasıl yaparız da bu arabayı yerecek bir adamı arabayı test ettiririz demişler bu adamı bulabilmişler. Selef de selef ne selefmiş arkadaş aracı test mi yapıyorsun önceki nesliyle karşılaştırma mı yapıyorsun.

sessizgece
17-03-2014, 18:46
Yav adam 308 i çekemiyor resmen. :) etrafına o kadar kötülemiş ki, şimdi ne diyeceğini, nasıl konuşacağını ve davranacağını bilememiş. Çarpılmış. Çarpılmış. Peugeot böyle çarpar adamı :)

Mobil cihaz

Cem B
17-03-2014, 18:58
Ben gerekli cevabı yazdım altına :)

Abdullah
17-03-2014, 19:03
Tüm arkadaşların yorumlarına katılıyorum genel kanı ağzını kırmak 👊 bence peugeot türkiye aracı incelemek için verdiği kişilere dikkat etmeli.

Mobil Cihaz

Cem B
17-03-2014, 19:30
bu arada neden bu testin altına herkes yorum yapmıyor.Herkes aracın digerlerine göre farklı iyi bir yanını söylese yorumları okuyanlar testten çok daha fazla bilgi sahibi olurlar :)

hasan80
17-03-2014, 20:21
bu arkadaşı takip eden varsa, arkadaşın arabayla olan ilgisinin limitlerde kafanın kopup kopmaması,esp nin kapanıp kapanamaması çerçevesinde olduğunu bilir ve bunu malesef kötü bir Türkçe'yle yapar.Bir keresinde de vw tiguan'ın herkes tarafından ölü olarak tabir edilen direksiyonu için, tepkileri iyi diyen bir tek bu arkadaşı gördüm.peugeot karşısındaki tutumu ise tamamen önyargı üzerine kurulu ve bu türkiye için genel bir mesele.

Emrah_06
17-03-2014, 20:35
Yorumcu fosfağen dağss ağuto dan mı gelmiş :)

ayı_boğan
17-03-2014, 20:40
Polis görse tipten müebbet yer.

mahmut
17-03-2014, 21:04
allahtan arabayı daga bayıra vurmamıs buna sukur demek lazım:o

jerpelea
17-03-2014, 23:14
golf böyle focus şöyle selefine göre diye diye bitirdi testi :) Aşağıdaki golf 7 test videosunu 3.dkdan sonra izleyin nerdeyse adamın sesi duyulmuyor gürültüden hala yalıtım şöyle süper böyle süper diyip duruyor. Birde yeni 308 videosundaki iç mekandaki konuşmalarına bakın dış ses ne kadar az adamın sesi ne kadar net ve anlaşılır. belki kamerada sıkıntı olabilir ama acayip boğucu bi ses geliyor dışardan.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=D7l2QSPrJDQ#t=179

İlkay
17-03-2014, 23:28
Düzgün olmayan bir asfalt ta ilerliyor arkadaş :) :) :)

İlkay
17-03-2014, 23:41
Murat ÖZTÜRK'ün incelediği yeni Peugeot 308 1.6 dizel motor seçeneği ile test konuğu...

http://www.youtube.com/watch?v=qOOsUdd5fvc

budsing
17-03-2014, 23:47
Bu araç Ömer Beyin Çekim Yaptığı araç değilmi ? :D :D 34 KN 6912

ANKA
18-03-2014, 07:01
Forum Peugeot olarak Ömer test sürüşünü videoya çeksek ve Youtube'a atsak nasıl olur forum Peugeot sayfası oluşturup gerçekten test verileriyle bir test sürüşü videosu yapılabilir. Bence bunu bir düşünelim. Böyle abuk testlere itibar edilme oranı düşer en azından

GLR
18-03-2014, 07:45
Araba alacaksa bir kişi,o arabayı kendisi test etmeden almamalı.Eski 308 de amacı ve fiyat aralığına göre gayet iyi bir arabaydı.Bu arabada aynı şekilde.Ben eski 308 deki ferahlığı neredeyse hiçbir aynı sınıf arabada görmedim.Hatta üst sınıflarda bile.Motor ve kabin gayet sessizdi.Ama kapılardaki tutunma yerleri gıcırdıyordu.Bunun gibi detaylar önyargıyla birleşince, dağ gibi görünüyor insanımıza.307 den sonra tam bir yeni kasa algısını oturtamadı vs.Bu algıyla bakarsak Golf 5 ten beri makyaj yapıyor arabalara.Bu araba tamamen peugeot nun oluşturduğu yeni kimliği ve teknolojiyi barındırıyor.İyi veya kötü seçim bizlere kalmış.Bu fiyatlar ve ülkenin bu durumu insanlarımızı daha çok irdelemeye daha çok araştırmaya teşvik ederse,aynı sınıf araçlar arasında bu şekil uçurum fiyat farkı olmaması gerektiğini idrak edilebilir.

Abdullah
18-03-2014, 12:00
Anka söylediklerini yaptık. ForumPeugeot kullanıcısı ile youtube da hesabımız var 😉 test konusunda da var birkaç düşüncemiz bekleyin derim ben 😉

Mobil Cihaz

budsing
18-03-2014, 13:11
Carviser Türkçe Yeni 308 Test ve Anlatım ( Kıbrıs Lansman )

http://www.youtube.com/watch?v=mlrsE8spROw

Yasin CCK
18-03-2014, 13:16
Hala Golf kadar iyi değil diyorlar yaa :kafa :bam3 :dayak

mechanix
18-03-2014, 13:33
Arkadaşlar Carviser'ın testi daha da berbat. Ben dayanamadım info@carviser.com'a mail attım. Bence artık bir aksiyon alalım. Yazdıklarım da şu şekilde;

"Merhabalar,

Yeni 308 ile alakalı olarak yayınlamış olduğunuz videoyu izlediğimde gerçekten hayretler içerisinde kaldım. Bu kadar subjektif yorum yapıp da bunu sanki insanları bilgilendirme amaçlı objektif bir yorummuş gibi kayda alıp yayınlamanız oldukça manidar.

1-) Bagaj hacminin çok iyi olduğunu yarım ağızla söylerken hemen bunun yarattığı dezavantaja geçerek arka kısmın dar olduğundan bahsedilmiş. İlk kasa 308, 430 lt. bagaj hacmine sahip aynı zamanda 5 cm yüksek MPV tarzı tasarımıyla oldukça geniş bir araçtı. O zaman neden yeni 308'den bahsederken ondan her yönüyle daha iyi diyorsunuz?

2-) Malzeme kalitesinden bahsetmişsiniz. Aracın her yerinin yumuşak plastikle kaplanması mı lazım? Jetta denen araba çılgınlar gibi sattı ama arabanın her yeri takır tukur plastik. Yine VW grubunun Seat denen arabalarının plastik kalitesinin ne olduğu ortada. Focus'un iç mekanı yeni 308'den daha mı iyi? İçine bindiğinizde mavi ışıklı oyuncak arabaya binmiş hissi uyandırıyor.

3-) Aracın Golf ve Focusa göre artısı yokmuş. Allah aşkına böyle yorum mu olur? Aynı segmentte oldukça iyi satış grafiği yakalayan Astra ve i30'un ne artıları vardı da bu kadar sattı? Motor mu iyiydi? Fiyat mı ucuzdu? Yoksa alanlar aracı öyle ya da böyle beğenmiş miydi? Siz arabanın özelliklerini söyleyin bırakın tercihi insanlar yapsın.

Popülist yaklaşımlarla çoğunluğun duymak istediğini söyleyerek insanları yanlış yönlendirmeyin, yeter artık. Geçen sene Golf'ün aldığı ödülü bu sene 308 aldı, hala daha neyi tartışıyorsunuz onu anlamadım."

Yasin CCK
18-03-2014, 13:39
Helal olsun :alkis gözlerinden öpüyorum :)

budsing
18-03-2014, 14:23
Şu ana Kadarki En güzel Test Videosu :havali:p:kalp Yasin Abi Selamlar :D

http://www.youtube.com/watch?v=eB4Wq2yI2M8

Yasin CCK
18-03-2014, 14:28
Montaj bu :cilgin Bunda da çok taraflı eleştirmişler yahu :fiuw

budsing
18-03-2014, 14:31
Montaj bu :cilgin Bunda da çok taraflı eleştirmişler yahu :fiuw

:D :D :D :dans4:o

jerpelea
18-03-2014, 16:45
mechanix (http://www.forumpeugeot.com/member.php?637-mechanix) helal olsun hocam çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık
:havali

mechanix
18-03-2014, 17:00
mechanix (http://www.forumpeugeot.com/member.php?637-mechanix) helal olsun hocam çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık
:havali

Sağol kardeşim. Madem bunlar Peugeot'ya sallamaktan bıkmıyor, ben de her ortamda bunlara saldıracağım. Sırada Eren Tekin var. Ona da bir şeyler hazırlıyorum.

budsing
19-03-2014, 00:24
Buyrun Size Halk İçinden Video Test ve Karşılaştırma . :D 3 Arkadaş Yeni Peugeot 308 ' i test etmek için Showroom ' a gidiyor . Giderken Kullandıkları Araç VW GOLF 7 TDI 5 İleri ile gidiyorlar . Videoda adamlar anlatıyor halk dilinden halk içinden Yeni 308 ' in o bilindik ALMAN HARİKASI GOLF 7 ile Kıyaslaması .... :D Aracı test ettikten sonra aynı yolda Golf ' ü deniyorlar ..

https://www.youtube.com/watch?v=CH0Yog_PxNI

ANKA
19-03-2014, 01:12
Biz de gidip golf test edelim nete koyalım "bi 308 gibi değil" deriz :) Yakın zamanda havalar düzelirse ben de bir test sürüşü planlıyorum. Yasin'in Mersin'de dolandığı gibi dolandırmazlar Ankara'da şurdan sağa şurdan sola hop bitti test :)

mechanix
20-03-2014, 10:15
Arkadaşlar selamlar,

Carviser Fahir Talib'den daha önce yazmış olduğum yazıya (önceki mesajlarda var) yanıt geldi. Ben de kendisine bir yanıt yazdım. Tekrar cevap verir mi bilemem. Yanlış gördüğüm noktalarla ilgili şikayetlerimi yazdığım için içim rahat. Bu Peugeot olduğu için değil, hangi markaya haksızlık yapılırsa da yazarım. Ancak, bu markaya ilgim fazla olduğu için bu dikkatimi çekti. Bu işlerin tarafsız yapılmadığına olan inancım 1 kat daha arttı. En sonunda kendim video çekip koyacağım. :) Sizin de görüşlerinizi merak ediyorum. Bu arada aynı arkadaşın Skoda yeti değerlendirmesini izlemenizi rica ediyorum.

"Ali Bey merhaba,
Öncelikle izlenimlerimi dikkate alıp, değerli vaktinizi ayırıp böyle bir mail attığınız için çok teşekkür ederim. Fakat şunu bilmenizi isterim ki hazırladığım videoların temelinde net bilgiler ve tabii ki subjektif yorumlar var. Zaten subjektif yorum olmazsa ne Fahir Talib olur ne de Carviser… :)
Bu subjektif yorumları yaparken de 10 yıllık otomobil gazeteceliği geçmişe dayandırarak yaptığımı bilmenizi isterim. Mesleki geçmişimde hiçbir zaman hiçbir markayı yerme veya göklere çıkarma gibi çabam olmadı, olmayacak da…
Eleştirilerinize gelecek olursam;

1-) Eskisinden her yönüyle daha iyi dememişim, hemen hemen her yönüyle daha iyi demişim. Yani eksiklerinin de olduğunu ima etmişim. Bunlardan birinin iç mekanının eskisine göre daha dar olması şeklinde düşünebilirsiniz… :)

2-) Tabii ki iç mekanın tamamen yumuşak plastik malzemeyle kaplı olmasını kompakt sınıftan zaten beklemiyoruz. Ama fırsatınız olursa bir Peugeot bayisine uğrayıp 308'de parmağımla tık tık yaptığım yere bir göz atmasını önerebilirim, inanın demek istediğimi çok daha iyi bir şekilde anlarsınız. Bu arada bakın ne güzel ifade etmişsiniz; Seat denen araba veya Focus içine binince oyuncak arabaya binmiş gibi hissediyorsunuz diye... :) İşte bunlar da sizin subjektif yorumlarınız.

3-) İfademde 'öne çıkabileceği bariz bir özelliği yok' diyorum. Tabii ki artıları var, belirttiğiniz gibi yılın otomobili bile seçildi. Ama Golf'ün referans teşkil edebilecek konfor ve sessizliği veya Focus'un yol tutuş ve sürüş dinamikleri gibi sahip olduğunumda 308'in bana yaşatacağı çok özel bir ekstrası yok ne yazık ki.

Sonuç olarak tekrar belirtmek isterim ki hazırladığım sürüş izlenimi videolarında birilerinin duymak istediklerini söylemiyorum kesinlikle. Lütfen burada birbirimizi anlayalım. Emin olun birilerinin duymak istediklerini söylecek olsaydım her otomobili 'aman şöyle iyi aman böyle güzel' diye yerlere göklere çıkartırdım. Sonuçta test otomobillerini aldığım ve reklam-gelir kapısı olan otomobil firmalarını mutlu etmeyi tercih edebilirdim. Ama emin olun o zaman beni kaale bile almazdınız…

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.
İyi geceler,
Fahir"

"Fahir bey,

Ben de mailimi dikkate alarak detaylı olarak yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Zaten subjektif yorumlar yaptığınızı kabul etmişsiniz. (Gülücük) Ayrıca hiçbir markayı yermeden ve göklere çıkarmadan subjektif yorum yaparak Fahir Talib olduğunuzu yazmışsınız. Bu da kendi görüşünüz saygı duyuyorum. Yanıtlarınıza gelince;

1-) Fahir bey, 10 senelik gazetecilik geçmişiniz olduğu için kelimelerle aranızın iyi olduğu anlaşılıyor. (Gülücük) Ancak bu durum, yapmış olduğunuz yorumun tutarsızlığını değiştirmiyor. Bagaj hacmi ile iç mekan genişliğinden bahsederken ve hele ki konu 308 iken aracın bu konuda ün yapmış selefinden bahsetmiyorsanız ben bu işte iyi niyet göremem kusura bakmayın.

2-) Fahir bey, ben yeni 308 ve birçok rakibini detaylı olarak inceledim, ancak iç mekan kalitesi olarak sizin vurgu yapmanızı gerektirecek kadar bir fark göremedim. Zaten Skoda Yeti testinde kendi yorumlarınız da bunu destekliyor. Bu sefer aynen alıyorum " Volkswagen'den alışık olduğumuz malzeme kalitesine sahip. Üst taraflarda yumuşak plastik malzeme var. Alt taraflarda ve kapı içlerinde ise biraz daha sert plastik malzeme kullanılmış. Ama bence kabul edilebilir, çünkü genel anlamda baktığınız zaman kabin göze hoş gözüküyor." Demek ki Volkswagen olunca malzeme kalitesi çok önemli değil, sizin gözünüze hoş görünmesi yeterli. Ama doğru ya siz subjektif yorum yaparak buralara geldiniz, pardon. Burada benim subjektif yorumlarımın da ilginizi çekmesi hoşuma gitti. Demek ki subjektif yorumlar insanların dikkatini çekiyor, belki de rahatsız ediyor. Ama şunu unutmayın ben burada sizinle özel mailimden yazışıyorum, video çekip binlerce insanın ulaşabileceği platformlara koymuyorum.

3-) Bir aracın size yaşatacağı ekstrası olmamasını eksi bir özellik olarak söylüyorsanız, zaten buna diyecek bir lafım yok.

"Hazırladığım videolarda birilerinin duymak istediğini söylemiyorum" derken samimi olduğunuza inanmak isterdim, ama bence bilinen çoğunluğun duymak istediklerini söylüyorsunuz. Bundan sonra da videolarınızı dikkatle takip edeceğim.

Saygılar

budsing
20-03-2014, 10:23
Mechanix benim aklıma gelmeyeni sen süper titizlik ve dürüstlükle yapmışsın sana helal olsun tebrik ederim . Hiç çekinme kardeşim forum peugeot arkanda ..

iPhone 'den Tapatalk aracılığıyla

Yasin CCK
20-03-2014, 10:23
Ooo ince görmüşsün Yeti'yi :alkis2

Fahir bey :kac

mechanix
20-03-2014, 10:46
Budsing sağol dostum, desteğinizi esirgemeyin.

Yasin görüyorsun işte "Peugeot olunca kötü malzeme, VW olunca alıştığımız kalite." Slogan gibi oldu :)
Bu arada iyi yakalamışım değil mi? Kaçmaz....

budsing
20-03-2014, 11:48
Fahir Talib ' in Anlatımıyla ''Yeni 308 En büyük rakipleri Golf ve Focus kadar iyi değil , kullanılan malzemelerin kalitesi ortada bir Golf Kadar iyi malzeme kullanılmamış '' .. Herşey ortada ....

http://i.hizliresim.com/KZmZqG.jpg

akin
20-03-2014, 12:45
Ya 75 binlik araçta arkada hala torsiyon kullanıyor vw hala neyi savunuyorlar anlamıyorum ben 3 kuruşluk bağımsız süspansiyon u koymaktan acizler

budsing
20-03-2014, 19:58
Ya 75 binlik araçta arkada hala torsiyon kullanıyor vw hala neyi savunuyorlar anlamıyorum ben 3 kuruşluk bağımsız süspansiyon u koymaktan acizler

Türk Milletine anlatamazsın bunu işte . Ama dışardan bak Volkswagen Çok Para olsa bile alınacak en iyi otomobil gözüyle bakılıyor . Niye'' pahalı çünkü sağlam , kaliteli araba yapıyorlar . Araba içeri ses almıyor , çukura düştüğün zaman tokluk hissi veriyor '' algısı çok fazlar bizim ülkemizde . Volkswagen Golf 7 115-120 km/h ' dan sonra aynalardan beri ses gelmeye başlıyor , şimdi soruyorum burdan halkımıza ses hani almıyordu . Hani kalite hani his ? Yeni 308 ' de 115-120 ' den sonra rüzgar sesi geliyor ama biz Peugeot ' cular iddaa etmiyoruz aracımız böyle aracımız şöyle . Neyse onu konuşuyoruz . Ama Volkswagen .... :kafa:kafa

http://i.hizliresim.com/KlmPWg.jpg

budsing
26-03-2014, 20:39
NTV ' nin Efsane Araba Programı '' SAFFETİN GARAJI ' nın Konuğu Yeni 308 :D :D

http://video.ntvmsnbc.com/saffetin-garaji-26-ocak-2014.html

horus
26-03-2014, 21:04
Merhaba çocukluğumdan iki araba kaldı aklımda sürekli iteleyerek çalıştırdığımız. biri skoda target diğeri ise voswagen passat. hala iki marka ile ilgili kalite algım değişmedi. beş para etmez :D

budsing
01-04-2014, 20:42
ATV/AHABER OTORİTE Adlı Otomobil Kuşağının Konuğu Yeni 308 ..

http://www.youtube.com/watch?v=TCSqAOlyJsg

Yasin CCK
01-04-2014, 21:53
Adam ne güzel fosfagen diyor :gül4: Her yerde karşıma çıkıyor bu fosfagen :cilgin

Çok iyi bir test değil ama bu yine diğer testlerden bir tık önde.. En azından teknik bilgilerle konuşuyor adam.

budsing
02-04-2014, 17:32
Adam ne güzel fosfagen diyor :gül4: Her yerde karşıma çıkıyor bu fosfagen :cilgin

Çok iyi bir test değil ama bu yine diğer testlerden bir tık önde.. En azından teknik bilgilerle konuşuyor adam.

Buda fosfagen ' ci :Gül7::gül9:

mechanix
03-12-2014, 14:02
Dün akşam internette gördüm. Carviser Fahir Talib, Yeni Peugeot 308 1.2 Puretech 130 HP EAT6 test sürüşü videosu eklemiş. İlginç bir şekilde bu sefer olumsuz ifadeler kullanmamış. Madem çok tutarlı, ilk denemesinde 308 için söylemiş olduklarını bunda da tekrarlamasını beklerdim.

akin
03-12-2014, 15:06
Otopark.com da 308 ehdi testi yayınlandı objektif bir sekilde anlatmışlar aracı

Sent from my iPhone using Tapatalk

jerpelea
03-12-2014, 16:33
Aynen güzel, objektif ve eğlenceli bi tanıtım olmuş özellikle ilk baştaki hesap makinası olayı bomba :D

http://www.youtube.com/watch?v=Ha5RCuwzP3c&list=UUGoi3UGQQUd5sEndnoDmC6Q

tazcan
05-12-2014, 13:18
Inşallah 1.2 nin testinin de videosunu görürüz

tsinanb
05-12-2014, 16:37
Inşallah 1.2 nin testinin de videosunu görürüz
http://youtu.be/ouZkjbU-wTk

1.2 testi videosu yapıldı bile :)

uurgzl
05-12-2014, 18:09
[QUOTE=tsinanb;188765]http://youtu.be/ouZkjbU-wTk

1.2 testi videosu yapıldı bile :)[/QUOTE

testi yapanın ezbere konuştuğu çok belli ve hareketleriyle oldukça yapmacık duruyor. carviser benim için kıstas değildir.308 i övse yada yerse bu görüşüm değişmez. bence dikkate alınmamalı. otopark.com forever...

mechanix
05-12-2014, 20:11
Ben zaten bu adamı hiç anlamadım. İlk manuel vitesli dizel testinde iç mekanda alt kısımlar sert plastik diye arabayı eleştirmişti. Şimdi ise iç mekan premium modelleri aratmıyor diyor. Tam bir tutarsızlık abidesi.

Otopark ise oldukça objektif bir değerlendirme yapmış bence. Yalnız web sayfasında üyelerin yorumları okursanız; çoğu otopark'ı 308 ile alakalı yanlı yorum yaptığı gerekçesiyle eleştirmiş. Yani Peugeot ile ilgili olumlu bir şey söylemek bile suç olmuş bu ülkede, gerçekten çok ilginç.

Ömer Gedik
05-12-2014, 21:31
Fahir Talib tam bir Vw fanı edasında yorum yapar. Zaten reelde de VW fanıdır kendisi :) Bizzat sohbet etmiştim.

Yaptığı ağır eleştiriler çoğu zaman maksadını aşıyor. Kıbrısta yaptığı çekim ve yakın zamandaki 208 ETG5 testini izlediğimde oldukça şaşırmıştım.

mechanix
05-12-2014, 23:27
Ömer 208 ETG5 testini görmemiştim. Sen söyleyince izledim. Adam resmen 208'i yerin dibine sokmuş.

ayzinim
05-12-2014, 23:51
VW bunlara sus payı mı veriyor yoksa el altından besliyor mu anlayamadım. Bizde adam yerine koyup izliyoruz.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akin
06-12-2014, 00:16
Bu testlerde benim en guvendigim site otopark.com gercekten bu isi sevdikleri ve türkiyedeki otomobil algısını geliştirmek için yapıyorlar zaten böyle olduğu icin test aracı bulmakta zorlanıyordu türkiyede testler maalesef böyle aracı kötü anlattıgınız zaman size test aracı vermiyorlar

uurgzl
06-12-2014, 04:43
otopark.com da aracı test eden kişinin sitedeki negatif yorumlara dayanamayarak verdiği cevabı aynen kopyalıyorum : '' Merhaba;
Değişen hiçbirşey yok eski neyse şimdide o. Aracın eksikleri belli , belli olupta söylemessek ayrı o zaman bunu dile getirebilirsiniz. Söylemediğimiz yada söylemeye çekindiğimiz bir nokta ile karşılaştıysanız lütfen söyleyin. Bence insanlar ön yargılarını kıramıyor sizde dahil. Bir Peugeot’nun iyi olmasını, olabilmesini kabul edemiyorsunuz hatta abartayım olmasın istiyorsunuz http://www.otopark.com/wp-includes/images/smilies/icon_biggrin.gif
uzun lafın kısası hiçbir şekilde bir kaygımız yok ve yolumuza devam ediyoruz. Sizler bizi takip ettikçe araba temin etme sıkıntımız zaten olmayacak… Sevgiler.

bu cevap bence Türkiyedeki peugeot algısına bir örnek

jerpelea
12-12-2014, 03:13
otopark.com da aracı test eden kişinin sitedeki negatif yorumlara dayanamayarak verdiği cevabı aynen kopyalıyorum : '' Merhaba;
Değişen hiçbirşey yok eski neyse şimdide o. Aracın eksikleri belli , belli olupta söylemessek ayrı o zaman bunu dile getirebilirsiniz. Söylemediğimiz yada söylemeye çekindiğimiz bir nokta ile karşılaştıysanız lütfen söyleyin. Bence insanlar ön yargılarını kıramıyor sizde dahil. Bir Peugeot’nun iyi olmasını, olabilmesini kabul edemiyorsunuz hatta abartayım olmasın istiyorsunuz http://www.otopark.com/wp-includes/images/smilies/icon_biggrin.gif
uzun lafın kısası hiçbir şekilde bir kaygımız yok ve yolumuza devam ediyoruz. Sizler bizi takip ettikçe araba temin etme sıkıntımız zaten olmayacak… Sevgiler.

bu cevap bence Türkiyedeki peugeot algısına bir örnek

Bende tam bunu kopyalayacaktım :) Ne güzel söylemiş Sinan Koç ; "Bir Peugeot’nun iyi olmasını, olabilmesini kabul edemiyorsunuz hatta abartayım olmasın istiyorsunuz http://www.otopark.com/wp-includes/images/smilies/icon_biggrin.gif"
Zaten polisin karpuz seçer gibi arabaya vurup test etmesi, gaç basıyo bu demesi birde teybi nasıl ? hıı markasızmış demesi araba algımızı az çok ortaya koyuyor :)

asi
12-12-2014, 12:26
vw kullananlarda değişik bir hava var.ben arabamı ilk aldığım zamanlarda, bir problemi vardı, o zamanlar vw si olan bir abimiz yardımcı olmuştu bana. ve tek dediği şey şuydu; bu arabayı hemen elden çıkar vw almaya bak demişti. ama tavırda bir küçümseme var. belki daha iyidir o kadarını bilemiyorum. ama, yani onların bindiği araba, bizimki başka birşey sanki.

tazcan
07-01-2015, 09:02
http://www.youtube.com/watch?v=yFnlqb8yYBg
testi izleyin yeni 308 objektif ve doğru yansız şekilde anlatmış

tazcan
30-01-2015, 18:18
https://www.youtube.com/watch?v=qJzm2lJPnY8

tsinanb
20-10-2015, 16:38
Aslanın bugün kısa bir bakış videosunu çektim izleyip paylaşırsanız sevinirim :)

2015 Peugeot 308 Allure 1.6 BlueHDI First look

https://youtu.be/DihMc50CBsQ

CaglarB
20-10-2015, 16:52
geçende biri yeni 308 için A3'e benzetmişler dedi. baktım baktım benzetemedim....
gerçi benim gözler bozuk ondan mı acaba :o

tsinanb
20-10-2015, 18:54
geçende biri yeni 308 için A3'e benzetmişler dedi. baktım baktım benzetemedim....
gerçi benim gözler bozuk ondan mı acaba :o
Ben de bir videoda görüş açısı çok kötü, ön panel çok yüksek ve yol tutuşu kötü diyen birini gördüm :) 3 aydır kullanıyorum bu aracı daha ESP nin devreye girdiğini görmedim araba yola yapışıyor :) acaba sıkıntı nerde? 😄

tebukan
20-10-2015, 20:33
İçi toroslara benzemiş 😂

CaglarB
21-10-2015, 08:24
1.6 tdı 2015 golf'un Erciyes yokuşunda, 2.0 hdi 406 110 hp (2000model)'nin tozuna yetişemediğine şahit olduğum için pek önemsemiyorum. vw tamam kaliteli olabilir, peugeot motor olarak asla ve asla, konfor olarakta vw'nin çok ardına atılabilecek bir araç değil.
dacia ile kıyaslayan var ya :) gülüyorum artık

tsinanb
06-02-2016, 23:30
Otopark.com'un videosunu uzun zamandır bekliyordum geldi video. Henüz izlemedim size iyi seyirler :)

https://youtu.be/_qw51xgFD48

Cem B
07-02-2016, 00:32
sonuna kadar zevkle izledim. :) gerçekten de olanı biteni anlatmış arkadas. 28. dakika da söylediklerini ben aracımı bir yıl öncr alırken yazmıştım buraya.bakınız benim konuma :) bu araba eglendiriyor olay biryerden biryere gitmek değil.zevkle gitmek :) teşekkürler otopark a .

akin
13-02-2016, 21:03
Panpalarla pov videosu da guzel tavsiye ederim