PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arka difuzor hkk

anakin
18-09-2013, 10:42
Merhaba arkadaşlar dun 308 imi aldım. Hemen difuzor takmak istedim ama bu islem icinarka tamponun komple degismesi lazim mis galiba. Bu da bana cok pahaliya mal olur herhalde degil mi? Baska cozum yolu var mi? Ayrica difuzor tek cesit mi?

reisG
18-09-2013, 11:36
308lerde kullanılan eskiden premium serilerinde ops. olarak alınabilen; makyaj sonrasında ise std. olan difüzörlü tamponu takmak için tüm tampon değişecek. servisten almak maliyetli oluyor. Bu yüzden ben dahil pekçoğumuzun yaptığı gibi çıkma bulmak daha iyi oluyor. temiz durumda olan bir tamponu alıp gerekli bakımını yaptırmak ve gerekiyorsa boyatmak lazım. ben çıkma tamponu forumdan bir arkadaşımızdan almış gerekli bakım sonrası monte ettirmiştim. yaklaşık 400 TL . ye mal olmuştu. Çıkma Difüzörlü tamponların hemen hepsinde orjinal park sensörü deliklerine de rastlayacaksın. Ve park sensörü taktırmakta gerekecek. Eğer bunlarla uğraşmam parasını verir servisten alırım dersen. güncel difüzörlü tamponlar iki çeşit bir tanesinde difüzör kısmında krom şeritler var. diğerinde yok. buna karar vermen lazım ayrıca sensör delikli veya sensör deliksiz sipariş açılmasına da karar vereceksin. Almışken mutlaka krom şeritli ve sensör delikli olsun derim ben.

anakin
18-09-2013, 12:40
Yani difuzor tamponumuza ayri olarak monte edilemiyor o zaman.
Ben simdilik bunu dusunmeyip guzel bi 16 lik jant alsam daha iyi olur kanaatindeyim.ayrica
308 cc modelinin 16 lik replica jantlari nasil durur? Deneyen var mi bu sitede

reisG
18-09-2013, 15:05
Alaşım jant almayı düşünüyorsanız aracınız comfort paket ve en baz hali olsa gerek onlarda 15 inch kapak vardı.
Yazdığınız jant 18 inchtir ve adı Lincancabur'dur. 308 in en şık jantlarının tepe noktasıdır. replica ve 16 inchlik lincancaburlar var. ancak hiç güzel durmuyor.

anakin
18-09-2013, 15:41
Yok aslinda benim aracim comfort pack ve alimunyum alasimli jant var.lincancabur jantlar cok harika görünüyor. Lastiklar yepyeni 18 lik alamam bu yüzden. Neyse caresine bakarim bir sekilde. Arastirmaya devam edeyim ben

uxll
18-09-2013, 23:04
bu çıkma difizörlü tamponu herkez buluyor bi ben bulamadım ne iştir anlamadım :) serviste difizötlü tampon 950 tl komple ağır geliyor :P

Ömer Gedik
19-09-2013, 08:49
anakin

Tampon standar ise denildiği gibi komple değişmesi gerekir. Çıkmacılara sorman lazım.

Jant için lastik değiştirmek istemiyorsan Premium jantları takabilirsin. Ben görüntülerini seviyorum. Ama değer mi? Ayrı mesele...

uxll çıkmacıları takip etmen lazım. Temiz düzgün bulmakta zor.

reisG
19-09-2013, 08:58
Ömer çok haklısın , temiz gibi görünenlerin bile belli noktaların da mutlaka esneklik çatlak vb. sıkıntılar oluyor. benim aldığım çok çok iyi durumda ve orjinal babylone renkti ancak onda bile bazı esneklik problemleri çıktı. Yani çıkmayı alınca mutlaka tanıdık ve işini titiz yapan bir kaportacı da bakımını yaptırıp öyle takmak lazım.

Furkann
19-09-2013, 09:44
Tampon düşünürseniz difüzörsüz olarak var elimde. Tabiki ufak kozmetik hataları var. Jant olarak da 16 düşünüyorsanız Premium jantları güzel olur :)

uxll
30-09-2013, 09:59
talibim. özelden mjs attım