PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El Freni Körüğü

bodrum7
09-09-2013, 17:45
Arkadaşlar daha önce ön göğüslüğü garantiden değiştirdiğimi söylemiştim. Ön göğüslük değişirken el freninin oralarıda sökülüyormuş. Bugün yeni farkettim el freni körüğünün en üstteki lastikli kısmı, el freninin sapının hemen altında bitmesi gerek ama benim o lastikli kısmı aşağı doğru kayıyor yani kalın kısmın altında sanki onu tutacak bir parça eksik gibi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Elinizle körüğün en yukarısını yoklar mısınız körüğün bitim noktasında halka gibi bir parça var mı? Benim parçayı göğüslük sökümü sırasında düşürmüş olabilirler gibi geliyor çünkü.

reisG
10-09-2013, 13:31
Serviste her türlü abukluğu yapabilirler bence servise gidip adamlara bir araba fırça çekip tüm herşeyi kontrol edin ve öyle teslim edin demek lazım.

bodrum7
10-09-2013, 18:07
Doğru söylüyorsun Reis servis yakın olsa hemen gdeceğim ama en erken haftasonu gidebilirim. Yaktığım benzinde cabası. Neyse servise gidip durumu göstereceğiz artık.

Can ÖNEL
10-09-2013, 18:16
Az önce baktım tam el freni tutamağının L şeklindeli deri kısmın başladığı yerde deri bir yüzükle kola bağlanmış. Plastik halkanın 2/3'ü deri içinde 1/3'ü deri dışında sapa bağlı ve dönebilir özellikle. Anlatım biraz tuhaf oldu ama orada deriyi kola bağlayan bir yüzük var.

bodrum7
11-09-2013, 14:09
Can işte doğru söylüyorsun dostum o yüzük bende yok o yüzden körük demiri tutamıyor. Haftasonu bir aksilik olmazsa aracı götüreceğim umarım ellerinde o yüzükten vardır.

powerb
11-09-2013, 14:30
O körüğü tutan parça çok ince oluyor zaten eski aracımda körüğü silerken tırnaklarını kırmıştım o parçanın :) 10 liraydı ama 1 hafta parça bekliyorduk o zaman.

bodrum7
11-09-2013, 19:52
Powerb umarim o parca elerinde vardir. Servis oturdugum yere cok uzak telefonda dedigim parcayida anlamadilar 10 tl lik parca icin 30 lira benzin yakacagim.

bodrum7
15-09-2013, 08:20
Arkadaşlar dün aracımı servise götürdüm durumu anlattım, usta baktı o tutan parça körüğün aşağısına kaymış, onlarda büyük ihtimalle takmadan geçiştirmişler. Parçayı körüğün altından çıkarıp yerine yerleştirdiler ve sorunum çözüldü.

Can ÖNEL
15-09-2013, 11:42
Geçmiş olsun. Parçanın kaybolmaması sevindirici.

bodrum7
15-09-2013, 16:23
Can teşekkür ederim evet parçanın kaybolmaması çok iyi oldu.