PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camda kaputta tavanda kuş pisliği yüzünden lekeler ve vernik atması çözüm?

uxll
05-09-2013, 19:17
Arkadaşlar aracım kaputunda vernik attı kuş pisliği yüzünden boyatman lazım dedıler. Yanlız camdaki nasıl çıkar ön camda sinirimi bozuyor. Sirke Sonax genel temizlik spreyi ağır leke çıkartıcı denedim çıkmıyor. Ne yapabilirim?

Ömer Gedik
05-09-2013, 22:22
Cam için Ağır Pasta veya Cam pastası ile temizlik yapılır ancak boyada yanma veya vernik atması var ise yapacak birşey kalmamış demektir.

mechanix
06-09-2013, 07:51
Benim arabada da var. İnsanı çileden çıkaran bir durum.
Hiç çözüm yok mu Ömer?

Ömer Gedik
06-09-2013, 08:20
Boya yanma veya vernik atması var ise yapacak birşey yok maalesef.

reisG
06-09-2013, 08:21
Cam'daki çıkarmak için ben bir keresinde kızılay sodası denemiştim sonuç olumlu olmuştu. (çok ciddiyim.)önce kaynar su ile yumuşatmış sonra bir şişe sodayı boca etmiştim.
Kaorserde saç kısımda vernil atmış ise onun dönüşü ne yazık ki yok. üzerinde lokal onarım yapmak lazım. bence değmez hafif pasta cila yapıp üzerien koruyucu şeffaf bir koruyucu oje tarzı bir şey sürmek lazım (-ki atan vernik çevreye daha fazlşa boy vermesin)

uxll
06-09-2013, 11:17
dediğiniz gibi kaportadakine yapacak bişi yok film kaplatacam aracın renginde siyah... Camdaki gözümün önünde sinir bozuyor. kime göstersem ilk daha gördüm camda izmi kalırmış diyip canımı sıkıyor. :) şimiye kadar önerilenler : toz cifle silme , sirke , soda , oto pastası , aspirin temizlik ürünü , alkollu temizleyiciler , autoglym cam cilası ve türevleri v.s. Sizin bir öneriniz var mı? arasından alıp yapayım deneme yanılma yapacaz yoksa :)