PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park yardim sistemi acma kapam

bodrum7
28-08-2013, 20:38
Arkadaslar on konsolumdaki hafif kabarcik dolayisiyla bugun servisten garantiden konsol degisimi yaptilar. Simdi bir sey sormak istiyorum park yardim sistemi veya esp yi devre disina birakip tekrar devreye aldigimizda yol bilgisayarinda park yardim sistemi devre disi veya etkin diye bir yazi cikiyormuydu bende hatirlayamiyorum kullanim kitapciginda sadece dugmedeki isiklar.yanip soner diyor bende daha onceden yol bilgisayarinda yazip yazmadigini hatirlayamiyorum. Birde araci teslim aldiktan sonra yolda giderken bir anlik park yardim sistemiz.arizasi gibi bir uyari verdi ve gecti bir daha vermedi neden olmus.olabilir on goguslukle.ilgisi varmidir. Biraz uzun oldu ama yardim ederseniz cok sevinirim.

Can ÖNEL
28-08-2013, 21:35
Sanki ESP'de yazıyordu. Ben yarın bakarım. Daha erken bakanlar olursa yazarlar.

reisG
28-08-2013, 23:01
bence yarın servisi bir ara... konsolu değiştirirken bazı söküm takıp sıralarını yanlış yapmış ve belki de soketleri yerlerine takmamış veya yanlış takmış olabilirler. ESP de bende yazar diye hatırlıyorum.

bodrum7
28-08-2013, 23:12
Arkadaslar yarin bi bakiverin, kullanim ktapciginda sadece dugmedeki isik yanar yaziyor. Bakip bana haber verirseniz cok sevinirim.

GOXIN
29-08-2013, 07:26
Esp için konuşayım, park sensörü açma kapama yok çünkü bende. Uyarısına bakmadım ama düğmeye bastığınızda gösterge panelindeki ESP logosu yanmaya başlıyor, düğmedeki ışıkta sönüyor.

bodrum7
29-08-2013, 07:29
Evet dostum düğmeye bastığımda gösterge panelindeki ESP logosu yanıyor, onun haricinde yol bilgisayarında bir bildirim çıkmıyor değilmi?

bodrum7
29-08-2013, 13:19
Arkadaşlar bakabilen oldumu acaba?

GOXIN
30-08-2013, 01:15
Ben baktim esp kapatildiginda dugmede ve gosterge panelinde ışık yanıyor, bilgi ekranında herhangi bir uyarı çıkmıyor.

bodrum7
30-08-2013, 06:52
Cok tesekkur ederim dostum birde park sensoru olan arkasaslar park sensoru icin bakabilirse cok sevinirim.

e_uludag
30-08-2013, 09:42
Konsolu nasıl değiştirdiler? sizinki iyi cesaret, epey riskli bir iş bence..

Gökay
30-08-2013, 12:45
ESP OFF yazıp kayan arac işareti çıkıyordu sanki yaa..
Az sonra emin olarak yazarım.

bodrum7
30-08-2013, 13:30
207 den agzim yandigi icin garanti bitmeden 3 tan kabarcik yuzuneen degistirdim. Esp kayan arac isareti gostergede.cikiyor ama yol bilgisayari bolumunde birsey yazmiyor. Birde park sensorlerini kapatip acinca herhangi bir uyari cikiyormuydu yol bilgisayarinda onu hatirlayamiyorum.

Can ÖNEL
30-08-2013, 15:48
Az önce baktım. ESP tuşuna basınca direksiyon altındaki LCD ekranda ESP off çıkıyor ve kayan araba resmi var. Park sensörlerini kapatınca herhangi bir yazı çıkmıyor.

converse10
30-08-2013, 15:59
Allah bundan sonra ağzınıın tadını bozmasın fazla kurcalamaya gerek yok bemce daha fazla huylanırsınız yaptırdığınız servise durumu onlarla paylaşın yardım edecekler ve aracı makinaya bağlayıp kontrollerini yapacaklardır.Aksi durum çıksa bile ki, sanıyorum.Aracınız ikaz verecektir.

bodrum7
30-08-2013, 16:18
Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize Can dostum bendede seninki gibi ozaman bir sorun yok. Benim sanki bilgi mesajı çıkıyor gibi aklımda kalmış ondan huylandım. Herkese tekrar teşekkür ederim. Converse amin dostum, şu anda bir sorunum yok çok şükür.