PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lamba Hatası

nalgene
26-08-2013, 12:25
Merhaba arkadaşlar;

Arabayı çalıştırdığım zaman ekranda ' left hand brake light bulb faulty ' uyarısı beliriyor. Ampülleri kontrol ettim hepsi yanıyor. Acaba frene bastığımda sol fren lambasında mı hata var? Varsa bilen yada bu sorunu yaşamış bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

Selamlar...

Ömer Gedik
27-08-2013, 16:17
Aracının tesisatına besleme yapılması gerekiyor. Stopu sökün hem sokete hem de stopun yuvasını inceleyin.

nalgene
02-09-2013, 17:18
Ömer Bey, arka stop lambası yanmış. Değiştirdik :)) bu kadar uzun bir hata verince başka birşey oldu zannettim.. Rear stop lamp faulty desene...

Can ÖNEL
02-09-2013, 18:16
Ömer Bey, arka stop lambası yanmış. Değiştirdik :)) bu kadar uzun bir hata verince başka birşey oldu zannettim.. Rear stop lamp faulty desene...

Geçmiş olsun, eğer patlak lamba soldaysa yazının önemi orda ortaya çıkıyor.

nalgene
03-09-2013, 10:41
Hand brake demesi işi karıştırdı. el frenini çekince lamba mı yanıyor acaba diye düşündüm..

nalgene
04-09-2013, 13:18
Şimdide sağ tarafta aynı sorun var.. Ampüllerin ömrü bitti herhalde :)

Can ÖNEL
04-09-2013, 18:09
Şimdide sağ tarafta aynı sorun var.. Ampüllerin ömrü bitti herhalde :)

Bizde de art arda oldu. ilk önce biri sonra diğeri kesildi.

Sabri28
19-04-2014, 21:29
Buna benzer bir olay bize de oldu, bizde yolda giderken mesela frene basınca tümü gidip geliyordu 1 dk. arayla müşürde sıkıntı varmış. Babam biraz uğraşdı yaptı en azından şimdi de sol ön parkta sıkıntı var bir de ParlarLI'ya gittik dediler ön farları değiştiririz geçer dedi sonra arıza devam etti yine daha bir daha gitmeye uğraşmadık. Sonra kenara çektik fara bi kaç kere vurduk far bildiğimiz taramalı gibi gidip gelmeye başladı. Ben onu sonra yaparım dedi. Şuan da yolda giderken 5 dk.den az sürede dıt dıt baş ağrıtıyor. :D

Ömer Gedik
19-04-2014, 21:34
DfndR

Aramıza hoşgeldin. Parlarlıya eskiden giderim ama şimdi çalışan kadro komple değişti ve hiç önermiyorum. Basit işlemlerle ekonomik çözümler yerine komple değişim veya yanlış tespitlerle sıkıntı üretiyorlar.

Sabri28
20-04-2014, 13:11
Dediğim gibi işte. Dediler ön farları değiştiririz gider dedi, hâlâ devam ediyor sorun. Neyse yaparız bir gün. :)