PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön park sensörü

uxll
18-08-2013, 18:12
arkadaşlar aracımda orjinal arka park sensörü var . pejo denize ön park sensörü taktırmak istediğimi söylediğimde orjinal takılamıyacağını söylediler. telefonle pejo efeyi aradığımda yapılır diyip fiyat verdiler. hangisi yanlış bunların?

e_uludag
18-08-2013, 19:00
arkadaşlar aracımda orjinal arka park sensörü var . pejo denize ön park sensörü taktırmak istediğimi söylediğimde orjinal takılamıyacağını söylediler. telefonle pejo efeyi aradığımda yapılır diyip fiyat verdiler. hangisi yanlış bunların?

Ben de zamanında göral a sormuştum, benim arkada da yoktu, öne parklardan elektrik çekip switch tarzı bişey ile bağlıyorlardı, orjinal donanım gibi olmadığını görünce öne taktırmaktan vazgeçtmiştim.

GOXIN
18-08-2013, 19:07
Bende bu konuyu merak ediyorum. Bende orjinal olarak arkada var, ekstra olarak öne taktırmayı düşünüyorum ama olur mu olmaz mı bilemiyordum. Fiyat olarak ne soylendı ve baglandıgında bilgi ekranına entegre edılebılıyor mu?

Can ÖNEL
18-08-2013, 20:07
Bende bu konuyu merak ediyorum. Bende orjinal olarak arkada var, ekstra olarak öne taktırmayı düşünüyorum ama olur mu olmaz mı bilemiyordum. Fiyat olarak ne soylendı ve baglandıgında bilgi ekranına entegre edılebılıyor mu?

Bizim araçta stadart hem ön hem arka var. Önler active'de opsiyoneldi. Gökşin bey sizin opsiyon olan bu özelliği orjinal olarak yaptırabileceğinizi düşünüyorum.

GOXIN
18-08-2013, 22:10
Bizim araçta stadart hem ön hem arka var. Önler active'de opsiyoneldi. Gökşin bey sizin opsiyon olan bu özelliği orjinal olarak yaptırabileceğinizi düşünüyorum.

Can bey bende olabileceğini düşünüyorum ama standart gelmesiyle burada yapılması nasıl olur acaba? birde fiyatı nedir acaba?

uxll
18-08-2013, 23:22
300 tl dedi peugeot efe. ama deniz orjinal takılamıyacağını söyledi. hatta onlara peugeot efe takılıyo dediğini söyledim, siz takılmadığını söylüyosunuz dediğimde kesinlikle orjinal takılamıyacağını söyledi.Açıkcası bendede acaba uğraşmak mı istemiyor diye düşünce oluştu.

horus
28-01-2014, 00:29
arkadaşlar aracıma ön park sensörü taktırmak istedim. servis mümkün değil dedi. 2011 92 Hb Premium plus pakette mevcut 2011 sportiumda yok.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

orhun57
28-01-2014, 02:45
:) :) :) :) acaba nesi mümkün değil çok merak ettim bir sorar mısınız boş zamanınız olursa? Ah şu servisler ahhhh neler çekti bu marka bunlar yüzünden.

Sitem kısmını geçiyorum sadede geliyorum. Olur çok da güzel olur hemde. Onlar beceremezlerse eğer bu işleri yapan bir yere gidersiniz iki dakikada delerler beş dakikada takarlar.

Size de tavsiyem bir park sensörü için tampon değiştirmeyi düşünmeyin :) :) sizin ki biraz ara kablo yetmiyor diye evi değiştirmeye benzemiş.

GOXIN
28-01-2014, 07:24
Ya aslinda bu on park sensorune benimde ihtiyacim var. Yani Allaha sukur benim yokta esim icin gerekli olacak. One taktigimiz herhangi bir sensoru orjinal bilgi ekranindaki park sensoru bolumune entegre edebiliyorlar mi? Yoksa illa serviste orjinal mi takmak lazim? Serviste montaj dahil fiyatlari nedir acaba ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EmRaH.
28-01-2014, 08:06
Sensör için tampon değişir mi yahu .

omeraydin
28-01-2014, 08:14
ahahaah sabah sabah ne komik geldi ya akıl var mantık var niye değişsin yahu o zaman arka tamponuda değiştirsin millet.. Herhangi bir oto elektrikçisinde yarım saatte halledilebilir diye düşünüyorum.

Gökay
28-01-2014, 08:49
İstanbuldaysan Adem usta halleder 20dk'da :)

ilker22
28-01-2014, 09:53
Elektromanyetik park sensörleri var internette belki bunu araştırabilirsiniz, tamponu delipte sensör çıkartma yok, tamponun iç gövdesine bu sensör şeriti yerleştiriliyor ve elektikçi bağlantıyı yapıyor.

reisG
28-01-2014, 10:29
Servisin anlatmak istediği kokpitteki ekrandan görünür ve dörtlü flaşörün yanındaki düğmeden açıp kapatılır orjinal fabrikasyon sisteminin takılması için şunlar bunlar değişecek anlamındadır. Ben hem ön hemde arkaya yaklaşık 3 yıl önce taktırdım. harici bir minik LCD ekrandan sesli ve görüntülü olarak ta takip ediyorum. ayrıca ön sensörleri trafikte sürekli aktif olmasın diye minik bir düğme ile açıp kapatıyorum. Ancak sistem riskli mesafeye gelince kendi uyanıp aktif hale geliyor. hiçbir problemde yaşamadım.

horus
28-01-2014, 12:31
servis öyle dedi bende sorayım dedim. orijinal olmasını isterim alacağım ürünlerin. beyni kabul etmez tamponu değiştirmeniz gerekli deyip gönderdiler kısaca

uxll
28-01-2014, 15:28
hocam bende aynı şeyi düşünmüştüm servisle bi işimden dolayı gittiğimde orjinal takılamaz dedi.Benimde kafama takıldı maslaktaki servisi aradım oda 300 tl ye takılır deöişti.

converse10
28-01-2014, 20:21
Hocam takılabilir ön tamponun değişmesine gerek yok fakat biraz tuzlu olur.Ön tampon mesnetleri 120 Tl fiyatı var sensörler 4 adet 800 TL artı begin ve kablo tesisatı derken 1500 TL civarında fiyat çıkar.

horus
28-01-2014, 20:32
bugün mermot yine gittim, aynı cevabı aldım. dün forumu okurken kısa antenden bahsetmişlerdi, şansıma bir adet vardı aldım taktım. performansı yeterli, mersin forum kapalı oto parkta maalesef radyo sinyali kesildi. onun haricinde yeterli.

GOXIN
05-06-2014, 22:22
Arkadaşlar bende aracıma on park sensoru taktırmak için bugün Aktif iriyilla görüştüm ve Şasi numarasini vererek ürünün stok durumunu ve fiyatını sordum. Ilk önce ekranlı mi istiyorsunuz dedi bende şu anda aracımda orjinal arka sensör var. Bu nedenle ekranla entegreli çalışıyor dedim. He tamam o zmn ekransiz takacagiz dedi. Evet fiyati ne dedim listeden bakıp 77tl dedi. Iscilik ne olur dedim bilemiyorum başka bölüme sormanız lazım dedi ama telefon baglanmadi sonrada arayamadım. Fiyatı çok düşük geldi yarın tekrar arayacağım. Benim bir sıkıntım yok ama eşim kullanmaya başlayacak, yapmakta fayda var. Ürün fiyatıyla ilgili bilginiz var mıdır?

HamzaHakkı
06-06-2014, 01:15
77 lira gibi bir fiyat olacağını sanmam çünkü çin malı sensörler bile o paraya satılıyor neredeyse.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ANKA
06-06-2014, 08:45
Bu orijinal parça sanırım
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-PEUGEOT-CITROEN-ACCESSORY-4-SENSOR-FRONT-PARKING-SENSOR-AID-KIT-969001-/360611442753?pt=UK_Car_Accessories_Safety_Security&hash=item53f61df041

Hazır yeri gelmişken bizim 308lere orijinal arka park sensörü taksak ekran animasyonunu aktif hale getirebilir miyiz? Ben envy de var sanmıştım yokmuş eğer olursa çıkma falan arayışa geçeceğim.

Bir de bu var ekranı koyacak yer olsa mantık güzelmiş
http://www.hepsiburada.com/liste/cenmax-geri-vites-park-sensoru-on-4-arka-4-sensor/productDetails.aspx?productId=otso35200112008&categoryId=20024961

Bu da ilgili bir konu (http://www.peugeotforums.com/forums/308-44/genuine-peogeot-reverse-parking-sensors-9963/)

cemoandcemo
06-06-2014, 10:20
Anka hocam senin arka sensorler orjinalse ekrandan aktf hale getirilebilir. Forumdan bir kisi 407si icin yapmisti bunu

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GOXIN
06-06-2014, 14:41
Aktif-İriyıl Servisini tekrar aradım. Dünde aramıştım ama fiyatta bir tuhaflık var dedim. 308 Ön Park Sensörünün fiyatını soracaktım dedim. Şasi numarasını verdim. Baktı ve bu sefer 198tl fiyat verdi. Ondan sonra bu tek sensör fiyatı mıdır yoksa set fiyatı mıdır dedim. Ben bir sorayım dedi, sordu evet tekmiş dedi. 4 tane için yaklaşık 800 lira istiyorlar yani. Buna ek olarak birde ekstra brakettir bilmem nedir parça takacaklar. Ayrıca bir de işçilik alacaklar oldu mu sana 1000 lira. Bir sensor 1000 lira olur mu ya? Forumda 200 lira gibi geçiyordu. Acaba tam bilgili birine mi denk gelemedik, ne dersiniz?

Edit: Dumankaya DKY Pejoyu aradım. O da takım fiyatına 350tl dedi :):):) Bu nedir ya her servis ayrı takılıyor. Zaten bulana kadar uzun bir süre bekletiyorlar. PT ile görüşeceğim bu konuyu.

converse10
06-06-2014, 17:18
Sevgili dostlarım servislerde orjinal park sensörü takmıyorlar nedeni ise fiyatın yüksekliği ve bunu.yanında işçiliğin zahmetinden dolayı tek sensör fiyatı vermişler işin için edört sensör bakalit beyin vs ile 1000tl-1500tl arası çıkacaktır. Ama cin meseli ürün ve yarım saat.montaj ile size 50-70 tl ücret çıkacaktır.Taktir sizin

GOXIN
06-06-2014, 18:30
Benim isteğim orjinal bilgi ekranı ile entegre olmasıydı. Bugün nette dolanirken gördüm tamponun iç kısmında sensorun oturacagi yerler mevcut, direk al tak şeklinde duruyor. Montajinin zor olacağını sanmıyorum. Kusura bakmasınlarda kimse 4 tane sensöre 1000-1500 tl vermez. Hayır birde servisler niye farklı bilgi ve rakam veriyor? Pt ye yazdım bakalım nasıl bir donus olacak.

HamzaHakkı
06-06-2014, 19:09
Bu orijinal parça sanırım
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-PEUGEOT-CITROEN-ACCESSORY-4-SENSOR-FRONT-PARKING-SENSOR-AID-KIT-969001-/360611442753?pt=UK_Car_Accessories_Safety_Security&hash=item53f61df041

Hazır yeri gelmişken bizim 308lere orijinal arka park sensörü taksak ekran animasyonunu aktif hale getirebilir miyiz? Ben envy de var sanmıştım yokmuş eğer olursa çıkma falan arayışa geçeceğim.

Bir de bu var ekranı koyacak yer olsa mantık güzelmiş
http://www.hepsiburada.com/liste/cenmax-geri-vites-park-sensoru-on-4-arka-4-sensor/productDetails.aspx?productId=otso35200112008&categoryId=20024961

Bu da ilgili bir konu (http://www.peugeotforums.com/forums/308-44/genuine-peogeot-reverse-parking-sensors-9963/)

Abi benim arka sensörler fabrika çıkışı var ben görüntü özelliğini sonradan aktifleştirdim. Ama senin araçta orjinalde olmadığı için sonrasında orjinal takılsa bile araç yazılımında bu özellik olmayabilir. İşi iyi bilen bir servise sormak lazım ben bu özelliği söylediğimde yetkili servistekiler yok öyle bi özellik diyorlardı.

converse10
06-06-2014, 19:26
Benim isteğim orjinal bilgi ekranı ile entegre olmasıydı. Bugün nette dolanirken gördüm tamponun iç kısmında sensorun oturacagi yerler mevcut, direk al tak şeklinde duruyor. Montajinin zor olacağını sanmıyorum. Kusura bakmasınlarda kimse 4 tane sensöre 1000-1500 tl vermez. Hayır birde servisler niye farklı bilgi ve rakam veriyor? Pt ye yazdım bakalım nasıl bir donus olacak.

Abim en kolay şekliyle tamponlar sökülecek

canmühür
06-06-2014, 21:55
Abi benim arka sensörler fabrika çıkışı var ben görüntü özelliğini sonradan aktifleştirdim. Ama senin araçta orjinalde olmadığı için sonrasında orjinal takılsa bile araç yazılımında bu özellik olmayabilir. İşi iyi bilen bir servise sormak lazım ben bu özelliği söylediğimde yetkili servistekiler yok öyle bi özellik diyorlardı.

Hamzacım birşey sormak istiyorum bende servise gittiğimde pp2000 den bakıp sendeki gibi grafiği açmak istediler ancak hiçbir menüde göremeyince olmuyor sizin ekranda bu özellik yok dediler hatta bir tanesi renkli ekranlar yeni ve eski olarak var sizinki eski versiyon demekki diyip sıyrıldı işin içinden acaba doğrumuydu dedikleri diye hep düşündüm siz yaptırırken böyle bir muhabbete şahit oldunuzmu yada ne şekilde açıldı o grafik?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

HamzaHakkı
06-06-2014, 21:59
Hamzacım birşey sormak istiyorum bende servise gittiğimde pp2000 den bakıp sendeki gibi grafiği açmak istediler ancak hiçbir menüde göremeyince olmuyor sizin ekranda bu özellik yok dediler hatta bir tanesi renkli ekranlar yeni ve eski olarak var sizinki eski versiyon demekki diyip sıyrıldı işin içinden acaba doğrumuydu dedikleri diye hep düşündüm siz yaptırırken böyle bir muhabbete şahit oldunuzmu yada ne şekilde açıldı o grafik?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Abi eski ve yeni tip ekran dedikleri ekran çesiti var doğru eski tip ekranda bu uygulama olmuyor, fakat ekranin eski tip bile olsa pp2000 de yine de bu seçenek çıkar. Mesela benim hafizali ve park esnasinda aşagiya inen dış dikiz aynam yok ama onun aktifleştirme seçeneği bile çıkıyor. Bulması biraz zor bu özelliği benim araçtakini aktiflestiren adam bile zor buldu. Hatirladigim kadariyla gözle kontrollü park yardimi diye geçmesi lazim özelliğin.

ANKA
06-06-2014, 22:31

308 kullandığımdan beri ilk aslanda ön plakayı birkaç kez sürttüm kaldırıma, eski araçtan akışkanlık devam ettiği için. Ama sonrasında hiç sürtmedim. Arka tarafa da çok temkinli yanaşırdım ama paralel parkta envy'deki ucuz sensörün bile epey işe yaradığını gördüm. Hatta geçen arkada çocuklar varmış birden görmemiştim geriye taktığım gibi ötme kesilmeyince baktım çocuklar arkada duruyor. Aslında ben iyi şoförüm deyip takmama pek mantıklı değil, öne çok ihtiyaç duymuyorum ama arka gerçekten işe yarıyor. Bakalım artık ilerleyen zamanlarda ihtiyaca cevap vermezse göstergeli cenmax düşünülebilir. Gidipte animasyon olacak diye sensöre 1000-1500 vermem. En olmadı bir o kadar daha koyar sportium bakarım :)

Ömer Gedik
07-06-2014, 10:08
Sevgili dostlarım servislerde orjinal park sensörü takmıyorlar nedeni ise fiyatın yüksekliği ve bunu.yanında işçiliğin zahmetinden dolayı tek sensör fiyatı vermişler işin için edört sensör bakalit beyin vs ile 1000tl-1500tl arası çıkacaktır. Ama cin meseli ürün ve yarım saat.montaj ile size 50-70 tl ücret çıkacaktır.Taktir sizin

Pek söyleyecek söz kalmamış. :iyi

Alesstyle
09-06-2014, 10:48
Servis park sensörlü ön tampon satmak için olmaz demiş bence :)

GOXIN
22-06-2014, 00:17
Arkadaşlar bu park sensörü işine iyice kafayı taktım. İnternette arattığımda parça kodu olarak 9690.07 ve 9690.01 numaralarını buldum. Biraz daha araştırdığımda bir kaç satış linki ve hatta bir 307ye montajına ait bilgileri buldum. Bu bilgilere göre park sensörü set olarak satılıyor, ayrı ayrı satışı bulunmuyor. Serviste tek sensör olarak verilen 198tl lik rakamın set fiyatı olması gerekiyor diye düşünüyorum. Zaten kabaca şöyle bir karşılaştırma yapınca bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Herhangi bir aksesuar yada yedek parçanın yurtdışı ve tr fiyatları arasında sensörde olduğu gibi dağlar kadar fark çıkmıyor. Atıyorum yurt dışında bir ürün 10 liraysa burada 12-13 lira oluyor yada bazı parçalarda yurtdışı fiyatı 10 tl ise burada 8-9tl olabiliyor. Ama sensördeki gibi yurtdışı fiyatı 150-200 dolarken burada fiyatın 1500-2000tl olması çok çok anormal değil mi arkadaşlar?

http://www.accessories.peugeot.co.uk/en-GB/accessory/front-parking-assistance/969001
http://ay.by/lot/peugeot-parkovochnyj-sensor-parking-sensor-set-new-number-9690-07-5010672020.html
http://www.custojusto.pt/braga/pecas-carros/sensor-de-marcha-tras-ref-9690-07-11691580
http://oportunidadeslowcost.com/produto/sensor-de-marcha-tras-ref9690-07/

307ve 407 ye montajı;
http://www.forum307.com/viewtopic.php?t=44536
http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?tid=47156

rocker307
22-06-2014, 09:34
Orjinal park sensöründe diretmenizin sebebi ne? Mesafe bilgisini göğüsteki ekranda falan mı gösteriyor?

Ben normal bir park sensörü, double ve geri görüş kamerası ile sw aracımı çok rahat park ediyorum..
http://img.tapatalk.com/d/14/06/22/equzener.jpg

Sony Xperia S ile kısaca yazıldı.

GOXIN
22-06-2014, 10:13
Kendi açımdan parkta hiç bir sorun yaşamıyorum. Fakat yakın zamanda esimde arabayi kullanacak. Orjinalde diretmemin sebebi ise orta ekranda görüntüsünün aktif olması. Bosch servislerinde uyumlu park sensoru takiliyormus sanırım. Yarın bu konu üzerine bir konuşacağım. Bunun dışında dediğim gibi servis rakamlarında ve detaylarinda bir hata olduğunu düşünüyorum.

converse10
22-06-2014, 12:31
Sevgili kardeşim serviste sadece adet sensör fiyatı 198 tl set olarak fiyatı değil. İsterseniz sana Çin malı sensörleri öneriyorlar

HamzaHakkı
22-06-2014, 12:56
Arkadaşlar bu park sensörü işine iyice kafayı taktım. İnternette arattığımda parça kodu olarak 9690.07 ve 9690.01 numaralarını buldum. Biraz daha araştırdığımda bir kaç satış linki ve hatta bir 307ye montajına ait bilgileri buldum. Bu bilgilere göre park sensörü set olarak satılıyor, ayrı ayrı satışı bulunmuyor. Serviste tek sensör olarak verilen 198tl lik rakamın set fiyatı olması gerekiyor diye düşünüyorum. Zaten kabaca şöyle bir karşılaştırma yapınca bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Herhangi bir aksesuar yada yedek parçanın yurtdışı ve tr fiyatları arasında sensörde olduğu gibi dağlar kadar fark çıkmıyor. Atıyorum yurt dışında bir ürün 10 liraysa burada 12-13 lira oluyor yada bazı parçalarda yurtdışı fiyatı 10 tl ise burada 8-9tl olabiliyor. Ama sensördeki gibi yurtdışı fiyatı 150-200 dolarken burada fiyatın 1500-2000tl olması çok çok anormal değil mi arkadaşlar?

Abi fiyatta yanlışlık yok orjinal sensörler o fiyata. Sensörler tek olarak satılır. Eğer sensörler ucuz olsaydı adamlar arabanın dolu paketlerini tercih edip fazladan para vereceğine boş paketli bir araba alıp kendisi sonradan aksesuarları taktırırdı. İşçilik dahil orjinal sensörleri 1000 TL civarında takar servis.

Zulan
22-06-2014, 12:58
Orijinale hiç gerek yok hatta park sensörüne bile zamanla alışır daha iyi olur bence. Ama illa takmak istiyorsanız yan sanayi taktırın, kalanıyla araca başka şeyler yaptırırsınız.

G2 ile tapaTalk

rocker307
22-06-2014, 13:26
aynanın üstünde de çok sorun olmuyor. zaten geri gelirken aynaya baktığım için mesafeyi de göz ucuyla görmüş oluyorum. tavsiye ederim size de eğer bütçeniz orjinale el vermiyorsa..ama göğüsteki ekranda olursa tabii ki daha hoş olur..

converse10
22-06-2014, 13:30
aynanın üstünde de çok sorun olmuyor. zaten geri gelirken aynaya baktığım için mesafeyi de göz ucuyla görmüş oluyorum. tavsiye ederim size de eğer bütçeniz orjinale el vermiyorsa..ama göğüsteki ekranda olursa tabii ki daha hoş olur..
bende önceki aracımı ayna üzerindeyse ve çok kullanışlı.

converse10
22-06-2014, 13:32

http://www.accessories.peugeot.co.uk/en-GB/accessory/front-parking-assistance/969001
http://ay.by/lot/peugeot-parkovochnyj-sensor-parking-sensor-set-new-number-9690-07-5010672020.html
http://www.custojusto.pt/braga/pecas-carros/sensor-de-marcha-tras-ref-9690-07-11691580
http://oportunidadeslowcost.com/produto/sensor-de-marcha-tras-ref9690-07/

307ve 407 ye montajı;
http://www.forum307.com/viewtopic.php?t=44536
http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?tid=47156
Hocam çok güzel paylaşımlar ama ekrana aktarabileceğinizi sanmıyorum bu ürünlerin amatör uygulamalar için aynı ürün olmasada benzeri 550 tl fiyatı var

GOXIN
22-06-2014, 14:19
Arkadaşlar benim anlamadigim aynı kodu arattigimda linklerdede gördüğünüz gibi paket ürün çıkıyor ve fiyatları uygun. Ama burada sorunca tek fiyati veriyorlar ve cok uçuk. Bu noktada bir tuhaflik var. Yoksa piyasada bir çok sensor var. Birde ana ekranda çıkması benim için önem arzediyor. Yurtdışında da tek sensor fiyati çıksa tamam her yerde ayniymis diyeceğim.

tazcan
24-06-2014, 14:41
Bende düşünüyorum ama pahalı olursa gerek yok benim de tercihim orijinalden yana

GOXIN
24-06-2014, 16:19
Orjinal olan tabii ki güzel ama fiyatlarda bahsettiğim şekilde bir tuhaflık var. Aynı kod yurt dışında paket ürünken burada sadece tek sensör satılıyor. Yabancı dilim olsa yurtdışına mail atıp bilgi isteyeceğim. Buradakiler pek üzerine düşmüyor.

uxll
01-07-2014, 23:36
Abi eski ve yeni tip ekran dedikleri ekran çesiti var doğru eski tip ekranda bu uygulama olmuyor, fakat ekranin eski tip bile olsa pp2000 de yine de bu seçenek çıkar. Mesela benim hafizali ve park esnasinda aşagiya inen dış dikiz aynam yok ama onun aktifleştirme seçeneği bile çıkıyor. Bulması biraz zor bu özelliği benim araçtakini aktiflestiren adam bile zor buldu. Hatirladigim kadariyla gözle kontrollü park yardimi diye geçmesi lazim özelliğin.

Ömer kardeşe bunu sormak istiyorum. Oluyor mu bu? park esnasinda aşagiya inen dış dikiz ayna aktifleştire biliyor muyuz?

HamzaHakkı
01-07-2014, 23:43
Ömer kardeşe bunu sormak istiyorum. Oluyor mu bu? park esnasinda aşagiya inen dış dikiz ayna aktifleştire biliyor muyuz?
Yanlış anlaşılmasın ben park esnasında aşagı inen aynayı aktifleştirmedim onu aktifleştirmek icin aynayı değistirmeniz lazım bu özellige sahip olan aynadan almaniz lazim once.

uxll
02-07-2014, 00:14
Yanlış anlaşılmasın ben park esnasında aşagı inen aynayı aktifleştirmedim onu aktifleştirmek icin aynayı değistirmeniz lazım bu özellige sahip olan aynadan almaniz lazim once.

nasıl bi ayna ki bu acaba . bizim araçlardaki aynadan farkı ne olabilirki

HamzaHakkı
02-07-2014, 00:23
nasıl bi ayna ki bu acaba . bizim araçlardaki aynadan farkı ne olabilirki
Kendi aracım için konuşayım üç farklı tip ayne var. Isıtmalı elektrikli, ısıtmalı elektrikli katlanır, ısıtmalı elektrikli katlanır hafızalı ayna. 308 için de aynıdır büyük ihtimal. Aynanızda eğer hafıza özelliği yoksa zaten aktifleştirme gibi bir şansınız olmaz.

emre27
18-12-2016, 11:53
konuyu tekrar güncellemek istiyorum. bende bu ön park sensör işine kafayı takmış durumdayım. şu anda çinden orjinal 4 adet park sensörü aldım gelmesini bekliyorum. sadece sensörler 46,58 dolar tuttu. aldığım zaman dolar biraz düşüktü 4'ünü 165 TL ye almış oldum. benim araç alp beyazı olduğu için 2 beyaz 2 siyah aldım
Beyaz sensörlerin linki:
https://tr.aliexpress.com/item/New-9663821577N9-0263003857-Previa-Ultrasonic-Sensor-For-Peugeot-407-Coupe-SW-Citroen-C4-Picasso-Genuine/32641730975.html
Siyah sensörlerin linki:
https://tr.aliexpress.com/item/New-Fits-Peugeot-Citroen-PDC-Backup-Reversing-Parking-Sensor-PSA-9663821577-Genuine/32720500895.html
tesisatını çıkmacılardan alırım dedim ama çıkmacılar hiç yardımcı olmuyor. uçuk fiyatlar çekiyorlar. Eğer çıkmacılarda bulamazsam buda tesisat uçların linki:
https://tr.aliexpress.com/store/product/4PCS-PDC-Parking-Sensor-Stecker-Cable-1379729-3pin-Fit-For-5HX08SW1AA-66216902180-25723406-25679096-30765108-etc/2032041_32780387370.html?spm=2114.12010608.0.0.jSD aZc
satıcıyla görüştüğümde bana çerçeve tutacağınıda ayarlayabileceğini söyledi. Çıkmacı plastik parça için düşünüp ne geçirsem acaba abime diye 30 TL dedi her teki için. 1 ay içinde orjinal sensörleri taktırıp burdada uygulama resimlerini atmak nasip olur inşallah.

Ömer Gedik
18-12-2016, 12:17
Orjinal sistem kurmak istiyorsunuz anlıyorum ama park sensörü beyni on sensörler için uyumlu olacak mı?

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

emre27
18-12-2016, 16:00
Peugeot nun en güzel yanı donanımsal olarak üst paketlerde full olarak gelmesi. mesela hız sensörü için premium paketlerde bütün donanım hazır ama sadece kolu bilgisayardan tanıtmak kalıyor. bundada aynı şekil olacağından eminim. olmadı diyelim çıkmacılardan premium plus sensör beyni bulurum.

emre27
18-12-2016, 16:12
eğer yardımcı olacaksa park sensörleri için t7 308lerin ön park sensörlerinin nerelere takılacağı hakkında bir resim
http://i349.photobucket.com/albums/q397/emreavci27/Park%20Sensr_zps3f4aiqmi.jpg (http://s349.photobucket.com/user/emreavci27/media/Park%20Sensr_zps3f4aiqmi.jpg.html)
buda service boxtan indirdiğim kendi arabamın donanımlarında çıkan park yardımcısı resmi
http://i349.photobucket.com/albums/q397/emreavci27/asd_zpseozdziid.png (http://s349.photobucket.com/user/emreavci27/media/asd_zpseozdziid.png.html)

converse10
18-12-2016, 18:20
Merakla takip ediyorum.Sönsörleri yerlerin tamponu iç kısmında yerleri işaretledir ölçmenize gerek kalmaz ben en önemli kısmı şase ye göre destekleyen park sensörü begnini bulmanız.

gecegoz
18-12-2016, 21:09
Bu uygulamayı yapacak arkadaşların bilgisi olsun,Daha önce bu işlem için ugraşmıştım.,
1-BSI Alt yapısı bu işlemi desteklemeyebilir.
2-Park beyni Araca özel kodlanmalıdır.(Manuel şanzıman yada otomatik,ön ve arka park yardım)

emre27
18-12-2016, 23:05
yerleri belli ise çok iyi hiç değilse ölçümle felan uğraşmam direk yerlerini deler takarız. inşallah en kısa zamanda uygulayacağım sensörler elime bir ulaşsa direk girişeceğim projeye.

emre27
18-12-2016, 23:08
benim araç premium plus pakete yakın olduğu için alt yapıların hepsinin uyacağını ümit ediyorum. öyle bir durumda yanılmıyorsam premium plus yazılımı yüklenebiliyor diye biliyorum beyinlere. çünkü hız sabitleyici takarken bazı araçlarda full paket yazılımı yüklene biliyor diye biliyorum.

Ömer Gedik
19-12-2016, 07:37
Hız sabitleme ile bu durum çok farklı. Şahsi görüşüm yeni beyin olmadan ön sensörler çalışmayacak

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

emre27
19-12-2016, 08:47
bugün park yardımcısı beynine bir bakarım. üstünde 2 soket varsa desteklemez. 3 soket varsa destekliyecektir. Desteklemez ise internette çıkmaları var 250 TL civarı. 407 ile aynı park yardımcısı beynine sahip. Hakkımıza hayırlısı artık giriştik bir kere bu işe

rockford
26-12-2016, 14:53
konuyu merakla takipteyiz başarılar

emre27
27-12-2016, 09:21
teşekkürler hocam. çinden ürünleri istedim ama galiba gümrükte çalışan yok. Hâlâ ürünler Türkiye'ye giriş yapmadı. Telefon kılıfı istedim 35 gündür uçakta kargo halinde gözüküyor. normalde 2-3 haftada elime ulaşması lazımdı ama gümrüktekiler yavaş çalışıyor herhalde.

craven
06-03-2021, 17:21
İyi günler foruma yeni üye oldum ön park sensörü araştırırken burayı buldum. Aracım 308 2020 model. Ön park sensörü taktırmak istiyorum, gebzedeki nazer kendi servidini aradım ancak fabrikasyon çıkışlı olmadığı için takamıyoruz , Dışarıda yaptırın dediler. Peugeot Türkiye yi aradığımda aynı cevabı aldım, risk olabilir miş. Orijinal ön park sensör fiyatları 2000 TL civarı, ancak onları da set halinde bulmak bu dönem için zor. Çin ürünleri var 150-200 TL civarı uzun ömürlü olacaklarını düşünmediğim için hiç bakmadım. Cenmax ın iyi
Olduğunu duydum. Ancak bu işi Gebze'de gerçekten iyi yapan bir usta bulamadım. Cenmax ürünün kendi sitesşnde satış giyatı 650 TL, kaporta sökülerek yapılıyor, orijinal lens görünümlü.araştırmalarım sobucunda bu işi İstanbul'da ünlü otomotiv diye bir yer yaptığını buldum.adamla görüştüm adam hersey dahil 1450 TL dedi. İndirime yanaşmadı. Fiyat bana çoook uçuk geldi. Ön sensörü birazda eşim için isyiyorum şuan aracı öğrenme aşamasında, bir iki kere de hafif ben sürttürdüm önden. Araç sıfır olunca her ustayım diyene güvenilmiyor. İyi bir usta bulursam cenmax takturmayı istiyorum.Bu konuda sizin görüşleriniz nedir? Tesekkur ederim.

Ömer Gedik
07-03-2021, 20:16
Orijinal şekilde kurmak çok büyük maliyetleri beraberinde getiriyor. Muadil ürünler arasında pek bilgi sahibi değilim ancak sonradan takılan sensörleri başarılı bulmuyorum.

craven
09-03-2021, 11:11
Orijinal şekilde kurmak çok büyük maliyetleri beraberinde getiriyor. Muadil ürünler arasında pek bilgi sahibi değilim ancak sonradan takılan sensörleri başarılı bulmuyorum.

Cevap için teşekkürler orijinal yok yada ben bulamadım. Muadiilleri orijinal gibi durmuyor zaten sesli ve isteğe bağlı ekranlı oluyor. Dar alanlara girerken veya park ederken sesli olarak ikaz ediyor orijinali kadar olmasada iş görür diye düşünüyorum. Aracıma taktıran var mı , memnun mu çok merak ediyorum.

Yasin CCK
09-03-2021, 16:02
Tabii ki iş görür.

Nadir de olsa Arada ses gidiyor, görmüyor gibi sorunlar yaşanıyor.

mygold
09-03-2021, 22:54
Bence orjinal gibi olmaz. Kesin yaptırmak istiyorsanız ön tamponu sensörlü olan ile değiştirin ve orjinal sensör beyni taktırın ozaman performans alırsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

craven
09-03-2021, 23:06
Bence orjinal gibi olmaz. Kesin yaptırmak istiyorsanız ön tamponu sensörlü olan ile değiştirin ve orjinal sensör beyni taktırın ozaman performans alırsınız

Araçta tek bir beyin var ve bu beyin sadece arkayı destekliyormuş. Hem ön ve hem arkayı destekleyen sensör beyni takılmalı. Sensör lensleri orijinal tanesi 520 TL ve beyin çok maliyetli. Bugün konuştuğum yedek parçacı arkadaş 10 bini bulur dedi tüm işlemler. Orijinal olmasını isterim ancak bu kadar para verilmez hocam.dışarda takılanlar cenmax ve valeo en iyileri diye duydum. Ama çevrem bu markaları taktıranı hiç görmedim. Bir de araç sıfır olduğu için biraz çrlimiyorumda. Garanti kapsamı dışına çıkar mı vs.diye.

mygold
09-03-2021, 23:21
Size tavsiyem bunların çıkmasını bulmanız. Oto hurdacılarda mevcut. Çıkmacıya kendi tamponunuzu verip sensorlu tamponu ve çıkma sensör beyni alarak çözüm bulabilirsiniz

mygold
09-03-2021, 23:41
ayrıca ön tampona harici bir markanın montajını bile yaptırsanız elektrik tesisatına müdahele edileceği için servis yine garanti ile ilgili sıkıntı çıkaracaktır zaten bahane arayıp duruyorlar..

craven
11-03-2021, 09:00
Evet kendi servisinin cevabı da böyle. Bence tüm araçlarda bu özellik zorunlu olmalı. Sonuçta güvenlik ve insan hayatı daha önemli.