PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 98 model 406 Motor Arızası

Soner
12-08-2013, 01:25
selamün aleyküm 2.0 benzinli 98 model 136 hp yanılmıyorsam üzerinde 306 xsi motoru bulunan aracımın genel olarak uzun yolda olsun şehir içinde olsun bi silkeleme sorunu mevcut karışımı saçmaladığını düşünüyorum ve her zaman yapmıyor aracı sıkıştırdığım zaman su gibi devirleniyor sonra yavaşladıktan sonra sakin ve alt devirde düşük yakıt tüketimi modunda giderken aşırı derecede silkeleniyo ve boğuluyo arabayı biri tutuyomuş gibi sonra bırakıyo motor ışığı yanıyo sonra sönüyo sensör kablolarından elimin ulaştıklarını oksitlenen yerlerini temizledim rolanti sensörünü aynı zamanda gaz kelebeğini söküp temizledim fakat değişme olmadı bilgisayara bağlandığında ise alakasız olduğunu düşündüğüm 3 sorun çıkıyo 1.yüksek basınç sensörü diyo farlar ayarsız diyo 3.yü unuttum ama oda far kadar alakasız bişeydi ayrıca motor soğukken çıkttığımda aynı şekilde yapmamam gerektiğinin farkındayım ama sıkıştırıyorum o sorunu yapmıyor ısındıktan sonra bu sorun ortaya çıkıyo yada sabit devir uzun giderkende yapıyor yardımlarınızı bekliyorum aracımda lpg mevcut olduğu için servise götüremiyorum burdan yardımlarınızla yarında aracımı göstericem bi kaç yere daha ama peugeot dedim mi adamlar geri kaçıyolar bakmıyolar malesef

bu arada aracım 192 binde bakımına 2bin kaldı fakat önceki bakımdan sonrada bu sorun mevcuttu

Ömer Gedik
12-08-2013, 10:34
Merhaba

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Aracınızda ne zamandır LPG mevcut? Eğer uzun süredir var ise sorun Silindir kapağından kaynaklanıyor olabilir.

Kesin tespit için işletmecisi olduğum servise gelebilirsiniz. Aracınızı makineye bağlayıp ücretsiz tespit yaparız.

Soner
12-08-2013, 23:47
İlginize teşekkür ederim yarın fırsat bulursam gelirim inşallah.

BEYAZ
19-08-2013, 01:04
sorunun sanırım benımde başımdan geçen bobin arızası gibi olduğunu düşünüyorum.benımde sıkıntım alt devirlerde gaz verirken 2000 devir civarları tekleyerek gidiyodu üst devirlerde sıkıntı yoktu benzınde sıkıntı yoktu. bobinden olduğuna karar verdik bobini değiştirdim tekleme kalmadı..

Soner
23-01-2014, 01:29
bi arkadaşımda 406 aldı aynı seri bobinleri deneme amaçlı değiştirdik fark olmadı bobin sağlammış yani ama şu an için pek bi sorun yok