PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmak çıkışından cep telefonu şarjı

ANKA
06-08-2013, 22:30
Arkadaşlar telefon bozulunca gidip modaya uyup akıllı telefon aldık ama malum şarj sıkıntısı oluyor. Ben de gidip kaliteli bir araba şarj ünitesi aldım. Şimdi bu adaptörü vites kolunun yanındaki çakmak çıkışına taktım elektrik gelmedi sonra baktım çakmak çalışıyor ve multimetre ile ölçtüm 12,7 volt elektrik geliyor. Soketin ucu kısadır deyip hafif bir ekleme yaptım sokete elektrik aldı ama telefonu şarj ederken yanıp söndü telefon şarj olmadı.
Sonra adaptörü bagajdaki 12 v çıkışa bağladım telefonu sorunsuz şarj etti.
Şimdi sorum şudur: bizim iç taraftaki çakmak çıkışı bu tip adaptörlerle uyumlu değil mi? Uyumlu ise elektrikteki dalgalanmanın nedeni ne olabilir? Arka tarafta normal çalışan alet ön tarafta neden çalışmaz?
Bir de son olarak çakmak çıkışını iptal edip oraya da 12 v çıkış yapabilir miyim? Sigara karşıtı biri olarak o görüntü beni rahatsız ediyor ve 12 v çıkışta adaptör sorun çıkarmıyor.
Şimdiden teşekkürler...

sinan34
06-08-2013, 23:00
Bende ucuz çin malı olanından var ara sıra kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.
Temassızlıkta olabilir.Yan tırnaklarda değmiyor olabilir.
Telefonunun şarjı doluya yakınken dene bakalım. (İphone 4si bataryası boşken şarj etmeyen alet s3ü şarj ediyordu)
Bu arada benim 2011 308 premiumda bagajda 12v çıkışı yok :((

wolo
07-08-2013, 07:28
benim de aynı şekilde bagajdaki daha sorunsuz çalışıyor. mini buz dolabı var bagaja bağlı iken kesintisiz çalışırken yanımıza aldığımız ve ön konsola bağladığımız anlarda elektrik gidip geliyor. bende cihaz bozulmasın diye bir daha öne bağlamamıştım aynı şeyi telefon şarjında da yaşadım ama onu önemsemedim ne zaman elektrik bulursa yesin bulamayınca dursun diye. bu soruna çözüm bulan var ise paylaşabilir. gerçi bence çok önemli değil.

Can ÖNEL
07-08-2013, 08:02
Bende nokia var :) yarım akıllı :D eski araçta çakmağı çıkarıp kullanıdığım 5TLlik şarj cihazı şimdiki 12V yazan girişe takınca yine sorunsuz çalşıyor. Bir sorun yok. Bizim araçtada bagajda 12V soket yok olsadı iyiydi.

Furkann
07-08-2013, 11:36
Bende iphone kullanıyorum , vitesin oradakine taktiğim zaman soket atıyor sürekli veya sarj etmiyor neden olur ?

aliço
07-08-2013, 15:52
arkadaşlar mrn bence hiç araç şarjı kullanmayın bikaç gün önce benim iphon num yandı araç şarjından özellikle iphone 5 i olanların kullanmamasını öneririm

Can ÖNEL
07-08-2013, 17:40
arkadaşlar mrn bence hiç araç şarjı kullanmayın bikaç gün önce benim iphon num yandı araç şarjından özellikle iphone 5 i olanların kullanmamasını öneririm

Aracın kolçağının içindeki orjinal USB'sinde mi oldu? Biz abimin IP5'i taktık 2 saat durdu orada iyi ki birşey olmamış.

dirtyharry
07-08-2013, 22:12
aynı olay benımde basıma geldı benım telefon degılde sıgorta yandı

ANKA
08-08-2013, 07:58
Aracın kolçağının içindeki orjinal USB'sinde mi oldu? Biz abimin IP5'i taktık 2 saat durdu orada iyi ki birşey olmamış.
Can bu arada 1000. Mesajı da yazmışsın.

Anlaşıldı ki bu şarj olayı sıkıntılı. Sanırım kokpitteki üniteyi bir daha kullanmam.

aliço
08-08-2013, 14:01
ben kendi aracımda kullandım sıkıntı olmadı ama olmayacağı anlamına gelmez başka araçta yaşadım iphone 5 ve 4 s lerin voltaj değişimlerinde ana kartını ve power rezervini koruyacak bi ekipmanı yok bu sebeple de orj araç şarjı üretmiyor zorda kalmadıkça hatta mümkünse hiç kullanmayın derim eski bir apple çalışanı olarak :iyi

FKZ
08-08-2013, 15:37
Bende konsolda ve teypte toplam 3 tane usb olmasina ragmen cakmaga takili 1A guc veren belkin i kullaniyorum. Su ana kadar sorun yasatmadi hic. Fiyati da baya uygundu, diger usb ler daha dusuk akim verdigi icin sarj suresi ciddi uzuyor.
Hatta biraz paraya kiyip belkinin 2.1A veren sarj aletini almak lazim.

aliço
08-08-2013, 17:57
Bende konsolda ve teypte toplam 3 tane usb olmasina ragmen cakmaga takili 1A guc veren belkin i kullaniyorum. Su ana kadar sorun yasatmadi hic. Fiyati da baya uygundu, diger usb ler daha dusuk akim verdigi icin sarj suresi ciddi uzuyor.
Hatta biraz paraya kiyip belkinin 2.1A veren sarj aletini almak lazim.
belkin ve dexim piyasadaki kaliteli ürünlerden bazıları ama tavsiyem yine zorda kalmadıkça kullanmamanızdır.

Ömer Gedik
09-08-2013, 10:00
Ben hiç kullanmıyorum araç şarjı, ama Navigasyon açık olduğu müddetçe bağlıdır. Bazen temasızlık yapabiliyor sadece.

ANKA
09-08-2013, 10:11
Aslında ben de en çok navigasyon için istemiştim. Telefon navigasyon açıkken çok çabuk pil tüketiyor. Bu yüzden navi modundayken şarjda olsa iyi olurdu ama neyse artık. Bu ara eserse arabayı elden çıkarırım belki 2011 308 alayım diyorum sonra da bizim bebek yolda bebek arabası falan derken biraz küçük kalacak 308 yavaştan c5 falan düşüneceğim.

FKZ
09-08-2013, 12:23
Akilli telefonlar malesef hizli sarj tukettigi icin surekli disarda sarjsiz kalma durumu oluyor. Onun icin ister istemez kullaniyoruz. Bu arada ANKA 308 hacim olarak baya iyi, benim c180 amg tamponu sigdirmisligim var :D Mutfak dolaplarini demonte halde tasidim, ev tadilat yaparken butun insaat malzemelerini tasidim. :)) Hele sofor ve 1 yolcu oldugu sira arka koltuklari ciddi bir hacme sahip olabiliyorsunuz.

orhun57
09-08-2013, 20:20
Bende çakmak çıkışından şarj kullananlardanım. Bende çakmak çıkışını usb (sadece şarj) çeviren bir şey var. Malum başka telefonlarda kullanabilsin diye öyle bir alet aldım. Üzerine kendi usb kablosunu takıp şarj ediyorum. Pek gerek kalmıyordu önceden sonra kullanmaya başladım ve şimdi telefonun pili bozdu eskiden 1-2 gün giden şarj şimdi 5-6 saat gidiyor. Zorunda kalmadıkça kullanmayın kullanacaksanız orijinal ürünleri alın biliyorum baya pahalı ama telefonlar daha pahalı.

ANKA
10-08-2013, 13:44
Akilli telefonlar malesef hizli sarj ettig için surekli disarda sarjsiz kalma durumu oluyor. Onun icin ister istemez kullaniyoruz. Bu arada ANKA 308 hacim olarak baya iyi, benim c180 amg tamponu sigdirmisligim var :D Mutfak dolaplarini demonte halde tasidim, ev tadilat yaparken butun insaat malzemelerini tasidim. :)) Hele sofor ve 1 yolcu oldugu sira arka koltuklari ciddi bir hacme sahip olabiliyorsunuz.

Bagaj geniş ama geçen chicco'nun bir setini aldık cocuk arabası zorla sığdı ben de biraz irice bir şey almışım forumlara baktım passata bile zor sığdırmışlar. Zaten bebek 1 yaşına gelene kadar arabayı değiştirmem sonra bizimkinin büyük kuzeni c5 düşünüyorum.

FKZ
10-08-2013, 14:03
Ben o evreyi sedan bir aracla gecirmistim :)) transformer dedikleri iri kiyim bir bebek arabasiydi. C5 de guzel arac.