PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araç kalkarken gelen uğultu

wolo
22-07-2013, 12:51
aracım2008 auto6r 110 hp hdi 124.000 km de. 2 aydır aracı ilk çalıştırdıktan sonra yerinden kaldırırken bir buuuu şeklinde ses çıkarıyor daha çok sol arkadan geliyor. sanki hill holder bırakmıyor ya da geç bırakıyor gibi hissediyorum. herhangi bir zorlanma veya uyarı ışığı, mesajı da yok. çok rahatsız edici ve endişelendiren bir ses. ilk kalkışta ve takip eden 2.3 kez yapıyor sonra duruyor. yerinde bir kaç gün sonraki çalıştırmada yeniden duyuluyor. başına gelen veya bilen varsa paylaşır ise sevinirim.

e_uludag
22-07-2013, 14:18
308' de hiç duymadım yalnız 308' den önceki aracımızda tarifinize benzer bir ses vardı, sebebi sağ arka fren diskinin arkasındaki tozluk, balata söküm takım işlemi sırasında yamulmuş, o arkadan diske sürtüyordu, özellikle kalkışlarda araç hızlanana kadar uğultu şeklinde bir ses geliyordu. Bu tarz bir durum olabilir mi?

emax34
22-07-2013, 14:50
aracım2008 auto6r 110 hp hdi 124.000 km de. 2 aydır aracı ilk çalıştırdıktan sonra yerinden kaldırırken bir buuuu şeklinde ses çıkarıyor daha çok sol arkadan geliyor. sanki hill holder bırakmıyor ya da geç bırakıyor gibi hissediyorum. herhangi bir zorlanma veya uyarı ışığı, mesajı da yok. çok rahatsız edici ve endişelendiren bir ses. ilk kalkışta ve takip eden 2.3 kez yapıyor sonra duruyor. yerinde bir kaç gün sonraki çalıştırmada yeniden duyuluyor. başına gelen veya bilen varsa paylaşır ise sevinirim.

Ayni durum bende uzun suredir mevcut, ozellikle soguk oldugu zamanlarda karsima cikiyor, bana motor bolumunden geliyor gibi geldi, serviste de birkac kez dile getirdim ama ne oldugunu anlayamadilar, hata vb herhangi bir durum da gorunmuyor. Ne oldugunu anlamis degilim acikcasi.

sinan34
22-07-2013, 14:58
Ayağını frenden kaldırıp 3 saniye kadar bekleyerek gaza basmayı dene

wolo
22-07-2013, 15:41
Ayağını frenden kaldırıp 3 saniye kadar bekleyerek gaza basmayı dene
bunu denemedim. ama yine de böyle çözülse bile problem var o ses gelmemesi gerekiyordu. servis te bir şey yok diyorsa vay halimize. ben eğer şirket aracım tamamen bana verilirse aracım boşa çıkacak satmayı planlıyorum. bu ses ile kimse araç satın almaz.

fatihbora
10-10-2013, 21:25
Aynı ses benim aracımdada var. Sabahları ilk çalıştırdığımda kalkışta direksiyonun ön tarafında bulunan motor kısmından uğultu geliyor.özellikle kalkışta ve 2. vitese geçişte oluyor.belli bir süre gittikten sonra düzeliyor. Özellikle hararet 90 çıktıktan sonra...Aracım 2011 model comfortpack auto6r hdi 112 hp

wolo
11-10-2013, 11:41
hoşgeldin fatihbora. kendini ve aracını tanıtırsan daha iyi olur. ben servise gittim aracı kaldırdık baktık hiç bir şey göremedik. bazı yerlere wd 40 sıktık şimdi hiç ses çıkmıyor ben kurtuldum.

emrexxcv
11-10-2013, 15:08
bu konu hakkında detaylı açıklamayı Ömer yapacaktır biraz beklemenizi öneririrm

emre0375
17-03-2014, 18:08
iyi günler arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. benim 308'imde de aynı problem var. ilk kalkışta ve takip eden 2. 3. kalkışta wolo arkadaşın dediği gibi bir buuuu sesi çıkıyor. Sebebini bulan varsa söylerseniz çok mutlu olurum. Aracı alalı 4 ay oldu aracımdan soğumak üzereyim.. :)

orhun57
17-03-2014, 20:03
Debriyaj olabilir. Baskı balatanın değişim zamanı gelmiştir veya gelmeye başlıyordur.

wolo
12-07-2015, 19:26
Arkadaşlar kendi adıma bu konunun da sonucunu ve çözümünü söyleyeyim. Bu olay sonrası aracı kaldırıp bir sürü yerine WD-40 sıktık ve düzeldi bir daha da hiç tekrar etmedi.