PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti vites gecmeme sorunu.

kadox
19-07-2013, 20:06
Merhaba arkadaslar.forumu uzun zamandir takip ediyorum dun uye oldum, kader bu ya bugunde arabada sikinti cikti. Yesildere yolundan gelirken vites gecmedigini farkettim. Ne yaparsam yapayim motoru stop ettirmeden vites gecmiyor. Guc bela 2.vitese sabitlenip bucaya kadar geldim. Debriyaja basinca araba kasiyor gibi oluyor ayrica. Vites kutusundan hicbir ses gelmiyor. Ariza olmadan once geri vitese zor geciyordu. Simdi hic gecmiyor. Sorun ne olabilir. Tecrubeli arkadaslarin degerli yormlarini bekliyorum.

Ayrica izmirde onerebileceginiz saglam bir usta varmidir. ?

Simdiden tesekkurler.

Ömer Gedik
19-07-2013, 20:54
Birçokşey olabilir ama bana debriyaj bilyasında veya baskı-balata da sorun var gibi geldi.

Geri vitese zor geçiyordu demişsiniz ama bu bir sorun değil. Senkromeç olmayışı sebebiyle debriyajı tekrar ayırıp bıraktığınızda geri vitese geçer.

ssgti
19-07-2013, 21:03
Baskı ve balata ömrünü tamamlamaya yakın vitese zor geçme yapabiliyor. Ancak kesin nedenini öğrenmek için servise göstermende fayda var. Geri vites bütün araçlarda zor geçer.

kadox
19-07-2013, 21:19
Oncelikle cevaplar icin tesekkurler. İzmir, ozellikle bucaya yakin usta tavsiyesi olan varmidir

EmRaH.
19-07-2013, 23:47
dıslı ve sekromeclere zarar gelmıs olabılır . gosterın mutlaka komple samzuman masraflı olabılır .

gtı zahmetlı bır aractır

kadox
20-07-2013, 13:06
Cevaplar icin oncelikle tesekkurler.bugun sanayiye gittim bitane usta motor kismindan eliyle bi ayarlamalar yapti. Sorun gecici olarak duzeldi. Fakat adamlar daha kapt nerden aciliyor onu bile bilmiyorlar. 106 gti den izmirde anlayan usta yokmudur?. Tavsiyelerinize ihtiyacim var, tesekkurler.

kadox
20-07-2013, 13:07
dıslı ve sekromeclere zarar gelmıs olabılır . gosterın mutlaka komple samzuman masraflı olabılır .

gtı zahmetlı bır aractır

Evet, guzeller hep nazli oluyor:-)