PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 SW 1.6 Confort Technopack

plus06
27-06-2013, 18:09
Selamlar henüz bugün 2007 model 1.6 Confort Technopack 307 sw Manuel aldım.İlk izlenimlerim olumlu.Aracım servis bakımlı ve 60.000 km de aracı 26.500 e aldım.tertemiz bir araç.
Yalnız bir kaç sorum olacak anlayamadığım bu TECHNOPACK nedir hangi donanımları kapsıyor internette hiç bir yerde bulamadım.
Servisde orjinal park sensörü ve navigasyon cihazının fiyatı nedir?
Servislerde yol bilgisayarını yazılım ile türkçe münüye döndürebiliyorlar mı?
Arka camlar için bod perde bulamadım satılan bir yer biliyor musunuz?
Sorularımı cevaplarsanız teekkür ederim sağolun iyi forumlar

Ömer Gedik
27-06-2013, 21:07
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Technopack 307 nin son dönem özel serilerindedir. Standart Comfort modeline göre ilave aksesuarları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Elektrokrom iç dikiz aynası, Far Sensörü, Yağmur Sensörü, 15" Alaşım jantlar ve Gövde rengi dış elemanlardır.

Orjinal park sensöründen kastınız aracın mevcut ekranında aracın silüeti ve kutucuklar çıkarak park yardımı sağlaması ise Servisler bunu uygulamıyor. Standart Sesli sensörüler piyasada çok daha makul fiyatlara satılabiliyor.

Navigasyon için önerim Başarsoft haritası bulunduran bir cihaz edinmeniz. Navitech kullanıyorum ama Next öneririm.

Yol bilgisayarı 2009 sonrası düzenlendi. Türkçe bulunmayan araçlara sonradan yükleme ile Türkçe menü sağlamak mümkün değildir.

Aracın Arka kapı ve Bagaj kapağı için perdeleri Servislerde satılmaktadır. Ama stoklarında olmayabilir.

Arka kapı için
Parça Kodu:9659.CK
Parça Fiyatı: 73,25 TL

Arka yan camlar için
Parça Kodu: 9659.CH
Parça Fiyatı: 68,87 TL

Keyifli forumlar, Keyifli Sürüşler

plus06
27-06-2013, 21:22
teşekkür ederim bir de bir şey dikkatemi çekti araç kalkarken titreme yapıyor sanırım baskı balata ama bir kaç usta baskı balata güzel dedi anlamadım bu durumu

plus06
27-06-2013, 21:41
öğrenmek istediğim bir konuda aracımda blutooth özelliği var mı acaba eller serbest kullanabiliyor muyum

Ömer Gedik
27-06-2013, 21:43
Eğer debriyaj baskı-balata sağlam ise alışma sürecinde bunu atlatırsınız diye düşünüyorum.

reisG
28-06-2013, 08:14
Aramıza hoşgeldiniz. Az sayıda getirilmiş özel bir donanıma sahip aracınızı güle güle kullanın . Sevgili Ömer gerekli bilgileri uzman olduğu konuda zaten vermiş. Bir iki ek yapmak isterim.
özel display ekranlı ön arka park sensörünü (önleri switch kontrollü) Cenmax ikitelli merkezde hem iyi bir işçilikle hemde uygun fiyatlı taktırabilirsiniz. forumda 307 HB sahibi bir arkadaşımız( individual ) kokpitte yer alan bilgi ekranının yerine monte edilebilen peugeotun orjinal sistemini (navigasyon içeren) fransadan getirtip takmıştı. Navigasyonun çalışıp çalışmadığının hatırlamıyorumn. Ancak görüntüsü çok güzeldi. Orjinal perdeler için Ömer gerekli bilgiyi vermiş. Aracınızın modeli itibariyle servislerde bulma imkanının çok zayıf. Bazı firmalar her otomobil için özel perde üretimi yapmakta ve bu perdeleri içerden birebir cam çerçevelerine monte edebiliyorsunuz.

ulas81
28-06-2013, 08:32
bende şubat ayından beri 307 sw kullanıcısıyım.. bugüne kadar bir çok araç kullandım ama hiç 307 kullanmamıştım.. normalde debriyajdan ayağınızı kaldırdığınızda araç yavaş yavaş harekete başlar.. ama 307' lerde biraz da gaza basmak gerekiyor..

plus06
28-06-2013, 16:45
Evet araç biraz hantal helede klima açıksa gaza çok yüklenmek gerekiyor araç kalkmıyor çok şaşırdım doğrusu.Perdelerde alışveriş sitelerinde varmış.Sipariş verdim.Park sensörü olarak serviste sesli görüntülü piyasada olanlardan taktırıcam galiba ve navigasyondan da vazgeçtim lüzumsuz gibi geldi bana teşekkür ederim

ulas81
01-07-2013, 09:03
acaba perde siparişi verdiğiniz sitenin adresini alabilir miyim?

plus06
01-07-2013, 11:23
hocam internetten almaktan vazgeçtim servise sordum yukarda bir arkadaşımız söylemiş ellerinde varmış 110 tl ye gidip servisten alıcam ama internette şu sitelerde var http://www.hepsiburada.com/liste/bod-peugeot-307-sw-araca-ozel-takmatik-perde-/productDetails.aspx?productId=otbod4563&categoryId=20037113
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/peugeot-307-sw-2005-gt-takmatik-perde-69248029
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-peugeot-307-sw-arac-ici-perde-sistemi-5-parca-122268968/detay/

ssgti
01-07-2013, 11:47
Serviste perde fiyatları piyasaya göre çok uygun.

plus06
01-07-2013, 17:03
bugün servise gittim telefonda var diyen eleman kalmadı dedi iyi mi :) arkadaş yoksa yok de ne uğraştırıyosun adamı netten sipariş vereceğim bende