PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön cam açıkken ses yapıyor.

bodrum7
17-06-2013, 19:08
Arkadaşlar aracım 2011 active model. Sağ ön cam açıkken bozuk yollarda biraz ses yapıyor. Asfalt yolda sorun yok. Neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

e_uludag
17-06-2013, 21:14
Arkadaşlar aracım 2011 active model. Sağ ön cam açıkken bozuk yollarda biraz ses yapıyor. Asfalt yolda sorun yok. Neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

malesef kronik bir arızaya denk gelmişsiniz, ben sorduğumda camı tutan mekanızmanın cama bağlandığı noktadan geliyor denmişti ben şöyle bir çözüm buldum, camı komple indirin, cam fitillerini ıslak bir bezle sildikten sonra (özellikle camın içersinde hareket ettiği aralıkları) silikon sprey sıkın, camı bir kaç kez indirip kaldırın ve ses kesilecektir. Umarım yardımı olur.

bodrum7
18-06-2013, 17:57
malesef kronik bir arızaya denk gelmişsiniz, ben sorduğumda camı tutan mekanızmanın cama bağlandığı noktadan geliyor denmişti ben şöyle bir çözüm buldum, camı komple indirin, cam fitillerini ıslak bir bezle sildikten sonra (özellikle camın içersinde hareket ettiği aralıkları) silikon sprey sıkın, camı bir kaç kez indirip kaldırın ve ses kesilecektir. Umarım yardımı olur.
Çok teşekkür ederim dostum bu problem kronik mi yani? Dediğin yönemi deneyeceğim olmadı ağustosta 1 yıl bakımı geldi servise sormayı düşünüyorum.

e_uludag
19-06-2013, 10:54
Çok teşekkür ederim dostum bu problem kronik mi yani? Dediğin yönemi deneyeceğim olmadı ağustosta 1 yıl bakımı geldi servise sormayı düşünüyorum.

Sanırım camın büyüklüğünden kaynaklı bir durum. Bir çok yerde bu şikayeti okumuştum. Bunun için servis döşemeyi söküp camın kriko sistemine işlem yapabiliyor ama ben döşemenin sökülmesine çok sıcak bakmıyorum, bir sesi halledelim derken 3-4 farklı ses doğabiliyor.

bodrum7
19-06-2013, 18:49
Sanırım camın büyüklüğünden kaynaklı bir durum. Bir çok yerde bu şikayeti okumuştum. Bunun için servis döşemeyi söküp camın kriko sistemine işlem yapabiliyor ama ben döşemenin sökülmesine çok sıcak bakmıyorum, bir sesi halledelim derken 3-4 farklı ses doğabiliyor. Evet aslında bende döşemesini sökecekler diye pek elletmek istemiyorum, bu sesle idare edecez artık :)

tesla
19-06-2013, 20:36
bu bir gıcırtıya benzer ses mi? tıkırtı da değil, gıcırtı da değil, ikisinin arası. kesik kesik gelen gıcırtı gibi ise bende de var. Bazen oluyor bazen olmuyor. Camın yüksekliğini değiştirince susuyor. Bazen hiç olmuyor bazen oluyor.

e_uludag
19-06-2013, 22:19
bu bir gıcırtıya benzer ses mi? tıkırtı da değil, gıcırtı da değil, ikisinin arası. kesik kesik gelen gıcırtı gibi ise bende de var. Bazen oluyor bazen olmuyor. Camın yüksekliğini değiştirince susuyor. Bazen hiç olmuyor bazen oluyor.

Aynen tarif ettiğiniz gibi, sinir bozucu bir ses...

xtreme59
20-06-2013, 13:11
camı yarım açınca bende de oluyor.. az yükseltirsem veya az alçaltırsam kesiliyor.. camın büyüklüğü ile alakalı bir durum bence.. fitiller esnedikçe ses yapıyor, iyi sıkışırsa ses yok..

tesla
20-06-2013, 14:42
Ben cama film taktırdıktan sonra farkettim. Acab film camı biraz daha kalınlaştırdığı için mi oluyor diye şüpheleniyorum. Sizde film var mı?

xtreme59
20-06-2013, 16:12
bende yok.. cam biraz geniş, açıldığında tam oturmuyor yuvasına boşluklar kalıyor, kapalıyken olduğu gibi sıkı durmuyor.. o oynamadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum..

bodrum7
20-06-2013, 19:06
Aynı ses dostum, ben camı çok değil biraz açtığımda geliyor, yarıdan fazla açarsam ses yok. Dediğiniz gibi fitillerden olabilir. Kronik bir sorun demekki.