PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 mercek Far

mygold
30-03-2010, 21:22
arkadaşlar baya bir bilgi topladım bu konuda .formumuzda da paylaşmak istiyorum.
anlaşılması için maddeliyorum
1-bizim farlar açılan farlardan değilmiş. bu yuzden işcilik kısmı zormuş.
2-Bmw x5 mercekleri oluyormuş( bizim 308 lerde bmw den aşagısını kabul etmiyo ;D)
3-Bi-xenon mercek montajı ve işçilik 450 tl
4-xenon kit olarak sadece d2s takılıyormuş.( kalitelisi yaklaşık 300tl )
5- far yukseklık ayar motoru işlemlerden sonra çalışıyormuş.

bilgilerinize sunulur.

MaLi
30-03-2010, 21:28
750 gibi bir rakam çıkıyor o zaman.
bence değer.

peki bu işlemi kim yapıyor?

otmotvmhndsi
30-03-2010, 22:24
arkadaşlar baya bir bilgi topladım bu konuda .formumuzda da paylaşmak istiyorum.
anlaşılması için maddeliyorum
1-bizim farlar açılan farlardan değilmiş. bu yuzden işcilik kısmı zormuş.
2-Bmw x5 mercekleri oluyormuş( bizim 308 lerde bmw den aşagısını kabul etmiyo ;D)
3-Bi-xenon mercek montajı ve işçilik 450 tl
4-xenon kit olarak sadece d2s takılıyormuş.( kalitelisi yaklaşık 300tl )
5- far yukseklık ayar motoru işlemlerden sonra çalışıyormuş.

bilgilerinize sunulur.

Peki bu işi Ankara 'da kim yapıyormuş???

mygold
30-03-2010, 22:40
bu işi yapan istanbuldaymış.
istanbulda çalışan bir arkadaşım yaptırmış. farları yolluyormuşşun adama, 3 gunde yapıp geri gönderiyormuş.

otmotvmhndsi
30-03-2010, 22:43
bu işi yapan istanbuldaymış.
istanbulda çalışan bir arkadaşım yaptırmış. farları yolluyormuşşun adama, 3 gunde yapıp geri gönderiyormuş.

Farı yolla yapsın dan hayır gelmez. Araç üstünde ayar yapmadan nasıl yapıcak yahu ??? Eğer adamın her marka modelden arabası yoksa tabi o başka ;D

mygold
30-03-2010, 22:46
istanbuldaki arkadaşım onceden adamın başka 308 lerede yaptıgını soyledi. demekki bi veribankası var bu konuda

MaLi
30-03-2010, 23:06
gecekusu.com (geceucusu.com muş :D ) dan İlker Kemal diye bir kullanıcı 308e mercek uygulamış.
bunlarda fotoları.

http://www.geceucusu.com/index.php?act=attach&type=post&id=4926

http://www.geceucusu.com/index.php?act=attach&type=post&id=4927

mygold
30-03-2010, 23:10
ooo super olmuş bee.
ben sormadım adamı ama belki aynı adamdır. anadolu yakasındaymış kozyatagında

MaLi
30-03-2010, 23:11
aynen
istanbul/anadolu yakası/kozyatağı
diyor profilinde

mygold
30-03-2010, 23:16
vay be gordunmu dag daga kavuşmaz ınsan ınsana kavusur . sormaya gerek kalmadan bulduk yapanı .supersin mali senden de bişey kaşmıyor.

MaLi
30-03-2010, 23:19
hehehe
ya aklıma çok yatıyor da.
herşey tamamen duygusal.
yarın vergi ödemesi var.
öğrenim kredisi geri ödemesi var.
toplamda 4.600 TL. :(

bununla düşünsene arabaya neler yapılır.

mygold
30-03-2010, 23:24
oy oy bu ne ya.resmen haraç
mali diyorumki ilerki zamanlarda şole 3-5 kişi toplanıp yaptırsak ilker kemal beye.
indirimde isteriz boylece.
gecekusu.com dan bıraz once yorumları da okudum ilker bey bu işin uzmanıymış.

MaLi
30-03-2010, 23:27
olur valla.
evet. yaptıranla memnunmuş baya.
mercek olayınıda aldım listeye.
listem baya kabarcak. hanım eve almicak beni yakında..
:)

mygold
30-03-2010, 23:27
ya şimdi hatırladım sormayı. bunu yaptırınca bizim garanti bozulurmu.

MaLi
30-03-2010, 23:29
tahminimce elektrik aksamı ile olan kısmı bozulur.
oda xenon yaptırırsan.
yoksa mercek uygulaması eksozu delmez. :)
ama pejo servisi bu. der derler.

eksozunuz mercek far takdırdığınız için değilinmiş.
araç garanti dışı.

hehehhe

mygold
30-03-2010, 23:32
derler valla.şimdi moralimi bozdu bu iş bak.
ya mali kötu meganda bile bi xenon mercek far varya. bizim 308 lerde olmamasına bi gıcık oluyom hiç sorma.

MaLi
30-03-2010, 23:34
mercek varda.
o merceğede direk xenon olmuyormuş.
halejene göre yapılıymış.
xenon takında verimsiz oluyormuş. ama karşıdan geleni rahatsız etmiyormuş.
onda da merceğin değiştirilmesi tavsiye ediliyor.

mygold
30-03-2010, 23:37
renoda hep işin üçkagıdına kaçıyo .yapmışın okadar uyumlu yapsana işte.

MaLi
30-03-2010, 23:40
bütün halojenli merceklerde böyleymiş.
komşuda 2000 model nissan primera var.
ondada mercek var.

mygold
30-03-2010, 23:42
ee bizimkilere niye koymamışlar ya bu kelekler. şimdi kızdıracaklar beni yaa. ;D

okann
30-03-2010, 23:59
Güzel bir uygulama olmuş.
Garanti olayına gelince servistekilerle iyi geçinin sonra ne yaparsanız yapın garantiyi bozmazlar ;)

Burak
31-03-2010, 07:32
gecekusu.com dan İlker Kemal diye bir kullanıcı 308e mercek uygulamış.
bunlarda fotoları.

geceucusu.com (http://geceucusu.com) olmasın ?

Abdullah
31-03-2010, 08:05
hehehe
ya aklıma çok yatıyor da.
herşey tamamen duygusal.
yarın vergi ödemesi var.
öğrenim kredisi geri ödemesi var.
toplamda 4.600 TL. :(

bununla düşünsene arabaya neler yapılır.

Mali sende de mi bu öğrenim kredisi geri ödeme hikayesi var bende de aynı yahu :( benim toplamda 3.086.

MaLi
31-03-2010, 08:35
gecekusu.com dan İlker Kemal diye bir kullanıcı 308e mercek uygulamış.
bunlarda fotoları.

geceucusu.com (http://geceucusu.com) olmasın ?

doğru.

MaLi
31-03-2010, 08:37
Mali sende de mi bu öğrenim kredisi geri ödeme hikayesi var bende de aynı yahu :( benim toplamda 3.086.

birde sadece benimki olsa gene iyi.
hanımında var bide. aslında onu kayınpedere ödetmem lazım ama neyse :)
2 tane olunca zor oluyor.

Abdullah
31-03-2010, 08:39

birde sadece benimki olsa gene iyi.
hanımında var bide. aslında onu kayınpedere ödetmem lazım ama neyse :)
2 tane olunca zor oluyor.

Allah yardımcın olsun Mali 1 tanesi beni zaten bayağı zorluyor.

MaLi
31-03-2010, 09:19
Allah yardımcın olsun Mali 1 tanesi beni zaten bayağı zorluyor.

amin.
cümlemizin Allah yardımcısı olsun.

GLR
31-03-2010, 23:47
Resimde görünen farları deneme amaçlı İlker beye ben yaptırmıştım.fiyatlarda bixenon mercekte 400 xenon mercekte 300 dü.Şimdi zam yapmış 100 er lira.500 400 olmuş.Xenon mercek yapılırsa normal bir xenon kit işinizi görür.Ancak bixenon mercekte d2s xenon kit fiyatlarını incelemenizi tavsiye ederim.Düzgün birşey almaya kalkarsanız düşündüğünüzden fazla çıkabilir.Ancak kaliteli bir iş olur.
Resimdeki mercek kapağını 3 kapak arasından seçtim en güzeli o oldu bence.Audi a3 ün mercek kapağı.Dıştan görüntüyü bozup veya güzelleştirecek şey o çünkü.

mygold
01-04-2010, 08:28
nasıl memnunmusun ahmet. tavsiye edermisin. performans nasıl , verecegın bılgıler onemli . buharlama yapmıyor degılmı. far yukseklık ayarı yapılıyormu. bı araç ustunde fotograflarını gorebilirmiyiz.

Ömer Gedik
01-04-2010, 08:37
mygold, ahmet yaptırdı ama taktırmadı

mygold
01-04-2010, 10:34
niye taktırmadıki orasını anlamadım ömer?

Abdullah
01-04-2010, 10:41

sanırım Ahmet başka bir arakadaşı için yaptırdı farları mygold.

Selahattin
01-04-2010, 10:46

sanırım Ahmet başka bir arakadaşı için yaptırdı farları mygold.
hatırladığım kadarıyla ahmet deneme amaçlı yaptırmıştı çıkma bir far bulup

MaLi
01-04-2010, 11:02
nasıl memnunmusun ahmet. tavsiye edermisin. performans nasıl , verecegın bılgıler onemli . buharlama yapmıyor degılmı. far yukseklık ayarı yapılıyormu. bı araç ustunde fotograflarını gorebilirmiyiz.

Ahmet bizi bir bilgilendirirmisin bu konularda?

GLR
02-04-2010, 17:11
Deneme amaçlı yapıldı kendi aracım için ancak o sıralar başka işlerim vardı taktıramadım.3 5 gün farsız kalamazdım.Orjinal farlara yaptırmak istemedim.

Çıkma veya başka far alırsanız daha iyi olabilir.Bu işi Türkiye de en iyi yapanlardan biri eğer yaptırmak isterseniz.Buhar yapma gibi bir problemle karşılaşmayacığımı ve far yükseklik ayarını sorunsuz şekilde kullanabileceğimi söylemişti.Tabii bu işin üstünden 1 buçuk sene geçmiştir. :D

Sahibinden.com da ilanından diğer ilanlarını ve yaptığı işleri inceleyip kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

otmotvmhndsi
02-04-2010, 19:07
Deneme amaçlı yapıldı kendi aracım için ancak o sıralar başka işlerim vardı taktıramadım.3 5 gün farsız kalamazdım.Orjinal farlara yaptırmak istemedim.

Çıkma veya başka far alırsanız daha iyi olabilir.Bu işi Türkiye de en iyi yapanlardan biri eğer yaptırmak isterseniz.Buhar yapma gibi bir problemle karşılaşmayacığımı ve far yükseklik ayarını sorunsuz şekilde kullanabileceğimi söylemişti.Tabii bu işin üstünden 1 buçuk sene geçmiştir. :D

Sahibinden.com da ilanından diğer ilanlarını ve yaptığı işleri inceleyip kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

E ahmet sen yaptırdın ama hala takdırmadın... Nerde şimdi o yaptırdığın farlar ??? Satmayı düşünürmüsün ???

GLR
02-04-2010, 19:28
Berker fotoğraftaki farlar demişim .Sana daha önce anlatmıştım.İçi sağlam çıkma kırık bir far bulmuştu.Ona uygulama yapıp bana gösterdi.Ben orjinal farlarıma uygulama yaptırmadım.Niye yaptırıp takmayayım ki. :-* :D

okann
02-04-2010, 19:40
Konuya hakim değilim ama göz ucuyla baktım ve şunu söyleyeyim.

Bir arkadaşım 308'ine far karartma yapacaktı. Ve orjinal farları ile oynamadı. Çıkmadan buldu. Gidip onlara işlem yaptı. Ve onları kullandı. Aracı satacağı zaman ise orj. farları taktı. Karartılmış çıkma farlarıda kar ile sattı ;)

GLR
10-04-2010, 18:10
Arkadaşlar yaptırmak isteyen olursa bu işi 250 liraya yapacak bir yer buldum.Yaptığı işlem aynı ve gayet güzel.Çok şık ve orjinal olacağını düşünüyorum.

mygold
10-04-2010, 18:32
ahmet mercekler ve kit dahilmi. sen daha oncede bu işle ilgilendin gorudn ama .bu arkadaş nasıl iyi yaparmı. biliyorsun bizim farlar acılmayan farlardanmış.

GLR
10-04-2010, 19:27
http://www.sahibinden.com/peugeot_207_mercek_uygulamasi-60WQQaXQQ22955837WQQpXQQdisplayitem
Yaptığı peugeot 207 uygulaması.Normal bir xenon kit almak yeterli 150 ile 300 arası birçok xenon kit mevcut.

mygold
20-04-2010, 19:08
arkadaşlar yeni bir ilan gordum. sizinle paylasıyım dedım.
http://www.sahibinden.com/peugeot_308_bi_xenon_mercek_uygulamasi_yapilir_-19WQQaXQQ24324042WQQpXQQdisplayitem?

otmotvmhndsi
20-04-2010, 19:13
arkadaşlar yeni bir ilan gordum. sizinle paylasıyım dedım.
http://www.sahibinden.com/peugeot_308_bi_xenon_mercek_uygulamasi_yapilir_-19WQQaXQQ24324042WQQpXQQdisplayitem?

Fotoğraflara dikkat ettiyseniz hep aynı mercek kullanılmış ve mercek standartlardan küçük çünkü her araca uysun diye.

Bu tarz mercekler şöyle oluyor. Normal Ampül tutamakları sökülüp bu mercekler takılıyor. Bunu yaparken reflektör kısmı delinmediği için istenirse eski haline geri döndürülür diyor.

Mercek standart boy(küçük) olduğu için tam verim alınabileceği kanısında değilim ama canlısını görmeden birşey diyemem...

mygold
20-04-2010, 19:30
gercekten cok pratık bir cozum. ozellıkle farların eski halıne geri donebilmesi cok guzel. ama performansı nasıl gormeden karar vermek zor.
simdiki xenon kitlerin cok kaliteli oldukları dusunulurse iyide olabilir. sormak lazım...

individual
09-05-2010, 21:06
http://www.sahibinden.com/peugeot_207_mercek_uygulamasi-60WQQaXQQ22955837WQQpXQQdisplayitem
Yaptığı peugeot 207 uygulaması.Normal bir xenon kit almak yeterli 150 ile 300 arası birçok xenon kit mevcut.

ahmetcim,

öncelikle taktığı mercek xenon mercek değil. bu 1. hata
xenon mercek olmadığından H serisi xenon takılacak. h serisi xenon çakmadır. bu 2.hata
çakma xenonda 4150-4300 k ampül yoktur ya da zor bulunur. size 6000 verecektir. bu 3.hata

ve en büyük hata.
taktığı mercek kapağı çok ufak.aradan ışık fena halde kaçacaktır.
keşke yaptığı farları bir denese :)

GLR
09-05-2010, 22:20
Öncelikle hoşgeldin. :) Ne çok hata yapmışım. ;) Hata yapmak insanlara mahsustur.Ancak 207 ye taktığı mercek kapağını 308 de uygulayacak demedim.4300 k xenon kit zor mu bulunuyor ya da yok mu?

Benim bilgim var olduğu yönündeydi.İnsanları yanlış yönlendirmiş gibi gösterilmemi anlamadım.Bildiğim kadarını paylaştım.Yapmak isteyen kendisi araştırır zaten!Benim yapan kişiyle ilgili dediğim şey dış görüntü olarak kötü bir uygulama değil.

Xenon kiti kendinde bulup alabilirsin.Bu işi yapan kişiden almak gibi bir zorunluluk yok.Merceksiz fara xenon kit yaptırmaktan çok daha iyidir bu uygulamalar.Dediğin gibi işçilik en önemli husus.Aslında herşeyde olduğu gibi orjinali makbuldur.Keşke mercekli olsa tüm araçlar.

Yapacak kişilerin bu konu hakkında bilgi sahibi olup yaptırması çok önemli tabii ki.Bu konu hakkında bilgileri individual dan alabilirsiniz.İyi forumlar.

individual
09-05-2010, 22:57
İnsanları yanlış yönlendirmiş gibi gösterilmemi anlamadım.

hoşbulduk
hata yapmak elbette insanlara mahsustur ama uslupta önemli.
9 yıldır bu işi yapıyoruz , çoluk çocuğa yaptırmayın demiş ilan sahibi
ben adamın hatalarından bahsettim. 9 yıldır işini yanlış yapıyor demek

isteyen istediğini yaptırır , istediği yerden istediğini alır.
kimseyi yönlendirmedim,ilanı sen koyduğun için senden alıntı yaptım sadece

GLR
09-05-2010, 23:28
Haklısın uslup çok önemli.Adamın kendi içindeki rekabet güdüsü ve komplekslerinden banane ayrıca :).Kendisini aradım 1 günde yaparım dedi ne zaman yaparsın dediğimde cenazem var bu hafta dedi.Kullandığı merceğinde markasını söylemişti hatırlamıyorum şu an.

Audi a3 mercek kapağı istiyorum daha önce İlker bey bu şekilde denemiş ve güzel olmuştu diye söyledim.Tanıyormuş ondan mercek ve mercek kapağı falanda alıyormuş.Yaptığı 207 uygulamasını araştırmıştım daha sonradan aynen dediğin gibi o sorun oluyor.

Nerden bileyim benim gördüğüm görüntü olarak güzel bir uygulama.Ancak yönlendirme olarak ne biliyorsam onu söyledim.Yoksa ben de en iyisi nasılsa öyle olsun isterim biliyorsun.

Ozan
13-05-2010, 07:46
Hafta sonu servise gitmiştim,yağ değişimi yaptırdım
Mercekli far fiyatlarınıda sordum
1290TL/adet kdv dahil

reisG
13-05-2010, 08:14
Ben Forza BJK nın da fiyatını yazdığı gibi, eğer aracın orjinal mercekli farı var ise onun alınıp serviste monte edilmesinden yanayım. Bunun dışında fara uygulama yapılması bana yanlış geliyor. Zaten elektronik konularda sıkıntı yaşanması çok fazla iken, minimum 37 milyarlık araçlarımızın far sistemlerinin açılıp içinde uygulama yapılmasını ardından kapatılmasını ben hiçbir şekilde yapmam.Eğer gerçekten bu sistemi istiyor isem parayı biriktirir siparişimi verir orjinal seti getirir taktırırım. Tabii bunun tersi düşünen arkadaşlara da saygım sonsuz. Sonuçta otomobil ve onu donatmak bir zevk meselesi.Bizim en büyük sıkıntımız daha önce de yazdığım gibi Peugeot Türkiye denen firmanın mercekli far, navigasyon gibi şuanda diğer firmaların sunduğu özelliklere sahip donanımları model gamında olmasına rağmen getirmemesi, aksesuar olarak bile sunmaması. Bir de 308 ler için nedense piyasada bir türlü bu tip donanımlar çıkmadı. 106 ,206,306,307 modellerinde bu tip donanım ve aksesuarlar hem Peugeot hemde harici piyasa tarafından bol miktarda piyasaya sürülmüştü. Hatta makyajlı 307 lerin pek çoğu orjinal mercekli farlar ile gelmiş; techno paketinde xenon bile olmuştu.308 modeli ne yazıkki Peugeot Türkiye tarafından üvey evlat muamelesi görmekte.

Ömer Gedik
13-05-2010, 08:24
Reis Abi 106-206-306-307 gibi araçlarda 307 hariç zaten çok donanımlı araçlar yoktu. 307 nin makyajlı kasasında zaten mercekli farlar standarttı. Techno paket dediğiniz pakette bildiğim kadarıyla xenon yok. Haliyle Peugeot Türkiye 308 e üvey evlat muamelesi yapmıyor fakat eskiden de olduğu gibi çok donanımlı araçta getirmiyor. Bu olay 307 de de yaşandı 207-407-607de de yaşandı. Umarım bir gün bu düşünceler değişir ve en dolu araçlar da Türkiye'ye gelir.

reisG
13-05-2010, 08:38
Sevgili Ömer yazdıklarımın bir kısmını yanlış anlatmışım. Demek istediğim şöyle tuning ve otomobil aksesuarı üreten hemen tüm firmalar 106,206,306 ve 307 modelleri için mercek fardan şeffaf stopa renkli kadrandan spor koltuğa kadar onlarca çeşit donanım üretti ve bunların da hepsi ülkemize çeşitli şekillerde geldi. Peugeot Türkiye'de bu araçlar satıldığı dönemde şimdi 308 e yaptığı kadar üvey evlat muamelesi yapmamıştı. Hala showroomlarda veya servis yedek parça/aksesuar kesimlerinde 206 ve 307 ye ait olan aksesuarlar az da olsa bulunmakta. Ama 308 tu kaka ilan edilmiş halde.308 için yukarıda yazdığım aksesuar çeşitlendirmesi yurtdışında ve Peugeot gamında mevcut iken ülkemize ne yazık ki gelmiyor.Keşke gelse de bizde yok mercekli far üretimiymiş. Yok lincancabur jant mı gelmiş vav nasıl gelmiş. O 308 varya sahibinden .com daki araç fuar aracıymış tek orj. deri döşemeli 308miş demeyelim.

Ömer Gedik
13-05-2010, 09:17
Reis abi umarım bir süre sonra 308 içinde farklı tuning ürünleri çıkacaktır. ama orjinal aksesuar olarak Peugeot zayıf ama her zaman zayıf... 206 veya 307 için üretilen aksesuarlarda pek bişeye benzemiyor.

individual
13-05-2010, 09:44
Techno paket dediğiniz pakette bildiğim kadarıyla xenon yok.

techno paket'in içeriğinde
xenon far , far yıkama
lastik basınç algılama ve bluetoth donanımları geliyordu.

techno paket sadece premium modele opsiyon olarak alınıyordu.
comfort , desingtech ve feline modellerinde opsiyon olarak alınamıyordu.

3-4 gün önce techno paketli bir 307 yi inceleme şansımda oldu.

Ömer Gedik
13-05-2010, 09:47
Hatam için özür dilerim. Ben ops paket olarak düşünemedim.

Yasin CCK
13-05-2010, 09:48
Sevgili Ömer yazdıklarımın bir kısmını yanlış anlatmışım. Demek istediğim şöyle tuning ve otomobil aksesuarı üreten hemen tüm firmalar 106,206,306 ve 307 modelleri için mercek fardan şeffaf stopa renkli kadrandan spor koltuğa kadar onlarca çeşit donanım üretti ve bunların da hepsi ülkemize çeşitli şekillerde geldi. Peugeot Türkiye'de bu araçlar satıldığı dönemde şimdi 308 e yaptığı kadar üvey evlat muamelesi yapmamıştı. Hala showroomlarda veya servis yedek parça/aksesuar kesimlerinde 206 ve 307 ye ait olan aksesuarlar az da olsa bulunmakta. Ama 308 tu kaka ilan edilmiş halde.308 için yukarıda yazdığım aksesuar çeşitlendirmesi yurtdışında ve Peugeot gamında mevcut iken ülkemize ne yazık ki gelmiyor.Keşke gelse de bizde yok mercekli far üretimiymiş. Yok lincancabur jant mı gelmiş vav nasıl gelmiş. O 308 varya sahibinden .com daki araç fuar aracıymış tek orj. deri döşemeli 308miş demeyelim.

+308

individual
15-05-2010, 01:31
sadece far 1095 + kdv
balast 550 + kdv
d2s ampül 165 + kdv

toplamda 2136 tl
yalnız bu fiyata diğer ampüller (uzun ampül , park ampülü,sinyal ampülü ve gündüz farı ampülü) , ampül kapakları ve sabitleme vidaları hariç.
yaklaşık 2200 tl ye geliyor.

bu fiyat sol far içindi. sağ farda isterseniz X2 olacak.
toplamda 4400 tl + işçilik

Eren
15-05-2010, 01:35

tamamına katılıyorum

Yasin CCK
15-05-2010, 08:58

Aman ha arkadaşlar, sakın gidip bu kadar para dökmeyin bu işe, yazık günah..

Biraz daha sabredin, biliyorsunuz modifiye dünyasını yakında takip ediyorum 207 için tam uyumlu mercekli farlar çıktı piyasaya takımı 500TL civarı..
http://img215.imageshack.us/img215/8605/capture2gj.jpg
Bizim araçlar yeni, henüz bu konularda çalışılmamış üzerine, ilerleyen zamanlarda uygun fiyatlara bulabilceğimize inanıyorum...

BahadırALTUN
15-05-2010, 09:05

4400 tl + işçilik Far ??

Mercekli olsa ne farkediyor. Daha doğrusu % kaç iyileşme olur aydınlatmada?

reisG
15-05-2010, 09:11
Yukarıda da bahsettiğim gibi. Sadece mercekli farlı 308 ler gelmediğinden bu pek çok kişi için heves oldu. Ana sebep bu . Bir de xenon ampul kullanmak isteyenler ışığın homojen dağılması ve trafikte diğer sürücülerin rahatsız olmaması için mercekli farı istiyorlar.Yasin'inde dediği gibi 207ler için çıkmış 308ler içinde yakında çeşit çeşit far ve stop gelir.

hakan308
15-05-2010, 09:20

Aman ha arkadaşlar, sakın gidip bu kadar para dökmeyin bu işe, yazık günah..

Biraz daha sabredin, biliyorsunuz modifiye dünyasını yakında takip ediyorum 207 için tam uyumlu mercekli farlar çıktı piyasaya takımı 500TL civarı..
http://img215.imageshack.us/img215/8605/capture2gj.jpg
Bizim araçlar yeni, henüz bu konularda çalışılmamış üzerine, ilerleyen zamanlarda uygun fiyatlara bulabilceğimize inanıyorum...

zaten varkı 308 için mercekli far çifti 400lira ;D

Yasin CCK
15-05-2010, 09:21

Ciddenmi? Link veya adres paylaşırmısın?

hakan308
15-05-2010, 10:25

Ciddenmi? Link veya adres paylaşırmısın?

link yok adres Beypazarı ;D kuzenim orada okuyordageçenlerde görmüş bir aksesuarcıda

emax34
02-11-2010, 05:23
Konuyu tekrar hortlaticam ,

Su mercekli farin yapilmisi varsa super olur, zira yaptirmak riskli... Bu arada biraz once sahibinden. com da gezerken bakin ne buldum :))

mercek uygulamasi :)) 600tl cik. Garanti vs var diyolar ama muhtemelen orjinal fari acip yapiyolardir ne kadar basarili arastirmak lazim.
Deneyen goren varmi arkadaslar..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-peugeot-308-bi-xenon-mercek-uygulamasi-yapilir/detay/?favorite=1

γuяdaeя
02-11-2010, 06:56
Ahmet arkadaşımızın (GLR) bu konuda çalışmaları vardı bir zamanlar ama ne oldu bilmiyorum.

hakan308
02-11-2010, 07:30
308in mercekli ledli farı var deyip bi heyecan yaratsammıki ;D

γuяdaeя
02-11-2010, 08:01

Durduğun kabahat.. Var mı? :D

reisG
02-11-2010, 08:23
RCZ lerde mercekli far opsiyonu var. ve stoklarada yedek parça olarak girmiştir. servisten alıp taktırın. bu tip harici uygulamaların güveni olmaz.

emax34
02-11-2010, 09:02
RCZ lerde mercekli far opsiyonu var. ve stoklarada yedek parça olarak girmiştir. servisten alıp taktırın. bu tip harici uygulamaların güveni olmaz.

Reis soyledigin dogru en sagliklisi ama ortaya soyle bir bilinmez cikiyor, rcz teki mercekli farlar bi-xenon adaptif farlar, onlarin bizim araclara uygulanmasi oldukca zahmetli olacaktir, malum far motoru, mevcut sisteme entegrasyon bilimum elektrik ve elektronik ayarlamalar... Servis sence bunu yapabilirmi? En kobay oluncak bir konu degil zira bu uygulamayi yapmis olduklarini hic sanmiyorum, ben araclar sorun yasadigim donemde aktif teki teknik arkadas atilla ile bunun sohbetini yapmistim ve net bir cevaba varamamistik, cunku araclarimizdaki mevcut far sistemiyle onun arasinda cok fark var, adaptif olusundan dolayi, muhakkak ki uygulanabilir ama aracin 1 hafta serviste yatma riski de hediye olur :) ben bir arayip sorcam tekrar bir de fiyat alayim bu arada, haber veririm size :) ben tahmini olarak komple set (adaptif farlar,vs) 2000 tl diyorum. Acik artirma acilmistir arkadaslar :p

emax34
02-11-2010, 09:04

Durduğun kabahat.. Var mı? :D

Yurdaer varda soylemiyosan !! :p cok buyuk ihanet olur :)))) harbiden varmidir aceb ya? Ben yerli yabanci heryere baktim yok...

Abdullah
02-11-2010, 09:47

Reis soyledigin dogru en sagliklisi ama ortaya soyle bir bilinmez cikiyor, rcz teki mercekli farlar bi-xenon adaptif farlar, onlarin bizim araclara uygulanmasi oldukca zahmetli olacaktir, malum far motoru, mevcut sisteme entegrasyon bilimum elektrik ve elektronik ayarlamalar... Servis sence bunu yapabilirmi? En kobay oluncak bir konu degil zira bu uygulamayi yapmis olduklarini hic sanmiyorum, ben araclar sorun yasadigim donemde aktif teki teknik arkadas atilla ile bunun sohbetini yapmistim ve net bir cevaba varamamistik, cunku araclarimizdaki mevcut far sistemiyle onun arasinda cok fark var, adaptif olusundan dolayi, muhakkak ki uygulanabilir ama aracin 1 hafta serviste yatma riski de hediye olur :) ben bir arayip sorcam tekrar bir de fiyat alayim bu arada, haber veririm size :) ben tahmini olarak komple set (adaptif farlar,vs) 2000 tl diyorum. Acik artirma acilmistir arkadaslar :p

Bence fiyat herşey dahil 3500 den aşağı olmaz

emax34
02-11-2010, 09:56
arkadaslar Abdullah kardesimden dogru tahmin geldi malesef ohaaaa diyesim var.

Far : 1300tl tanesi *2 = 2600 TL cik
Far Beyinleri : 650 TL tanesi * 2= 1300TL cik

Toplam rakam: Iscilik haric 3900 tl....
Yorum size kalmis ben agzimin payini aldim zira.

Bu arada farlar ayni degilmis ama uydurulabiliyomus :)) bu parayi verdikten sonra ben aston martin farini bile uygularim benim 308 e :P bide uyduramasalarmis...

Yuh ya... Yine konu peugeot turkiye nin opsiyon kitligina ve arac satarken opsiyon sunma noksanina gelecek ben daha fazla konusmayayim diyorum...

Ömer Gedik
02-11-2010, 10:04
Far beyinleri derken neyi kastettiniz be ntam anlamadım. Çünkü farlar tümden herşeyiyşe geliyor. Benim çıkardığım maliyet 2600 TL

reisG
02-11-2010, 10:05
RCZ ile 308 in farlarının aynı olduğu söylenmişti. Hatta dış dizayda tek ortak noktanın farlar olduğu belirtilmişti.
adaptif far için gerekli bir şey olabilir far beyini.!

Abdullah
02-11-2010, 10:06
arkadaslar Abdullah kardesimden dogru tahmin geldi malesef ohaaaa diyesim var.

Far : 1300tl tanesi *2 = 2600 TL cik
Far Beyinleri : 650 TL tanesi * 2= 1300TL cik

Toplam rakam: Iscilik haric 3900 tl....
Yorum size kalmis ben agzimin payini aldim zira.

Bu arada farlar ayni degilmis ama uydurulabiliyomus :)) bu parayi verdikten sonra ben aston martin farini bile uygularim benim 308 e :P bide uyduramasalarmis...

Yuh ya... Yine konu peugeot turkiye nin opsiyon kitligina ve arac satarken opsiyon sunma noksanina gelecek ben daha fazla konusmayayim diyorum...

Bu fiyattan aşağı söylemeleri imkansız zaten çünkü bir ara 308 cc nin mercekli farlarını araştırmıştı 2800 ü buluyordu ;D bence en iyisi sahibindendeki yerde yaptırmak askerden dönüşte aracı satmazsam ilk işim bu olacak inşallah sonra kaskoya mercekli far diye işletmek sonrada kaskodan değiştirmek ;D

γuяdaeя
02-11-2010, 11:08
Yurdaer varda soylemiyosan !! :p cok buyuk ihanet olur :)))) harbiden varmidir aceb ya? Ben yerli yabanci heryere baktim yok...

Yok kardeş ben değil de Hakan sanki biliyo birşeyler :)

Çıkma 2 tane 308 farı bulup onun üstünde çalışma yaptır bence. Olursa bir çift mercekli farın olur, olmazsa orjinalleri geri takarsın. Tabi bir çift çıkma 308 farının maliyeti ne olur bilemem :)

emax34
02-11-2010, 12:20

Çıkma 2 tane 308 farı bulup onun üstünde çalışma yaptır bence. Olursa bir çift mercekli farın olur, olmazsa orjinalleri geri takarsın. Tabi bir çift çıkma 308 farının maliyeti ne olur bilemem :)

Cikma far buldum tanesi 150, iscilik mercek olayi da tanesi 150 desek al sana 600 tl, bir de olmazsa 600 tl saydigin evde veya ofiste 1 cift far neye yarar artik bilemem herhalde bakar bakar aydinlanirim

mygold
02-11-2010, 17:49
arkadaşlar bızım 308 lere acıl mercek far lazım en onemlı eksık su an ıcin bu bence . bıraz daha bekleyecegız galıba.... tunıng urunler gelir yada yan sanayı urunler uretilir umarım.

hakan308
02-11-2010, 18:37

var var audi tarzı ledli mercekli farlar var ;D ;)

Abdullah
03-11-2010, 00:03
arkadaşlar bızım 308 lere acıl mercek far lazım en onemlı eksık su an ıcin bu bence . bıraz daha bekleyecegız galıba.... tunıng urunler gelir yada yan sanayı urunler uretilir umarım.

benim pek ümidim yok ama inşallah gelir araç üretileli neredeyse 3 yıl oldu hala ne aksesuarlarda bir gelişme var nede tuning de

Ömer Gedik
03-11-2010, 10:16
RCZ ile 308 in farlarının aynı olduğu söylenmişti. Hatta dış dizayda tek ortak noktanın farlar olduğu belirtilmişti.
adaptif far için gerekli bir şey olabilir far beyini.!

Adaptif olması düşündürebilir beni aksi halde zaten balast ları vs üstünde geliyor.

emax34
04-11-2010, 01:41

var var audi tarzı ledli mercekli farlar var ;D ;)

Hakan galeyana getirme bizi abicim, bak topluca geliriz ankaraya stok tuketiriz ona gore.. :)))

hakan308
04-11-2010, 08:35
buyrun gelin basimin ustunde yeriniz var ;)

γuяdaeя
04-11-2010, 15:00

Bak geliriz başkent üniversitesine arabanı astar grisine boyarız.. çabuk söyle bildiklerini ;D

hakan308
04-11-2010, 17:10

Bak geliriz başkent üniversitesine arabanı astar grisine boyarız.. çabuk söyle bildiklerini ;D

griye hayır demem en azından pislik ve ciziği göstermez ;D

06cnk
09-11-2010, 22:19
mercek olmadan direk xenon kit taksak aydınlatması çok mu düşük olur

Yasin CCK
10-11-2010, 00:51
Hayır çok düşük olmaz, yeterli bir aydınlatma alırsınız..

Şu sıkıntıları olur ;

- Işığı dağıtır,
- Öndeki sürücünün gözünü alabilir..

reisG
10-11-2010, 08:08
- Öndeki sürücünün gözünü alabilir..

Öndeki ve karşıdan gelen sürücüden bolca küfür yer. ;)

individual
18-11-2010, 04:33
Far beyinleri derken neyi kastettiniz be ntam anlamadım. Çünkü farlar tümden herşeyiyşe geliyor. Benim çıkardığım maliyet 2600 TL

o fiyat sanırım sadece far için
far üstünde balast gelmiyor. beyinden kasıt xenon balastları
yani sadece balast bozulsa komple far almıyorsun , balast ayrı satılıyor.

ayrıca arkadaş d2s bir çift ampül fiyatını da eklememiş.
165X2 de onlar tutuyor.

ben 307 me bi xenon mercek yaptırdım.
hatta 2 kere yaptırdım. ilkini satmıştım.
ikisinden de çok memnunum. orjinalden farkı yok görünürde ve aydınlatma olarak çok fark var.

Ömer Gedik
18-11-2010, 07:55
Dostum şimdi tekrar baktım Balastı ve parçaları hepsi üzerinde geliyor 308'de, sadece Xenon ampulü ayrı alınıyor.

http://img695.imageshack.us/img695/5873/t762a10a.jpg

Far aldığınızda içerdikleri
Far+Balast+Lamba Taşıyıcı+Far ampulü H1+Far ampulü PY21W+Far ampulü 12V-21/5w+Civata+Civata+Sac Somunu+Lamba Başlığı

Far Fiyatı: 1290,99 TL

Xenon Ampulü: 195.29 TL

kaderimsin
29-12-2013, 22:12
308cc aracıma bixenon far almak istiyorum orjinal

fiyatı hakkında bilgisi olan var mıdır? yaptıran oldumu saygılar