PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 206 X Design Saat göstergesi sorunu (2005 model)

stbrick
13-06-2013, 16:24
merhaba arkadaşlar

doğru bolummudur bilemedim ama danışmak istediğim bir konu var.

Aracın kontağını çalıştırdığımda konsolun ustunde bulunan saat doğru bir şekilde başlıyor. Saat 17 :16 ise gerçekte konsol saatinde de yine 17:16 gozukuyor. mesele surda baslıyor. Saat bundan sonra hiç ilerlemiyor. Sol butona uzun bastıgımda ENglish yazısı gelıyor ve oylece kalıyor. tekrar bastıgımda kayboluyor. yine saat kaldığı yere donuyor. Birde mesela sol kapıyı açıyorum akan yazı seklınde front door open yazısı akıyor. kapıyı kapattığımda saat ile birlikte kayan yazı sonar sekılde kalıyor.

Araca yeni teyp taktırdım. acaba sase mı var deyıp soktuk baktık yıne aynı sekılde. birde akuyu değiştirdim ama cok ılgısı var mıdır bilemedim. nerede kontrol ettirebılırım yada baktırabılırım. sorun hakkında fikri olan var mıdır?

Ciddi bir sorun değil ama ilk araç ilk heves takılıyor insan

teşekkür ederim

Fenomen
13-06-2013, 16:48
Öncelikle aracı götür yetkili servise veya bilgisayara bağlayabilecekleri bir yere odb2 den bağlayıp bi ne hata vermiş baksınlar ona göre ya onu fabrika ayarlarına döndürür düzeltirler veya bozulan birşey varmı görünür öbür türlü zor.
He bir de istersen akünün kabloları çıkar biraz bekle tak saat filan sıfırlanmış olacak o şekilde bir dene.

stbrick
16-06-2013, 13:05
Cok tesekur ederim. Arti kutbu cikarip bir bes dakika bekleyince duzeldi. Iyi ki varsiniz.

Ömer Gedik
16-06-2013, 21:07
Aracın biraz kafası karışmış. :) Makineye bağlatın diyecektim, akü bağlantısını söküp takma ile sıfırlama yapmışsınız ve sorun çözülmüş ne güzel :)