PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 308 Modifiye DESTEK ve YORUMLAR

Mr.ALi
12-06-2013, 14:27
SAYIN arkadaşlar aracım suanda orijinal halinda 2010 308 comfort 110hp ben bu aracıma şunları yaptırmayı düşünüyorum sizlerinde bana bu konuda yardımcı olmasını istiyorum önerileriniz nelerdir diye ? 1 * Tavanı folyo ile cam görünümlü hale getirmek / 2*Arka Spor difüsörlü tampon difüzörlü kismi gti olani tek tarafta çift çıkışlı eksoz / 3* 17' inç koyu gri veya parlak siyah renginde herhangi bir model jant ince yanak lastik (jant önerlerinizide bekliyorum arkadaşlar) / 4* Kapıların üzerindeki mat bandi parlak olani ile değiştirmek ve siyah kapı bantlarını parlak siyah rengine boyatmak / 5* GTI spoiler / 6* Spor helezon yaylar/ 7* Kule gergizi ... arkadaşlar sizlerin değerlendirmelerini bekliyorum ? Birde chip yazılım attırmayı düşünüyorum önerileriniz neler olur ? TEŞEKKÜRLER.....:yardim:nazar

Cem B
12-06-2013, 18:30
Aracın beyaz olması zaten modifiye olmasa da bazı değişiklikler için çok çok uygun.

Jant ile başlamanızı tavsiye ediyorum. Sportium jantları uygun olabilir 18 ebatlarda isterseniz tartışılmız Lincancabur olmalı.Maliyet olarak lastikler 17 boyutlarına göre daha yüksek olacağı için seçim yapmak aslında kolaylaşabilir.

Arka difüzörlü tampon için istediğiniz difüzörü türkiye de bulmak artık çok daha kolay.Forumdan bir kaç arkadşaımızda bu uygulama var.

Siyah tavan hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Elbette bu uygulamalar için ayırdıgınız/ayıracağınız meblag da çok önemli.yavaş yavaş başlayarak öncelik sırasında jant ve gövde rengi kapı çıtalar ı olarak başlamalısınız.

Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

tolgabşkn
14-06-2013, 20:38
sölediklerinin hepsi mevcuttu bi aralar aracımda.
yalnız dostum tavanı kaplatırken marka olarak oracal hexis yada 3m den biriyle kaplat,
ucuz yollu diosan oracal kesinlikle işini görür komple deilde cam tavanlarda olduğu gibi antenin önüne kadar kaplasınlar bence çok daha orj durur,
ön cam filmiyle tavan folyo beyaz araç için bence vazgeçilmez.
gti spoiler şart plastik tercihin olsun fiber çok dandik durur.
gti difizör bence fuzuli o rakamlara. bi tane otto spec al difizörün altından çapraz çıkar subaru tarzında.
jant 308 için kesinlikle ama kesinlikle LİNCANCABUR.
yay eiabach yada h&r 5 cm al bence. 3.5luk tak takma fark yok.benim aracım 8-9cm basıktı koni spor amortisör,spor yay olduğu halde bile konfor sıfırdı. ama görüntü tartışılmazdı bile araç yere 3 cm'di. ama şuan ki aklım olsa ben 5cm eibach alırdım.
kule gergisi bence gereksiz. ama virajlarda araçdaki stabil oluş ve kararlılık tartışılmaz bile. yalnız sağdan veya soldan hasarda diğer kuleninde bozulacağı aklından çıkarma.
kapı bantlarını ve tampon kuşaklarını bence boyat. folyoda olur ama dayanıklı olmaz.
ayrıca ön panjurdaki kuşağıda bende piano black boyat. rczdeki gibi. tavanda folyo olacağı için uyumlu olur.
tabi bunların hepsi yaşamış ve uygulamış olmamdan dolayı benim fikirlerim. herşey yine senin zevkine kalmış.

orhun57
23-06-2013, 17:47
Liste fena değil ama kule gergisi olayı bir zordur. Açıkçası yol tutuş benim en önem verdiğim konu fakat kule gergisi olası kazalarda aracı bütün tuttuğu gibi darbeleri iki tarafa naklettiği için hasarınızı arttırır. Öte yandan sanırım motor kısmına bakarsanız kulelerin açıkta olmadığını görürsünüz o yüzden gergi aşağıdan takılabilir ona da dikkat edin.

GOXIN
24-06-2013, 07:39
sölediklerinin hepsi mevcuttu bi aralar aracımda.
yalnız dostum tavanı kaplatırken marka olarak oracal hexis yada 3m den biriyle kaplat,
ucuz yollu diosan oracal kesinlikle işini görür komple deilde cam tavanlarda olduğu gibi antenin önüne kadar kaplasınlar bence çok daha orj durur,
ön cam filmiyle tavan folyo beyaz araç için bence vazgeçilmez.
gti spoiler şart plastik tercihin olsun fiber çok dandik durur.
gti difizör bence fuzuli o rakamlara. bi tane otto spec al difizörün altından çapraz çıkar subaru tarzında.
jant 308 için kesinlikle ama kesinlikle LİNCANCABUR.
yay eiabach yada h&r 5 cm al bence. 3.5luk tak takma fark yok.benim aracım 8-9cm basıktı koni spor amortisör,spor yay olduğu halde bile konfor sıfırdı. ama görüntü tartışılmazdı bile araç yere 3 cm'di. ama şuan ki aklım olsa ben 5cm eibach alırdım.
kule gergisi bence gereksiz. ama virajlarda araçdaki stabil oluş ve kararlılık tartışılmaz bile. yalnız sağdan veya soldan hasarda diğer kuleninde bozulacağı aklından çıkarma.
kapı bantlarını ve tampon kuşaklarını bence boyat. folyoda olur ama dayanıklı olmaz.
ayrıca ön panjurdaki kuşağıda bende piano black boyat. rczdeki gibi. tavanda folyo olacağı için uyumlu olur.
tabi bunların hepsi yaşamış ve uygulamış olmamdan dolayı benim fikirlerim. herşey yine senin zevkine kalmış.

Bu tavan kaplama işini bende çok istiyorum ama ruhsata işletme gibi şeyler duymuştum ve vazgeçtım. Geçen gün abimin bir arkadaşı aracına yapmış, abimde bildiği için sormuş ruhsata işlettin mi diye, o da gerek yok demiş. Bu konuyla alakalı kesin bilgiyi nereden alabiliriz? %30u geçmezse gerek yok deniyor, dediğiniz gibi antenin önüne kadar yaptığımızda %30u geçiyor mudur? İnternette bir yerde kesin olarak yazıyor mu bu?

Yasin CCK
24-06-2013, 07:53
Bu tavan kaplama işini bende çok istiyorum ama ruhsata işletme gibi şeyler duymuştum ve vazgeçtım. Geçen gün abimin bir arkadaşı aracına yapmış, abimde bildiği için sormuş ruhsata işlettin mi diye, o da gerek yok demiş. Bu konuyla alakalı kesin bilgiyi nereden alabiliriz? %30u geçmezse gerek yok deniyor, dediğiniz gibi antenin önüne kadar yaptığımızda %30u geçiyor mudur? İnternette bir yerde kesin olarak yazıyor mu bu?

Trafikte uygulaması ; sizi durduran polisin ruh haline göre değişir.
Muayene de uygulaması ; ruhsata işli olması gerekir.

EmRaH.
24-06-2013, 07:55
Bir şeyler yapmak istiyorsan aracına . Dip 5-6 cm bas cam filmi ve aracın dizel sanırm chip uygulaması 140 hp güç elde edersin . basık oldu mu tatından yenmez fazla oynamaya gerek yok :)

Yasin CCK
24-06-2013, 08:09
Direk 140 Hp mi Emrah :D Araç otomatik mi, manuel mi, km si kaç, bakım-onarım durumları neler... bunları bilmeden bir değer vermek yanlış olur, kolay işler değil bunlar.