PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5008 Arka Sis Farı Yardım..

Alpertarık
20-05-2013, 14:49
Merhaba arkadaşlar; Cumartesi günü aracımı yıkarken arka sis farının üst tarafına elimle vurduğumda sis farının oralarda bir şey kırılmış ve ses yapıyor gibi geldi. Bu gün servise gittiğimde; servis bana, sis farı kırılmış değiştirmemizi ister misiniz? diye sordu. Ben de ücretini ve garantiden değiştirme durumunu sordum. Fiyatını 100 TL ve garantiye girmediğini söylediler. Ben de değiştirin o zaman dedim. Aracımın yıkanıp (zaten temizdi) hazır olduğunu söylediler. Telefondan 45 dk sonra servise gittim ve çıkardıkları parçaya baktım. Parçada dışarıdan hiç bir temas izi olmadığını ve aynı zamanda tamponda da herhangi bir vuruk izi olmadığını gördüm. Sis farının ayaklarında bırakın kırık ya da çatlağı, hiç bir esneme izi bile yok. Parçanın arızalı olduğu konusunda ısrar etmeme rağmen kabul etmediler. Ben de eski parçayı tekrar taktırdım. Yeni taktıkları parçanın içine parmağımı sokarak ayna kısmının oynayıp oynamadığına baktım ve çok az da olsa sabit olmayıp, oynadığını gördüm ve kendilerine de gösterdim. Hiç bir cevap veremediler ama yine de değiştirmediler.
Sizlerin de (5008 sahibi forumdaşlar) arka sis lambanızda herhangi bir sorun var mı? veya başınıza böyle bir olay geldi mi?