PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Döşemeye yapıştırıcı yada benzeri birşey oldu

Gökay
15-05-2013, 12:31
Restauranta gitmiştik vale'ye bıraktım,çıkışta arac geldi tam oturcam len bişey var orda bi baktım yapışık :)

Kokladım kokusuz bir madde ama yapışkan, sildim önce ıslak mendille eve gidince aseton falan ı ıh kaldı boyle la ilahe illallah

Ziebarta falan götürmeden deneyeceğim şeyler varsa deneyeyim fikri olan ?

http://img819.imageshack.us/img819/3061/32819993.jpg

e_uludag
15-05-2013, 22:28
Restauranta gitmiştik vale'ye bıraktım,çıkışta arac geldi tam oturcam len bişey var orda bi baktım yapışık :)

Kokladım kokusuz bir madde ama yapışkan, sildim önce ıslak mendille eve gidince aseton falan ı ıh kaldı boyle la ilahe illallah

Ziebarta falan götürmeden deneyeceğim şeyler varsa deneyeyim fikri olan ?

sonax ın bir ürünü var, mavi kapaklı, kumaş döşeme için, köpük şeklinde sıkıyosunuz, 1-2 dk döşeme köpüğü emiyor sonra kuru bir bezle hafif bastırarak siliyorsunuz. Ben gayet başarılı bulmuştum. Bauhaus tan almıştım...

mimit
15-05-2013, 22:39
hocam kumaş yüzeyinde bir kalıplaşma varsa ,yani yüzeysel bir müdahale ile çıkarılabilcek bir leke ise, bir buz torbası hazırlayın döşemeyi ıslatmayacak şekilde buzları lekeli kısmın üzerine koyup,lekeyi oluşturan maddenin donmasını bekleyin ve sonra kahvaltı bıçağı yada meyve bıçağı ile çok bastırmadan temizlemeye çalışın,daha hafif ama kumaşa işlemiş bir leke ise karbonat ile ovalayarak çıkartmayı da deneye bilirsiniz,karbonata biraz su ilave ederek macunsu kıvama getirebilirsiniz. pratik evde bulabileceğimiz malzemeler ile aklıma gelenler bunlar.

çok daha inatçı bir yapışkan ise profesyonel bir yerden yardım almanızı tavsiye ederim,çünkü kullanılan kimyasallar döşemeye zarar verebilecek agresifliğe ulaşabiliyor,her trülü kimyasalı öncelikle koltuğun görünmeyen bir yüzeyinde denemenizi tavsiye ederim, renk bozulmasına karşı önlem amaçlı.

mahmut
15-05-2013, 22:43
carpex koltuk temizleme köpügü cıkarabilir bu lekeyi carrefourda satılıyor 10 lira tavsiye ederim.

reisG
16-05-2013, 09:13
turtle wax ın yeşil sarı renkli ve üzerinde sarı renkli özel kalın frıçası olan bir temizleyicisi var ben kullandım son derece faydalı oldu. döşeme üzerinde kalın bir tabaka varsa mimit'in yazdığı gibi buz torbası ile dondurup bir temizlemek lazım ardından benim kullandığım temizleyici faydalı olabilir.
Bir de not ben valeye kesinlikle araç vermem kimseninde vermesini istmem. resmen hayvan gibi hareket ediyorlar.