PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam tarafından gelen zıngırtı

hgonul
12-05-2013, 22:32
Neden olduğunu hala çözemediğim 5.000 km'lik aracımda boş yolda gaza bastığım anda gelen bi zıngırdama oluyo ve uzun yolda çok can sıkıcı bi durum durup dinlemeye çalıştım ama göğüsün içinden geliyo sanki böyle bi durumla karşılaşan arkadaş oldumu .s

Yasin CCK
13-05-2013, 08:02
Sesli sorunların yazıyla anlatılması ve anlayıp yorum yapılması çok zor :)

e_uludag
13-05-2013, 23:56
Neden olduğunu hala çözemediğim 5.000 km'lik aracımda boş yolda gaza bastığım anda gelen bi zıngırdama oluyo ve uzun yolda çok can sıkıcı bi durum durup dinlemeye çalıştım ama göğüsün içinden geliyo sanki böyle bi durumla karşılaşan arkadaş oldumu .s

Yazın aracın içi ısındığında bozuk yollarda ön tavan aydınlatma lambasının içinde bulunduğu parçadan ses geliyor ama ses gelirken elimle bastırdığımda geçiyor. Dikkatimi çekti hareket halindeyken ön cam haddinden fazla titriyor, sanırım sesin nedeni camdaki bu titreme. Passattta denedim milim titreme yok, camın genişliğinden olabilir diye düşünüyorum.

buraks
14-05-2013, 14:53
peugeotlarda olabilen bir sorun servisde anlatarak çözebilirsiniz..

ANKA
14-05-2013, 15:11
Benim araçta da biraz ses geliyordu ön taraftan ama sonradan geçti. Benim ön cam eski sahibi zamanında bir kez demişmiş. Ben de sağına soluna biraz baktım, etrafını iyice temizledim. İçerideki lambaların kenarlarını falan kontrol ettim. Ses kesildi. Geçen de arka koltuklardan ses geliyordu. Koltukların altındaki yalıtım malzemeleri sert köpük gibi birşey onların bir kısmı biraz çatlamış ben de kırılan çatlayan malzemeleri attım. Bantlı süngerlerden vardı onlarla birkaç yere destek yaptım. O ses de kesildi.
Sonuç olarak hareket halinde olan bir nesne bizim araçlar ve birçok yeri gevşeyebiliyor. Ara ara kontrol etmekte fayda var. Bu oynayan kısımlara sünger veya kauçuk ile takviyeler yapmak işi çözüyor.

tesla
14-05-2013, 15:45
Peugeot'larda ses eksik olmuyor. Sert süspansiyon, sert lastikler ve sert plastik üçlüsü bize tıkırtı olarak geri dönüyor. Her parçayı da söküp vidaları sıkamıyorsun ki. Benim araçta, göğsün sağ tarafında hava yastığı bölümünde tıkırtı başladı 2 gün önce. Önceden de arka koltukların ordan geliyordu, emniyet kemeri tokalarıymış, tokaları yukarda sıkıştırıp susturdum ama göğüs devam. Bazen sesler kendiliğinden kesilebiliyor.

206'ımda da kapı sol kapı içinden tıkırtı gelirdi. kapıları kilitleyince susardı, kilitle dolaşırdım. Belki zamanla geçer sizinki de. yoksa tespiti de ve çözümü de zor bu tıkırtıların.

xtreme59
14-05-2013, 16:22
bende de ön camın oradan, özellikle mıcırlı asfalt yolda titreme olunca gelen bir ses var.. ama o da her zaman gelmiyor o yüzden tam yerini bulamadım.. sanki konsolun bir kısmı ön cama temas ediyor gibi bir ses, ama nadir duyduğum için tam bir sonuç yok..

asdfg112
14-05-2013, 22:48
aynı problem bende de var, araba 2bin km henüz. çözüm bulunursa herkesin işine yarayacak anlaşılan :)

mechanix
14-05-2013, 23:59

Özellikle uzun yolculuklarda, düz yolda mı oluyor? Göstergelerin oradan geliyor gibi bir hisse kapıldınız mı?
Çünkü eğer öyleyse aynısı zaman zaman benim araçta da oluyor.

FeRoz
15-05-2013, 05:21
Merhaba.ön cam kenarlıklarını asılarak onları tutan klipslerin sağlamlığından ve cam yüzeyi ile arasında oluşmuş yada aerodinamizm ile oluşabilecek açıklığın olmadığından emin olun. :)

e_uludag
15-05-2013, 22:45
308 aracımızı Ocak ayında aldık, o günden bu yana izlenimim, bu araç kesinlikle yeni atılmış asfalt için tasarlanmış, asfaltta çıt ses gelmiyor, hatta passattan daha az rüzgar sesi alıyor içeriye ama bozuk yolda alt takımdan başlamak üzere araç içine doğru tangırtı, tıkırtı, zırıltılar Eksik olmuyor. Araç bana çok sert geliyor, 17 veya 18 inç jant + yay alayım diyorum ama şüpheliyim..

asdfg112
07-06-2013, 16:09
ben kendi aracımdaki problemi buldum. tweeter'ların oradan geliyor, üzerine basınca gidiyor

e_uludag
07-06-2013, 21:06
Havaların ısınmasıyla beraber Camlar yarım açıkken kasise girdiğimde çıtırtı gibi bir ses gelmeye başladı camlardan? Neden olabilir, aynı sesi duyan var mı?