PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba.

korsann
08-05-2013, 00:46
Merhabalar Betül ben 21 yaşındayım. biraz uzun yazıcam karışık olabilir kusura bakmayın inşallah doğru yere
konu açtım şimdiden yardımcı olursanız çok sevinirim. Peugeot 508 sahibiyiz. benim canım babam bu arabaların
hastasıydı bir sürü peugeot değiştirdik en sonu 508 oldu. 9 ay önce babam vefat etti hala onun zorluğunu yaşıyorum
alışmaya çalışıyorum neyse geçelim bunları. sonuç olarak istemesemde farkındayım araba bana ve anneme
çok büyük. satmakta istemiyorum çünkü babam
arabasını çok seviyordu onu hatırlıyorum her koltuğa oturduğumda. değerli bizim için.
ama sanırım yapacak bir şey yok çünkü park etmekte fln zorluk yaşıyorum (annem de farkında)arabaya
zarar gelsin de istemiyorum. sonuç olarak bize önerebileceğiniz araba varmıdır? benim aklımda 208 var ama
hiçbir bilgim yok araba hakkında sadece iç tasarım hoşuma gitti navigasyonu panoramik camı fln gayet hoş.
fikirlerinize çok ihtiyacım var hep düşünceler çıldırmak üzereyim
satsak hata mı ederiz. sanki babama ihanet ediyormuşum gibi geliyor bana lütfen yardım edin
(daha bu düşüncemden annemin haberi yok ama o da farkında durumun sizden alacağım fikirleri anneme
söyleyeceğim ona göre konuşup karar veririz.) ya da ben mi çok büyütüyorum sonradan pişman olurmuyum

omeraydin
08-05-2013, 01:28
Öncelikle başınız sağolsun. Aramıza hoş geldiniz. Bugün aracımı servise götürdüm ve beklerken 208 1.4 otomatik vites test sürüşü yaptım benim aracım 308. 208 gerek kullanımı gerek tasarımı çok güzel bir araba açıkçası imkanım olsa yarın gidip alırım. ama iç kısmı biraz küçük benim size önerim 308 ama size kalmış...

301gti
08-05-2013, 04:52
başınız sağolsun.Benden sizede ufak bir tavsiye mademki zorluk cekiyosunuz surmekte satin ufak bi araca gecin.baba yadigarini gördukce uzuntunuz hep olacaktir.suruş yapmadim fakat 208 i inceledim gayet şık ve kullanışli bir araba .tavsiye ederim...

GOXIN
08-05-2013, 07:12
Öncelikle başınız sağolsun. Araba dediğiniz gibi size çok büyük gelecektir ve araca zarar vermeniz olası. Bu nedenle sizinde düşündüğünüz 208 Modeli sizin gibi bir aileye yeter ve artar diye düşünüyorum. Biraz daha geniş olsun derseniz arkadaşında önerdiği gibi 308 modeli sizi bayağı götürür. Hayırlı olması dileğiyle.

sessizgece
08-05-2013, 07:28
Başınız sağolsun. Allah sabırlar versin. 208 Gayet şık ve sevimli bir araçtır.

Yasin CCK
08-05-2013, 07:53
Öncelikle başınız sağolsun. Hassas bir durum olduğundan 508 konusunda bir şey diyemem. Ama yaşınızı ve park durumunu göz önüne alırsak 208 sizin için biçilmiş kaftan :iyi

ssgti
08-05-2013, 08:10
Başınız sağolsun. 208 çok iyi tercih olacaktır...

korsann
08-05-2013, 12:26
çok teşekkür ederim cevaplarınız için sağ olun. iç kısmı dar derken arabayı sürerken bir sıkıntı oluşturur mu. çünkü annem ile ben varım sadece kalabalık bir aile değiliz. ikimiz için uygundur sanırım

parkmen
08-05-2013, 12:34
Evvela başın sağolsun. Aracını bence hiç satmayı düşünme zamanla aracını bir eldiven gibi görerek park etmeye alışacaksındır. Ben 406 kullanıyorum eşimde ilk zamanlar aracı park ederken aşırı derecede zorlanıyordu ama şu an neredeyse tek manevrada park edebiliyor. 508 yeni bir araç henüz garantisi dahi dolmamıştır satarsan zarar edersin çünkü 2. el piyasası henüz oluşmadı, çok fazla piyasasını takip edebileceğini alıcılarla kıran kırana mücadele edebileceğini de pek zannetmiyorum (yanlış anlaşılmasın araca karşı olan duygusal yoğunluğundan dolayı bunları söylüyorum). Bence bir müddet daha kullan eminim alışacaksındır.

Yasin CCK
08-05-2013, 12:34
çok teşekkür ederim cevaplarınız için sağ olun. iç kısmı dar derken arabayı sürerken bir sıkıntı oluşturur mu. çünkü annem ile ben varım sadece kalabalık bir aile değiliz. ikimiz için uygundur sanırım

Yetişkin bir erkek için dar olabilir ama bir bayan için ideal.

mimit
08-05-2013, 13:03
öncelikle başınız sağ olsun,benimde fikrim 508 ile yola devam etmenizden yana, bir süre kullandıktan sonra araca hakimiyetiniz arttığından büyük olması hiç bir sıkıntı çıkartmayacaktır sizin için,evet 208 güzel bir araç ama büyük araç her zaman daha iyidir,daha ferah daha konforlu, nispeten küçük araçlara göre de daha güvenli. illaki değiştirmek isterseniz de bende 208 yerine 308 i bir inceleyin derim ama 508 çok daha iyi bir araç.araca ve kendinize biraz daha zaman tanıyın.

korsann
08-05-2013, 13:13
evet 508 gerçekten rahat araba dediğiniz gibi içine girince kendimi güvende hissediyorum ve konforlu. herkesin fikirleri benim için çok önemli sanırım biraz daha düşünmem gerek çünkü araba konusunda kendime güveniyorum zamanla hallolur.teşekkür ederim hepinize.

TanerHoca
08-05-2013, 15:50
merhaba, sevgili babanıza Allah'tan rahmet, sizlere de sabır ve başsağlığı dilerim...
ben araç konusunda yorum yapmayacağım. sadece aklınızda kalmasın diye bahsi geçen araçlarla(208-308) bir test sürüşü yapmanızı önerebilirim.
508 i zaten kullanıyorsunuz.böylece kendiniz için en uygun aracın hangisi olduğuna karar vermeniz belki biraz daha kolay olabilir. kararınız şimdiden hayırlı olsun.

Bekir
08-05-2013, 16:18
Başınız sağ olsun Allah sabırlar versin. Bende ne büyük ne küçük olsun derseniz 308 öneririm. Bir bayan için bence çok ideal.

converse10
08-05-2013, 16:27
allah sabır versin başınız sağolsun

korsann
09-05-2013, 11:29
bana yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. karar verdim canım babamın bana hatırasını satamam. her koltuğa oturduğumda onu hatırlayacağım onunla çıktığımız yolculukları diğer arabaları babamın deyimiyle 'nasıl tokatladık ama' demesini. ağlayacağım, üzüleceğim ama oraya oturduğumda kendimi güvende hissedeceğim. tekrar teşekkür ederim herkese, sağ olun.

gonsales
22-05-2013, 22:06
Çok doğru tercih olmuş :iyi..Bu arada allah sabır versin