PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolcu koltuğu yükseklik ayarı

reisG
24-03-2010, 09:34
Arkadaşlar ,eşimin ehliyet almasından sonra bu hafta içerisinde o sürücü koltuğunda ben ise sağ koltukta trafik deneyimi kazanmaktayız. Ben bugüne kadar 308 de gördüğüm en olumsuz yönü de böylece tanıdım. sağ ön koltuk o kadar kötü bir yükseltide bulunuyorki. Sanki araçtan bağımsız öylesine takılmış gibi. Taner Hocamın 407 si ile bir yere giderkende bu konu dikkatimi çekmiş ve hocam da onaylamıştı sağ ön koltuğun normalden çok daha yüksek ve rahatsız konumda olması ve oturanların rahat edemediğini. Bunu bizzat yaşadım. ve ilk defa keşke premium alsaydım da sağ ön koltuktaki yükseklik ayarına sahip olsaydım diye.-ki eski arkadaşlarımız bilirler. Ben Ocak 2009 da aracımı alırken basın tanıtımı için gelmiş cam tavanlı premium donanımlı 308 THP bulmuştum sadece 500 km.deki aracı anahtar teslim 31.000 e alacaktım. son anda vazgeçmiş ve benim aracı almıştım.
Keşke sağ ön koltuğa yükseklik ayarı taktırabilsek bir soruşturmak lazım.

TanerHoca
24-03-2010, 09:40
reis "sol ön cam" - "sağ ön koltuk" derken millet pejonun sağı solu dökülüyo demesin sonra ;D

Ömer Gedik
24-03-2010, 09:44
reis "sol ön cam" - "sağ ön koltuk" derken millet pejonun sağı solu dökülüyo demesin sonra ;D

Hocam çok iyiydi :)

Reis Abi Eğer mekanizması müsaitse yapılabilir aslında ayrıca koltuğun sağındaki plastiğin değişmesi gerekir. İncelemek lazım.

reisG
24-03-2010, 09:49
Hocam sabah sabah yine süper espriler ile başladın . çok sağol. ;)
Sevgili kardeşim Ömer servise bir ara uğradığımda konu hakkında bilgi alacağım büyük ihtimalle yapılır diye düşünüyorum ve deiğin gibi bazı çıkarma ve eklemeler olacaktır.

TanerHoca
24-03-2010, 10:18
reis senin de belirttiğin ve tecrübe ettiğin üzere aynı sıkıntı 407'de de var.
eğer koltuğu bir şekilde alçaltmak mümkün ise bunu bende yaptırmak isterim.

Ömer Gedik
24-03-2010, 11:08
Hocam birimizde Premium olsa sökp bakardık. Servisin bu işe direk yapılamaz dediğini duyar gibiyim. Ayrıca maliyetli bir işlem de diyebilirler. Ben neredeyse tamamen kendim kullandığım için böyle bir sorunum olmadı. :)

TanerHoca
24-03-2010, 11:14
Hocam birimizde Premium olsa sökp bakardık. Servisin bu işe direk yapılamaz dediğini duyar gibiyim. Ayrıca maliyetli bir işlem de diyebilirler. Ben neredeyse tamamen kendim kullandığım için böyle bir sorunum olmadı. :)

ömer ben de kendim kullanıyorum aracı ama babam araca binerken koltuğun yüksekliğinden dolayı kafayı vurunca sildi attı pejoyu...yandakileri de düşünmek lazım ;)

Ömer Gedik
24-03-2010, 11:32

ömer ben de kendim kullanıyorum aracı ama babam araca binerken koltuğun yüksekliğinden dolayı kafayı vurunca sildi attı pejoyu...yandakileri de düşünmek lazım ;)

Aslında sağdaki koltukları neden yüksek sabitlemişler. Bir mantığı olmalı diye düşünüyorum.

reisG
24-03-2010, 12:35
Servisi aradım öğle tatiliymiş. saat 13:30 da tekrar arayıp birşeyler öğrenmeye çalışacağım. ???

reisG
24-03-2010, 13:28
Berke'nin müşteri ilişkileri yetkilisi Şemin Hanım aradı ve bilgi verdi. sağ ön koltuğa yükseklik ayarı yapılması için alt taraftaki mekanizmaların ayrı olarak değiştirilmesi durumu yokmuş. koltuk kasası ile birlikte değişiyormuş.yani bu koltuğu verip yeni koltuk takılması gerekiyormuş. Bunun da maliyeti 3.000 TL yi buluyormuş.
Sonuçta servis üzerinden bu iş yapılırsa böyle oluyor. Forumda bu konuda bir bilgi notu oluşması açısından iyi oldu. Ama yükseklik ayarlı koltuk hayalleri de suya düştü. :-[

Yasin CCK
24-03-2010, 13:37
Hocam takma kafana bu kadar ya, olmadı yükseltmek için altımıza yastık koyarız :D

reisG
24-03-2010, 14:05
Benim derdim yükseltmek değil alçaltmak. Yasin, bugün sol koltuktan kalkıp sağ koltuğa bir geç yaşanan sıkıntıyı göreceksin.

Yasin CCK
24-03-2010, 14:20
Hımm, pardon Reis yanlış anlamışım..

Yok sağ koltuğuda kullanan biriyim, kardeşimle ortak kullanıyoruz aracı, açıkçası bana bir sıkıntıymış gibi gelmedi :-\. Ama tabi zevk meselesi...

Olmadı sanayide düşürtürüz Reis ;)

otmotvmhndsi
24-03-2010, 14:32
Hımm, pardon Reis yanlış anlamışım..

Yok sağ koltuğuda kullanan biriyim, kardeşimle ortak kullanıyoruz aracı, açıkçası bana bir sıkıntıymış gibi gelmedi :-\. Ama tabi zevk meselesi...

Olmadı sanayide düşürtürüz Reis ;)

Coilover takalım ;D

reisG
24-03-2010, 14:37
coilover ?
öğrendim
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=739.new;boardseen#new

TanerHoca
24-03-2010, 19:37
Berke'nin müşteri ilişkileri yetkilisi Şemin Hanım aradı ve bilgi verdi. sağ ön koltuğa yükseklik ayarı yapılması için alt taraftaki mekanizmaların ayrı olarak değiştirilmesi durumu yokmuş. koltuk kasası ile birlikte değişiyormuş.yani bu koltuğu verip yeni koltuk takılması gerekiyormuş. Bunun da maliyeti 3.000 TL yi buluyormuş.
Sonuçta servis üzerinden bu iş yapılırsa böyle oluyor. Forumda bu konuda bir bilgi notu oluşması açısından iyi oldu. Ama yükseklik ayarlı koltuk hayalleri de suya düştü. :-[

3.000 liralık maliyet düşünüldüğünde suya düşmek az kalır bizim hayaller resmen tsunami mağduru oldu :D
http://img682.imageshack.us/img682/5568/tsunami20048jpg2082936.jpg

bu arada nedendir bilmiyorum!!! ;D servislerden iyice soğumaya başladım.

BahadırALTUN
25-03-2010, 08:49
Sağ koltuğu alçaltamıyorsak bizde sol koltuğu yükseltelim arkadaşlar. Sol da kaza yapmadan uzun süre kullanabilirsek, yüksek koltuğa alışabilir ve sağ koltuğa geçince endişe veya evhama kapılmayız. Sıkıntı felan da kalmaz. ;)

Olaylara olumlu bakmaya çalışalım. Yoksa yüksek koltuğu geçtim, bu dünyada yaşamak bile sıkıntı verir.

TanerHoca
25-03-2010, 08:53
Olaylara olumlu bakmaya çalışalım. Yoksa yüksek koltuğu geçtim, bu dünyada yaşamak bile sıkıntı verir.

bahadır reisin 1.90 nın üstündeki boyuyla benim aracımda sağ ön koltuktaki halini görsen gerçek anlamda sıkıntı çektiğini sende kabul ederdin.koltuğu en geriye iterek ancak kendine yaşam alanı oluşturabildi... ;)

Ömer Gedik
25-03-2010, 11:37
Hocam nedendir bilmiyorum yazmışsın ama herkes neden olduğunda hem fikir :D

TanerHoca
25-03-2010, 11:42

hişşşş.çaktırma ;)

Ömer Gedik
25-03-2010, 14:18

hişşşş.çaktırma ;)

:D:D Hocam Sizin için hasarlı araç üstünde bir takım Cosmos gördüm. Takas teklifinde bulundum. Kabul edilirse belkide jantları lastiklerle cosmos a çevirmiş oluruz. :) Ama çok ta ümitlendirmek istmeiyorum. Kovalıyoruz işte :D

TanerHoca
25-03-2010, 14:51
Cheesy:D Hocam Sizin için hasarlı araç üstünde bir takım Cosmos gördüm. Takas teklifinde bulundum. Kabul edilirse belkide jantları lastiklerle cosmos a çevirmiş oluruz. Smiley Ama çok ta ümitlendirmek istmeiyorum. Kovalıyoruz işte Cheesy

aha!!! gelde ümitlenme şimdi. ;D

Ömer Gedik
25-03-2010, 15:12
Cheesy:D Hocam Sizin için hasarlı araç üstünde bir takım Cosmos gördüm. Takas teklifinde bulundum. Kabul edilirse belkide jantları lastiklerle cosmos a çevirmiş oluruz. Smiley Ama çok ta ümitlendirmek istmeiyorum. Kovalıyoruz işte Cheesy

aha!!! gelde ümitlenme şimdi. ;D

Hocam ben arayamadım arzu ederseniz ben pm le telefon bilgilerini atayım. Birde siz ulaşmayı deneyin.

TanerHoca
22-05-2010, 16:50
reis bak elinoğlu koltuk sorununu nasıl çözmüş :D ;D

http://img19.imageshack.us/img19/5059/koltuky.jpg

Ömer Gedik
22-05-2010, 17:49
407 de bu koltuklar :S ayrıca vites topuzu da rezalet yazıklar olsun. :S

sezer826
04-12-2011, 22:01
Arkadaşlar siyah 1,6 90 beygir 308 aldım.Yolcu koltuğu yükseklik ayarını kurcaladım ama bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

TanerHoca
04-12-2011, 22:04
bulamazsın çünkü yok!

sezer826
04-12-2011, 22:05
Çok saçma bi durum daha :)

TanerHoca
04-12-2011, 22:09
konu daha önce bu başlıkta gündeme gelmişti.
hatta sağ ön koltuğu yükseklik ayarlı hale getirmenin maliyeti bile çıkarılmıştı:3.000 liracık :D

sezer826
04-12-2011, 22:13
Yok kalsın o zmn :)

Seramana
04-12-2011, 23:55
bulamazsın çünkü yok!

:gul5