PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 Bilgi ekranı sökme-takma işlemi

TanerHoca
27-04-2013, 14:22
bayağı kolaymış.faydalı olabilir...

http://www.youtube.com/watch?v=dZq7yGd5M5g

gonsales
13-07-2013, 21:49
taner hocam merhaba size bir sorum olacak 407 lerin tek renk turuncu ekranlarında avrupada geri park sensörünün turuncu ekranda görsel olarak çalıştığını gördüm bu gün servisteki operatöre danıştım yazılım ile aktif olabileceğini söyledi denedik ama beceremedik acaba bu olay tek başına yazılımsal bir şeymi yoksa bu turuncu ekranda da değişik versiyonlarmı var ? çünkü gördüğüm araçta ekranda araç resmi çıkıyor ve çizgilerle mesafe gösteriliyor. saygılar

TanerHoca
14-07-2013, 17:40
ben kendi tahminimi yazacağım:park sensörü ile ekranı irtibatlandırmadan sırf yazılımla çalışabileceğini zannetmiyorum. sonuçta sensörlerden gelen bilginin ekrana aktarılması gerekir.
mesela elektrikli katlanır ayna işi için modül olmadan sırf yazılımla ayna katlamak mümkün değil.yani sistemin tamamı bu işe uygun olmalı.
ama yine de ömer bu konuyla ilgili bize bir araştırma yapsın bakalım, oluru var mı.

dirtyharry
14-07-2013, 21:29
Bence yazilimsal olabilir cunku Rt3 takarken aracin butun parametrelerini actik sonucta benimde ekranimda cikmiyordu arac resmi ama paremetreler yuklendikten sonra park sensoru ekrana goruntulu cikmaya basladi park sensoru orjinal herhangi bi islem yapmadim goruntu almak icin planet2000 ile yukleme yapildi

TanerHoca
15-07-2013, 00:30
benim park sensörü orjinal değil, ben bunu düşünerek yazdım.

gonsales
16-07-2013, 02:04
bu gün bu turuncu ekranların 2 versiyonu olduğunu öğrenmiş bulunuyorum yeni nesil dedikleri arka kapağı siyah olan ekran bu işi yazılım ile birlikte çözüyor anladığım kadarı ile..