PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır komple AL4 şanzıman-SATILDI

mimit
18-04-2013, 19:47
hiç kullanılmamış, sıfır komple al4 şanzıman mevcut, montaj ve yağ dahil 4500 tl. sadece şanzıman için fiyatı ayrıca konuşabiliriz.

http://img805.imageshack.us/img805/1765/20130418103157.jpg

mygold
18-04-2013, 22:46
nerden buldun bunu mehmet :)

mimit
18-04-2013, 23:12
sorma abi iyilik yapalım dedik bize patladı ya :)

emrexxcv
19-04-2013, 10:21
o zaman en kısa sürede çıkarırsın elinden umarım iyi satışlar :)

parkmen
19-04-2013, 12:04
Mehmet beynide dahil mi? fiyata

Ömer Gedik
19-04-2013, 14:12
Benzinli içindir değil mi?

mimit
19-04-2013, 20:11
Merhabalar, şanzımanın tek eksiği yağ,montajını yapıp yağı doldurup bilgisayardan gerekirse tanımlanması yapılıp kullanıma hazır hale geliyor, iki adet getirmiştik biri zaten geldiği gibi araç üzerindeki yerini aldı,bunu isteyen arkadaş vazgeçti.Sanayide ki ustamın dükkanına bıraktık,orada daha çabuk satılır diyerek, sanırım bugün yarın gidecek ama ihtiyaç halinde tekrar temin edebiliriz. ilerleyen zamanlarda istek olursa € üzerinden aldığımız için fiyatında kur farkı kadar bir değişme olabilir.

Benzinli ve dizel 406 lar da şanzıman üzerinde bir fark yok, 307 ler de bir fark var mı bilmiyorum, biz 406 için satın aldık.

Ömer Gedik
19-04-2013, 20:49
mimit şanzımanlar farklı. Service boxtan da kontrol edip farklı bazı parçaları yazayım dedim. Dizelin şanzımanı farklı olmak zorunda.

Hidrolik Blok
Yağ Pompası
Yağ Eşanjörü
Köprü Dişli Çarkı
Köprü Karteri

mimit
19-04-2013, 21:00
Doğrudur ömer,biz satıcıya araç bilgilerini gönderdik oda ona göre yolladı, ama bugün 406 ile 250 km yakın yol yaptık, aracın diğer bakımları da tamamlandın,yeni lastikler falan çok keyifli yolculuk oldu, araç sahibi arkadaş aracını internette görmekten pek hoşlanmadığı için fotoğraf paylaşamıyorum maalesef :) temiz sade ve şık, 206 rc den de birşeyler kapmış halde biraz daha iyi koşabiliyor.

mustafah
20-04-2013, 22:50
iyi geceler. bu şanzıman benzinli 2003 model peugeot 307 sw 1.6 motora uygunmudur. aracımın VID/VIN numarasını verebilirim. service boxta baktığımda t5f 22b 20a kodlu şanzıman aracıma uygundur dediler ama fiyatlar arabanın yarısı kadardı. şanzımanım ufak tefek sorunlar yapıyor konuştuğum kimseler bu şanzıman açıldı mı dikiş tutturmuyor durumunda varsa sıfır şanzıman al kurtul diyorlar kafam karışık :S

mimit
20-04-2013, 23:05
şanzımandaki ufak tefek sorunlar neler acaba ve kısa vade li bir geçmişe sahip ise sorunlar, kurtarmak mümkün olabilir. Biz peugeot 406 için getirttik şanzımanı, 307 ler triptonik olduğu için farklı bileşenleri olabilir,emin değilim,yanlış bilgi vermek istemem.pazartesi bilgilerini kontrol edip cevap verebilirim.

mustafah
21-04-2013, 19:37
şanzımandaki ufak tefek sorunlar neler acaba ve kısa vade li bir geçmişe sahip ise sorunlar, kurtarmak mümkün olabilir. Biz peugeot 406 için getirttik şanzımanı, 307 ler triptonik olduğu için farklı bileşenleri olabilir,emin değilim,yanlış bilgi vermek istemem.pazartesi bilgilerini kontrol edip cevap verebilirim.
Baştan anlatayım durumumu. Çorum ankara arası yol alırken şanzımanım beyaz dumanlar eşliğinde iflas etti :( aracı ankarada daha önce bakımlarını yaptırdığım özel bir servise çektirdim, araç yürümüyordu usta şanzıman içi balatalar, tork konvertör vs birçok şey yanmış dedi, revizyon gerekli dedi yaptırdım mecburen, ama bi türlü randıman alamadım. 50 kmlik bir kullanımdan sonra araç 4500 devirden önce vites değiştirmemeye inat ediyordu. en sonunda özel servisteki usta az bir farkla temiz bir çıkma şanzıman takabiliriz dedi. bende mecburen kabul ettim. 2008 model kazalı bir araçtan direk sökülüp aracıma takıldı. Şu anda normal kullanımda pek sorun yok gibi ancak vites düşüşlerinde araç ileri gitmek istiyor gibi bir durum var özellikle düşük hızda bazen 2den 1e vites küçüldüğünde araç hafif ileri fırlıyor, frene basarak aracı ancak turuyorum. bu durumu özellikle yokuş yukarı ilerlerken yapıyor. Bundan başka 100 km gibi bir mesefe ilerleyip şehiriçine girdikten ve belirli bir süre ilerledikten sonra araç kalkışta 2000 devire kadar gaz yemiyor, 2000 devirde vuruntu ile kalkıyor. Bu vuruntu ile kalkışın oluştuğu dönemde göstergelere baktığımda dikkat ediyorum aracın sıcaklık göstergesi 90'nın üstünde oluyor. Aracı gece bırakıp sabah kullandığımda bu sorunlar gözlenmiyor. Ayrıca Ustaya götürdüğümde açıp bakmamız lazım diyo, bildiğim kadarı ile şanzımanı açıp kapama neredeyse 1000 tl gibi bir ücret demek. bu sefer iyice gerildim. Sanayii esnafı ilede kavga edecek halim yok artık :( Elime birşey geçmez biliyom. Özel servisede hiçbir şekilde güvenemiyorum. Birçok forumda araştırdım bu şanzımanlar açılıp tamir edildiğinde çok az kişi randıman almış. Kararsızım artık ne yapacağımı şaşırdım :(

mimit
21-04-2013, 19:50
çıkma ise evveliyatıda bilinmediği için riskli bir durum,zaten servislerdeki ustaların şanzımanı açmalarına ben karşıyın,dışarıdan yapılan müdahaleler falan neyse elektro vana değişimi falan gibi,içini açmaya geliince iş muhakkak otomatik şanzıman ustası bakmalı bence, hocam siz araç bilgilerini bana özel mesaj yoluyla atabilirseniz bende şanzıman üzerindeki kodlardan karşılaştırıp servis boxtanda kontrol ettirip bir iki gün içinde olayı netleştirebiliriz.

mimit
24-04-2013, 10:39
Arkadaşlar şanzıman İzmir e satıldı dı :) ustam ile de görüştüm,bir kaç tane daha sipariş verecek kendisi, ihtiyacı olan olur ise her zaman iletişime geçip temin edebiliriz.fiyat konusunda ise oluşacak fark dolar yada € ya bağlı.

stormhan
24-04-2013, 10:52
Arkadaşlar şanzıman İzmir e satıldı dı :) ustam ile de görüştüm,bir kaç tane daha sipariş verecek kendisi, ihtiyacı olan olur ise her zaman iletişime geçip temin edebiliriz.fiyat konusunda ise oluşacak fark dolar yada € ya bağlı.
Neyse satmış, kurtulmuş oldunuz. Elimizde kaldı demiştiniz üzülmüştüm. Aynı durumu başka bir üründe ben de yaşamıştım çünkü.
İyi günler ;)

mimit
24-04-2013, 13:57
Bu tarz ürünler elde pek kalmaz hocam,hiç bir şey olmasa sanayideki otomatik şanzımancılara satabilirdik çünkü gerçekten uygun fiyata mal oldu. Ha biz ticaret için değil ihtiyacı olanın işi görülsün istedik ama olmadı, arkadaş üzerinden çok para kazanıcağız gibi düşünmüş daha uygun fiyatlı bulabilirim dediş ustaya,bulabiliyorsa bulsun kullansın.bu tarz insanlarla bir daha iyilik yapılmaz şimdi arayıp 5000 tl bile verse onun içi uğraşmam.

stormhan
24-04-2013, 14:51
Anlattığınıza göre durum; iyilik yap, denize at olmuş.

Simuzer
22-05-2016, 18:30

Geçmişteki bir mesaja ait birinin halen aktif olmanız çok iyi..

Sadece pejo şanzımanı mı getirebiliyor sunuz? Hemcinsi olan citroen c3 için al4 şanzıman getirtebiliyor musunuz ? Bana maliyeti ne kadara olur ? Ne kadar zamanda gelir? Montajı siz mi yapıyorsunuz ?

Teşekkür ederim.

mimit
22-05-2016, 18:55
hocam ben bu işin ticaretini yapmıyorum sadece birisine yardımcı olmaya çalıştık oda sorun oldu. ben servis çalışanı da değilim sadece malzemenin temini konusunda gerek forumdaki arkadaşlara gerek diğer insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.şanzıman gene bulunur ama döviz kurları ortada, gelmesi gümrüğü zartı zurtu 6000 tl yi buluyor, Türkiye de daha önceden(kur düşükken) stok yapmış birileri varsa onların fiyatları daha uygun olabilir.