PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 modül

406team
13-04-2013, 23:08
Abilerim daha önceki 406'ımdada düşünmüştüm ama hayata geçirememiştim hala o düşünce içerisindeyim bizim arabalarda sanırım 2002 modellerinde cam kaldırma modülü var o fazla önemli değil benim istediğim camları kapatan sunroff kapatan ve aynaları katlayan bir modül bu konu hakkında bilgili olanlar yardımcı olursa sevinirim herkese iyi forumlar :)

parkmen
23-05-2013, 14:26
Dediğin modülü ben taktım ama sen takamazsın :gül4: neden mi? piyasa satılan modüller Peugeot 406'da stabil çalışmıyor ön sol cam hariç diğer 3 camı kaldırıyor ama sol camı 5 ila 10 cam kaldırıp devreyi kesiyor yani sol cam açık kalıyor. Şunu deneye bilirsin 2 tane modül alacaksın birisi Honda veya Toyota grubu araçlar işin üretilmiş olanlardan diğeri standart piyasa malı. Standart piyasamalı olanı ön sol ve sunroof hariç diğerlerine bağlayacaksın Honda grubuna ait olanı da ön sol cam ve sunroof'a bağlayacaksın ve genede belki stabil çalışır. Gelelim nedenine sol ön cam ve sunroofta kademeli kapama olduğu için bizim araçlarda kadeli camları yönetemiyor ama Honda grubu tüm camları kademeli olan araçlara göre üretilen modüllerde bu sorunu yaşamazsın. Bu sorunları aşmak için ya orijinal modülü Peugeottan alacaksın yada sunroof'u unutup sol kapıdaki cam motorunuda değiştirerek takacaksın. Sol ön cam motorunun içindeki entegre kartta bulunan role tüm düzeni bozuyor işin kısası

406team
24-05-2013, 11:45
önemseyip cevap verdiğin için teşekkürler abim :) iş biraz karışığa benziyo :D beni aşarr

parkmen
24-05-2013, 11:56
Aslında karışık değilde bir iki püf noktası var ve incelik istiyor oto elektrikçiside o inceliği göstermez

Bekir
24-05-2013, 21:51
Arkadaşlar bir püf nokta daha var modül tüm camları aynı anda kapatmamalı eğer öyle olur ise cam motorları ciddi akım çektiğinden ve bu kumanda ile kapatma aracın stop pozisyonunda olduğundan akü ye ciddi bir yük biner ve akü ömrü kısalır. Kapatma işlemi sırayla olması en doğrusu.

406team
24-05-2013, 23:16
evet abi haklısın orasını da düşünmek lazım :) ama güzel olur kumandaya basınca ayanalaarı kapatsa sunroff kapatsa aynaları m3 tarzı havaya kaldırsa varya görüntü on numara olur :)

Mert Ali
24-05-2013, 23:52
sendede ne fantezi varmış birader :)

parkmen
25-05-2013, 08:36
Arkadaşlar bir püf nokta daha var modül tüm camları aynı anda kapatmamalı eğer öyle olur ise cam motorları ciddi akım çektiğinden ve bu kumanda ile kapatma aracın stop pozisyonunda olduğundan akü ye ciddi bir yük biner ve akü ömrü kısalır. Kapatma işlemi sırayla olması en doğrusu.

abi dediğin gibi sırayla kapatıyor zaten saat istikametinde bağlantı yapılıyor camlara

406team
25-05-2013, 17:00
sendede ne fantezi varmış birader :)
napalım birader başka türlü çekilmez bu hayatt hayallerr hayallerr. :)

Bekir
25-05-2013, 23:41
evet abi haklısın orasını da düşünmek lazım :) ama güzel olur kumandaya basınca ayanalaarı kapatsa sunroff kapatsa aynaları m3 tarzı havaya kaldırsa varya görüntü on numara olur :)

Arabayıda alçaltsın kaldırsın istermisin :)

406team
26-05-2013, 10:38
olabilir abi :) air süspansiyon var bi kardeşimiz yapmış 406 ya :)