PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot İkinci El

Yasin CCK
11-04-2013, 10:43
Arkadaşlar merhaba,
Sizlere taptaze bir haber iletmek istiyorum. Bu haber basın-yayın organlarından önce forumpeugeot'ta ;)
Geçen gün Peugeot Mersin yetkili servisi Mermot'ta Nedim Çubukçu bey ile görüştük, bilmeyenler için kendisi Bölge Müdürü. Uzun, sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Daha sonra beni Peugeot İkinci El Satış Müdürü olan Hakan Arslan bey ile tanıştırdı. Yeni tanışmamıza rağmen Hakan bey ile de çok sıcak bir sohbet gerçekleştirdik. Sohbet içinde Peugeot'un ikinci el çalışmalarından konuştuk. Peugeot artık ikinci el alımı ve garantili ikinci el satışı yapmaya başlayacak :) Bu haberin henüz hiç reklamı yapılmadı fakat internet sitesi hazır.

http://www.peugeotikinciel.com.tr/

Şu an için anlaşmalı 10 bayi bulunuyor, fakat bu sayı tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde artacak. Vatana millete hayırlı olsun.

301gti
11-04-2013, 10:46
Geçte olsa Güzel haber hayırlı olsun bakalım . . .

emax34
11-04-2013, 11:02
Yasin kardesim,

bende dun peugeot.com.tr ye bakarken boyle bir sayfaya denk gelmistim hatta su an yaklasik 160 arac var bu sitede,farkli model ve markalar. ve fiyatlara bakildigi zaman piayasa fiyatlarinin uzerinde degil, garantili olmasi ise oldukca arti bir durum bence. Guzel bir calisma dogrusu. Peugeot Tr den beklenmeyecek bir yaklasim :):)

EmRaH.
11-04-2013, 13:30
Güzel bir site olmuş

sohbet23
11-04-2013, 15:25
Güzel bir çalışma olmuş insanların Peugeot'a bakış açısını değiştirebilir

Can ÖNEL
11-04-2013, 15:48
Arabayı satmadan evvel piyasa araştırması yaparken bu siteyi bulmuştum. Hatta demiştimki böyle güzel bir site neden reklamı yok. Gerçekten güzel bir site, olması gereken, ihtiyacı gideren. (reklam sloganı gibi oldu) :):)

reisG
12-04-2013, 09:22
İkinci elde kendi sadık müşterisinin aracını bile yerin dibine batıran, resmen ölü eşek parasına almaya çalışan ve böylelikle piyasasını düşüren PT den akıl almaz güzellikte bir davranış. Demekki kafalarına bir saksı düştü; 301 gibi doğru şeyler yaparsak bak tekrar Türkiye 9ncusu olup daha da yukarılara çıkabiliriz düşüncesine inandılar. Tabii bizler buna çok daha evvelden inanıyorduk.

Can ÖNEL
12-04-2013, 10:09
İkinci elde kendi sadık müşterisinin aracını bile yerin dibine batıran, resmen ölü eşek parasına almaya çalışan ve böylelikle piyasasını düşüren PT den akıl almaz güzellikte bir davranış. Demekki kafalarına bir saksı düştü; 301 gibi doğru şeyler yaparsak bak tekrar Türkiye 9ncusu olup daha da yukarılara çıkabiliriz düşüncesine inandılar. Tabii bizler buna çok daha evvelden inanıyorduk.

Çok haklısınız Reis Bey. Biz 6 yıl aracı satın aldığımız bayiden/servisten başka yere götürmediğimiz aracı 2.el takasa ne kadar alırsınız diye gittik adam 22bin dedi. Sizin piyasadan haberiniz yok galiba dedim. Sinirle hiç arabalara falan bakmadan çıktık. Peugeot almaktan bile vazgeçeçektik. Sonra 26bin'e ederinde sattık. Alanda memnun satanda. Bu site çoktan var olması gereken bir siteydi. Hatta Toyota servis sonunda her müşteriye aracınızı şu fiyata alırız diye değer biçiyor yeni toyata almak koşuluyla. Honda bir tanıdığımı aramış getirin aracınızı yeniliyelim bu fiyata sayarız 10bin koyar 2013 binersiniz demiş. Bunun gibi uygulamalar gerekli peugeot'a.(bence)

reisG
12-04-2013, 10:36
Can çok haklısın. benzer olayı Taner Hoca da yaşadı ben de. Geçen yıl aracı yenleyeyim. dedim. Efe otomotive gittim. değerine vereyim dedim. adamlar 26.000 TL dediler . ben de siz bu kafayla markayı batırıyorsunuz dedim. İstanbul piyasası 30.000 Tl gibi olan araca böyle bir para veremezsiniz. siz sokak galericisi mantığı ile bu işi yapıp markayı kötü hale sokmayın dedim. Yazdığına aynen katılıyorum. özellikle Honda bu işi mükemmel yapıyor.

sohbet23
12-04-2013, 15:30
Bende Temmuz ayında aracımı yenilerken Mersin Peugeot bayisi 2004 peugeot partner aracıma 11.000 fiyat verdiler tabi bu fiyatı veren dışarıda anlaşmalı oldukları galeri, bende aracımı Elazığ Peugeot bayisine 14.000 tl ye verdim, yani bayiden bayiye çok fark ediyor

Furkann
12-04-2013, 23:25
Bu cok guzel bir olay fakat cok onceden Ankara'daki bayiler uyguluyordu zaten , yeni bir haber değil . Yılbaşından once Tekoto , Abc ye bakmıştım onlarda vardı garanti uygulaması . Ayrıca sadece peugeot araçları icin değil yanlis hatırlamıyorsam .. Takasa verilen belirli kritelerdeki butun marka araçlara garanti veriliyor . Tek oto da astra gormuştum garantili ..

Yasin CCK
13-04-2013, 09:30
Uygulama yeni değil ama Peugeot ikinci el satış müdürü henüz hiçbir yerde reklamı ve haberi yapılmadığını belirtti.
Siteye girdiğiniz zaman başka marka araçlarında olduğunu görebilirsiniz.

Furkann
13-04-2013, 10:28
Uygulama yeni değil ama Peugeot ikinci el satış müdürü henüz hiçbir yerde reklamı ve haberi yapılmadığını belirtti.
Siteye girdiğiniz zaman başka marka araçlarında olduğunu görebilirsiniz.

Telefondan girdiğim icin siteye girmedim . Ankara'da reklam da var diye biliyorum :) neyse sonuc olarak peugeot icin guzel bir gelişme ..

Selim Sümer
13-04-2013, 15:15
Can çok haklısın. benzer olayı Taner Hoca da yaşadı ben de. Geçen yıl aracı yenleyeyim. dedim. Efe otomotive gittim. değerine vereyim dedim. adamlar 26.000 TL dediler . ben de siz bu kafayla markayı batırıyorsunuz dedim. İstanbul piyasası 30.000 Tl gibi olan araca böyle bir para veremezsiniz. siz sokak galericisi mantığı ile bu işi yapıp markayı kötü hale sokmayın dedim. Yazdığına aynen katılıyorum. özellikle Honda bu işi mükemmel yapıyor.

Reis Bey,biliyorsunuz anlattığınızın benzeri benim başımada gelmişti.Umarım bu sefer düzgün ve dürüst bir iş çıkartırlar.

ANKA
17-04-2014, 20:57

Göral'da bugün yaşadığım olay sonunda çok fazla birşeyin değişmediğini gördüm. Mantık aynı ölü fiyata al piyasanın çok üzerine satmaya çalış. Hatta abartıp aracı sat sonra başka yüksek fiyat veren biri çıkınca satmaktan vazgeç :) Hikaye için: Göral'dan 2. El 308 alamama hikayesi (http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?6548-Autor6-308-ar%FDyorum/page5)

horus
17-04-2014, 23:19
aracımı aralık ayında mermot 2. elden aldım. arabanın yanında 12 ay plus garanti yazmasına rağmen konuyu bile açmadılar. İstanbul biz yapmak istesekte onay vermiyor deyip geçiştirdiler. Allah'tan aracın ekspertiz raporu vardı ve araç çok temizdi. ayrıca 30 bin bakımı yapılalı 2 gün olmuştu. bende sesimi çıkarmadım. birde güzel bir indirim yaptılar. Timur Bey gibi çok kaliteli bir arkadaş kazanmış oldum :D

yavuz
02-11-2014, 01:15
Müşteriden ucuza al, pahalıya sat, harika bir iş?. Arkadaşların görüşlerine katılıyorum.

icemy
28-09-2015, 19:04
Arkadaşlar 2011 308 1,6 hdi 112 hp auto6r envy 90000 km de.41k fiyata veriyorlar.Sizce fiyat nasıl

ANKA
28-09-2015, 21:04
Fena değil boyası falan yoksa tabi. Aynısı bende var 45000de şuan 45den bir kuruş aşağı vermem.

mustafa61
29-09-2015, 18:13
Garantili ikinci el satışı ankarada göral da 6 ay motor ve şanzıman garantisi veriyor

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ANKA
29-09-2015, 20:08
Göraldan asla araba almam alana da mani olmam 2012 sportiumu 49a satıp sonra 60 istemişlerdi benden. O gün bitti o firma gözümde.

mustafa61
03-10-2015, 12:58
Göraldan asla araba almam alana da mani olmam 2012 sportiumu 49a satıp sonra 60 istemişlerdi benden. O gün bitti o firma gözümde.
Ben daha iki gün önce 2011 partner teepe aldım aracı bana hicbir eksiği olmadan servis bakımını yapıp komple detay temizliği ile pasta cila çekilip boya koruma yapacaklarını ve tüm bunların 500 tl olduğunu ve fiyata dahil olduğunu söylediler aracı teslim almaya gittiğimde test sürüşüne çıktım aracın sol sinyalinin yanmadığını ve vites topuzunun altındaki körüğün yırtık olduğu ve bırakın detay temizliği tozunun bile alınmadığını gördüm tüm bunları satış temsilcisine belirttim satış temsilcisi bayan bana aracın devir işlemlerini tamamlarken bunları halledecklerini söyledi aracın devir işlemlerini tamamladıktan sonra tüm bunların yapılmadığını gördüm ordaki teslimattan sorumlu olan kişiye bunları belirttiğimde yapamayacaklarını yaparsak parça parası alacaklarını söyledi sorumlu müdürle tartışmam sonucu bunları yaptırdım iki gün geçmeden sinyal gene arızalandı yani size demek istediğim ankarada göral a kesinlikle gitmeyin

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asdfg112
27-06-2016, 11:36
Selamlar arkadaşlar. 3 senedir kullanmakta olduğum 308'i artık satmayı planlıyorum. bir yandan da yenilerine bakıyorum tabi. sizden fiyat konusunda yardım isteyecektim. malum sitelerde insanlar genelde fiyatı abartarak yazıyor sonra pazarlık yapıyor, ben böyle ali cengiz oyunlarına çok girmek istemiyorum, aracımın ederi konusunda yardım istiyorum :) kısacası sorum şu; benim arabam ne kadar eder?

benim 308'im 2012 model ama nisan 2013 trafiğe çıkışlı, sıfır olarak aldım.
Alp beyazı, Active donanım, 1.6 e-Hdi 112hp - Otomatik vites
şu an 59bin kilometrede. yüzde sekseni ankara-diyarbakır-mardin yollarında, uzun yolda yapıldı. Mardin'de doktorluk yapıyorum, bu nedenle ayda 2500km uzun yol yapmam gerekiyor.

Bakımları şimdiye kadar gayet muntazam yapıldı. üretici 15bin km önerse de her 10 bin km'de bir yaptım bakımlarını. yani 15-25-35-45-55 bin km'lerde toplam 5 defa bakım yaptım. parçaları daima orijinal kullandım, Ömer arkadaştan aldım hep. Mazot filtresini 25bin ve 50bin kilometrede erkenden değiştirdim.

aracımda değişen veya boyanan hiçbir parça yok kesinlikle. şükür ki kaza bela uzak durdu şimdiye kadar. inşallah sonrasında da bir sorunla karşılaşmam.

aracımın iki kusuru var; birincisi sağ tekerin üzerindeki plastik tamponda 10-15cm'lik bir çatlak var. sıkışık trafikte bir dolmuş ani şerit değiştirirken oldu ama ok basit bir hasar olduğu için yaptırma gereği bile duymadım. nazar boncuğu olarak duruyor tam 3 senedir. plastik aksamı hasardan saymazlar genelde ama yine de yazayım. kaskolar genelde mini hasarla yapıyorlar bunları.
diğer kusuru sağ arka stop'ta çok küçük bir kırık var. belli olmadığı için değiştirmedim şimdiye kadar.

bunların dışında hiçbir kusuru yoktur kesinlikle. hatta alacak kişiye garanti verecem, yetkili serviste yapılan ekspertizde benim dediklerim dışında bir şey çıkarsa ücreti ben karşılayacağım.

unutmadan ön camda bir çatlak vardı, serviste orijinaliyle değiştirdim geçen ay. bu hasardan bile sayılmaz aslında ama yine de yazayım. kaydı kuydu tabi ki mevcut.

bu aralar diyarbakır'dayım ama yakın zamanda ankaraya da yolum düşebilir. kısmet olursa forumdaş birine satmak daha iyi olur aslında.

sizce benim aracım ne kadar eder? ilana ne kadar yazmalıyım?

şimdiden teşekkürler.

xweser
27-06-2016, 12:45
Öncelikle hayırlısı olsun diyorum. Şöyle fiyatlara baktım. Dediğiniz gibi fiyatlar yüksek ama sıfır araç fiyatları da yüksek. Bu nedenle satıcılar sıfır fiyatları gözönüne alarak fiyat koyuyorlar.

Aracın kasa değiştirmiş olması ve ufak kusurları da gözönüne alındığında 50.000 TL fiyat konulabileceğini düşünüyorum. Aciliyet durumunuza göre fiyatı güncellersiniz ama yok pahasına da satmayın.

asdfg112
27-06-2016, 17:24
Hocam aciliyetim yok ama internette de fiyatları abartmışlar arkadaşlar sanki:) ben 47-48e gitmeli bu araç diye düşünüyorum açıkçası.

Forumdan düşünen olursa 47ye verebilirim hatta.

ayzinim
27-06-2016, 17:38
Hayırlısı olsun. Dediğiniz rakama çok rahat gitmeli. Bence az bile. Bu kadar temiz ve otomatik bir araç daha fazlasını hak ediyor. Km de düşük. Bence aslanın fiyatını öldürmeyin. 52.750 ilan için uygun olur. Siz isteseniz de istemeseniz de pazarlık olacaktır. Bunu da göz ardı etmeyin.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdarhoca
27-06-2016, 17:56
Bencede aracinizin fiyatini oldurmeyin. Zaten oluculer arayacak bolca. Bu yuzden 50-51,5 uygun olur bence...

xweser
27-06-2016, 18:37
Hocam aciliyetim yok ama internette de fiyatları abartmışlar arkadaşlar sanki:) ben 47-48e gitmeli bu araç diye düşünüyorum açıkçası.

Forumdan düşünen olursa 47ye verebilirim hatta.

47.000 bence çok iyi bir rakam. 50.000 yazarsanız zaten direkt kafadan 48.000 teklifi gelecektir. Çok durmaz bence.

asdfg112
27-06-2016, 20:00
doğru diyorsunuz arkadaşlar, fiyatı öldürmemek lazım. açıkçası bu fiyat aralığında bu motora ve donanıma sahip araba nadir gerçekten. yine ankarada olsaydım yerinde bir fiyata satabilirdim tabi.
neyse fotoğrafları çekip ilana koyayım da önce. adettendir başlığa da doktordan temiz 308 yazarım :)
50bin aklıma yattı.

asdfg112
13-07-2016, 19:19
arkadaşlar arabamı sonunda ilana koyabildim. bu aralar bayağı yoğun olduğum için fotoğraflarını çekmeye fırsat bulamamıştım. malum site ilanını aşağıda

forumdan birine giderse daha bir keyifli olur tabi :) ilan no : 319725433

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-doktordan-1.6-e-hdi-peugeot-308-dizel-otomatik-start-stop-319725433/detay

xweser
13-07-2016, 20:05
Hayırlı uğurlu olsun. Bu arada o nasıl bir tüketimdir? İstanbulda hemde. Nasıl başarıyorsunuz? Sert mi kullanıyorum? 17 jant bu kadar etkiler mi? Yakıt aldığım yerde mi sorun var?

Bir ara İstanbul'a gelirseniz muhakkak görüşelim :)

asdfg112
13-07-2016, 20:54
Hayırlı uğurlu olsun. Bu arada o nasıl bir tüketimdir? İstanbulda hemde. Nasıl başarıyorsunuz? Sert mi kullanıyorum? 17 jant bu kadar etkiler mi? Yakıt aldığım yerde mi sorun var?

Bir ara İstanbul'a gelirseniz muhakkak görüşelim :)

hocam o tüketim Ankara İstanbul otobanını içeriyor, sadece 50-60 km'lik kısmı şehir içi. Ayrıca araç yüksüz ve tek kişiydim. Yani en ideal şartlarda o tüketimi elde ettim diyebilirim, biraz uç bir örnek :)
yakıtı Opet shell ve tanıdığım bir PO istasyonundan alıyorum. Bazen de Total. Ama aralarında hiçbir fark görmedim şimdiye kadar ben. Sadece Total motor sesi konusunda daha iyi diyebilirim.

istanbula tekrar gelirsem mutlaka haber vermeye çalışırım.

xweser
13-07-2016, 22:12
Tamam anladım hocam. Tekrardan hayırlı satışlar.

asdfg112
22-07-2016, 20:05
Selamlar arkadaşlar, şu an bir eski Peugeot sahibi olarak yazıyorum, geçen hafta ilana koyduğum 308imi bugün itibariyle sattım. bakalım ailemize yeni bir 308 mi katacağız yoksa başka bir markaya mı yönleneceğiz :)

Peugeot'un ikinci eli iyi değildir algısı var birçok insanda. benim aracım çok temiz olduğundan mıdır bilmiyorum bayağı ilgi gördü. daha ilk günder cidd alıcı çıktı ama şehir konusunda anlaşamadığımız için satamadım aracı. 4. günde arayan bir arkadaşla kısa sürede buluştuk ve ekspertizini yaptık. kredi onayı falan derken iki günümüzü aldı.

beyaz aslan, hep iyi anılarla ve masrafsızlığıyla aklımda kalacak. forumdan Ömer Gedik arkadaşın parça temini yardımıyla bakımlarını kendim yapıyordum ve 160 liraya falan mal oluyordu bana. bir daha böyle araba bulabileceğimi sanmıyorum ya, bakalım artık hayırlısı.

ayzinim
22-07-2016, 21:27
Alana da satana da hayırlı olsun. Umarım daha iyilerine binersin. Ancak bu kadar ekonomik olanını bu fiyata bulmak çok zor. Mahsuru yoksa kaça gitti aslan?

asdfg112
23-07-2016, 07:12
Alana da satana da hayırlı olsun. Umarım daha iyilerine binersin. Ancak bu kadar ekonomik olanını bu fiyata bulmak çok zor. Mahsuru yoksa kaça gitti aslan?

biraz acele ettiğimden 47.250 ye verdim. alan arkadaş da çok temiz dürüst bir insandı, ben de pazarlığı abartmadım o nedenle. ankarada olsam 48 binden aşağıya satmazdım kesinlikle ama diyarbakırda pek tutulan bir marka değil peugeot

ayzinim
23-07-2016, 18:26
Bence ucuza gitmiş aslan. Kesinlikle daha fazlasını hak ediyordu. Sağlık olsun.