PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet kemerim beni bırakmıyor

ANKA
31-03-2013, 00:20
Arkadaşlar benim aslanın emniyet kemeri aracı bir süre kullanıp hafif eğimli bir yere gelip soldan gelen araç var mı yok mu diye kontrol etmeye çalıştığım hemen her durumdan benim eğilmeme izin vermiyor resmen kilitlenmiş olarak kalıyorum. Bu genel bir özellik mi yoksa benim kemer beni çok mu seviyor? :)
Yani normalde bile bir miktar gidince sanki sert çekmişim ve kilit devreye girmiş gibi tutuyor beni. Bazen sola eğilip bakamadığım için kızıyorum aslana.
Baktırmak lazım mı sizce? Gerçi ben alıştım artık ihtiyaç duyduğum an elimde gevşetip bıraktırıyorum.

tesla
31-03-2013, 00:41
206'dan kesinlikle daha hassas bir sistem var 308'de. Ben de bazen torpidoya hamle yaptığımda kalakalıyorum. Arabamız biraz fazla evhamlı galiba.

mygold
31-03-2013, 00:42
aslında ani vücut hareketlerinde kemer kilitlenir . yavaş eğilme hareketlerinde kilitlenmemesi lazım. kemer makarasına bakılması gerekebilir..

Can ÖNEL
31-03-2013, 00:44
Eğer aniden hamle yaparsanız kitlenir. Normal bir durumdur ancak yavaşça hareketlerde kitleniyorsa sorun vardır, katılıyorum.

ANKA
31-03-2013, 00:51
En fazla arabayla bir tümsekten geçiyorum biraz zıplıyor sonrasında bir sarılıyor bana bırakmıyor, aslan aşık oldu sanırım bana, hanım yanımdayken daha çok yapıyor birde :)

Bir servis ziyaretinde baktıracağım unutmazsam.

Ömer Gedik
31-03-2013, 07:09
Fren yapıyorkende hiç müsaade etmez.

reisG
31-03-2013, 10:54
kilit mekanizmasında bir terslik olabilir. basit bir kontrol lazım.

ANKA
31-03-2013, 15:48
Anladığım kadarı ile abartılı olmasa da sanırım çoğumuzu sıkıyor bu kemer belki benim ki biraz abartıyor :)

orhun57
31-03-2013, 18:03
Bu benimde dikkatimi çekmişti ilk aylarda fakat biraz daha dikkat ederseniz bunu yapmasının sebebi o sırada frene basıyor olmanız :) bir şekilde o sırada bu sistem hassaslaşıyor ve öne giderseniz engel oluyor. Şimdi bundan dolayı üzülmeyin sonuç olarak bunu da sizi sevdiği için yapıyor :D Yani durum normal dediğiniz şeyleri bende yaşıyorum.

ANKA
31-03-2013, 21:30
Bizim burda evden çıkınca bir köprü var sağa doğru kıvrılan mini bir iniş var ki mecburen ayağım frende oluyor ama tam inişin bitiminde soldan da araçlar geliyor mecburen sola bakmak lazım ama ne mümkün bir tutuyor bizimkisi boynumun döndüğünce bakıyorum. Tabi bu genelde o yolu kullanmak zorunda kaldığım için hemen her seferinde oluyor. Ben kemer yerine başka bir aparat takıp hayatımı riske etmiyorum madem aslan bizi düşünüyor sarsın o vakit ne yapalım. Dediğim gibi alıştım aslında elimi araya koyuyorum bazen aynı yerden inerken kandırıyorum aslanı :)