PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 VTi Comfort alacağım, Görüşlerinize ihtiyacım var

erdal_bjk1
23-03-2013, 17:38
başlığı yanlış yazmışım 308 olacaktı düzeltmeye calıstım düzeltemedim :)
öncelikle herkese selamlar. foruma yeni üye oldum.
2008 model 308 Vti comfort düz vites almayı düşünüyorum hatta pazarlığı bitirdik sayılır pazartesi günü satışı alıcam.
önceki arabam 2004 model astra h elegance idi ondanda memnundum ama model yükseltmek için sattım başka araçlara bakarken bu aracı buldum fiyatı oldukca uygun geldi birde size sorayım dedim 53000 km de 3 parça yüzeysel çizikten dolayı boya var fiyat en son 24.750 ye anlaştık. astra elegance kadar özellği yoktur belki ama onun kadar hantal bi araçta değildir sanırım sonuçta 120 hp.
1-lpg taktırmama gerek varmıdır yakıtı nasıldır ?
2- 120 hp yolda yokuşta nasıldır performans açısından?
3- klimanın motora etkisi nasıldır etkilermi.?
4- bu araçlarda triger zincirmidir kayışmı ve nekadar sürede değişmeli?
5-sizce bu fiyata a bu araçtan memnun kalırmıyım.?? araç yolda takır tukur ses yapıyomu motor sesi hissediliyomu?

sessizgece
23-03-2013, 22:42
hoşgeldiniz. Kullanan ve bilgili arkadaşlar konuyu görünce yazacaklardır.

sohbet23
23-03-2013, 22:46
sitede yeni olduğunuzu belirtmişsiniz forum kısmında teknik köşeye bakıp orada aracın motoru ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz iyi forumlar

budsing
24-03-2013, 12:13
1) Tüp Size Kalmış Birşey . Km ' ye 350 kuruş yakar Benzinle .
2)Yokuşta için Az Da olsa Hantallığı hissettirir .Ama Otomatiğe Göre Daha atik bir performansı var manuelin .
3) Her arabada oldugu gibi klimanın etkisi vardır . Arabayı birazda olsa performansından çalıyor .
4) 307 ' ye göre ses Sistemi Çok Çok iyi . Çukura düşmediğiniz sürece diğer sesler hafif yumuşak duyuluyor .
5) 3 parça boyalı manuel 24-26 arası dizelinide bulabilirsiniz .

Benim aracım 2009 otomatik 120 tüplü ben mennunum . 308 alırsanız Zaten Araca Aşık olursunuz . Kafanız Takılmasın bence alın .

Safak065
24-03-2013, 13:33
Sessiz araç isteniyorsa yanlış tercih bence.

budsing
24-03-2013, 14:10
Hele Helede Motor Sesi İçeriye Çok Veriyor .

Yasin CCK
24-03-2013, 14:24
Neye göre sesli arkadaşlar? Hangi araçla kıyaslıyorsunuz?

Ben her gün 2 araç kullanıyorum. Biri şirket aracım Hyundai Accent Era diğeri kendi aracım 308 HDI. İkisi de dizel ama 308 nur nimet :)

erdal_bjk1
24-03-2013, 14:25
ben aslinda 2007model ford focus ghia bulmustum bunun fiyati cok uygun gelmisti 53000km de 24.750tl okadarda uygun degilmi yani yorumlardan onu anladim ben biraz arastirdim 27den assagi yok gibi..
eger kmde 350 krs yakarsa hic lpgye bulasmam
bu arada yardimlariniz icin tesekkur ederim...

sessizgece
24-03-2013, 16:14
Bizim dizel motorlarımız yani 308 in motor sesi focus dan daha azdır. Ayrıca uzun yolda ford ların geneli mondeo lar da dahil olmak üzere içeri rüzgar sesi alıyor. İş aracım focus olunca ve ankara konya arası ayda 7.000 ila 15.000 km yapınca tecrübe ile sabittir.
Benzinlilerin motor sesine kullanmadığım için yorum yapamam ama yol sesi kesinlikle ve kesinlikle ford lar daha fazla alıyor. Araç içinde özellikle arka koltuk da oturanlarla resmen bağırarak konuşuyorsunuz ve indiğinizde kulaklarınız da uğultu ve boğanız da sızı oluyor

tesla
24-03-2013, 17:26
HDI motorların özellikle sessizliği meşhur. 308'lerin ses yalıtımı da fena değil, kesinlikle duyacağınız son ses, özellikle benzinli ise motor sesidir. Rüzgar sesi kesinlikle golf'den fazla değil. Lakin özellikle arka süspansiyonlar tıkırtılı biraz, o da bozuk yollarda hissedilebilir ancak. lastik sesini de oldukça hissedebiliyorsunuz (VW, audi üst segmentine kıyasla) Ama ufak çaplı 1-2 yalıtım ya da yumuşak hamurlu lastikle sorun kalmaz.

erdal_bjk1
24-03-2013, 18:24
tesekkur ederim gorusleriniz icin birde son bi sorum 308in 2008 modelinde ne gibi donanimlar var ben bakiyorum tam ogrenemedim kimisi esp var kararan dikiz aynasi park sensoru var diyo kimisi bombos bi araba diyor bu ozellikler varmidir comfort larda

uurgzl
24-03-2013, 18:37
Almayı düşündüğün aracın aynısının sahibi olarak,aracı tavsiye ederim.Gerek dizaynı,gerek iç hacmin ferahlığı gerekse fiyat performans ilişkisiyle alabileceğin en iyi arabadır.Performans olarak,sınıfındaki atmosferik benzinli motorlara göre iyi sayılır,astra 1.6 focus 1.6,vw golf 1.6 ya göre performansı daha iyidir.(Turbo motorluları kastetmiyorum zaten bütçe aralığınız sizi atmosferik motorlara yönlendiriyor.)Yalıtım olarak arkadaşlar tecrübelerini aktarmış.
Fiyat olarak 24 bin seviyesi oldukça cüzi görünüyor sahibinden.com'a girersen fiyatların 27-31 bin aralığında dolaştığını görürsün.Eğer araç temizse km orjinalse iyi bir expertiz raporu yaptırman şartıyla aracı kaçırma derim.

erdal_bjk1
24-03-2013, 19:21
uurgzl kardes tesekkur ederim yardimin icin aracta 3 parca yuzelysel cizik boyasi var servis bakimli be ilk elden satan kisi baska biaaba icin pazarlik yapmis elden cikariyor o yuzden almak istedim. insallah memnun kalirim herkese yardimlari icin tesekkur ederim