PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çamurluk Keçesi Sarkması

Furkann
11-03-2013, 19:06
İsmi nedir tam bilemediğim için çamurluğun içindeki keçe diyorum :)
Aracı yıkamadan aldıktan sonra arka çamurluk içlerinde keçelerin sarktığını gördüm. Bu neden olur ve nasıl düzelir? Şimdiden teşekkürler herkese

orhun57
11-03-2013, 19:11
Furkan tam anlamadım bir fotoğraf eklersin daha iyi olur sanırım. Keçe mi davlumbaz mı acaba?

mimit
11-03-2013, 19:18
Furkan tahmin ettiğim gibiyse senin davlumbazların dış yüzeyinde ki melzeme kavlamış,yıkama makineleri sebep oluyor buna,davlumbazı sökebilirsen sarkma yapan yerden ufak bir delik aç mümkünse silikon sık ve bir süre baskı uygula.

308 lerde o tip davlumbaz varmıymış yahu,benimkinde sis farlarını değiştirmek için olan kapaklar bile yok :) o malzeme araç içine gelen seside azaltır.

Furkann
11-03-2013, 19:32
Furkan tam anlamadım bir fotoğraf eklersin daha iyi olur sanırım. Keçe mi davlumbaz mı acaba?

foto yarın eklerım ancak arka tekerın üstünden sarkma var iç kısmda ..

Furkan tahmin ettiğim gibiyse senin davlumbazların dış yüzeyinde ki melzeme kavlamış,yıkama makineleri sebep oluyor buna,davlumbazı sökebilirsen sarkma yapan yerden ufak bir delik aç mümkünse silikon sık ve bir süre baskı uygula.

308 lerde o tip davlumbaz varmıymış yahu,benimkinde sis farlarını değiştirmek için olan kapaklar bile yok :) o malzeme araç içine gelen seside azaltır.

abi silikonun tutacagını pek zannetmiyorum :(

TanerHoca
11-03-2013, 20:20
forumda önceleri bir kaç defa bu konu dile getirilmişti.
bu da o kunulardan biri.bir göz at.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2415-Lastik-i%E7i-%E7amurluk-mukavva&highlight=Ke%E7e

Furkann
11-03-2013, 20:59
forumda önceleri bir kaç defa bu konu dile getirilmişti.
bu da o kunulardan biri.bir göz at.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2415-Lastik-i%E7i-%E7amurluk-mukavva&highlight=Ke%E7e

aradım ama bulamadım konunun adı epey değişik yazılmış. Teşekkürler.

TanerHoca
11-03-2013, 22:22
aradım ama bulamadım konunun adı epey değişik yazılmış. Teşekkürler.

sorma :D

Ömer Gedik
19-03-2013, 15:51
Arkadaşlar sarkan davlumbazları silikon ile sabitleyebilirsiniz. Bende önemli bir sarkma yoktu ancak kaza neticesi davlumbazlar söküldü ve tekrar silikon desteğiyle takıldı. Şimdi herhangi bir sorun yok.

Açıkçası kasko bir tanede plastik davlumbaz verdi ama ben takmak istemedim. Evde öylece duruyor.

Furkann
19-03-2013, 18:55
Arkadaşlar sarkan davlumbazları silikon ile sabitleyebilirsiniz. Bende önemli bir sarkma yoktu ancak kaza neticesi davlumbazlar söküldü ve tekrar silikon desteğiyle takıldı. Şimdi herhangi bir sorun yok.

Açıkçası kasko bir tanede plastik davlumbaz verdi ama ben takmak istemedim. Evde öylece duruyor.

silikon yapmayı dusunuyorum bende :)

xtreme59
24-04-2013, 12:47
geçen kış havalar birkaç hafta -15'ten aşağısını görmedi.. haliyle lastikle araç arasına sıkışan kar buz oldu.. tamponu bile 1 parmak aşağı çekti, lastiğin buza sürtmesinden araç hızlanamıyordu bile.. bir gün baya uğraşıp temizledim hepsini ama ondan sonra sol arka keçe biraz laçkalaştı.. yerinden çıkıp birkaç santim dışarıda gözüküyor.. özellikle keçe ıslandıktan sora ağırlaşınca dışarı çıkıyor.. ama arkadaşların söylediği gibi.. kuru bir havada silikon takviyesi yapılırsa sıkıntı kalmaz sanırım..

kvnc35
11-09-2013, 23:21
Davlumbaz içerisine yıkama esnasında tazyikli su tutulması sonucu bu keçelerde oynama oluşuyor benimde aracın arka davlumbazlarda mevcut. Artık silikon ile yeniden sabitlemek gerek o kısımları

Furkann
12-09-2013, 00:10
Silikon yaptım ben , ince bi tahta yardımıyla da sabitledim kurudu daha sonra boyle bi sorun yasamadım :)

serdarhoca
16-06-2015, 16:56
Benim sol arka tekerin ordaki davlumbaz(keçe olan) ile arka çamurluk arasındaki birleşim yerinde 1 cm'lik bir boydan boya bir boşluk var. Bu silikon ile sabitleme işini nasıl yaparım? Hangi silikonu kullanmalıyım?