PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Fren Sapma

Fenomen
11-03-2013, 10:30
Arkadaşlar cumartesi muayneye gittim tuvturk'e araç herşeyden geçti ancak adam abi tek birşeyden araç geçemedi Arka frenlerde %43 sapma var dedi. Yani arka frenlerde şuan ne var bilmiyorum ama el frenini çektiğimde eğer biraz asılmazsam kaydırabiliyordu yokuşta. Şimdi ben bu sapmayı %30 dan aşağı indirmem gerekli. Bunun içinde kampananın pabuçlarına ve merkeze baktırmam gerekli değil mi ? Var mıdır fikri olan , karşılaşan ? Ve bunun maliyeti ne olacak :(

Birde son olarak nerede bu sapma ölçümünü yaptırmalıyım bu konularda nereyi önerirsiniz. Makinaya sokmak şart elle ölçülebilecek birşey değil çünkü.

Not : Umarım konu yanlış yerde değildir:terli

mimit
11-03-2013, 10:40
Bence direk bir büyük bir bosch car servise gidin, büyük bayiilerde genelde detaylı kontrol için motor gücünü,frenleri,hatta bazıların da amortisörleri ölçen sistemler oluyor, sorunu anlattığınızda hem sorunla ilgilenirler hemde sonrasında oracıkta ölçme imkanları olduğu için istenilen düzeye ulaşmamış ise tekrar anında müdahale şanları olur.

Ömer Gedik
11-03-2013, 11:35
Aracın 206 değil mi? Konuyu niye 308 başlığına açtın?

206ların arkaları kampana ve eğer fren sisteminde bir sorun yoksa ayar yaptırıp düzeltebilirsin.

Yasin CCK
11-03-2013, 12:20
Aracın 206 değil mi? Konuyu niye 308 başlığına açtın?

206ların arkaları kampana ve eğer fren sisteminde bir sorun yoksa ayar yaptırıp düzeltebilirsin.

Arkadaş serbest kürsüye açmıştı ben 308 başlığına taşıdım :terli Hemen düzeltiyorum ;)