PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam açma düğmesinde temassızlık!

GOXIN
04-03-2013, 10:26
Arkadaşlar aracım 3000km'yi dün geçti ve ilk sorunumla karşılaştım. Sadece ön sağ ve ön sol tarafı açan düğmelerde ilk kademe basımında temassızlık yapıyor. İkinci kademeye kadar bastığımda camların otomatik olarak açılmasında ve kapanmasında bir sıkıntı yokken ilk kademe açıp, kapamalarda her iki camda sorun yapıyor. Biraz açılıyor, takılıyor düğmeye basılı tutunca biraz daha açılıp, takılıyor. Ama aralıkları düzensiz, her defasında aynı miktarda açılıp,takılmıyor. Belki aracı aldığımdan beri bu böyleydi ama bu zamana kadar camı hiç açmamıştım. Dün Dumankaya Peugeot Servisine gittim ve durumu anlattım, servis elemanı da gelip baktı ve o da sıkıntıyı gördü. Sorunun beyinden yada kumandadan olabileceğini bunun için 2-3 saatlik aracın burada kalması gerektiğini söyledi. Bilgisayara bağlayıp,bakıcaz olmadı elektrik aksamı kontrol edilmeli dedi. Daha önceden böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Sadece kumandadan mı kaynaklanıyordur yoksa dediği gibi beyinle alakalı bir şey olabilir mi? Ben büyük ihtimalle düğmedendir diyorum ama her şey elektronik olunca kafam karışıyor. Bu konuda hangi servis daha iyi sonuç verebilir?

Ömer Gedik
04-03-2013, 10:30
Aracınız kmli veya en az 4-5 senelik olsa oksitlenme olmuştur diyeceğim ama araç henüz çok yeni. 207 ve 307 lerde bu sorun olabiliyor. Bu eleman sökülüp kart ve lehimleri temizlenince sorun çözülüyor.

GOXIN
04-03-2013, 11:00
Bu iş için herhangi bir Peugeot bayisi yeterli olacaktır değil mi? Yoksa elektrik konusunda iyi bir referansı olan bir yere mi gitmeli? Araç 2-3 saat kalmalı deyince sanki bir kaç yere bakılacakmış gibi algıladım ama o kadar tahmin etmiyorum.

Yasin CCK
04-03-2013, 11:12
Söz konusu elektrik ise yetkili servis daha güvenilir. Ki ben yetkili servis sevmeyen biriyim :D

Ömer Gedik
04-03-2013, 11:18
Servisler maalesef daima böyle çalışır. O işe hemen başlansa belki 15dk da biter. Ama sonuçta ellerinde iş olabiliyor vs.

GOXIN
04-03-2013, 12:23
Gördüğüm kadarıyla ellerinde herhangi bir iş yoktu. Aksesuar için Servis bölümüne inmiştim boş boş oturuyorlardı. Bir haftasonu gidip, artık ne kadar beklenecekse bekleyip, aracı almam lazım. Acaba Düğmeleri çıkartsam benim yapabileceğim bir şey olabilir mi?

huseyinturk
05-03-2013, 12:39
sigara kullanıyormusunuz? Yani sol ön camı yağmurlu havadada 1 parmak kadar aralık kullanıyorsanız oluşabiliyor bu durum duyduğum kadarıyla. 307de standart bir özellik o düğmenin bozulması ama 308de ilk defa görüyorum şahsen.

GOXIN
05-03-2013, 12:52
Yok kullanmıyorum. Kaldı ki sadece sol camda sorun yok, sağ cam içinde aynı sorun mevcut. Eğer beyinsel bir şey olsa tahminimce bütün camlarda aynı sorun olurdu, büyük ihtimal kumandada sorun var, umarım sorunsuz bir şekilde hallederim. Bu hafta müsait olursam servise götüreceğim.

bodrum7
15-03-2013, 15:59
benim aracımda 7000 km de benimde arada sırada aynı sorun oluyor ama pek üzerinde durmadım. Aracı aldığımdan beride oluyor arada. Her zaman yapmadığı içinde servise nasıl göstereceğim onuda bilmiyorum. Sizdede arada sırada mı yapıyor bu olayı?

Abdullah
16-03-2013, 00:40
olabiliyor bu tarz problemler bende aracı yeni aldığımda ayna ayarı tuşu tutukluk yapıyordu halletmişlerdi hemen.

GOXIN
16-03-2013, 23:15
Bende sureklı oluyor arkadasım. Ama cok sorun teskıl etmedıgı ıcın goturme geregı duymadım. Ilk bakıma goturdugumde yaptırırım artık.

TanerHoca
16-03-2013, 23:17
olabiliyor bu tarz problemler bende aracı yeni aldığımda ayna ayarı tuşu tutukluk yapıyordu halletmişlerdi hemen.

senin aynalar elle ayarlanmıyor muydu!?:fiuw:D

Intimacy
26-09-2014, 19:20
Konu eskimiş ama benim başıma geldi Sağ ön camı açamıyordum hiç. Şöför kapısında ki cam açma yerini komple söküyorsun içerisin açıp temizletiyorsun. Basit bir işlem elektrikçi halledebilir. Kötü niyetli kişiler çok büyük arıza varmış gibi büyük paralar isteyebilir bu tuzağa düşmeyin.