PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : siyah incim 59RN919

gurkantek
03-03-2013, 10:10
lk izlenimlerim

+ suv bir araç kullanıyormuşum havası veriyor, çok keyifli
+ arkadaki yolcular için düşünülen aksesuarların yanında sürücü de unutulmamış bir uçak kokpitini havası verilen ön konsol sürücüyü havaya sokuyor
+ otm. vites geçişleri çok başarılı, araç devrini aldığında ayağımı gazdan çekiyorum hemen vites yükseliyor, çok keyifli
+ park sensörlerini başarılı buldum
+ parça ucuz; ön fren diski ve balatalarını değiştirdim 320TL tuttu, bana fiyat uygun geldi

- 130km otobanda yolculuk yaptım hava rüzgarlıydı, kamyonların yanından geçerken rüzgardan doayı aracı yolda tutmak zorlaşıyor
- bagaj perdesi tıkırdıyor
- video oynatıcı yok extra masraf gerekiyor
- anlık yakıt (http://forum.donanimhaber.com/m_36846767/mpage_273/key_/tm.htm#) tüketimi 5.5 litreden aşağıya hiç düşmedi, sanırım iyi mazot parası vereceğim

baragat
03-03-2013, 12:30
lk izlenimlerim

+ arkadaki yolcular için düşünülen aksesuarların yanında sürücü de unutulmamış bir uçak kokpitini havası verilen ön konsol sürücüyü havaya sokuyor
+ otm. vites geçişleri çok başarılı, araç devrini aldığında ayağımı gazdan çekiyorum hemen vites yükseliyor, çok keyifli
+ parça ucuz; ön fren diski ve balatalarını değiştirdim 320TL tuttu, bana fiyat uygun geldi

- 130km otobanda yolculuk yaptım hava rüzgarlıydı, kamyonların yanından geçerken rüzgardan doayı aracı yolda tutmak zorlaşıyor
- anlık yakıt (http://forum.donanimhaber.com/m_36846767/mpage_273/key_/tm.htm#) tüketimi 5.5 litreden aşağıya hiç düşmedi, sanırım iyi mazot parası vereceğim

-130 km hızda ve rüzgarda gayet normal sallanma yapması sonuçta sedan araç değil.
-yakıt olarak da daha düşük beklemeyin,kasaya göre iyi yakıt tüketimini yakalamışsınız.

TanerHoca
03-03-2013, 12:33
ön disk ve balataların değişimi gayet hesaplı olmuş.bu işlem araç kaç km de iken yapıldı, serviste mi yapıldı?

gurkantek
03-03-2013, 16:07
ön disk ve balataların değişimi gayet hesaplı olmuş.bu işlem araç kaç km de iken yapıldı, serviste mi yapıldı?

26000 km de Haramidere Sanayisinde bir özel serviste. (parçalar orjinal)

TanerHoca
03-03-2013, 16:10
26000 km de Haramidere Sanayisinde bir özel serviste. (parçalar orjinal)

26000 km çok erken olmuş diskler için.çok mu sıkıntı vardı disklerde?

gurkantek
03-03-2013, 16:29
26000 km çok erken olmuş diskler için.çok mu sıkıntı vardı disklerde?

ben aracı satın alırken balataları kontrol ettirdim balatalar bitik idi ve diskler de çizilmiş idi. üzeri tırtık tırtık idi nasıl bu hale geldi bilmiyorum ama bence de değişmeliydi ve değiştirdik. otomatik araçlarda çok frene basılıyor belki ondandır ya da kullanıcı ile alakalıdır..

TanerHoca
03-03-2013, 16:36
ben aracı satın alırken balataları kontrol ettirdim balatalar bitik idi ve diskler de çizilmiş idi. üzeri tırtık tırtık idi nasıl bu hale geldi bilmiyorum ama bence de değişmeliydi ve değiştirdik. otomatik araçlarda çok frene basılıyor belki ondandır ya da kullanıcı ile alakalıdır..

anladım.dediğiniz gibiyse büyük bir ihtimalle bitik balatalar zarar vermiştir.yeni disklerinizi güvenle, güle güle kullanın.

gurkantek
03-03-2013, 16:40
anladım.dediğiniz gibiyse büyük bir ihtimalle bitik balatalar zarar vermiştir.yeni disklerinizi güvenle, güle güle kullanın.
Teşekkür ederim.

gurkantek
03-03-2013, 19:58
http://img843.imageshack.us/img843/439/41837958.jpg

aracın satışından sonra fotoğraf çektirdik, biraz fazla abartmışım adama sarılmışım yaw! sanki kırk yıllık arkadaş.. Demekki aslana iyi baktığı için sevmişim :D

Ömer Gedik
03-03-2013, 21:09
26,000 km disk için çok erken olmuş. Bazı kullanıcılar ayakları frende gidiyor maalesef. Aksi halde mümkün değil bu km'de değişim olması.

Son fotoğraf ise şahane olmuş. :D Bende Peugeot bayiilerinde çalışırken sattığım araçların fotoğraflarını çekerdim.

melodramm
04-03-2013, 23:01
lk izlenimlerim

Ben 180 KM ye kadar çıktım ama yaz mevsimi idi ve araçta 9 kişi vardı.:o

Balata değişimi için benim öngörü değerim 45.000 yada 60.000 km. (fren kullanmama sebebi ile)

Yakıt üketiminiz ise ilk kullanım için oldukça güzel ben yazın klimasız 4,7, kışın ise 5,1 değerini çok rahat yakalıyorum.

Tabii bu değerleri sakin ve frensiz kullanım ile elde ediyorum.

Bagaj perdesi tıkırdaması bende de bazen olabiliyor.

Söküp bir elden geçirmekte fayda var.

İyi forumlar...

gurkantek
04-03-2013, 23:22
Aracı F1 kollarından kullanmaya başladım hem keyif verici hem de frene basmaya gerek kalmıyor, arabayı otomatikte kullandığımda hemen vites yükseltmek istiyor daha önceden manuel vites kullanan biri olarak alışık olmadığım bir durum.

sabahları garajdan çıkarken arka disklerden gelen sürtünme sesi bu ara canımı sıkıyor, balatanın arasına taş girdiğini düşünüyorum... ayrıca şimdiden eski meganımın süspansyonlarını özledim

tttnet.net
05-03-2013, 00:49
Aracı F1 kollarından kullanmaya başladım hem keyif verici hem de frene basmaya gerek kalmıyor, arabayı otomatikte kullandığımda hemen vites yükseltmek istiyor daha önceden manuel vites kullanan biri olarak alışık olmadığım bir durum.

sabahları garajdan çıkarken arka disklerden gelen sürtünme sesi bu ara canımı sıkıyor, balatanın arasına taş girdiğini düşünüyorum... ayrıca şimdiden eski meganımın süspansyonlarını özledim
Son 10 gündür balata sesi benide oldukça rahatsız ediyor..soğuktan diyeceğim ama 10 derecelerde bile geri geri giderken ve 1. Viteste yapıyor..

drsnrky
05-03-2013, 02:29

vites artırmayı gaz pealına basışınıza göre mümkün olan en düşük devirde yapıyor, bu da ciddi ekonomi sağlıyor. F1 kolları ben de seviyorum, vites artırmayı ben yapıyorum, düşürmeyi o.

EmRaH.
05-03-2013, 08:03
Foto bomba :)

melodramm
06-03-2013, 11:33
Sabahları garajdan çıkarken arka disklerden gelen sürtünme sesi bu ara canımı sıkıyor,

balatanın arasına taş girdiğini düşünüyorum...

ayrıca şimdiden eski meganımın süspansyonlarını özledim

Bahsi geçen durum, geri manevra sırasında gelen uğuldama sesi ise; akşamları aracı R yada A konumunda stop ederek, sonrasında yarım kontak ile EL FRENI ni boşaltmanızı öneririm.
EL FRENI bırakılmış olduğu için aracın A yada R konumunda olması, aracın başını alıp gitmemesi için zorunludur:nargile

Ben uğuldama sesini bu şekilde çözüyorum.

İyi forumlar...

melodramm
06-03-2013, 11:35
F1 kolları ben de seviyorum, vites artırmayı ben yapıyorum, düşürmeyi o.

Aynen, kardeşimde MEGANE SPORT TOURER EDC var.

Benden fazla yakıt tüketiyor:gül4:

Tüm marifet F1 kontrolü olmasında.

İyi forumlar...

gurkantek
06-03-2013, 23:10
Bahsi geçen durum, geri manevra sırasında gelen uğuldama sesi ise; akşamları aracı R yada A konumunda stop ederek, sonrasında yarım kontak ile EL FRENI ni boşaltmanızı öneririm.
EL FRENI bırakılmış olduğu için aracın A yada R konumunda olması, aracın başını alıp gitmemesi için zorunludur:nargile

Ben uğuldama sesini bu şekilde çözüyorum.

İyi forumlar...

aynen dediğiniz gibi uğuldama sesi, ben de sizin önerdiğiniz şekilde bir deneyim

gurkantek
08-03-2013, 23:04
http://img96.imageshack.us/img96/8197/20130307175108.jpg

Arka plan pek iyi değil ama idare etcez artık :havali2 5008 im çok tozlu olmasına rağmen uzaktan bakınca fıstık gibi duruyor maşallah :nazar

Yasin CCK
08-03-2013, 23:31
Maşallah :nazar

Kazasız, belasız...

melodramm
08-03-2013, 23:43
Bir MAŞALLAH da benden gelsin.:nazar

İyi günlerde sevdikleriniz ile kullanın.

İyi forumlar...

sessizgece
09-03-2013, 12:52
aracınız güzel duruyor. Maşallah.

drsnrky
14-03-2013, 00:04
esmer 5008 e bir maşallah da benden.güle güle kullanın