PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt ışığı yandıktan sonra ne kadar gidebiliriz?

caner_1985
13-02-2013, 08:32
Mrb arkadaslar yakıt ısıgı yanınca aracım kac km gıder bununla ılgılı bır bılgıye ulasamadım deneyen veya bılen arkadaslardan ogrenmek ıstıyorum aracım 1.6 hdi dizel peugeot 407

Can ÖNEL
13-02-2013, 09:17
Valla düz yolda min. 50km civarı diye biliyorum. Bilgisayar 100-120km der.

TanerHoca
13-02-2013, 11:31
Mrb arkadaslar yakıt ısıgı yanınca aracım kac km gıder bununla ılgılı bır bılgıye ulasamadım deneyen veya bılen arkadaslardan ogrenmek ıstıyorum aracım 1.6 hdi dizel peugeot 407

ışık yandıktan sonra depoda 6-8 litre civarı yakıt kalıyor.
ışık yandıktan sonra depoda kalan yakıtla ne kadar gideceğin tamemen senin güzergahın ve sürüş stilin ile alakalı...
bir de şunu unutmamak lazım; dizel araçlarda yakıtın tamamen bitmesi sıkıntı yaratır.maceraya gerek yok.

reisG
13-02-2013, 11:52
Hocam gerekli biligiyi vermiş. Bende de kısa bir ek bilgi. Depo dibinde kalan yakıtı mümkün olduğu kadar az kullanın dibe çöken partiküller filtrelerinizde sıkınıt doğurur bu tip kullanımı sürekli oalrak uygularsanız motrun mekaniğinde de problem yaşama riskiniz artar.

eipeksen
13-02-2013, 14:25
yaklaşık 80 km gidiyor ışık yandıktan sonra..ama yakıtı sakın bitirmeyin.yakıt bitince,dizel olduğu için araç hava yapar pompadan dolayı ve çalışmaz. o yuzden depoyu bitrmeyin :)

Can ÖNEL
13-02-2013, 14:29
Tüm yorumlara katılıyorum. Merak ettim hiç yakıtı hava yapıp da motor kapağı üzerindeki hava pompasını kullanarak aracını çalıştırmayı başaran oldu mu? Yoksa beyine de müdahale edilmesi gerekiyor mu?

orhun57
13-02-2013, 14:40
Yorumlara katılıyorum ben zorunda kaldığım için bir kere 80 km civarı gitmek durumunda kalmıştım hala yakıt var diye gösteriyordu dibine kadar inmedi ama belki biraz daha giderdi. Yol üzerinde alırım diye düşündüğüm istasyonu kapattıkları için hesaplar şaşmıştı. Şimdide ışık yanmaya yakın alırım hep aşağısına indirmem sizde indirmeyin sonra sıkıntı yaratabilir.

parkmen
13-02-2013, 16:32
Tüm yorumlara katılıyorum. Merak ettim hiç yakıtı hava yapıp da motor kapağı üzerindeki hava pompasını kullanarak aracını çalıştırmayı başaran oldu mu? Yoksa beyine de müdahale edilmesi gerekiyor mu?

Beyne müdaheleye gerek yok, pompadan havayı alınca çalışıyor araç, bir kaç defa ben yaptım.

caner_1985
14-02-2013, 06:48
Yorumlarınız ıcın tsk ederım Ben ısık yanınca hemen alıyorum ama gecen gun yakıt deposunu sokturdum temızlettım komple ıcı o kdr pıslenmıstıkı anlatamam demır kırıkları qıbı duruyolardı sızde senede 1 defa depoyu temızletmek de fayda var dıe dusunuyorum

eipeksen
19-02-2013, 13:33
Yorumlarınız ıcın tsk ederım Ben ısık yanınca hemen alıyorum ama gecen gun yakıt deposunu sokturdum temızlettım komple ıcı o kdr pıslenmıstıkı anlatamam demır kırıkları qıbı duruyolardı sızde senede 1 defa depoyu temızletmek de fayda var dıe dusunuyorum

sana katılıyorum, muahakkak senede 1 kere depoyu temizletmek lazım. peki ne kadar mal oldu.? temizletmek? aslında değişkendir şimdi fiyatlar..

caner_1985
01-03-2013, 23:07
60 lıra verdım ben temızletmeye kardes